Öneri Geniş açıda 60 FPS video çeken telefon önerisi

kayacaN0

Asistan
Reaksiyon puanı
220
Öncelikle merhaba. Yaklaşık 1 senedir Samsung A33 kullanıyorum. A33'de geniş açıda 60 FPS video kaydetmediği için iPhone 11 ya da başka telefonlara geçmek istiyorum. Son birkaç gündür karşıma S21 FE çıkıyor. Araştırdım biraz ama geniş açıda 60fps mi çekiyor yoksa 30fps mi, onu bulamadım. Bana geniş açıda 60 FPS video çekebileceğim telefon önerir misiniz? (Bütçe max 16.000)

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,004
Bütçe esnerse S22, esnemezse S21 FE öneririm. İki modelde geniş açıda 60 FPS video çekebiliyor.

Reaksiyon puanı
4,386
Öncelikle merhaba. Yaklaşık 1 senedir Samsung A33 kullanıyorum. A33'de geniş açıda 60 FPS video kaydetmediği için iPhone 11 ya da başka telefonlara geçmek istiyorum. Son birkaç gündür karşıma S21 FE çıkıyor. Araştırdım biraz ama geniş açıda 60fps mi çekiyor yoksa 30fps mi, onu bulamadım. Bana geniş açıda 60 FPS video çekebileceğim telefon önerir misiniz? (Bütçe max 16.000)
Merhabalar,

Samsung Galaxy S22 serisinde pil sorunu bulunmaktadır, bu sebepten ötürü Samsung Galaxy S21 FE almanızı tavsiye ederim.

İyi Forumlar Dilerim.

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,004
Samsung Galaxy S22 serisinde pil sorunu bulunmaktadır, bu sebepten ötürü Samsung Galaxy S21 FE almanızı tavsiye ederim.
S21 FE modellerinin pili de S22 modellerinden çok farklı değil, S22 ile 4,2 saat açık ekran süresi aldığın senaryoda S21 FE'yide en fazla 30-40 dakika daha fazla kullanırsın, zira Exynos 2100'de verimli bir yonga değil. Son güncellemelerle bütün cihazlarda pili çok iyi toparladılar, ben DH S22 Ana konusunda son 2-3 ayda kullanıcıların mobil veride bile 5 saatten aşağı SoT aldığını görmedim. Bu arada S21 FE premium bir ürün değil, bu konuda S22'yi eline alan bir daha S21 FE'yi kullanmaz, kayda değer kamera farkı da cabası.

Evet S22'nin pil performansı iyi değil ancak bir kullanıcı için pil önemliyse S21 FE'de tercih edilmemeli.

Reaksiyon puanı
4,386
S21 FE modellerinin pili de S22 modellerinden çok farklı değil, S22 ile 4,2 saat açık ekran süresi aldığın senaryoda S21 FE'yide en fazla 30-40 dakika daha fazla kullanırsın, zira Exynos 2100'de verimli bir yonga değil. Son güncellemelerle bütün cihazlarda pili çok iyi toparladılar, ben DH S22 Ana konusunda son 2-3 ayda kullanıcıların mobil veride bile 5 saatten aşağı SoT aldığını görmedim. Bu arada S21 FE premium bir ürün değil, bu konuda S22'yi eline alan bir daha S21 FE'yi kullanmaz, kayda değer kamera farkı da cabası.

Evet S22'nin pil performansı iyi değil ancak bir kullanıcı için pil önemliyse S21 FE'de tercih edilmemeli.

Attığınız link geçen yıla ait, yeni gelen güncellemeler ile bu durum değişmiş olabilir.
Yeterli bulamadım yorumunuzu, geniş açıda 60 FPS video çekebilecek telefon isteniyor.
30 veya 40 dk daha fazla kullanacaksam, S22 tercih etmezdim şahsen.
" Son güncellemelerle bütün cihazlarda pili çok iyi toparladılar" demişsiniz, S21 FE almasında bir sakınca yok anladığım kadarıyla. En son "S21 FE 9 saat " verdiğini de yazmışsınız. "S22 ise 7.5 saat" verdiğini söylemişsiniz.

