Galaxy s8 plus önerirmisiniz ?

Mustafaisli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bana öyle bir telefon lazımki en az 5 sene kullanabileyim telefonda aradigim ozellikler oyun deneyiminin mükemmel olmasi lazim kasma donma olmamasi lazim gorunus agirlik falan bunlara cok takilmiyorum apple 7 plus ve galaxy s8 plus arasinda kaldim bu arada hic ios kullanmadim lutfen cevap yazarken nedenini soylerseniz sevinirim

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Daha iyi ekran batarya tasarım istiyosan s8 plus al 7 plusın stereo hapörler ve portre modu avantajı var işlemci olarak ikiside üzmez seni ikiside çok güçlü cihazlar ios a alışman en fazla 1 hafta sürer o konuda sıkıntı çekmezsin oyun deneyimi olarak ikisininde kaldıramayacağı oyun yok şuan ama s8 plusın o muazzam ekranında oyun keyfi bi başka olacaktır açık konuşayım ben 5 yıldır Samsung kullanıyorum yani bi nevi Samsungcuyum ama sana direk git s8 plus al diyemem bu 7 plusa haksızlık olur sen gönlünden geçeni al ikiside seni üzmez

Transistor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,085
Görünüş önemli değilse ip7 plus öneririm akıcılık açısından. Fakat oyun deneyiminde S8 Plus çok çok önde. Ekranın çok daha canlı olması-çözünürlük vs., Ekran boyutu,Şarj süresi,

Reaksiyon puanı
892
s8 plus 4 sene her şey yüklenir.iphone 7 plusda ise nerdeyse 5 sene her şey yükenir şuan 4s bile ios uygulamalarının yüzde doksanını yükleyebiliyor.Umarım yeterince açıklayabilmişimdir.7 plusın işlemcisi s8 plusdan iyidir.
--- Gönderi Güncellendi ---
İphone 6S kullanıyorum birkaç aydır.Gayet iyi çalışıyor.Kesinlikle iphoneun yazılımı androidden daha iyi.İos 11 ile pil ömrü bozuldu ama 11.1 ile düzelecek diyorlar.

Mustafaisli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bide bu apple lerde onbellegi temizle falan varmi kastigi zaman temizleyim diye

Transistor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,085
s8 plus 4 sene her şey yüklenir.iphone 7 plusda ise nerdeyse 5 sene her şey yükenir şuan 4s bile ios uygulamalarının yüzde doksanını yükleyebiliyor.Umarım yeterince açıklayabilmişimdir.7 plusın işlemcisi s8 plusdan iyidir.
İphone 6S kullanıyorum birkaç aydır.Gayet iyi çalışıyor.Kesinlikle iphoneun yazılımı androidden daha iyi.İos 11 ile pil ömrü bozuldu ama 11.1 ile düzelecek diyorlar.
Yanılıyorsun. Ex8895, A10dan daha iyi. Geçtiği yön işletim sistemi.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,997
Önermem.Git onun yerine OnePlus 5 veya Xiaomi Mi 6 al.Daha uzun süre güncelleme desteği alırsın destek bitince de kendi yayınladıkları romlardan kurarsın.Hem batarya ömürleri de daha fazla.Paran da cebinde kalır.Kapitalizme uymaya gerek yok.

elmacıbedevi

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Ben senin yerinde olsam Note 8 alırdım 500 daha ekleyip ama o kadar param yok dersen s8plus çok iyidir.Ama maalesef çift kamera takıntım var benim :D

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
Ben önermem şahsi olarak çünkü ekran uzunlamasına kumanda gibi. AMOLED ekranı beğenmiyorum IPS'e göre ekran kapalıyken biraz daha fazla güç tüketiyor ve renkleri abartıyor. Kişisel olarak Samsung'un ikonlarını sevmiyorum. Yine şahsi fikrim tasarımı hoşuma gitmiyor. Parmak izi okuyucu kullanışsız bir yerde. Stereo hoparlör yok. Tabi güzel yanları da var mesela kamerası çok güzel. Birde Samsung Türkiye'ye Snapdragonlu modelleri değil Exynoslu olanları veriyor ona kıl oluyorum. Tamam performans farkı yok denecek kadar az olabilir ama Snapdragon 835 biraz daha iyi.

