General Mobile 5 Plus Kullanıcıları Kulübü

cyanogenmod17

Asistan
Reaksiyon puanı
27
O telefon root'lu mu bilmem ama bende de açık o özellik ve root yok.
Sistem arayüzü ayarlayıcısını açınca yapılabiliyor.

Ayarlar kısmında yoksa, ana sayfadayken bildirim tepsisini aşağı çekip ayarlar simgesine (sağ üst) on saniye kadar basılı tutun açılacaktır. Açıldığında aynı yerde ayarlar simgesinin yanında ingiliz anahtarı simgesi çıkar.
Hiç bilgim yoktu bu konuda. Artik ayarlarda gozukuyor. Teşekkür ederim. Umarım sorununuza cözüm bulunur.

Rivovi96

Asistan
Reaksiyon puanı
5
arkadaşlar turkcell den aldım cihazı yaklaşık 3 haftadır kullanıyorum gayet memnunum. şarj güzel ısınma fazla yok gta san andreas oynadığım halde elimi cayır cayır yakan bir sıcaklık hissetmedim ekran koruyucu kullanmıyorum birkaç kılcal çizik dışında sorun yok.burda cıhaz konusunda bilgili olanlara birkaç sorum var;
1-rehberde sim karttakileri görüntüleyemiyorum içe aktar sim karttan telefona aktarmıyor sadece hesaplara aktarıyor eski cihazdan google hesabına yedekledim ordan gösteriyorum ama neden sim karttakileri göremiyorum bunu 3. parti uygulamalarla çözmeye calışsam olurmu dw kişiler gibi paralı uygulama gibi

Yktrnslv

Doçent
Reaksiyon puanı
141
arkadaşlar turkcell den aldım cihazı yaklaşık 3 haftadır kullanıyorum gayet memnunum. şarj güzel ısınma fazla yok gta san andreas oynadığım halde elimi cayır cayır yakan bir sıcaklık hissetmedim ekran koruyucu kullanmıyorum birkaç kılcal çizik dışında sorun yok.burda cıhaz konusunda bilgili olanlara birkaç sorum var;
1-rehberde sim karttakileri görüntüleyemiyorum içe aktar sim karttan telefona aktarmıyor sadece hesaplara aktarıyor eski cihazdan google hesabına yedekledim ordan gösteriyorum ama neden sim karttakileri göremiyorum bunu 3. parti uygulamalarla çözmeye calışsam olurmu dw kişiler gibi paralı uygulama gibi
Hayırlı olsun.

Rehber için üçüncü parti uygulama kullanabilirsiniz ama paralı olmak zorunda değil. Tüm rehberi vcf dosyasına çevirecek bir program bulup daha sonra oluşturacağınız dosyayı bulut hesabınıza kaydedip telefona da atabilirsiniz.

Halduj

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Telefoni resetledim sorun ortadan kalktı.pil yüzdesi bildirim çubuğunda ayarlar kısmına 5 saniye basılı tuttuğunda sistem arayüzü ayarlayıcısi ekleniyor telefona ordan pil yüzdesi göster ayarı var.Son zamanlarda telefonumda tuhaf bir durum var.iki kez dondu 15 gün arayla.birincisinde ekran karardı sarja taktım güç tuşu çalıştı ama dokunmatik çalışmadı.ikincisinde güç tuşuna bastığımda görüntü geliyordu dokunmatik aktif değildi telefonum çalıyor ama cvp veremiyordum resetledim düzeldi.Neden böyle oldu hala anlamadım.telefonumda gereksiz hiçbir uygulama yok hafıza bomboş müzik bile yok.insallah ileride sorun açmaz

Yktrnslv

Doçent
Reaksiyon puanı
141
Telefoni resetledim sorun ortadan kalktı.pil yüzdesi bildirim çubuğunda ayarlar kısmına 5 saniye basılı tuttuğunda sistem arayüzü ayarlayıcısi ekleniyor telefona ordan pil yüzdesi göster ayarı var.Son zamanlarda telefonumda tuhaf bir durum var.iki kez dondu 15 gün arayla.birincisinde ekran karardı sarja taktım güç tuşu çalıştı ama dokunmatik çalışmadı.ikincisinde güç tuşuna bastığımda görüntü geliyordu dokunmatik aktif değildi telefonum çalıyor ama cvp veremiyordum resetledim düzeldi.Neden böyle oldu hala anlamadım.telefonumda gereksiz hiçbir uygulama yok hafıza bomboş müzik bile yok.insallah ileride sorun açmaz

Yaşadığınız sorunlar umarım tekrarlamaz. Tez vakitte de nougat gelirse hepten ortadan kalkacaktır diye düşünüyorum.

Yktrnslv

Doçent
Reaksiyon puanı
141
"yaklaşık 1 aylık kullanım sonrası izlenimlerim...

telefonu öncelikle kendi şarj cihazı ile sarj etmeye özen gösterin. (sanırım Quick şarj özelliğinden dolayı adaptör seçiyor)

ve en önemlisi buraya dikkat edin FULL ŞARJ olduktan sonra TELEFONU KAPATIP/AÇIN..

cihazın icinde bir sistem uygulaması cihazın uyumasına engel oluyor ve sürekli batarya tüketimine neden oluyor, maalesef hard format attıktan bir süre sonra bu problem yine aynı şekilde devam ediyor.. hard reset te etkin çözüm değil..

