Galaxy S6 Edge mi İphone 6 mı ?

ClouT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba, bu hafta içinde telefon alacağım. Piyasadaki üst düzey telefonların hemen hemen hepsini inceledim. Kafama uyan S6 ve İphone 6 oldu. Note 4 alacaktım fakat gidip elime aldığımda gerçekten çok şaşırdım. Telefon çok büyük ve hantal geldi bana. Cebimde bir tabakla dolaşmak istemiyorum daha zarif ve kibar telefon tercihim.

Sizce hangisini almalıyım?
İlk telefonum Galaxy Ace'di şuan iphone 4s kullanıyorum yani her iki sisteme de yatkınım.
İphone'un stabilitesi gerçekten çok iyi ama nedense 8 mb kamera koymuşlar.
Açıkcası 3000₺ verip 8 mb lık kameraya sahip olmak istemiyorum ama S6 3-4 ay sonra yavaşlar diye de korkuyorum.
Sizce ne yapmalıyım? Samimi tavsiyelerinizi bekliyorum.

Starbowl

Profesör
Reaksiyon puanı
266
Bütçe sıkıntı değilse Note 5 ve iPhone 6s'i bekleyin. Zam geliceği için fiyatlar tuzlu olabilir. S6'yı android m ile stabilleştirebilirler belki.

ClouT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bütçe sıkıntı değilse Note 5 ve iPhone 6s'i bekleyin. Zam geliceği için fiyatlar tuzlu olabilir. S6'yı android m ile stabilleştirebilirler belki.
Yazımı tam okumadınız sanırım, Note serileri bana büyük geliyor. Açıkcası 6s inde 6 dan ütopik farklılıkları olacağını sanmıyorum.

Starbowl

Profesör
Reaksiyon puanı
266
Özür dilerim gözümden kaçmış. Bence arada fark olacak. Kamera,ekran ve kasada iyileştirmeler olucak gibi. İşlemci daha iyi olucak. Ram'i de yükseltmişler. Ram çok gerekli değildi. Yani bütçe sıkıntı değilse iPhone 6s'i bekleyin.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
8mb değil Mp(MegaPiksel). Kameranın kalitesini mp değil lens belirler. Megapiksel fotoğrafı yakınlaştırdığınızda bozulmasını en aza indiren zımbırtıdır.

Iphoneların kameraları iyidir.

Eğer Iphone'a jailbreak yapmayacaksanız ben S6 edge öneriyorum.

ClouT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
8mb değil Mp(MegaPiksel). Kameranın kalitesini mp değil lens belirler. Megapiksel fotoğrafı yakınlaştırdığınızda bozulmasını en aza indiren zımbırtıdır.

Iphoneların kameraları iyidir.

Kişiden kişiye de değişebilir ama bence şuan en iyi kamera g4 te bulunuyor sonra S6 ve İphone 6 bunu takip ediyor. Yani S6 kamera konusunda iphone 6 dan bir tık önde gibi görüyorum. E o kadar para veriyorsun iphone kapalı kutu gibi bari S6 alıp kullanayım diye düşünüyorum. Yanlış mı düşünüyorum acaba?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Özür dilerim gözümden kaçmış. Bence arada fark olacak. Kamera,ekran ve kasada iyileştirmeler olucak gibi. İşlemci daha iyi olucak. Ram'i de yükseltmişler. Ram çok gerekli değildi. Yani bütçe sıkıntı değilse iPhone 6s'i bekleyin.
Bütçe sıkıntı değil fakat ben aylarca telefon almayı bekledim zaten. Şuan elime para geçmişken hemen değerlendireyim diyorum. 6s ne zaman çıkar belli değil ve şuanki telefonumun gerçekten ciddi sorunları var.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
6S , G4 pro , Note 5 ve cogu ust telefonun (htc aeromu ne ya da sony z5) eylul ekim aynda cikmasi planlanıyor yani belirsiz degil 😄 , Ben olsam S6 edge alırdım çünkü farklı bir dizayna sahip ayrica kamerasi iphone 6 dan daha iyi .