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
benim gibi asabi biriyseniz iosa zor alışırsınız hatta telefonu kırabilirsiniz

Reaksiyon puanı
140
Hiç ios kullanmadıysan geçmeni tavsiye etmem çünkü çok kısıtlı bir sistemi var bence s8plus al

Reaksiyon puanı
892
İphone 6S kullanıyorum birkaç aydır.Gayet iyi çalışıyor.Kesinlikle iphoneun yazılımı androidden daha iyi.İos 11 ile pil ömrü boz
Bide bu apple lerde onbellegi temizle falan varmi kastigi zaman temizleyim diye
Önbellek temizlenebiliyor uygulama var ismi de magic cleaner depolamayı cidden artırıyor bu uygulama
Ben önermem şahsi olarak çünkü ekran uzunlamasına kumanda gibi. AMOLED ekranı beğenmiyorum IPS'e göre ekran kapalıyken biraz daha fazla güç tüketiyor ve renkleri abartıyor. Kişisel olarak Samsung'un ikonlarını sevmiyorum. Yine şahsi fikrim tasarımı hoşuma gitmiyor. Parmak izi okuyucu kullanışsız bir yerde. Stereo hoparlör yok. Tabi güzel yanları da var mesela kamerası çok güzel. Birde Samsung Türkiye'ye Snapdragonlu modelleri değil Exynoslu olanları veriyor ona kıl oluyorum. Tamam performans farkı yok denecek kadar az olabilir ama Snapdragon 835 biraz daha iyi.
7 plusın kamerası s8 plusdan bir yerde iyi çünkü portre modu.

Zaptoss02

Doçent
Reaksiyon puanı
102
Bana öyle bir telefon lazımki en az 5 sene kullanabileyim telefonda aradigim ozellikler oyun deneyiminin mükemmel olmasi lazim kasma donma olmamasi lazim gorunus agirlik falan bunlara cok takilmiyorum apple 7 plus ve galaxy s8 plus arasinda kaldim bu arada hic ios kullanmadim lutfen cevap yazarken nedenini soylerseniz sevinirim
Kesinlikle o ikisi 5 sene götürmez. Xz premium 5 sene rahat rahat götürür

Mustafaisli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Birde soyle birsey var ben andiroidden çok çektim s8 plus alirsamda yine klasik andiroid sorunlari yasarsam telefonu kirarim o derece bezdim bu kasma donma uygulama durduruldu hatasindan falan filan

Reaksiyon puanı
892
Ben önermem şahsi olarak çünkü ekran uzunlamasına kumanda gibi. AMOLED ekranı beğenmiyorum IPS'e göre ekran kapalıyken biraz daha fazla güç tüketiyor ve renkleri abartıyor. Kişisel olarak Samsung'un ikonlarını sevmiyorum. Yine şahsi fikrim tasarımı hoşuma gitmiyor. Parmak izi okuyucu kullanışsız bir yerde. Stereo hoparlör yok. Tabi güzel yanları da var mesela kamerası çok güzel. Birde Samsung Türkiye'ye Snapdragonlu modelleri değil Exynoslu olanları veriyor ona kıl oluyorum. Tamam performans farkı yok denecek kadar az olabilir ama Snapdragon 835 biraz daha iyi.[/QUOTE
Birde soyle birsey var ben andiroidden çok çektim s8 plus alirsamda yine klasik andiroid sorunlari yasarsam telefonu kirarim o derece bezdim bu kasma donma uygulama durduruldu hatasindan falan filan
Olabilir durduruldu hataları android sonuçta 7 plus akıcı ve stabildir 7 plus daha iyi her koşulda s8in sadece ekranı iyi onun dışında her konuda 7 plus iyi.Bir de şu var İris tarayıcı parmak izinden daha yavaşmış.
Kameraları dxomarkta aynı puanda.Ama 7 plusın çift kamerası mükemmel.

