Gtx 1060 6Gb 192 bit FPS Sorunu

UtkuReis28

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Adsızcuguli.jpg

Far cry 5 ve Pubg de düşük fps alıyorum.İşin tuhafı very low ayarlarda aynı fps ultradada aynı fps alıyorum.Lol ve cs go da 60 fps rahat alıyor sadece ağır oyunlarda fps düşüklüğü var.Sistemim tamamen güncel eski sürüceler temizlendi.Sorunu bir türlü bulamadım.Nvidia ayarlarında maksimum performans ayarlarıda açık.
FPS Far Cry 5 de 35-50 arası
Pubg de 20-40 arası

Ekleme :
İ7 6700 Hq
16 gb ram
500 gb ssd
gtx 1060 192 bit

Son düzenleme:

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,998
Sürücülerini nasıl güncelledin?

UtkuReis28

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Geforce Experience ile ekran kartını güncelledim.Gerisi Windows Update ile

UtkuReis28

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu sorun ne zamandan beri olmaya başladı?
Yaklaşık 5-6 aydır var.Formatladım tekrar temiz kurulum yaptım ama sonuç nafile.En düşük ayardada ultradada aynı fps alıyorum.Bazen COD 4 de bile drop yiyor.Battlefield 1 dede aynı sorun oluyor.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ekli dosyayı görüntüle 52704

Turbo fan açıkken bu değerlerde.

Turbo fan açıkken bu değerlerde.Ekli dosyayı görüntüle 52705

Son düzenleme:

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,998
Yaklaşık 5-6 aydır var.Formatladım tekrar temiz kurulum yaptım ama sonuç nafile.En düşük ayardada ultradada aynı fps alıyorum.Bazen COD 4 de bile drop yiyor.Battlefield 1 dede aynı sorun oluyor.

Turbo fan açıkken bu değerlerde.

Turbo fan açıkken bu değerlerde.Ekli dosyayı görüntüle 52705
GTX 1060 ile bu değerler çok az. Ultra ayarlarda rahatça oynayabilmen gerekiyor. LoL ve CS Go da özellikle 200+ FPS alman lazım. Windows 10 mu kullanıyorsun?

UtkuReis28

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
GTX 1060 ile bu değerler çok az. Ultra ayarlarda rahatça oynayabilmen gerekiyor. LoL ve CS Go da özellikle 200+ FPS alman lazım. Windows 10 mu kullanıyorsun?
Windows 10 pro orjinal kullanıyorum.Evet fps lerde sıkıntı var.Termal macunuda yeniledim.Fanlar temiz her şey olması gerektiği gibi ama buna çare bulamadım turbo fan açıkken ısı değeri 69 dereceyi geçmiyor.Oyunlarda orjinal son ümidim bu forum umarım bir çare bulurum

Ekli dosyalar

• 33.jpg
    33.jpg
    79.5 KB · Görüntüleme: 961

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,998
Windows 10 pro orjinal kullanıyorum.Evet fps lerde sıkıntı var.Termal macunuda yeniledim.Fanlar temiz her şey olması gerektiği gibi ama buna çare bulamadım turbo fan açıkken ısı değeri 69 dereceyi geçmiyor.Oyunlarda orjinal son ümidim bu forum umarım bir çare bulurum
Bilgisayara format attıktan sonra hiç korsan yazılım yüklüyor musun? Malwarebytes ile taramayı deneyebilirsin çünkü bu tarz sorunların %80 civarı sürücü veya sıkıntılı ISO dosyası kurulumu sonrası oluyor. Memtest ile bellekleri taramayı diye önereceğim ama bir sorun olsa mavi ekran alırdın diye düşünüyorum. Cihazının garantisi var mı?

UtkuReis28

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Maalesef yok.Korsan yazılım yüklü değil.Sadece steam chrome origin yüklü.Sorunları taramak için malwarebytes ı kurmamı öneriyormusunuz.1 tarama yapabilirim.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,998
Maalesef yok.Korsan yazılım yüklü değil.Sadece steam chrome origin yüklü.Sorunları taramak için malwarebytes ı kurmamı öneriyormusunuz.1 tarama yapabilirim.
Korsan yazılım yoksa gerek yok. Bilgisayarda virüs programlarının bulamadığı zararlı yazılımları bulan bir uygulama ama gerek yok bu durumda. Oyunlarda GPU ve CPU kullanımı nedir?

