Galaxy S3 Jelly Bean sorunları Ana Başlık

Czmi

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Evet arkadaşlar 24/10/2012 sabahı yükselteyim artık dedim Jelly Bean sürümüne. Yükledim de. Hoş olmuş. Klasörler değişmiş, arayüzde minik minik oynamalar yapılmış. Ekranda iyileşmeler fark ettim ayar menüsünde köklü değişiklikler olmuş. Fena değil ama ana ekrana sayfa ekledım ama kaldırılmıyor. Üzerine basılı tutup "sil" in üzerine getirdiğimde "samsung touchwiz" durduruldu ibaresi veriyor. Kaldıramadım kısacası..
aynı sorunu yaşayan veya çözümünü bulan olursa diye konu açmak istedim

Çok önemli bilgi vermem gerek. bu konudaki ilk mesaj konusu olan sorunun çözümü:
Widget olan kamera ışık kısa yolu (ışık asistanı) nı kaldırıp yaparsanız eğer sorun çözülmüş olacak.

muratal

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Forumlara iyice bak hocam belki aynı sorunu yaşayan birileri açmıştır böyle bir konu.

alifx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
touchwiz sorununu belki fabrika ayarlarına döndürerek çözebilirsin ama hata düzelir mi düzelmez mi bilemem sana kalmış

cglrbae

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Dostum sana çözümünü söylemiştim.Sende Kilit ekranı sorunuda vardır dene. Kilit ekranı seçeneklerine gel kısayol simgelerini çöp kutusuna döndürdüğünde yine touchwiz hatası verecektir.

Kesin çözüm : Geliştirici seçenekleri/Pencere animasyon ayarı-Geçiş animasyonu ölçeği-Animatör süre önceliğini '1' yap düzelecektir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynı sorunu bende yaşıyorum, söylediğin kesin çözümü denedim fakat hiç bir işe yaramadı :S

Kadir Sekme

Profesör
Reaksiyon puanı
2
ben denedim oyle bir sorunla karsilasmadim devam ediosa fabrika ayarlarina donun

halberhacker58

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar sabahtan beri teli güncellemeye calışıyorum kıes ten ama güncelleme dosyası yukleniyor diyor ve orda kalıyor yaklaşık 1 saatir ne yapmam gerek

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ayni sorun bende de vardi... ekran birlestirme icin daima GPU kullani isaretledim ve duzeldi... sonrasinda tiki kaldirdim ama problem tekrar olusmadi...

Czmi

Doçent
Reaksiyon puanı
2
fabrika ayarlarına dönemeden halletmenın yolu yok mu
ayrıca oyunlarda kasma fark ettım
Tango da kişiler silindi. Prgramı baştan yukledım sonuç aynı :S

S

SDN Okuru

SDN Okuru
jelly bean den sonra telefona baglanamiyor... benzer problemi yasayan ve cozen oldu mu acaba???

OkanDaghan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tam olarak jelybean mi onuda bilmiyorum ama 5 dk da %3 oldu Kac mb bu guncelleme ya ?

Reaksiyon puanı
10,327
yahu şu kiesle nasıl yükleniyor, şöyle ayrıntılı bir haberim, bilgim olsaydı kendi işimi kendim görürdüm ya, korkuyorum, cihazı kaybetmekten.
umarım iyi bilen biri hem [MENTION=298639]OkanDaghan[/MENTION]'ın sualini cevaplar, hem bize yardımcı olur.

OkanDaghan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim bilgidim Kies samsungun kendı programı yani samsung sitesinden indirdigimize göre garanti kapsamındanda cıkmıyor diye dusnuyorum umarım öyledır zaten programı pcye yukluyosunuz telefonu pcye baglıyosunuz eger program yeni guncelleme bulursa uyarı verıyor sim kartı cıkarıp verilerinizi pcye yedeklıyosunuz(belki silinir falan diye) sonra kendılıgınden başlıyor..telefonunu usbden cıkarmamak gerekıyor bitmeden..Ama daha bilgili bi arkadasımız cıkar anlatırsa daha ıyı olur

yahu şu kiesle nasıl yükleniyor, şöyle ayrıntılı bir haberim, bilgim olsaydı kendi işimi kendim görürdüm ya, korkuyorum, cihazı kaybetmekten.
umarım iyi bilen biri hem @OkanDaghan'ın sualini cevaplar, hem bize yardımcı olur.
Youtube'ta falan videoları var zaten kolay bı sistemı var

OkanDaghan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sonunda guncelledim gozle gorunur degisiklikler var elimi bile kipirdatmadim herseyi program yapti kamera sanki azicik kotulesmis gibi gorundu ama sanirim odanin isigindan dolayi ben oyle hissettim

CrazyzEHiR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sonunda guncelledim gozle gorunur degisiklikler var elimi bile kipirdatmadim herseyi program yapti kamera sanki azicik kotulesmis gibi gorundu ama sanirim odanin isigindan dolayi ben oyle hissettim

Kardesım bende sımdı yukseltıyorum ıns beqlenılenlerı karsılar yanı :) sence nasıl pekı

Mateist

Profesör
Reaksiyon puanı
238
ben de yükselttim kiesle bakalım karar vereceğiz iyi mi oldu kötü mü

palsak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ark lar bu jb bana gelmedi henuz ne yapmam lazim kac gundur kies ve wifi den bakiyrum ama guncelleme yok diyor neden hala gelmedi yardimci olursaniz sevinirim

brkzrny52

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar dün akşam telefonu ota yolu ile jellybean'e yükselttim.(galaxy s3)Birkaç hata ile karşılaştım bu hatalar başka arkadaşlarda varmı merak ediyorum.

