Google hizmetlerini boykot

xyz1234

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Arkadaşlar,
malumunuz google un Türkiyeye ve Türk insanına yaptığı saygısızlıkların haddi hesabı yok. Önce Atatürke hakeret videoları, Türkiyeden vergi kaçırma derken şimdide 2 milyara yakın insanın mensubu olduğu bir dinin peygamberine hakaret. Ben şahsım adına artık google ın çizmeyi aştığını düşünüyorum. evet bizler birer müslüman olmanın ötesinde birer insan olarak birbirimizin değerlerine saygı duymayı bilmeliyiz. dini değerlere saldırıyı kabul edilemez sayan youtube ve onun yöneticileri bu konudada iki yüzlülüklerini ortaya koymuşlardır.

google hizmetlerini kullanıp kullanmamak size kalmış tabii ki bizimkisi sadece bir hatırlatmadan ibaret. ben şahsım adına yaklaşık 1 haftadır yandex i etkin olarak kullanıyorum. maillerimide yandex maile transfer ediyorum. karıncanın Hz ibrahimin ateşine su taşıması gibi belki bizim yaptığımız ama tarafımızı belli etmemiz gerekir diye düşünüyorum.
Unutmayın ki haksızlık karşısında susan dilsiz şeytan hükmündedir. evet bunların amaçları belli bizleri kışkırtmak, ama biz diğer müslüman ülkelerdeki gibi sağı solu ateşe vererek, suçsuz insanları öldürerek değil, bu şekilde tepkimizi ortaya koyabiliriz.

ScienceNET

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Ben de yandez kullanmaya başladım. Varsayılan arama motoru olarak ayarladım... :)

kanalistanbul

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ben zaten yeni gizlilik politikalarını açıkladıktan sonra google hesabımı kapatmıştım. Artık google benim için sadece bir arama motoru, umarım ileride o da olmaz.

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Sanki o videoları google çekti :) Gülüyorum böyle tepkilere. Youtube da her dine ve ırka ait hakaret içeren videolar yüklü. Kim hazırladıysa bu videoları, sorumluları onlar.

Ayrıca SDN sitesi de birçok google hizmeti kullanıyor arka planda, SDN'e girerek dolaylı yoldan sizde o hizmeletli kullanmış oluyorsunuz. Hadi sdn'yi de protesto edip girmeyin madem :)

ScienceNET

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Sanki o videoları google çekti :) Gülüyorum böyle tepkilere. Youtube da her dine ve ırka ait hakaret içeren videolar yüklü. Kim hazırladıysa bu videoları, sorumluları onlar.

Ayrıca SDN sitesi de birçok google hizmeti kullanıyor arka planda, SDN'e girerek dolaylı yoldan sizde o hizmeletli kullanmış oluyorsunuz. Hadi sdn'yi de protesto edip girmeyin madem :)

Senin dediğin şuna benziyor. Biri suç işliyor ve senin evine gelip yerleşiyor. Ardından polis adamı senin evinde yakalıyor da her ikinizi de mahkemeye çıkarıyorlar. Hakim seni, suçluya yardım ve yataklık etmekten seni suçluyor ama sen çıkmışsın "adamı sanki ben öldürmüşüm gibi beni suçluyorsunuz" diyorsun... ;)

Sen de aklın sıra bizimle kafa buluyorsun. Google ve Youtube'un tutumları müslümanlara özel, bunda şüphen olmasın. Onlar, adam olsaydı dine hakaret etmenin büyük bir saygısızlık olduğunu anlar ve kaldırırlardı. Konu hıristiyan ve yahudiler olsaydı, "ne demek, hemen kaldırdık" derlerdi. Zaten müslüman olsaydılar problem olmazdı. Sonuçta zındıklar. :)

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Senin dediğin şuna benziyor. Biri suç işliyor ve senin evine gelip yerleşiyor. Ardından polis adamı senin evinde yakalıyor da her ikinizi de mahkemeye çıkarıyorlar. Hakim seni, suçluya yardım ve yataklık etmekten seni suçluyor ama sen çıkmışsın "adamı sanki ben öldürmüşüm gibi beni suçluyorsunuz" diyorsun... ;)

