Galaxy S3 IMEI

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba Arkadaşlar,

Benim yurtdışı s3 um var, başka bir telefonun imei si atılmış, şuan üzerinde 4.0.4 sürümü var. Güncelleme denetlemesinde yeni güncellemeyi buluyor ve indiriyor fakat güncellemeyi yükleme sırasında yüze 32 de güncelleme durup telefon yeniden başlıyor. Nasıl çözebilirim?

sirnatli21

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Merhaba Arkadaşlar,

Benim yurtdışı s3 um var, başka bir telefonun imei si atılmış, şuan üzerinde 4.0.4 sürümü var. Güncelleme denetlemesinde yeni güncellemeyi buluyor ve indiriyor fakat güncellemeyi yükleme sırasında yüze 32 de güncelleme durup telefon yeniden başlıyor. Nasıl çözebilirim?

telefonun rootlu olduğundan güncellemeyi indirir fakat kuramazsın.. yani telefonun rootlu..

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Eğer pasaport kaydı yapabilirsen öncelikle onu yapmanı tavsiye ederim ama yok dersen bir telefoncuya gidip imeı attırmalısın ardından sana pmden atacağım linkle tıklayıp şebeke sorununu düzeltebilirsin. ve tabiki pm için kayıt olmalısın.

birşeyi es geçmeyiniz.. bir kere bile imeisi klonlanmış bir telefona eski imei yi pasaportla kaydetsen bile güncelleme yüklediğinde şebeken gider.. seri numarası bozulduğundan bunu geri dönüşü yok maalesef.. ama arıza patch ı yükleyip şebeke getirebilitrsiniz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
telefonun rootlu olduğundan güncellemeyi indirir fakat kuramazsın.. yani telefonun rootlu..

- - - Mesaj Güncellendi - - -

birşeyi es geçmeyiniz.. bir kere bile imeisi klonlanmış bir telefona eski imei yi pasaportla kaydetsen bile güncelleme yüklediğinde şebeken gider.. seri numarası bozulduğundan bunu geri dönüşü yok maalesef.. ama arıza patch ı yükleyip şebeke getirebilitrsiniz

Teşekkür ederim bilgi için.
Peki imeisi klonlu bir S3 ü jelly bean e nasıl update edebilirim? Son sürüme geçme şansım yok mudur?

sirnatli21

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Teşekkür ederim bilgi için.
Peki imeisi klonlu bir S3 ü jelly bean e nasıl update edebilirim? Son sürüme geçme şansım yok mudur?

odin ile son sürüme ait bir 4.1.2 rom ,indirip telefonuna kuracaksın.. kurduktan sonra şebeken gider ama , şebekeyi geri getirmek içinde arıza patch ı yüklemen gerekiyor.. arıxa patch ı yüklemen içinde telefonunun rootlu olması gerekiyor..!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
odin ile son sürüme ait bir 4.1.2 rom ,indirip telefonuna kuracaksın.. kurduktan sonra şebeken gider ama , şebekeyi geri getirmek içinde arıza patch ı yüklemen gerekiyor.. arıxa patch ı yüklemen içinde telefonunun rootlu olması gerekiyor..!

EFS yedeği almaya çalışırken bir türlü program telefonu görmüyor ve efs yedeğini alamıyorum? Nasıl alabilirim başka türlü?

sirnatli21

Asistan
Reaksiyon puanı
3
EFS yedeği almaya çalışırken bir türlü program telefonu görmüyor ve efs yedeğini alamıyorum? Nasıl alabilirim başka türlü?

google dan efs backup diye arat bir çok foruma ait bilgiler çıkcıaktır.. hatta bazılarında resimli anlatımlarda mevcut.. ama sana tavsiyem efs backup uygulamasıyla bunu halletmen

feleginsillesi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorunun cozumu: telefonu Sattım 950tlye para ekleyip garantili s3 aldim kurtuldum:) [ orjinal telefon gibisi yok.... Guncelledim 4.1.1 süper oldu
En mantıklısı orjinal almak.Tabi bir arkadaş demişti sattığın kişiye söyledin mi diye umarım söylemişsindir.Kul hakkına girme.Yazıktır adama.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
mehaba arkadaşlar 2 gun önce galaxy s3 aldım kutuyu kendi elimle actım yurtdısından geldi telefon şim kartımı kırdırdım ve telefona taktım telefon şebekesi geldi 1 gun sorunsuz konuştum 2. gun telefon sadece acil arama yazıyor. 3. gun tekrar şebeke geldi bunun gibi şebeke bi geliyor bi gidiyor ımel kontrol ettim bi sorun yok kutu birbirinin aynısı bu sorun neden ola bilir

delimiyimben

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar, türkiyeden bilindik bir online alışveriş sitesinden alınma ithalatçı garantili s3 ümü rootlayıp rom denemeleri yaptım. Fakat romlardan birinde arandığımda ulaşılamama sorunu oluştu, ben de ilk başta cwm ile yedeklediğim sistemimi geri yükledim. Fakat karşıma şöyle bir yazı çıktı.

http://b1303.hizliresim.com/17/x/lkjmh.jpg

kontrol ettiğimde imeimin 0049 ile başlayan bir numarayla değiştiğini gördüm. Sanırım bu sabit bir numara çünkü google arattığımda da karşıma birebir çıktı.

Cihazın arkasında pilin altında orjinal imei yazıyor. Kendim değiştirebilir miyim bunu, yoksa illa telefoncuya falan mı götürmek lazım.

Bu sorunu nasıl çözebilirim. Şimdiden teşekkürler.

Not: Atix kullanıyordum öncesinde, 100 lerce kere rom atmışımdır, böyle bir sorunla karşılaşmamıştım. Efs dosyasını yedeklemek falan nereden bilebilirdim.

mnsari

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı sorun bendede oldu tolga bey pm atabilirmisiniz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arıza patch die bişey varmış denemelisin

ALINTI: FORUM ANDRONOVA

Arkadaşlar daha önce samsung
galaxy s2 kullanıyordum o telefonumda imei atılmıştı, istediğim kadar rom yükleyebiliyordum şimdi samsung galaxy s3 aldım yine aynı işlemlerle istediğim romu kullanabiliyorum yapacağınız işlem basit ;
-marketten Terminal Emulator uygulamasını indirip kurun
- uygulamayı çalıştırıp sırasıyla aşağıdaki komutları satır satır yazıp uygulayın

su
echo -n ON > /efs/imei/keystr
sync
reboot

- sonrasında recovery moduna girip 3 wipe seçeneğini ve fix permission kısmını uygulayın. ve artık klon imeinizi tekrar kullanabilirsiniz. bu kadar basit, bunu sadece birkez yapmanız yeterli ver artık istediğiniz kadar rom atabilirsiniz....

DENEYİN İNŞAALLAH İŞİNİZE YARAR

BİR DE

arama bölümüne *#*#3646633#*#* yazarak engineer moda giriyoruz ve ordan GPRS seçeğine girioruz burda imeimizi yazıp WRİTE İMEİ seçeneğine tıklatıyoruz ve işlem tmm

İNŞAALLAH İŞİNİZE YARAR

SORUMLULUK KABUL ETMEM :)