Yardım Google Play Store Cihazın Takılmasına Neden Oluyor

ramazan347

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Cihaz: Galaxy J7(2016)
Sistem: Android 10 Klaxosaur Gaming Rom (Custom)

Yaklaşık bir aydır cihazımda ciddi takılmalar oluyor. Sorunun Google Play Store uygulamasından kaynaklandığını farkettim. Play Store'u devre dışı bırakınca cihaz akıyor. Etkinleştirince arayüzde gezerken bile cihaz takılmaya başlıyor. Öyle ki ana ekranda bir klasöre dokunduğumda bir saniye sonra tepki veriyor. Oyun oynarken fps kademeli olarak düşüyor ve en sonunda ekran 2-3 saniyeliğine donuyor. Ancak Play Store'u devre dışı bıraktığımda bu sorunlar ortadan kalkıyor.
Uygulamanın ram, işlemci ve pil kullanımında bir anormalliğe rastlamadım. Sorun uygulamada mı? Yoksa sistemle uygulama arasındaki bir uyuşmazlık mı?
Bu sorunu nasıl çözebilirim?

KovboyBey

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,001
Cihaz: Galaxy J7(2016)
Sistem: Android 10 Klaxosaur Gaming Rom (Custom)

Yaklaşık bir aydır cihazımda ciddi takılmalar oluyor. Sorunun Google Play Store uygulamasından kaynaklandığını farkettim. Play Store'u devre dışı bırakınca cihaz akıyor. Etkinleştirince arayüzde gezerken bile cihaz takılmaya başlıyor. Öyle ki ana ekranda bir klasöre dokunduğumda bir saniye sonra tepki veriyor. Oyun oynarken fps kademeli olarak düşüyor ve en sonunda ekran 2-3 saniyeliğine donuyor. Ancak Play Store'u devre dışı bıraktığımda bu sorunlar ortadan kalkıyor.
Uygulamanın ram, işlemci ve pil kullanımında bir anormalliğe rastlamadım. Sorun uygulamada mı? Yoksa sistemle uygulama arasındaki bir uyuşmazlık mı?
Bu sorunu nasıl çözebilirim?
tek çözüm apk

ramazan347

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Apk kurulumunu nasıl yapmam gerekiyor? Aklıma iki yöntem geliyor.
1-)Google Play güncellemelerini kaldırdıktan sonra apk kurmak.
2-)Google Play'i /system/priv-app/ ve /data bölümünden silip apk kurmak.

Siz hangi yolla kurdunuz?

QueinS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Apk kurulumunu nasıl yapmam gerekiyor? Aklıma iki yöntem geliyor.
1-)Google Play güncellemelerini kaldırdıktan sonra apk kurmak.
2-)Google Play'i /system/priv-app/ ve /data bölümünden silip apk kurmak.

Siz hangi yolla kurdunuz?

Play storeyi telefondan tamamen temizleyin ve temiz olarak yükleyin. Ama bundan önce sil-yükle yaptınız mı?

ramazan347

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Play storeyi telefondan tamamen temizleyin ve temiz olarak yükleyin. Ama bundan önce sil-yükle yaptınız mı?
Maalesef, dün güncellemeleri kaldırıp üzerine apk kurdum. Takılmalar daha da arttı. Yazdığınızı yapacağım.

Son mesajlar