Tek çare google bu sıkıntıyı giderene kadar sarj ettikten sonra cihazı kapatıp açmak..
o zaman şarj yaklaşık iki günü görüyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaramnahya -- 25 Mayıs 2016; 9:03:40 >"

Yazı başka bir forumdan alıntıdır.

Arkadaşlar bu çözümü deneyip fayda alan var mı? Varsa buradan ekran sürelerini paylaşabilir mi?
Telefonun batarya 3100 mah, üç buçuk saat öp başına koy, 3 saat ekran süresine iyi bari der oldum.
Bir iki hafta önce dört saatleri görüyordum;yine az ama bana yetiyordu. Kullanımda bir değişiklik yok ama performans düştü resmen...

Yukarıda alıntıladığım yöntemi deneyeceğim sonucu paylaşırım, deneyen arkadaşlar da paylaşırsa sevinirim.

cyanogenmod17

Asistan
Reaksiyon puanı
27
"yaklaşık 1 aylık kullanım sonrası izlenimlerim...

telefonu öncelikle kendi şarj cihazı ile sarj etmeye özen gösterin. (sanırım Quick şarj özelliğinden dolayı adaptör seçiyor)

ve en önemlisi buraya dikkat edin FULL ŞARJ olduktan sonra TELEFONU KAPATIP/AÇIN..

cihazın icinde bir sistem uygulaması cihazın uyumasına engel oluyor ve sürekli batarya tüketimine neden oluyor, maalesef hard format attıktan bir süre sonra bu problem yine aynı şekilde devam ediyor.. hard reset te etkin çözüm değil..

Tek çare google bu sıkıntıyı giderene kadar sarj ettikten sonra cihazı kapatıp açmak..
o zaman şarj yaklaşık iki günü görüyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaramnahya -- 25 Mayıs 2016; 9:03:40 >"

Yazı başka bir forumdan alıntıdır.

Arkadaşlar bu çözümü deneyip fayda alan var mı? Varsa buradan ekran sürelerini paylaşabilir mi?
Telefonun batarya 3100 mah, üç buçuk saat öp başına koy, 3 saat ekran süresine iyi bari der oldum.
Bir iki hafta önce dört saatleri görüyordum;yine az ama bana yetiyordu. Kullanımda bir değişiklik yok ama performans düştü resmen...

Yukarıda alıntıladığım yöntemi deneyeceğim sonucu paylaşırım, deneyen arkadaşlar da paylaşırsa sevinirim.
Ben denedim hiçbir faydası olmadı.

Yktrnslv

Doçent
Reaksiyon puanı
141
Ben denedim hiçbir faydası olmadı.

Dün 16:00da şarjdan aldım aynı söylendiği şekilde şu an %26 da telefon ve 2 saat 40 dakika ekran süresi (wi-fi, mobil ağ karışık).
Dediğiniz gibi hiçbir fark yok.

Yalnız bu telefonda ilk defa konum hizmetini "yüksek doğruluk" düzeyinde kullanıyorum. Samsung kullanırken her zaman "sadece gps" olarak kullanıyordum ve bayağı faydalı oluyordu, bir defa da öyle deneyeceğim bugün bakalım bir fark yaratacak mı?

cyanogenmod17

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Dün 16:00da şarjdan aldım aynı söylendiği şekilde şu an %26 da telefon ve 2 saat 40 dakika ekran süresi (wi-fi, mobil ağ karışık).
Dediğiniz gibi hiçbir fark yok.

Yalnız bu telefonda ilk defa konum hizmetini "yüksek doğruluk" düzeyinde kullanıyorum. Samsung kullanırken her zaman "sadece gps" olarak kullanıyordum ve bayağı faydalı oluyordu, bir defa da öyle deneyeceğim bugün bakalım bir fark yaratacak mı?
Bence oyle de bi fark olmicak. Bana kalirsa bataryadan en cok ekran yiyor ama ekran parlakligi dusuk olsa bile batarya optimizasyonu iyi degil. Bu nedenle asla bi 3100mh batarya kalitesi keyfi ve süresi alamicaz. Güncellemeyle çözülür diyenler olacaktır ama ona da pek inanasım gelmiyo.

Yktrnslv

Doçent
Reaksiyon puanı
141
Bence oyle de bi fark olmicak. Bana kalirsa bataryadan en cok ekran yiyor ama ekran parlakligi dusuk olsa bile batarya optimizasyonu iyi degil. Bu nedenle asla bi 3100mh batarya kalitesi keyfi ve süresi alamicaz. Güncellemeyle çözülür diyenler olacaktır ama ona da pek inanasım gelmiyo.
Güncelleme ile yapılacak olası bir iyileştirme en fazla %5 ile %10 arasında bir fark yaratır ( ki o da yapılırsa), tabiki mucize beklememek gerek.

nextman

Profesör
Reaksiyon puanı
567
Ağustos güncellemesi alan var mı ? bir ekran görüntüsü alalım..