ClouT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
6S , G4 pro , Note 5 ve cogu ust telefonun (htc aeromu ne ya da sony z5) eylul ekim aynda cikmasi planlanıyor yani belirsiz degil  , Ben olsam S6 edge alırdım çünkü farklı bir dizayna sahip ayrica kamerasi iphone 6 dan daha iyi .
G4 Pro ve Note 5 istemiyorum zaten. Sizce 6s beklenir mi? Yoksa yarın gidip S6 alayım mı ? :)

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
G4 Pro ve Note 5 istemiyorum zaten. Sizce 6s beklenir mi? Yoksa yarın gidip S6 alayım mı ? :)
Anladım asıl soru şu 6S'te 6 dan farklı neler olacak , çift kamera olacak mı ya da forcetouch gibi ozellikler , Eğer gercekten guzel ozelliklerle gelecekse 6s beklenmeye deger ama i6 mı yoksa S6 mı alayım diye soruyosan oyum s6 dan yana çünkü kamera daha iyi ayrıca android M ile daha da stabillesir zaten android ios hizina oldukca yaklastı hatta geciyorda (donanim farkini saymiyorum bunu hep yaziyom biri geliyo neymis birinde cift cekirdek birinde dort) bu bizi ilgilendirmez fiyat aynı neyse kisacasi S6 derim. Tabi bunlar arasnda obur turlu ben olsam G4 alirdım ama heralde tasarımını sevmediniz gibime geliyor.

ClouT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anladım asıl soru şu 6S'te 6 dan farklı neler olacak , çift kamera olacak mı ya da forcetouch gibi ozellikler , Eğer gercekten guzel ozelliklerle gelecekse 6s beklenmeye deger ama i6 mı yoksa S6 mı alayım diye soruyosan oyum s6 dan yana çünkü kamera daha iyi ayrıca android M ile daha da stabillesir zaten android ios hizina oldukca yaklastı hatta geciyorda (donanim farkini saymiyorum bunu hep yaziyom biri geliyo neymis birinde cift cekirdek birinde dort) bu bizi ilgilendirmez fiyat aynı neyse kisacasi S6 derim. Tabi bunlar arasnda obur turlu ben olsam G4 alirdım ama heralde tasarımını sevmediniz gibime geliyor.
Metal kalıp daha çok hoşuma gidiyor, G4 biraz oyuncak gibi geldi bana. Ayrıca ses sorunu, çekme sorunu vb. sorunlar yaşanıyormuş. Dokunarak açmada da aksaklık varmış. O yüzden tercih etmedim.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Metal kalıp daha çok hoşuma gidiyor, G4 biraz oyuncak gibi geldi bana. Ayrıca ses sorunu, çekme sorunu vb. sorunlar yaşanıyormuş. Dokunarak açmada da aksaklık varmış. O yüzden tercih etmedim.
Anladm bazilara gore G4 oyuncak gibi geliyor 😄 sende onlardansn o dedigin problemler guncelleme ile duzelecek bazilarida seriden seriye.

ClouT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İki telefonu da kullanmış arkadaşlar var mı acaba tecrübelerinden yararlanabileceğimiz?

erdignss

Doçent
Reaksiyon puanı
84
Ben s6 kullanıyorum varsa bi sorunuz cevaplayabilirim

ClouT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben s6 kullanıyorum varsa bi sorunuz cevaplayabilirim
Ne zamandır kullanıyorsunuz bilmiyorum ama, 2-3 ay sonra kasmalar takılmalar olduğu söyleniyor. Özellikle de rehbere girmede, çekilen fotoğrafa bakma hızında yavaşlama olduğu doğru mudur?

erdignss

Doçent
Reaksiyon puanı
84
Ne zamandır kullanıyorsunuz bilmiyorum ama, 2-3 ay sonra kasmalar takılmalar olduğu söyleniyor. Özellikle de rehbere girmede, çekilen fotoğrafa bakma hızında yavaşlama olduğu doğru mudur?
2 aydan biraz fazla oldu ne rehbere girerken ne de çektiğim fotoğraflara bakarken öyle bi sorun yaşamadım normal kullanımda da yaşamadım şimdilik bi sıkıntı yok o açıdan