Mustafaisli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Olabilir durduruldu hataları android sonuçta 7 plus akıcı ve stabildir 7 plus daha iyi her koşulda s8in sadece ekranı iyi onun dışında her konuda 7 plus iyi.Bir de şu var İris tarayıcı parmak izinden daha yavaşmış.
suanda apple birazdaha kafama yatti bide apple denemek isterm husrana ugramassam iyi olck.

Zaptoss02

Doçent
Reaksiyon puanı
102
suanda apple birazdaha kafama yatti bide apple denemek isterm husrana ugramassam iyi olck.
S8 kamera çok daha iyi
Ekran 1.5 kat iyi
Hem daha büyük ekran hem daha küçük telefon
Apple nın 2 avantajı vardı 1 i gitti. İos 11 den sonra takılma oluyor. 2. Stereo hoparlör.

Transistor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,085
Ne çift kameraymış be dilinde tüy bitti. S8 de de Portre modu var. Iphone 7 Plustaki kadar olmasada. Ama düşük ışık ta olsun Video da olsun manzara olsun kısaca portre hariç her yerde S8 kamerası daha iyi.

Reaksiyon puanı
892
Tamam.Tartışmayalım dxomark her şeyi özetliyor ikisinin kamerası eşit :)

Reaksiyon puanı
140

--- Gönderi Güncellendi
Androidi kötü telefonda kullanıp yorum yapanlar bunlar ayrıca ios 11 ile o akıcılık da bitti
Burda apple famboyluğu hissediyorum s8 plus 7plusdan daha iyi
Androidi kötü telefonda kullanıp yorum yapanlar bunlar ayrıca ios 11 ile o akıcılık da bitti
Ayrıca 7plus s8plusun rakibi olamaz her türli s8plus

Sx105rRomules

Profesör
Reaksiyon puanı
177
s8 plus da s8 de seni her türlü idare edebileceğini düşünüyorum

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
Güzel telefon şahsen note 8 alacağıma s8 alırım ben android cihaz alacak olsam

TeknoBoss32

Profesör
Reaksiyon puanı
494
ben s8 öneriyorum.bana göre iphone 8 ve iphone 7 bir kaç sene sonra çağ dışı kalcak.hızlı şarj yok.yarım saat şarj edeyim çıkarım diye bir olayı unut.ekran kasa oranı çok kötü.s8+ da iphone 7 kasasına iphone 7 plus ekranı yaşarsın.1080 p ekranda bence yetersiz kalır.sanal gerçeklik diye bir teknoloji var.tamam iphone stabil,kasmaz falan ama az yenilikçi bir şeyler getirsin.kamera olarak portre modu avantajı var ama ne kadar kullanırsın bilmiyorum.senin için önemliliğini düşün.s8 in kamerası da 2 kamera yok diye çöp değil hatta iphone 7 den daha iyi olabilir.iphone performans açısından s8 den geride.ama s8 ile her şeyi yaparsın iphone 7 ilede.s8+ üzmez.ve sana önerim imkanın varsa s8+ ile bir oyun oyna.sonra da iphone 7 plus ile.

Sweeny

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Öncelikle iphone 7 plus ve samsung s8 plus iki cihazda sizi üzmeyecektir. Fakat Oyun performansı önemsemişsiniz. Burada oyun için size iphone 7 plus önericem nedeni. İos işletim sistemi daha stabil optimizasyonu daha iyi oluyor. Android çok telefon olduğu için ios göre optimizasyon daha geride kalıyor. Yeni çıkacak bi oyun veya uygulama genelde ilk ios gelir.

