Gereksiz Mail!

Headhunter

Doçent
Reaksiyon puanı
8
merhaba arkdşlar konuyu doğru yeremi açtm bilmiyorm ama burası uygn geldi bana.

mail hesabım hotmailden. mailime sürekli olarak hiç alakam olmadığı takdirde saçma sapan mailler geliyor. yok işte kadınlar büyük sever filan :D bunları nasıl engellicem birinin mail adresini engellesem başka bi mail adresinden yine geliyo buna benzer birsürü mail geliyo.spam olarakda düşmüyolar normal mail olarak geliyo.

yardımlarınızı bekliyorumm :(

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
engelleyemessin ama gereksiz klasörüne gelmesini saglayabilirsin ayarlardan. o maillerin sebebide zmanında üye oludugun miki siteler .:)

Headhunter

Doçent
Reaksiyon puanı
8
:D yok ustam hiç üye olmadım öyle sitelere işin garip yanı o zaten. üye değilim ama nerden buluyosalar geliyor. bi tane mail adresleri olsa tmm da sürekli farklı mailden farklı şeyler bıktım valla :D mail gelmiş die bakayım diorum bu gereksiz mailler çıkıyor:angry:

MBrv

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Bendede aynı sorun var.Hergün geliyor 1 defa zaten.Ve farklı farklı yerlerden.Birini engellesem başka bi yerden geliyor.

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Spamı geç, Benim mail adresime farklı sitelerden aynı kullanıcı adı ile hesap açmışlar her gün mail geliyordu engelledim

Headhunter

Doçent
Reaksiyon puanı
8
nası yaptın ustam bi anlatırmısın

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Ben gmail kullanıyorum ama hotmailde;

Sağ üst köşeden isminin olduğu yerden "seçenekleri" tıkla
Açılan sayfada sırasıyla
solda "Posta"ya yıkla
"Güvenli ve engellenen gönderenler " tıkla
"Engellenen Gönderenler" tıkla

Kimlerden geliyorsa mail adreslerini buraya ekle kaydet

EzberimSin

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Ben gmail kullanıyorum ama hotmailde;

Sağ üst köşeden isminin olduğu yerden "seçenekleri" tıkla
Açılan sayfada sırasıyla
solda "Posta"ya yıkla
"Güvenli ve engellenen gönderenler " tıkla
"Engellenen Gönderenler" tıkla

Kimlerden geliyorsa mail adreslerini buraya ekle kaydet
dediğin şekil yaptık usta ama pek bir işe yaramadı.

drsakal

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Engellemek sorun değil zaten...

Örneğin @rapid.com'u engelliyorsun @rapidler.com oluyor. Onu da engelliyorsun @rapidlerim.com'dan geliyor. Bu böyle sürüp gidecek mi yoksa başka çıkar yolu var mı?

Paramore

Dekan
Reaksiyon puanı
27
Arkadaşlar mailleriniz reklamcıların listesine düşmüş.. Tek çaresi mailinizi gizli tutmanız..

evowinds

Dekan
Reaksiyon puanı
174
Toplu mail gönderim motorlarına hesabınız eklenmiş ve hesabınız her bir web sitesi için ayrı ayrı açılıyor. Bir sitenin reklamı geliyor, aboneliği iptal ediyorsunuz,
diğeri geliyor onu da iptal ediyorsunuz. Bunun sonu gelmiyor.
Yapacağınız bir işlem var, size gelen Tantra, Bill Gates, Vs.. toplu mailleri başkalarına göndermeyin ve arkadaşlarınızı da hatırlatın.
Eğer sevgimi göndereceğim e-postalarla ispatlayacak olsaydım, bilgisayarlarını kilitlerdim...:D

S_T_A_L_K_E_R

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Şöyle bir yol anlatılmış. Ben uyguladım bakalım sonuç nasıl olacak. Büyük ihtimalle gelen maillerin çoğunu gereksize atacak...
foto1fx1.jpg

foto2zz0.jpg

foto3pl4.jpg

Kaynak: http://forum.bilisimruzgari.com/index.php?topic=21268.msg104571#msg104571

Headhunter

Doçent
Reaksiyon puanı
8
sonuclarını buraya yazarsan sevinirim

murat250

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşlar benim de buna benzer bir sorunum var. Gönderen kısmında benim adresim yazıyor. Alıcı kısmında da öyle. Ne ayak anlamadım.

EnziM

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Yeni arayüz den sonra bu spam belt altı mailler dahada çoğaldı. Şikayet eden sayısı oldukça fazla. Gmaile geçin kelime filtreleriyle önüne geçebilirsiniz. Zaten gmailde bu kadar spamda yok.

erhandenizz

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Bundan sonra bu problemlerle karşılaşmamak için kalıcı çözüm:
İki adet ayrı mail adresi kullanmalı.
1. mail adresi ana mail adresi ve güvenilen sitelere kayıt edilecek mail adresi.
2. mail adresi spam tehlikesi olan sitelere kayıt edilecek, zırt bırt üyelik isteyen sitelere kayıt edilecek mail adresi.

Bu yöntem ile yıllardır önemli maillerimi diğer saçma maillerden ayırabiliyorum.
Ayrıca Gmail spam filtresini çok başarılı buluyorum :) ...

murat250

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Zaten postanın başında "Microsoft SmartScreen güvenliğiniz için bu iletiyi engelledi ve on gün sonra sileceğiz." yazıyor. Benim anlamadığım nasıl olduğu. Daha önceden Alıcı kısmında benim adresime benzeyen, farklı bir adres yazılı posta da aldım.

Üye olduğum çok yer var. Bu adresimi de seviyorum. Bırakamam ki.

drsakal

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Bundan sonra bu problemlerle karşılaşmamak için kalıcı çözüm:
İki adet ayrı mail adresi kullanmalı.
1. mail adresi ana mail adresi ve güvenilen sitelere kayıt edilecek mail adresi.
2. mail adresi spam tehlikesi olan sitelere kayıt edilecek, zırt bırt üyelik isteyen sitelere kayıt edilecek mail adresi.

Bu yöntem ile yıllardır önemli maillerimi diğer saçma maillerden ayırabiliyorum.
Ayrıca Gmail spam filtresini çok başarılı buluyorum :) ...

Bu konuya çok dikkat ederim. Bırak ikiyi, 2 si gmail olmak üzere 6 tane mailim var. İşin garibi güvenilir sitelerde kullandığım mail adresime geliyor bu mailler. Nasıl ne şekilde ulaşıldı anlamış değilim.

erhandenizz

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Bu konuya çok dikkat ederim. Bırak ikiyi, 2 si gmail olmak üzere 6 tane mailim var. İşin garibi güvenilir sitelerde kullandığım mail adresime geliyor bu mailler. Nasıl ne şekilde ulaşıldı anlamış değilim.

seninkide talihsizlik mi bahtsızlık mı bilemedim :D
bilmiyorum ama ben 3 adet mail ile sıkıntı çekmiyorum. (Çok Şükür :) )

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar gmail kullanıorum lütfen yardım edinizzz bana gönderilen msjlar gereksize gidio ordanda gereksizi bulamıorummm be yardım edermisiniz acil ama lütfennnnnnnnn