Güç tüketiminden fazla değerli Power

elves27

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Siztemim 600w civarı bir tüketimi var ben 850w gold bir power alsam ilerde kullanırım desem. Hem mevcut sistemimde daha az zorlama olacağı için daha sessiz ve serin bir sistem sahibi olurum hemde modeli teknolojisi eskimeyecek bir ürüne yatırım yapmış olurum diyorum. Sizce gereğinden güçlü powerler sakıncalı mıdır?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Faydası var power için,zararı yok. Power,kapasitesinin altında çalışacağı için içindeki bileşenler ısınmaz ,zorlanmaz. Ömrü daha uzun olur. Fanı da eğer çekilen güce veya sıcaklığa duyarlı ise,deli gibi dönüp,kafanı şişirmez.

elves27

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Peki öyle ise hangi marka demeliyiz. 850wGold düşünüyorum uzun vadeli hizmet edebilecek. Elektrik gidip gelmelerine v.s. Olumsuz durumlara karşı dayanıklı bir yatırım ekipmanı için tercih edilmeli?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Esasen önemli olan max. ne verebileceğiniz TL olarak,ona göre değerlendirmek doğru olur.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sisteminizin e.kartı nedir bi de.

Reaksiyon puanı
16,118
bu düzeni oto üreticileri neden oldu çoğu araca ihtiyacını ucu ucuna aküler koydular bilgisayar sanayisi de onlara uydu 500watt gerekene bile peak ile 300watt psu koydular psu yüksek olmasında sakınca yok.

elves27

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Esasen önemli olan max. ne verebileceğiniz TL olarak,ona göre değerlendirmek doğru olur.

Sisteminizin e.kartı nedir bi de.
Ekran kartı 5700XT marka seçemedim. 4000tl civari
İşlemci 3600x 1600tl civarı
İyi bir kasa ve power için 1.500TL bütçe ayırabilirim.

aimnil

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
961
Bu tam senin istediğin gibi bir Psu ama pahalı;

Bu da benzer özellikte ama daha ucuz; (Kalite olarak yukarıdaki kadar değildir ama çok iyi yine de)

Kasa olarak da önü delikli olsun Psu için saklama yeri olsun kablolar görünmesin, gerisi zevkine kalmış :)

geleceğe güzel bi yatırım olur hatta uyguna 1000watt bulursanız daha da iyi olur
Adam evde nükleer santral mi kuracak :) 1000W ne :)

FatabeyTheBest

Doçent
Reaksiyon puanı
544
Gaming gecelerini takip edin bence. Alta eklediğim resimdeki gibi güzel powerlar güzel indirimlere giriyorlar. Yine aynı şekilde güzel kasalar da indirime giriyor.
20200607_221628.jpg

elves27

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Gaming gecelerini takip edin bence. Alta eklediğim resimdeki gibi güzel powerlar güzel indirimlere giriyorlar. Yine aynı şekilde güzel kasalar da indirime giriyor.Ekli dosyayı görüntüle 103310

Bu da benzer özellikte ama daha ucuz; (Kalite olarak yukarıdaki kadar değildir ama çok iyi yine de)

Kasa olarak da önü delikli olsun Psu için saklama yeri olsun kablolar görünmesin, gerisi zevkine kalmış :)

İlk yazdığınız pahalı Psu dükkatimi çekti o woltlarda diyat bandının 200-300tl üzerinde bir fiyatı var. Hatta 1000w bile görmüştüm o fiyata +80 gibi bir özellikte göremedim Psu sektörünün önçüsümüdür de bu kadar pahalı?
Bu arada 850w gerekirmi acaba diye git gel yaşamıyor değilim. ilerde iyi bir sıvı soğutma alacak olsam sırf powere 200tl daha vermedim diye yeni bir power için baştan 1300tl vermek çok zoruma giderdi.

Nasıl bir ekipman ise bir yerde 1350w 80+gold sertifikalı 650tl
Bir başka yerde o paraya anca 500w ediyor. Aşırı bir balon mu vardır. Yoksa kalite farkı mıdır?

Son düzenleme:

FatabeyTheBest

Doçent
Reaksiyon puanı
544
İlk yazdığınız pahalı Psu dükkatimi çekti o woltlarda diyat bandının 200-300tl üzerinde bir fiyatı var. Hatta 1000w bile görmüştüm o fiyata +80 gibi bir özellikte göremedim Psu sektörünün önçüsümüdür de bu kadar pahalı?
Bu arada 850w gerekirmi acaba diye git gel yaşamıyor değilim. ilerde iyi bir sıvı soğutma alacak olsam sırf powere 200tl daha vermedim diye yeni bir power için baştan 1300tl vermek çok zoruma giderdi.

Nasıl bir ekipman ise bir yerde 1350w 80+gold sertifikalı 650tl
Bir başka yerde o paraya anca 500w ediyor. Aşırı bir balon mu vardır. Yoksa kalite farkı mıdır?
Sakın GamePower eşek gibi markalardan psu almayın daha bilindik kaliteli markalara yönelin.

aimnil

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
961

İlk yazdığım Psu sektörün Ferrari, porche si gibi düşün :) ikinci yazdığım da Toyota corolla gibi :) benzetmeler bir yana dünyaca kabul görmüştür yani en tepedeki kaliteli Psu üreticisi ilk 3 de kesin var. Diğeri de sağlamdir ama az paralı insanlar için ideal :) 750 watt yeter yani zaten maximum 400 watt civarı çeker bir oyunda öyle tahmin ediyorum. Artık eskisi kadar essek yüküyle elektrik çekmiyor donanimlar.