İphone 7 plus artıları
Stabil ios işletim sistemi daha stabil uygulama deneyimi
Servis kalitesi
Kamera portre modu ve çift kameradan gelendaha iyi zoom kalitesi
Daha iyi hoparlör kalitesi
Piyasa değerinin daha iyi olması

Samsung s8 plus artıları
Hızlı sarj özelliği
Daha iyi ekran çercevesiz daha büyük ekran deneyimi artı olarak hdr ve 18:9 ekran özelliği
Daha iyi kamerası
Özgür işletim sistemi android rahat pc resim müzik vb. herşeyi rahat atabiliniyor. Telefonun browserden rahat bir şekilde indirme yapılıyor.

gorkemmalp

Asistan
Reaksiyon puanı
38
S8 plus hemen hemen her yönden daha üstün bir cihaz zaten iphone 7, Galaxy S8'in rakibi sayılmaz.

O bahsettiğin Android sorunları eskide kaldı artık o tarz şeyler olmuyor pek, hem Android hem de Touchwiz çok çok yol katetti ve sorunsuzluk konusunda EN AZ iphone kadar iyiler.

Kaldı ki Apple telefonları da bazılarının göstermek istediği gibi sorunsuz değiller, özellikle her sene güncelleme sonrası millet kanser oluyor sinirden, normal zamanda da zaman zaman sorunlar ortaya çıkabiliyor. Tabiki çıkabilir sonuçta hiçbir yazılım mükemmel değil ama bir tarafı sanki dakika başı sorun çıkarıyomuş gibi gösterip diğer tarafın mükemmel olduğunu iddia edenlere inanırsan yanılır ve hata edersin.

Uzun kullanım konusuna gelirsek S8 kesinlikle senelerce götürücektir, aynı şekilde iphone 7'de senelerce götürücektir.
İkisinin de bu konuda birbirine karşı pek bir üstünlüğü yok aslında ama Galaxy S8 plus daha güncel ve güçlü bir telefon.

Kısacası yerinde olsam o kadar para verip iphone 7 almaz gider S8 plus alırdım.

Ayrıca S8 kamera, Ekran, Batarya ve Şarj konularında daha üstün bir telefon. (İp 7 plus'ın 3 saatten uzun sürede şarj olduğunu düşünürsek özellikle de şarj konusunda fiyasko)

Kamera konusunda da çift kameranın çekim kalitesini etkilemediği zaten bilinen bir gerçek, tek getirisi optik zoom ve portre modu, ama kameranın gerçek çekim kalitesinde Galaxy S8 ezer geçer.

M

Murat Burç

SDN Okuru
S8'in 7 Plus'dan geride oldugu bir nokta neredeyse yok. Habire 4K video işlemiyor san 7 Plus'un performansının bir önemi yok kaldı ki iOS 11 ile de söndürdüler.

Sweeny

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Şunuda eklemeyip unuttum. İos 11 şuan sıkıntılı ama ilerde çözücektir apple. İos 10 sistemli bi iphone 7 çok seri ve hızlıdır. Samsung s7 edge 1yıl kullandım. Sonra iphone 6s almıştım. Hayla s7 edge sahibiyim. İphone 6s hem oyun konusunda hem akıcılık stabilitede öndedir. Bana göre android hayla tam oturmadı. Mesela iphone ile tarayıcıda gezerken bile yay gibi sitelerde gezebiliyorsun. Ama samsung s7 edge bu bazı sitelerde frame atlaması yaşadım. Bariz can sıkıyo simdi s8 plus ile s7 edge göre çok büyük donanım farkı yok s8 plus inceledim mağazalarda s7 edge ile gitmiştim. Kamerada fark göremedim defalarca foto çektim telefona yolladim bluetooth ile pc den baktım. Pek bi fark yok. Gece olabilir belki bilemeliyorum denemediğim için. Gördüğüm fark ekranıdır. Ekranı güzel lafım yok. Tasarım harikası. Ama ben kendi kullanıcı deneyimi olarak iphone daha hızlı ve stabil buluyorum.