Sen de aklın sıra bizimle kafa buluyorsun. Google ve Youtube'un tutumları müslümanlara özel, bunda şüphen olmasın. Onlar, adam olsaydı dine hakaret etmenin büyük bir saygısızlık olduğunu anlar ve kaldırırlardı. Konu hıristiyan ve yahudiler olsaydı, "ne demek, hemen kaldırdık" derlerdi. Zaten müslüman olsaydılar problem olmazdı. Sonuçta zındıklar. :)

:) Youtube da hristiyanlık ve yahudilik hakkında hakaret içeren bir sürü video bulabilirsin. Amerikada hristiyanlık aleyhine çekilmiş 100lerce film vardır ve hiçbirine böyle bir tepki verildiğini görmedim. Tepki vermek doğrusu fakat yanlış olan şekli. Herkes teker teker video yu youtube a rapor eder, dünyada milyarlarca müslüman var sonuçta. Ama bu tür baykotlar hiçbir zaman amacına ulaşamaz, emin ol 3 gün sonra google ve hizmetlerine işin düşecektir ve tekrardan kullanacaksındır. Adım kadar eminim.

ashabulyemin

Profesör
Reaksiyon puanı
20
:) Youtube da hristiyanlık ve yahudilik hakkında hakaret içeren bir sürü video bulabilirsin. Amerikada hristiyanlık aleyhine çekilmiş 100lerce film vardır ve hiçbirine böyle bir tepki verildiğini görmedim. Tepki vermek doğrusu fakat yanlış olan şekli. Herkes teker teker video yu youtube a rapor eder, dünyada milyarlarca müslüman var sonuçta. Ama bu tür baykotlar hiçbir zaman amacına ulaşamaz, emin ol 3 gün sonra google ve hizmetlerine işin düşecektir ve tekrardan kullanacaksındır. Adım kadar eminim.
şimdi vaktim olsa İbrahim[as]kıssasındaki karınca bülbül kıssalarını anlatacaktım sen 3 gün dişini sık mübarek yandex e destek verin şu anda googleden üstün

S

SDN Okuru

SDN Okuru
o video'da Google masum tabi kaldırmaz her isteyenin isteğini kabul ederlerse sitede video kalmaz...

ScienceNET

Asistan
Reaksiyon puanı
2
o video'da Google masum tabi kaldırmaz her isteyenin isteğini kabul ederlerse sitede video kalmaz...

Alakası olmayan bazı konularda çok katı kuralları olan bir site neden bu kadar hassas olan bir konuda yapmacık davranıyor? Bu konu sadece birkaç kişiyi, bir şehri veya bir ülkeyi ilgilendirmiyor. Bu konu, küresel çapta bir sorun... Yıllardır YouTube'a video yüklüyorum. Farkı daha iyi anlıyorum ve müslüman ülkelere çifte standart uyguluyor. Bunu görmek, anlamak işin uzman olmaya gerek yok!

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Video'yu silmemeyi suçluyu evde barındırmaya da mı benzettiniz? ahahahuhauh :D
Yok artık ya...

Ben gelişmekte olan, sektörde çeşitliliği artırmaya çaba sarfedecek olan bir firma olduğu için varsayılan arama motoru olarak Yandex kullanıyorum. Ama onlar da Ermenistan'ın tarafına tutan itne Ruslar'a ait, nolcak şimdi :D
Lakin, telefonda da Yandex Maps kullanıyorum çok bir sorunum yok, trafik göstermesi iyi, ama PC'deki arama motoru da rezalet yahu, bir cacık bulamıyor :D

Kimsenin Müslüman ülkelere çifte standart uyguladığı yok. Müslüman ülkeler her yerde kendi hassasiyetlerini kendi kafalarına göre ayarlayıp bunu kural olarak işletmek istiyorlar. Sorun buradan kaynaklanıyor.