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,998
Değerlerde sıkıntılık bir durum yok. Gerçekten ilginç bir durum. Peki bu duruma düşmeden önce bilgisayarda herhangi bir şey yaptın mı? BIOS güncellemek gibi.

UtkuReis28

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Değerlerde sıkıntılık bir durum yok. Gerçekten ilginç bir durum. Peki bu duruma düşmeden önce bilgisayarda herhangi bir şey yaptın mı? BIOS güncellemek gibi.
Yapmadım.Güncellemek istedim aslında QP121 bios.Ama bulamadım güncel sürücüsünü 01.01.2017 tarihliydi

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,998
Anladığım kadarıyla yazılımsal bir şey gibi durmuyor çünkü her şey çok mantıksız. Donanımsal sorun olup olmadığını anlamak için bilgisayarlar için Diagnostic test programları var bunlara bakmanı tavsiye ederim. Bu testler uzun sürer bu arada.

UtkuReis28

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anladığım kadarıyla yazılımsal bir şey gibi durmuyor çünkü her şey çok mantıksız. Donanımsal sorun olup olmadığını anlamak için bilgisayarlar için Diagnostic test programları var bunlara bakmanı tavsiye ederim. Bu testler uzun sürer bu arada.
program adı verebilirmisiniz zahmet olmazsa

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,196
Windows 10 hangi sürüm? 1809 ise sorun olabilir

UtkuReis28

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorunun bundan kaynaklı olma ihtimali var. Aynı olayı Enterprise sürümünde bende yaşıyordum. Pro kurunca problem kalmadı.

5 aydır varmış bu sıkıntı.
Tamm pro indiriyorum temiz format atarım akşama birde öyle deneyelim ama yanımda pro cd si yok internetten yüklesem sorun olurmu.Varsa temiz link atarmısınız özelden

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,998
Tamm pro indiriyorum temiz format atarım akşama birde öyle deneyelim ama yanımda pro cd si yok internetten yüklesem sorun olurmu.Varsa temiz link atarmısınız özelden
CD ile yapma zaten. Buradan orijinal Microsoft aracını indir. En az 8 GB USB bellek tak bilgisayara. Yazılımdan devam et ileride USB belleğe yazdır gibi bir seçenek çıkacak oradan takmış olduğun belleği seç. Program ISO dosyasını indirip kendi yazar.

Windows 10'u Ä°ndirin

UtkuReis28

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
CD ile yapma zaten. Buradan orijinal Microsoft aracını indir. En az 8 GB USB bellek tak bilgisayara. Yazılımdan devam et ileride USB belleğe yazdır gibi bir seçenek çıkacak oradan takmış olduğun belleği seç. Program ISO dosyasını indirip kendi yazar.

Windows 10'u Ä°ndirin
Tamamdır teşekkürler usb ile atarım.Akşama sonuçları yazarım

Özgür Ç..

Dekan
Reaksiyon puanı
6,465
Hocam o kadar kişi yazmış kimseden çıt yok masa üstüne sağ tıklayıp Nvidia denetim masasına girin sol taraftan 3d ayarlarına girip sağ taraftan aşağı doğru ilerleyince güç yönetim modu var şuan güç tasaruf modundadır onu uyarlamalı veya yüksek performansa alın uyarlamalı güç gerektirmeyen yerlerde kısıyor gücü

UtkuReis28

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam o kadar kişi yazmış kimseden çıt yok masa üstüne sağ tıklayıp Nvidia denetim masasına girin sol taraftan 3d ayarlarına girip sağ taraftan aşağı doğru ilerleyince güç yönetim modu var şuan güç tasaruf modundadır onu uyarlamalı veya yüksek performansa alın uyarlamalı güç gerektirmeyen yerlerde kısıyor gücü
Konuda da belirttim hocam.Yüksek performansta zaten