ClouT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2 aydan biraz fazla oldu ne rehbere girerken ne de çektiğim fotoğraflara bakarken öyle bi sorun yaşamadım normal kullanımda da yaşamadım şimdilik bi sıkıntı yok o açıdan
İyi ki almışım diyor musunuz yani? :) Ya da şunu mu alsaydım dediğiniz oldu mu? Samimi yorumlarını bekliyorum

erdignss

Doçent
Reaksiyon puanı
84
İyi ki almışım diyor musunuz yani? :) Ya da şunu mu alsaydım dediğiniz oldu mu? Samimi yorumlarını bekliyorum
İyiki almışım diyorum tabiki gerçekten çok isteyerek aldım böyle forumlarda falan dolaşmadim hiç zaten en önemli şey bu sizin içinize sinmesi

ClouT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İphone 6 nın kamerası tatmin ediyor mu acaba? Alıp kullananlardan yorum alırsam güzel olacak.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Etmesine ediyor, hatta çok başarılı diyebilirim fakat fotoğraf yakınlaştırması sıkıntı. Megapixel az olduğu için bozulma daha fazla oluyor diğer telefonlara göre.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Etmesine ediyor, hatta çok başarılı diyebilirim fakat fotoğraf yakınlaştırması sıkıntı. Megapixel az olduğu için bozulma daha fazla oluyor diğer telefonlara göre.
Aynen oyle , ama bir s6 g4 olamaz asla . Olsa bile dusuk isıkta olamaz f 2.2 lens var .

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
[FACEBOOK][/FACEBOOK]S6 dan uzak durun samsung seneye o cihazı unutur

ClouT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
S6 dan uzak durun samsung seneye o cihazı unutur
Benim anlamadığım bu senenin bile değil 2016'nın telefonu olarak tasvir edilen S6 hakkında nasıl böyle konuşabiliyorsunuz? O kötü bu berbat demesi kolay, lütfen sebebini söyleyerek fikrinizi beyan ederseniz daha tatminkar bir cevap vermiş olursunuz.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Benim anlamadığım bu senenin bile değil 2016'nın telefonu olarak tasvir edilen S6 hakkında nasıl böyle konuşabiliyorsunuz? O kötü bu berbat demesi kolay, lütfen sebebini söyleyerek fikrinizi beyan ederseniz daha tatminkar bir cevap vermiş olursunuz.

Bak şimdi , zamanında AMİRAL GEMİ olarak tanıtılan Note 4 cihazı evde mevcut. Ayrıca iphone 4s/5s ve 6 mevcut. Samsung çok ama çok fazla cihaz çıkarıyor bununla birlikte güncelleme desteğinde sıkıntı oluyor. Şimdi s7 ve note 5 söylentileri var ve eminim kesin bu cihazlar da çıkacak. S6 çıktığında verdiği önemi daha yeni tanıttığı note 4 e vermedi. S7 ve Note 5 çıkınca da aynısı olacak. Android 6 çıktığında hurra s7 ve note 5 bu guncellemeleri alacak ama s6 ve note 4 e çok geç gelecek. Zaten S5 ve Note 3 cihazlardan ümidimi kestim. Ama sahip olduğumuz Apple ürünleri her guncellemeyi çatır çatır alıyor çünkü ios tüm cihazlar için hazır oluyor. Androidde biraz geçcikme kabul edilebilir ilk önce Google temel yazılımı yazıyor. Sonra firmalar bu temel yazılımı özelleştiriyor ama samsung gerek güncellemenin gelmesi gerek hantal touchwiz ile olumsuz eleştiri yağmuruna tutuluyor. Her iddiasına girerim seneye s6 ya daha az önem verecek.