ScienceNET

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Video'yu silmemeyi suçluyu evde barındırmaya da mı benzettiniz? ahahahuhauh :D
Yok artık ya...

Ben gelişmekte olan, sektörde çeşitliliği artırmaya çaba sarfedecek olan bir firma olduğu için varsayılan arama motoru olarak Yandex kullanıyorum. Ama onlar da Ermenistan'ın tarafına tutan itne Ruslar'a ait, nolcak şimdi :D
Lakin, telefonda da Yandex Maps kullanıyorum çok bir sorunum yok, trafik göstermesi iyi, ama PC'deki arama motoru da rezalet yahu, bir cacık bulamıyor :D

Kimsenin Müslüman ülkelere çifte standart uyguladığı yok. Müslüman ülkeler her yerde kendi hassasiyetlerini kendi kafalarına göre ayarlayıp bunu kural olarak işletmek istiyorlar. Sorun buradan kaynaklanıyor.

Bu çifte standartı hala görememişseniz, bu sizin sorununuz... ;)

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Arama motoru olarak yandexe geçtim ama mail servisi olarak hala google kullanıyorum maalesef.

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Şu son 1 ay içinde bazı sitelere sansür koyması, Youtube' da Müslümanlık hariç hangi dine birazcık laf atılsa hemen kaldıran Google iş Müslüman alemine hakaret içeren videoya kaldımı parmağını bile kımıldatmıyor.

Zaten Google' ı sadece yer imi senkronizasyonu için kullanıyordum. Bundan sonra yer imlerini manuel olarak kaydedeceğim ve Google moogle kullanmayacağım. Arama motoru Yandex, Bing hangisi hoşuma giderse artık onu kullanırım.

He "Tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış" misali olacak ama tepkimizi görsün yeter.

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Profesyonel düşünen biri Yandex'e geçmez.
Teknik olarak daha kötü ve her zaman daha kötü olacak.
Hatta 10 yıl sonra olmayabilir bile.
Sezar'ın hakkı Sezar'a

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Bu çifte standartı hala görememişseniz, bu sizin sorununuz... ;)

Görememek benim sorunum değil, benim eksikliğim. Zira ben kendi beğendiğim/taraf olduğum/mensubu olduğum herhangi bir konuyla ilgili benim koyduğum kurallara göre bir dünya peşinde değilim. evrensel kelimelerin, hakların anlamını kendime göre yontmaya çalışmıyorum.
Baruter'in karikatüründe Allah yok din yalan yazıyor diye ortalık ayağa kalktı, yok efendim hakaretmiş. Kendi kafasına göre hakaret derse herkes herşeye, ses etmeden oturalım. Ha pardon, Müslümanlar'ın inançlarını ifade edememelerinden dert yanılıyordu değil mi? Nerede ateistlerin inançlarını ifade etme özgürlükleri, Allah yok demesi hakaret oluyormuş?

bırakın artık bu işleri.

ScienceNET

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Görememek benim sorunum değil, benim eksikliğim. Zira ben kendi beğendiğim/taraf olduğum/mensubu olduğum herhangi bir konuyla ilgili benim koyduğum kurallara göre bir dünya peşinde değilim. evrensel kelimelerin, hakların anlamını kendime göre yontmaya çalışmıyorum.
Baruter'in karikatüründe Allah yok din yalan yazıyor diye ortalık ayağa kalktı, yok efendim hakaretmiş. Kendi kafasına göre hakaret derse herkes herşeye, ses etmeden oturalım. Ha pardon, Müslümanlar'ın inançlarını ifade edememelerinden dert yanılıyordu değil mi? Nerede ateistlerin inançlarını ifade etme özgürlükleri, Allah yok demesi hakaret oluyormuş?

bırakın artık bu işleri.