Yktrnslv

Doçent
Reaksiyon puanı
141
Buarada dediğim şekilde (konum yalnızca gps, parlaklık %40 civarı) ekran süresini dört buçuk saate kadar uzattım isterseniz siz de deneyin.

cyanogenmod17

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Buarada dediğim şekilde (konum yalnızca gps, parlaklık %40 civarı) ekran süresini dört buçuk saate kadar uzattım isterseniz siz de deneyin.
Deneyeceğim fakat bi sorum var. Konumu hiç kullanmayan birisi olarak konumun modunu degistirmek ne fayda saglar ki ? Sonucta hic acmiyorum konumu.

Yktrnslv

Doçent
Reaksiyon puanı
141
Deneyeceğim fakat bi sorum var. Konumu hiç kullanmayan birisi olarak konumun modunu degistirmek ne fayda saglar ki ? Sonucta hic acmiyorum konumu.

Konum her zaman kapalıysa bırakın kapalı kalsın ama internet siteleri, uygulamalar, widget'lar bunların hepsi arka planda konum isteği gönderir.

Misal hava durumu widget'ı sürekli konum kullanır. Hal böyle olunca da eğer konum ayarınız yüksek doğruluk olarak ayarlıysa her konum isteme işleminde hem uydu, hem wi-fi, hem de mobil şebeke aktif hale gelir ve şarj tüketir. Yalnızca gps olduğu zaman telefon konumunu uydu bulur, onun için zaten ayar bu şekildeyken konumunuza göre bazen hava durumunu vs alamazsınız ama çok önemli değil. Ben bundan önceki telefonlarımda da hep bu şekilde kullanıyordum bayağı fayda sağlıyor.

Üye olduğum diğer forumda millet 6 buçuk saat ekran süreleri alıyor onu halen çözemedim :)

Son olarak ne kadar doğru bilmem ama ağustos güncellemesi alanlar şarjda bariz değişiklik var diyor, pek inanasım gelmiyor ama güncelleme gelince göreceğiz...

Bir de sorum olacak: Telefonu aldığınızdan beri hiç sıfırladınız mı? (Wipe ya da fabrika ayarlarına dönmek gibi) Çünkü telefonu değişik sebeplerle sıfırlayanlar işlem sonrası şarj sürelerinin bariz biçimde azaldığını söylüyor.

Yktrnslv

Doçent
Reaksiyon puanı
141
Screenshot_20160810-111711.png

Daha bunun gibi bir sürü yorum var ağustos güncellemesi ile ilgili...

Yktrnslv

Doçent
Reaksiyon puanı
141
Screenshot_20160810-180535.png
Screenshot_20160810-180523.png

Bugün sabahtan akşama kadarki kullanım. Yalnız çok ilginç en az 2 saat whatsapp kullandım listede bile yok...

Yktrnslv

Doçent
Reaksiyon puanı
141
%20-40 arası diyebilirim çünkü arada dışarıda olduğum için parlaklık artıyordu otomatikte.

Tam parlaklıkla bu değerler rüya zaten :)

Jeologali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
S.a arkadaşlar bu gm asistan da cihaz bilgileri niye desteklenmiyor acaba teşekkürler şimdiden

Jeologali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
S.a arkadaşlar bu gm asistan da cihaz bilgileri kısmı desteklenmiyor diyor nedeni nedir acaba teşekkürler şimdiden

Yktrnslv

Doçent
Reaksiyon puanı
141
S.a arkadaşlar bu gm asistan da cihaz bilgileri kısmı desteklenmiyor diyor nedeni nedir acaba teşekkürler şimdiden
Sorunlu bir uygulama o başka özellikleri de düzgün çalışmıyor. Ben toptan devre dışı bıraktım hiçbir etkisi yok.

cyanogenmod17

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Ekran parlaklığı sürekli en düşükteyken ve mobil veri hep açıkken ki batarya performansı. Sonuç... Yine hüsran. (Ağustos güncellemesi yüklü)

Ekli dosyalar

• Screenshot_20160811-082925.png
    Screenshot_20160811-082925.png
    107.7 KB · Görüntüleme: 477
  • Screenshot_20160811-082932.png
    Screenshot_20160811-082932.png
    69.7 KB · Görüntüleme: 240

Yktrnslv

Doçent
Reaksiyon puanı
141
Ekran parlaklığı sürekli en düşükteyken ve mobil veri hep açıkken ki batarya performansı. Sonuç... Yine hüsran. (Ağustos güncellemesi yüklü)

Sürekli mobil veriyle bu cihazın haddi bu maalesef. Daha düşük bile olabilirdi.

Forumda Note 5 konusunda "Lazzz" var belki bilirsiniz sizin durum ona döndü. O da ilk note 5'inde ne yaptıysa 3 buçuk saat ekran süresinin üstüne çıkamadı en son telefonu sattı. Şimdi yeni bir tane almış bunda da 4 buçuk saatin üzerine çıkamıyor arada 5 saati görüyor ama ilkine göre memnun :)