ClouT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bak şimdi , zamanında AMİRAL GEMİ olarak tanıtılan Note 4 cihazı evde mevcut. Ayrıca iphone 4s/5s ve 6 mevcut. Samsung çok ama çok fazla cihaz çıkarıyor bununla birlikte güncelleme desteğinde sıkıntı oluyor. Şimdi s7 ve note 5 söylentileri var ve eminim kesin bu cihazlar da çıkacak. S6 çıktığında verdiği önemi daha yeni tanıttığı note 4 e vermedi. S7 ve Note 5 çıkınca da aynısı olacak. Android 6 çıktığında hurra s7 ve note 5 bu guncellemeleri alacak ama s6 ve note 4 e çok geç gelecek. Zaten S5 ve Note 3 cihazlardan ümidimi kestim. Ama sahip olduğumuz Apple ürünleri her guncellemeyi çatır çatır alıyor çünkü ios tüm cihazlar için hazır oluyor. Androidde biraz geçcikme kabul edilebilir ilk önce Google temel yazılımı yazıyor. Sonra firmalar bu temel yazılımı özelleştiriyor ama samsung gerek güncellemenin gelmesi gerek hantal touchwiz ile olumsuz eleştiri yağmuruna tutuluyor. Her iddiasına girerim seneye s6 ya daha az önem verecek.
İphone'a güncelleme konusunda diyecek bir şeyim yok. Ama android'in sunduğu özgürlüğü sunmuyor. Şuan 4s kullanıyorum ama uygulama, müzik yüklemek işkence. Her istediğini yapamıyorsun. Ayrıca açık konuşayım bir korkumda iphone 6 nın dayanıksızlığı. SDN Youtube kanalında da söylendiği gibi iphone 6 çok dayanıksız. telefon çelik kasa olmasına ramen bükülüyor. 50cm den düştüğü taktirde camı tuz buz olan telefon videoları dolaşıyor internette. Benim istediğim uzun süre kullanım. Samsung'un yazılımını uzun süre kullanma garantisi olmadığı gibi iphonun da uzun senelerce tek parça kalacağının garantisi yok. Yanlış anlamayın amacım iphone'a sallamak değil sadece bilgi edinmek istiyorum.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
İphone'a güncelleme konusunda diyecek bir şeyim yok. Ama android'in sunduğu özgürlüğü sunmuyor. Şuan 4s kullanıyorum ama uygulama, müzik yüklemek işkence. Her istediğini yapamıyorsun. Ayrıca açık konuşayım bir korkumda iphone 6 nın dayanıksızlığı. SDN Youtube kanalında da söylendiği gibi iphone 6 çok dayanıksız. telefon çelik kasa olmasına ramen bükülüyor. 50cm den düştüğü taktirde camı tuz buz olan telefon videoları dolaşıyor internette. Benim istediğim uzun süre kullanım. Samsung'un yazılımını uzun süre kullanma garantisi olmadığı gibi iphonun da uzun senelerce tek parça duracağının garantisi yok. Yanlış anlamayın iphone'a sallamak değil sadece bilgi edinmek istiyorum.

50-60 liraya buff alıp camı koruyabilirsiniz. Müzik eskisi kadar zor değil, müzik indiren programlar mevcut app store'da ayrıca Music servisi var. (henüz Türkiye'de kullanıma açılmadı ama makul bir fiyat ile açılacak.)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

İncelik le dayanıklılık azalıyor haklısınız ama cama jelatin alabilirsiniz :)

ClouT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İncelik le dayanıklılık azalıyor haklısınız ama cama jelatin alabilirsiniz :)
İncelikle azalıyor ama S6 bunu minimum seviyeye indirmiş. Telefon incecik ama bükülme vs. olmuyor. Bu konuda apple'a kızıyorum. Yapsalardı taş gibi telefon koysalardı 16 mb kamera bizi de tereddütte bırakmasalardı.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
İncelikle azalıyor ama S6 bunu minimum seviyeye indirmiş. Telefon incecik ama bükülme vs. olmuyor. Bu konuda apple'a kızıyorum. Yapsalardı taş gibi telefon koysalardı 16 mb kamera bizi de tereddütte bırakmasalardı.
İphone 6 (plus)'ın zaten bu cihazlardan en büyük hatta tek eksisi bu (senin dediğin gibi bükülme farkı da var) , zaten S6 ya da G4 ten böyle ayrılıyor eğer S6'nın kamera + sı olmasa düşünmeden iphone 6 bile denebilir (tabi bazı + larda var) ama kamera gerçekten büyük bir etken , megapixel her şey değil burda lens farkıda var , sonra mesela G4 le gelirsek lazeri var renk sensörü var , manuel modu var. En büyük etkenlerden biride lens f 2.2 zaten iphone 6 kamerası en çok gece farkediyor S6 ya da G4 ten.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
mb değil mp :)