Allah yok dediğiniz zaman, zaten müslüman, hıristiyan ve yahudileri karşınıza alırsınız. Ateizm bir din değil. Dinsizliktir. Böyle olunca onların yaptığı sadece Allah ile ve Allah'a inananlarla alay etmek. Yaptıkları tekşey bu. Bundan dolayı, müslümanlar ateistlerden özellikle tiksinirler. Ateistlerin inançlarını ifade etme özgürlüğü ne oluyor? Neye inanıyorlar ki? Hiçbir şeye mi? İnanç yoksa, yoktur. Bunu ifade etmenin anlamı yoktur. Yapacağınız tek şey diğer dinleri küçümsemek, onlarla alay etmek. Yaptıkları tek şey bu zaten...

ScienceNET

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Hep Yandex tavsiye edilmiş ama Bing kötü mü? Bing Yandex'ten çok daha eski ve daha kullanışlı. Hem arama motoru, hem e-mail servisi, hem çeviricisi ve birçok özellik açısından Yandex'ten daha iyi. Yandex kullanmak için erken olduğunu düşünüyorum. Kat etmesi gereken çok yol var daha. Yandex kullanmaya devam etseydim, en fazla 1 hafta sonra google kullanmaya devam edecektim... :D

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Androidi bırakıp farklı işletim sistemli telefon da almak lazım o zaman.
Biz tepki felan göstermeyiz, önde kim varsa arkada biz oluyoruz millet olarak.

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Allah yok dediğiniz zaman, zaten müslüman, hıristiyan ve yahudileri karşınıza alırsınız. Ateizm bir din değil. Dinsizliktir. Böyle olunca onların yaptığı sadece Allah ile ve Allah'a inananlarla alay etmek. Yaptıkları tekşey bu. Bundan dolayı, müslümanlar ateistlerden özellikle tiksinirler. Ateistlerin inançlarını ifade etme özgürlüğü ne oluyor? Neye inanıyorlar ki? Hiçbir şeye mi? İnanç yoksa, yoktur. Bunu ifade etmenin anlamı yoktur. Yapacağınız tek şey diğer dinleri küçümsemek, onlarla alay etmek. Yaptıkları tek şey bu zaten...

Bravo, bu kafayla devam işte.
Daha inanç kelimesinin anlamından bi-haber, kendisinden olmayan herkese düşman bu kafayla devam edin.
Ondan sonra vay neden biz yüz bin yıl geriden geliyoruz.
Öğreneceğin yok ama, bunların hepsi inanç sistemidir.
3 din, birbirini destekleyen senaryolar doğrultusunda bir yaratıcı ve onun elçileri olduğuna inanır.
Diğer dinler farklı senaryolara inanır.
Ateizm de bir yaratıcı olmadığı senaryosuna inanır. Bunların hepsi inançtır ve bireysel fikir açıklama özgürlüğü kapsamına girerler.

Sen daha ateistin ağzını açmasına tahammül edemiyorsun, ben de burada neye nefes tüketiyorum.

ScienceNET

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bravo, bu kafayla devam işte.
Daha inanç kelimesinin anlamından bi-haber, kendisinden olmayan herkese düşman bu kafayla devam edin.
Ondan sonra vay neden biz yüz bin yıl geriden geliyoruz.
Öğreneceğin yok ama, bunların hepsi inanç sistemidir.
3 din, birbirini destekleyen senaryolar doğrultusunda bir yaratıcı ve onun elçileri olduğuna inanır.
Diğer dinler farklı senaryolara inanır.
Ateizm de bir yaratıcı olmadığı senaryosuna inanır. Bunların hepsi inançtır ve bireysel fikir açıklama özgürlüğü kapsamına girerler.

Sen daha ateistin ağzını açmasına tahammül edemiyorsun, ben de burada neye nefes tüketiyorum.