Son düzenleyen moderatör:

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,004
Attığınız link geçen yıla ait, yeni gelen güncellemeler ile bu durum değişmiş olabilir.
Yeterli bulamadım yorumunuzu, geniş açıda 60 FPS video çekebilecek telefon isteniyor.
" Son güncellemelerle bütün cihazlarda pili çok iyi toparladılar" demişsiniz, S21 FE almasında bir sakınca yok anladığım kadarıyla.
Konu S22'nin duyurulduğunda açıldı ve konu altında altında +500 sayfa var, kullanıcılar sürekli olarak SoT'larını, deneyimlerini vs. yazıyor.
Ben de aksine S22 tercih ederdim, 30-40 dakika için çok daha premium bir deneyim ve bariz daha iyi kameradan feragat etmezdim.

Reaksiyon puanı
4,386
Konu S22'nin duyurulduğunda açıldı ve konu altında altında +500 sayfa var, kullanıcılar sürekli olarak SoT'larını, deneyimlerini vs. yazıyor.

Ben de aksine S22 tercih ederdim, 30-40 dakika için çok daha premium bir deneyim ve bariz daha iyi kameradan feragat etmezdim.
Kayda değer birşey göremedim, Sayfayı yeterince de gözlemlediğimi düşünüyorum.
Son olarak bu tercih meselesi, diğer forumda da yazdıklarınıza da baktım mantıklı gelmedi.
Bu yüzden Samsung Galaxy S21 FE modeli daha mantıklı geldi, S22 den 1.5 Saat kadar daha uzun süre dayanıyorsa S22 ye gerek yok bence. 60 Fps video çekimi için de oldukça yeterli donanıma sahip.
Yine söylüyorum pil sorunu yaşayan bir cihazı önermekte bana mantıklı gelmiyor.

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,004
Bu yüzden Samsung Galaxy S21 FE modeli daha mantıklı geldi, S22 den 1.5 Saat kadar daha uzun süre ii
Stand by yapmadan durum öyle. Durmadan kullanımda aralarındaki fark 30 dakikayı geçmez. Bana da sırf bataryası daha iyi diye daha mantıklı demeniz mantıklı gelmiyor. Herkes günde 9-10 saat telefon kullanacak diye bir kaide yok, S21 FE plastik bir telefon, S22'yi eline alan S21 FE'yi bir daha kullanmaz. Aralarındaki kamera farkı da az buz değil bu arada, düşük ışıkta kamerayı önemseyen birisinin sırf batarya uğruna göz ardı edemeyeceği kadar fark var.

Sizin gibi bakacak olursak kimse iPhone'un Pro modellerini almasın, Pro Max alsın, bütün jenerasyonlarda Pro ile Pro Max arasında en az 2-3 saat ekran süresi farkı var çünkü.

Reaksiyon puanı
4,386
Stand by yapmadan durum öyle. Durmadan kullanımda aralarındaki fark 30 dakikayı geçmez. Bana da sırf bataryası daha iyi diye daha mantıklı demeniz mantıklı gelmiyor. Herkes günde 9-10 saat telefon kullanacak diye bir kaide yok, S21 FE plastik bir telefon, S22'yi eline alan S21 FE'yi bir daha kullanmaz. Aralarındaki kamera farkı da az buz değil bu arada, düşük ışıkta kamerayı önemseyen birisinin sırf batarya uğruna göz ardı edemeyeceği kadar fark var.

Sizin gibi bakacak olursak kimse iPhone'un Pro modellerini almasın, Pro Max alsın, bütün jenerasyonlarda Pro ile Pro Max arasında en az 2-3 saat ekran süresi farkı var çünkü.
Kusura bakma kayda değer bir yorum göremedim, Benim gibi bakmanız da imkansız gibi görünüyor.
Tarışmaya girmek istemiyorum, diğer forum ve burada ki yorumlarınız oldukça farklı.
Samsung dan bahsederken Apple den örnek vermeniz de garip geldi.
Daha gelişmiş kamera dediğiniz S22'ye S21 FE modelinin ciddi fark attığı noktaları da görmezden gelmeniz ilginç.

