Yardım Garanti Bankasından Kredi Aldım Yaptığım Hareket Akıl Dışı mı?

Bu konuyu okuyanlar

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
394
Arkadaşlar, Garanti Bankasından 20 bin TL 12 ay vadeli kredi çektim. Geri ödemesi yuvarlak hesap 27 bin 800 TL. Faiz oranı da Yuvarlak Hesap %4. Sizce akıl dışı bir harekete mi imza attım? Ekstra olarak, Hayat Sigortalı aldım vefat + maluliyet teminatlı. Poliçe süresi son taksit ödenene kadar. Gelir olarakta sistemde kendimi çalışıyor olarak gösterdim. Amcamın dükkanında. Sektörü de Gıda üzerine. Kendileri Esnaf. Günlük 10K ciro yapıyor havaların soğuk olduğu/okulların açık olduğu zamanlar. Yaklaşık 3 yıl öncesinde ise meslek lisesi stajımı torpilli olarak aynı dükkanda yaptım. Maaş olarak, 2022 sayılı engelli aylığından faydalanıyorum. Son olarak, İstanbul Büyükşehir Belediyesinden de ek yardım alıyorum. 2 ayda 1 Belediyeden yardım geliyor. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Konu trol değildir. Yüzde 88 raporum vardır. Belgelerle de kanıtlarım inadına.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Bunu bize niye anlatıyorsun? Yanlış ta yapsan, doğru da yapsan seni ilgilendirir.

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
394
Bunu bize niye anlatıyorsun? Yanlış ta yapsan, doğru da yapsan seni ilgilendirir.
Hocam, ilerleyen aylarda sorun yaşar mıyım? Şeklinde kısacası merak ettim. Bunun için yardım istedim. İlerleyen aylardan kastım olasılıklar üzerine. Ayrıca anlatmıyorum. Yardım istiyorum çünkü ebeveynlerimin böyle bir işe kalkıştığımdan haberleri dahi yoktur.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Biz yardım edemeyiz. Banka ile senin aranda bir konu. Banka Kredi veriyorsa ailenden izin almana gerek yok. Reşit sin.

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
394
Biz yardım edemeyiz. Banka ile senin aranda bir konu. Banka Kredi veriyorsa ailenden izin almana gerek yok. Reşit sin.
Reşit olduğumun farkındayım. Sadece ebeveynlerim korumacı davranıp üzerime titriyorlar. Mental açıdan.

drjacob

Profesör
Reaksiyon puanı
699
yardım alıyorsun ve kredi alıyorsun yakalanırsa suç , normal de ihtiyaç sahipleri yardım alır

52 lik Genç

Doçent
Reaksiyon puanı
369
Arkadaşlar, Garanti Bankasından 20 bin TL 12 ay vadeli kredi çektim. Geri ödemesi yuvarlak hesap 27 bin 800 TL. Faiz oranı da Yuvarlak Hesap %4. Sizce akıl dışı bir harekete mi imza attım? Ekstra olarak, Hayat Sigortalı aldım vefat + maluliyet teminatlı. Poliçe süresi son taksit ödenene kadar. Gelir olarakta sistemde kendimi çalışıyor olarak gösterdim. Amcamın dükkanında. Sektörü de Gıda üzerine. Kendileri Esnaf. Günlük 10K ciro yapıyor havaların soğuk olduğu/okulların açık olduğu zamanlar. Yaklaşık 3 yıl öncesinde ise meslek lisesi stajımı torpilli olarak aynı dükkanda yaptım. Maaş olarak, 2022 sayılı engelli aylığından faydalanıyorum. Son olarak, İstanbul Büyükşehir Belediyesinden de ek yardım alıyorum. 2 ayda 1 Belediyeden yardım geliyor. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Konu trol değildir. Yüzde 88 raporum vardır. Belgelerle de kanıtlarım inadına.
madem çektin paşa paşa ödeme sorumluluğu sende güle güle harca korkak olma ailem ne der bu ne der şu ne der bunları boşver karar senin hayat senin dik dur arkana bakma yanlış doğru ne yaparsan yap hayat tecrübesi böyle kazanılır kimsenin ne dediğini umursama sen ne yapmak istiyorsan yap

Son mesajlar