Benim ateistlere tahammülüm yok! Kaldı ki, biz yüzbin yıl geride değiliz! Senin aklın yerinde mi? Yüzbin yıl ne oluyor? Sen yoksa ateist misin? Benim ateistlere tahammülüm yok açıkçası. İnanmasalar da, seslerini çıkarmadıktan sonra problem yok. Yok, eğer "Allah yoktur" diyorsa beni yalancı yerine koyuyor buda beni otomatikmen onların karşıtı haline getirir. Onlar her zaman diğer dinlerle alay etmiş dururlar. Akılları sıra, Allah yokmuş. Tövbe haşa!

Zaten şu bilimi de ateitler üstlenmeye çalışıyor, ki bilimi dine karşı bir silah olarak kullanmaya çalışıyorlar. Milyonlarca yıl geçse de İslam'ın açıkladığı (öyle herkesin kendi kafasına göre açıkladığı şeyler değil) hiçbir gerçek çürütülemez. Çünkü, onlar gerçektir. Bunu ancak kalbi Allah korkusundan mutmain olanlar anlar! Diğerleri akılları sıra bocalayıp dururlar...

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Benim ateistlere tahammülüm yok! Kaldı ki, biz yüzbin yıl geride değiliz! Senin aklın yerinde mi? Yüzbin yıl ne oluyor? Sen yoksa ateist misin? Benim ateistlere tahammülüm yok açıkçası. İnanmasalar da, seslerini çıkarmadıktan sonra problem yok. Yok, eğer "Allah yoktur" diyorsa beni yalancı yerine koyuyor buda beni otomatikmen onların karşıtı haline getirir. Onlar her zaman diğer dinlerle alay etmiş dururlar. Akılları sıra, Allah yokmuş. Tövbe haşa!

Zaten şu bilimi de ateitler üstlenmeye çalışıyor, ki bilimi dine karşı bir silah olarak kullanmaya çalışıyorlar. Milyonlarca yıl geçse de İslam'ın açıkladığı (öyle herkesin kendi kafasına göre açıkladığı şeyler değil) hiçbir gerçek çürütülemez. Çünkü, onlar gerçektir. Bunu ancak kalbi Allah korkusundan mutmain olanlar anlar! Diğerleri akılları sıra bocalayıp dururlar...

Bir bravo daha ve iyi günler.

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Mesela, ateistlere hakaret etmek de din ayrımcılığına girer mi? :)
Neyse. :)

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Ateiz bir din değildir yapısı itibarı ile bütün dinlere karşı yani inanç sistemi toptan reddeden bir sistem anlayış (bazılarına göre bilim ın aydınlık yolu) ama din değil ateizm=dinsizli, inançsızlık ama bu demek değildir ki onlara onlar ikinci sınıf insan yada hoş görülmesi gereken varlık öyle inanıp öyle yaşıyorlar bizim dinimız ne diyor dinde zorlama yoktur ama onların hiç kimseye en basit fare ye tapan hindular a dahil hakaret etmeye hakkı yoktur ve aynı şey bizim ve diğer toplumlar için geçerli.

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16

Sen daha inanç nedir, din nedir öğrenememişsin :) Cocuk gibi bana yalancı diyor diye mi savunuyorsun kendini, üretebileceğin tek fikir bu mu? Bir ateist yaratıcı bir gücün olmadığına "inanır". Buradaki sihirli kelime inanmak. Fakat bir din değildir aam inançtır. İslamiyet dışındaki tüm dinler "Allah" a inanmıyorlar, varlığını ve islamiyeti inkar ediyorlar ve yalan olarak görüyorlar, bu durumda senin kısır düşünce yapına göre sana "yalancı" diyorlar. Eğer bir sorunun yada tahammüşsüzlüğün var ise tutarlı olman adına senin gibi inanmayan yada düşünmeyen herkese karşı bir tahammülsüzlük olması gerekiyor ki bunu demeye yada pratiğe dökmeye cesaretin olmadığını düşünüyorum. Gücün anca bir acuç ateiste yetiyor. Müslümanlar olarak biraz daha tahammüllü, olgun ve sakin olmayı öğrenmeliyiz, bunlar da islamiyetin öğretileri değil mi? Başkalarının yaptığı kötü davranışlara eğer onların tarzlarıyla ve yöntemleriyle yanıt verirsek o beğenmediklerimizden ne farkımız kalır?