Son düzenleme:

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,004
Kusura bakma kayda değer bir yorum göremedim, Benim gibi bakmanız da imkansız gibi görünüyor.
Alıcının kullanım tarzını sormadan sırf batarya performansı için kamera havuzunun bile plastik olduğu, maliyeti kısılmış bir telefonu 799 dolarlık, çok daha kaliteli ve premium malzemenin kullanıldığı, bariz daha iyi kamera ve GPU'da minimum %40 fark attığı cihaz yerine önermem tabii ki.
Tarışmaya girmek istemiyorum, diğer forum ve burada ki yorumlarınız oldukça farklı.
Nerede oldukça farklı? Attığınız konuda stand by yaparak, 4,5G'de aradaki farkın 1-2 saat olacağından bahsettim. Bu konuda ise durmadan kullanımdan bahsettim, Exynos 2100 boşta 8 Gen 1'den daha az güç tüketiyor ama yük altında güç tüketimi 8 Gen 1'i geçiyor.
Bu kadar basit bir örneği bağdaştırabilmek işinize gelmedi sanırım.
Daha gelişmiş kamera dediğiniz S22'ye S21 FE modelinin ciddi fark attığı noktaları da görmezden gelmeniz ilginç.
Pil dışında her şey lehine. Özellikle GPU ve premium deneyim konusunda S21 FE, S22 ile yan yana duramaz.

Reaksiyon puanı
4,386
Alıcının kullanım tarzını sormadan sırf batarya performansı için kamera havuzunun bile plastik olduğu, maliyeti kısılmış bir telefonu 799 dolarlık, çok daha kaliteli ve premium malzemenin kullanıldığı, bariz daha iyi kamera ve GPU'da minimum %40 fark attığı cihaz yerine önermem tabii ki.

Nerede oldukça farklı? Attığınız konuda stand by yaparak, 4,5G'de aradaki farkın 1-2 saat olacağından bahsettim. Bu konuda ise durmadan kullanımdan bahsettim, Exynos 2100 boşta 8 Gen 1'den daha az güç tüketiyor ama yük altında güç tüketimi 8 Gen 1'i geçiyor.

Bu kadar basit bir örneği bağdaştırabilmek işinize gelmedi sanırım.

Pil dışında her şey lehine. Özellikle GPU ve premium deneyim konusunda S21 FE, S22 ile yan yana duramaz.
Yaptıkların ve söylediklerin o kadar bir biriyle uyuşmuyor ki, bu sebepten ötürü kendimi yormayacağım.
Kayda değer bir şey ögremedim :D
"Bu kadar basit bir örneği bağdaştırabilmek işinize gelmedi sanırım." demişsiniz.

Bende diyorum ki, Örnek verdiğiniz cihaz IOS, Android olmadığı için olabilir mi?

Son düzenleme:

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,004
Bende diyorum ki, Örnek verdiğiniz cihaz IOS olduğu için olabilir mi?
Konumuzla örnek verdiğim cihazın işletim sistemi ile ne ilgisi var? Verdiğim örnek cihazların boyutuyla ve piliyle alakalı. Konuyu çok güzel saptırıyorsunuz, tebrikler.

Reaksiyon puanı
4,386
Konumuzla örnek verdiğim cihazın işletim sisteminin ne ilgisi var? Verdiğim örnek cihazların boyutuyla ve piliyle alakalı. :D Konuyu çok güzel saptırıyorsunuz, tebrikler.
Alakası var elbette, Konuyu ben saptırmıyorum!
Sen uzamasına sebep oluyorsun, her zaman ki gibi ama uğraşamam gerçekten!
Bu konuya son yorumum S21 FE alınması daha mantıklı olacaktır şeklindedir.

Son düzenleme:

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,004
Alakası var elbette
Bakın, ben onların doğrudan pil performansından bahsetmiyorum, ya da S serisi bir model ile pilleri karşılaştırmıyorum ki "işletim sistemi farklı" yazabilesiniz. Anlatmaya çabaladığım durum, madem sırf batarya performansından dolayı 799 dolarlık amiral gemisi yerine 500 dolarlık mid-high plastik cihaz alacaksın, o zaman neden insanlar Apple mertebesinde pilin daha kötü olduğunu bile bile Pro Max modeli yerine Pro alıyor diyorum, bu yazdıklarımla işletim sistemini bağdaştıramazsınız.