Gözüme takılan ilk hata bir uygulamadan çıkınca açık kalan uygulamayı kapatmak için menü tuşuna bastığımda açık uygulama gözükmüyo.3-4 saniye geçince tekrar basıyorum o zaman gözüküyo.Eski sürümde böyle bir hata yoktu.

İnternette gezinirken sanal klavyede takılmalar oldu yani eski sürümde hemen açılan klavye bariz bi şekilde takılarak açıldı.

Telefonu 1.5 aydır kullanıyorum ve ilk defa böyle bişey yaşadım.Yaklaşık 10 dk temple run oynadım ve telefon acayip bi şekilde ısındı ve dondu uygulamalara basıyorum 3-4 saniye sonra falan açıldı telefon kafayı yedi diyebilirim.Telefonu kapatıp bataryasını çıkardım soğumasını bekleyip tekrar açmak zorunda kaldım.

Bu hataların hepsi jellybean ile birlikte gelen hatalar.2 gün önce telefonumda hiçbir sorun yoktu..

SENATÖR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Jellybean güncelmesi zaten boyut olarak büyük bir güncelleme haliyle bir takılma yavaşlama olacaktır ama bu takılmaları ve donmaları Jellybean'a baglamak dogru bir iş degil,kendi görüşüm bence hafızada bir sıkıntı varmı diye bir bak gereksiz uygulama ve oyun varsa sil yahut b​u hatalar ozamanda engellenemiyorsa SAMSUNG bu problemleri küçük güncellemelerle ortadan kaldıracaktır.

brkzrny52

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Böyle birşey söz konusu değil çünkü aksine hafıza bomboş.1 oyun var temple run 5-6 tane 20-30 mb lık uygulama var o kadar..Jellybean e bağlamamın sebebi 2 gün önce bu hataların hiçbirini yaşamıyodum.Jellybean yükleyince bu hatalarla karşılaştım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
problem Jelly Bean'de değil yakında Samsung onları düzeltir

brkzrny52

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bu 3 hata jellybean den önce yoktu telefon süper bi şekilde çalışıyodu ama Allahın işine bakınki jellybean yüklüyorum bu hatalar oluyo ve jellybean den değil diyosunuz.

NaSrOk.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı sekılde bu hatalar bendede mevcut. Ek olarak dun telefon durduk yere asırı ısındı 30dkda %30-35 sarj harcadı (mobil veri-wifi gibi uygulamalar kapalıydı) oyundan cıktıgımda, bir uygulamadayken geriye bastıgımda telefon 4-5snlık olarak donmalar yasıyor.

Czmi

Doçent
Reaksiyon puanı
2
eski işletım sistemi kalıntıları olabilir
tavsiyem fabrika ayarlarına dönmendir

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Millet surekli yok kasiyor yok sudur diyip duruyor beynime kazinmis resmen tekefonda sorun olmadigi halde kasiyormus gibi hissediyorum sma hic bi kasilma yok stabil calisiyor telefonum

tapuli75

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bilgisayarın antivirüs programını geçici olarak devre dışı bırak düzelir

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ilk cıktıgında aldım s3 ü kardeim bunedir ya rehbere 5 sn de giriyor arama 5 sn de giriyor :/ arka planda çalışıyorlarsa saniyesinde giriyor ama arka planda çalışmıyorsa 5 sn de giriyor :/ jb gelince düzelir dediler yine aynı :/

holyfiRe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Arkadaşlar

GALAXY S3 'e Güncelleme İşlemi Yaparak Son Version'nu Yükledim KİES Üzerinden Fakat İlk Sorum Şu Olacak Wİ-Fİ Üzerinden Yapan Arkadaşlarım Oldu Oldu Yüklenen Dosya sayısı 157 civarında olması lazım dı fakat ben kies üzerinden yaptığım güncellemenin ardından yükleme esnasından da 75 dosya yükledi eksiklik var gibi gördüm doğrumudur sizce öncelikle bunu öğrenmek ve yardımınızı istiyorum ne yapabilirim tekrar güncellemeyi odi üzerinden yapsam garanti dışı kalırmı veya eski sürümüne alabilirmiyiz bu güncellemeye sonra yenisi direk güncelleme gelince telefon üzerinden yapılsa gibi şeyler fikir ve yardımınıza çok ihtiyacım var gerçekten..

ikinci olarak da güncelleme yapıldıktan sonra telefona gelen bildirimler için ses + titreşim oluyordu şimdi sadece telefon çalması durumnda bu işlemi yapıyor onun dışındaki durumlarda hiç titreşim etki halinde görünmüyor​

M@STER

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Sorma dostum aynı hatalar bende de var hatta dun gece sapıttı yavaşladı bildirim ekranı aşağı inmiyordu mesaj atamıyordum cihaz acayip bir şekilde ısındı ve bu ısınma yarım saat hiç geçmedi fabrika ayarlarına döndüremedim yeniden başlattım orjinal ayarlara döndüm eski sürümün hatalarını alıyoruz galiba :(

isveçli

Profesör
Reaksiyon puanı
9
jellybean kurduktan sonra telefonu komple sifirlayin .bendede google now calismiyordu sifirlayinca duzeldi