burns206

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Ateiz bir din değildir yapısı itibarı ile bütün dinlere karşı yani inanç sistemi toptan reddeden bir sistem anlayış (bazılarına göre bilim ın aydınlık yolu) ama din değil ateizm=dinsizli, inançsızlık ama bu demek değildir ki onlara onlar ikinci sınıf insan yada hoş görülmesi gereken varlık öyle inanıp öyle yaşıyorlar bizim dinimız ne diyor dinde zorlama yoktur ama onların hiç kimseye en basit fare ye tapan hindular a dahil hakaret etmeye hakkı yoktur ve aynı şey bizim ve diğer toplumlar için geçerli.
ateizm herzaman ayni anlama gelmiyo.
misal butun dinleri inkar edip de allaha inananlar da var :p sonucta dunyada var olan dunya mali bi kitap gercekligi taritisilir :p
ben de bu gruba dahil sayilirim bu acidan :D
tanri kitabi niye insanlara yazdirtsin ki direkt irtibat kurmak istese. ki bence direkt irtibat kurmak gibi bi amaci hicbizaman olmadi :p

allah da ayrica arapcada tanri gibi bi tanimlamadan ibaret bir isim degil. allahin diger sifat niteligindeki isimleri gibi :p

gerci zaten tarih kayitlari da din uzmanlari da kitabin degil ondaki bilginin gokten indigini soyluyo zaten . ki bu bilgi de 3uncu sahislar tarafindan kitaba aktarilmis 4uncu sahislar tarafindan bu kitaplar kopyalanmis :p oyle devam ediyo .

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
ateizm herzaman ayni anlama gelmiyo.
misal butun dinleri inkar edip de allaha inananlar da var :p sonucta dunyada var olan dunya mali bi kitap gercekligi taritisilir :p
ben de bu gruba dahil sayilirim bu acidan :D
tanri kitabi niye insanlara yazdirtsin ki direkt irtibat kurmak istese. ki bence direkt irtibat kurmak gibi bi amaci hicbizaman olmadi :p

allah da ayrica arapcada tanri gibi bi tanimlamadan ibaret bir isim degil. allahin diger sifat niteligindeki isimleri gibi :p

gerci zaten tarih kayitlari da din uzmanlari da kitabin degil ondaki bilginin gokten indigini soyluyo zaten . ki bu bilgi de 3uncu sahislar tarafindan kitaba aktarilmis 4uncu sahislar tarafindan bu kitaplar kopyalanmis :p oyle devam ediyo .

Senin bahsettiğin şey deizm oluyor :) Yaratıcı gücün varlığına inanıp hiçbir dini kabul etmemek. Ateizm de yaratıcı güce inanılmaz.

ScienceNET

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Sen daha inanç nedir, din nedir öğrenememişsin :) Cocuk gibi bana yalancı diyor diye mi savunuyorsun kendini, üretebileceğin tek fikir bu mu? Bir ateist yaratıcı bir gücün olmadığına "inanır". Buradaki sihirli kelime inanmak. Fakat bir din değildir aam inançtır. İslamiyet dışındaki tüm dinler "Allah" a inanmıyorlar, varlığını ve islamiyeti inkar ediyorlar ve yalan olarak görüyorlar, bu durumda senin kısır düşünce yapına göre sana "yalancı" diyorlar. Eğer bir sorunun yada tahammüşsüzlüğün var ise tutarlı olman adına senin gibi inanmayan yada düşünmeyen herkese karşı bir tahammülsüzlük olması gerekiyor ki bunu demeye yada pratiğe dökmeye cesaretin olmadığını düşünüyorum. Gücün anca bir acuç ateiste yetiyor. Müslümanlar olarak biraz daha tahammüllü, olgun ve sakin olmayı öğrenmeliyiz, bunlar da islamiyetin öğretileri değil mi? Başkalarının yaptığı kötü davranışlara eğer onların tarzlarıyla ve yöntemleriyle yanıt verirsek o beğenmediklerimizden ne farkımız kalır?

