Görev Yöneticisi Etkin Olmama

talha38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Slm arkadaşlar görev yöneticisi bölümü etkin olmaktan çıktı. Acaba bu konuda bilgisi olan var mı. Paylaşırsanız sevinirim.:drool:

---------- saat 15:35 eklendi ---------- önceki mesaj saat 15:32 eklenmişti ----------

Arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum.

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Biraz daha açıkca anlatırsan yardımcı olabiliriz. Anlamadım ne istediğini :huh:

0mrdr5

Profesör
Reaksiyon puanı
11
görev yöneticisi bölümü gri görünüyor anladığım kadarıyla, regeditten düzenleniyordu bir bakayım

Önce Kayıt Defterinizi çalışır duruma getirmeniz gerekli ki görev yöneticisini de etkin hale getirebilesiniz..

Kayıt Defterini Açmak İçin

Başlat -- Çalıştır a gelin
cmd yaz enter yap
cd.. yaz enter
cd.. yaz enter
reg add HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Poli cies\System /v DisableRegistryTools /t REG_DWORD /f yaz.
not satır kaydığından aşağı kayanlar böyle olacak
Policies\System

kısaca kodda boşluk yerlerini tam olarak göstereyim (boşluk) yazan yerlerde 1 boşluk vardır.....

reg(boşluk)add VE System(boşluk)/v(boşluk)DisableRegistryTools(boşluk)/t(boşluk)REG_DWORD(boşluk)/f ,,,

kodu doğru yazdıktan sonra Enterla
regedit açılacaktır..
daha sonra aşağıda yazılı kodları not defterine kopyalayın ve DisableTaskMgr.reg isminde kaydedin.Dikkat:kaydederken aşağıdan .txt değil de tüm dosyalar olarak seçin ki reg dosyası halinde kaydetsin aksi halde DisableTaskMgr.reg.txt olarak kaydeder...

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Poli cies\System]
"DisableTaskMgr"=dword:00000000

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Grou p Policy Objects\LocalUser\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Poli cies\System]
"**del.DisableTaskMgr"=" "

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\pol icies\system\]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
"DisableCAD"=dword:00000000

bu reg dosyasına 2 kere tıklayıp tamam deyin.
Görev yöneticinizinde açılmış olması lazım..
eğer yinede görev yöneticinizi açamazsanız google dan şu freeware programı aratın..
"Process Explorer" bununla görev yöneticinize girebilir ve riskli uygulamaları görüp kill yapabilirsiniz...

alıntıdır

talha38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet arkadaşım. Görev yöneticisi bölümü gri görünüyor. Daha önce etkin kullanılabilecekken şimdi kullanılamıyor. Etkin hale getirip rem, diğer çalışan programları görmek istiyorum. İlginize teşekkür ederim.

talha38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Poli cies\System]

Bu yazmış olduğunuzu yaptım ve görev yöneticim etkin hale geldi. Çok teşekkür ederim. İlginiz ve tüm sdn üyeleri adına.