Sen maşallah din adamısın ya, çok biliyorsun. İslam'dan başka din yoktur. Müslümanlığı, hıristiyanlığı ve yahudiliği de kapsayan tek inanç İslam'dır. Bunların hepsine birden İslam denir. Azbuçuk Kur'an-ı Kerim okuyan bilir bunu. Allah diğer dinleri, din olarak kabul etmiyor. Her Cuma namazlarında hoca mimberde bir ayet okur...

Okunuşu olarak "İnneddine İndallahil İslam" dır. Yani; "Allah nezdinde hak din İslâm'dır." [Al-i İmran Suresi:19]. Allah diğer hiçbir dini kabul etmediğini açık birşekilde beyan etmektedir.

"Allah nezdinde hak din İslâm'dır. Kitap verilenler, kendilerine ilim geldikten sonradır ki, aralarındaki kıskançlık yüzünden ayrılığa düştüler. Allah'ın âyetlerini inkâr edenler bilmelidirler ki Allah'ın hesabı çok çabuktur." [Al-i İmran Suresi:19]

"Kim, İslâm'dan başka bir din ararsa, bilsin ki kendisinden (böyle bir din) asla kabul edilmeyecek ve o, ahirette ziyan edenlerden olacaktır." [Al-i İmran Suresi:85]

Müslümanlar hep diğer insanlara saygılı olmuşlardır. Hıristiyan olsun, Yahudi olsun veya putperest olsun. Taki, onlar İslam'a zarar vermeye kalkışmadıkları sürece. Tarih boyunca bu hep böyle olmuştur. Ancak ne yazıktır ki, onlar hep İslam'a düşman olmuş ve zarar vermeye çalışmışlardır. Ateizm denen saçmalığın doğuşu da Allah'a olan karşıtlığından doğmuştur. Onlar hep Allah ile Allah'a inanlarla alay etmiş ve her fırsatta hakaretler yağdırıyorlar. Bundan dolayı, ateistler, hıristiyan ve yahudilere göre müslümanların en büyük düşmanıdır. Yahudi ve hıristiyanlar en azından Allah'ın varlığına inanıyor. Allah istese, bunların kökünü kurutur da, ancak çok büyük bir sabrı var. Ve Kur'an-Kerim'de; onlara bir müddet süre verdiklerini ve sonunda zararlı çıkacak olanlar kendileri olacakları ve Allah'ın sabrının büyük olduğu belirtilmektedir. Yoksa bazı cahillerin düşündüğü gibi, "hade Allah ne bekliyor yok etsin onları o zaman diyor". Allah bunu Kur'an-ı Kerim'de açık ve net bir şekilde açıklamıştır. Ne kavimleri yeryüzünden silip attığını bilmeyenler açsın Kur'an-ı Kerim'i okusunlar.

Benim, insanların inanç ve düşüncelerine olan saygım çok büyüktür. Ki hiçbir zaman bunun tersi ile bağdaşacak girişimde bulunmadım. Ancak, ateism denen saçamlığı tabii olanlar İslam'a yoğun hakaretler ve binbir çeşit planlar yapmaktadır. Bunu görmezden gelemem ve tavrımı aynen koruyamam. Bunlar sadece bir başlangıç. Azıttıkça azıtacaklar. Gidin ateist websitlelere, forumlara nasıl konuştuklarına. Tövbe haşa. Müslümanlar hiçbir zaman bu şerefsiz ve haysiyetsiz, Allah, kitap bilmeyen bu yaratıklar gibi olmadı. Onların olmuş olduğu tutum içine girmedi. Onlar bunları yaparken "eyvallah" diyecek halim yok. Bundan dolayı onlardan tiksiniyorum ve hiçbir düşüncelerine saygım ve tahammülüm yok!