Galaxy S10 Plus, S10 ve S10e Kullanıcıları Kulübü

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Sabah 10.25 itibariyle yeni güncellenme geldi.
Daha önce Sammobile Ağustos ayından 2 güncelleme olcak demişti tabi ülkemize gelmesi eylülü buldu. Güvenlik yama tarihi hala 1 ağustos yani ilk defa bir ayda 2 güncelleme aldık hadi hayırlısı :)
Screenshot_20190907-102939_Software update.jpg
Mesaj otomatik birleştirildi:

S10 almayı düşünüyorum günlük kullanıcı deneyimleriniz nasıl ? Eğer bi sıkıntı yaşadıysanız ne yaşadınız ? Tavsiye ediyor musunuz ?
(telefonu sosyal medya, netflix , youtube için kullanıcam )
Tam bir film-dizi telefonu, hatta bazen youtubedan hdr10+ videolar açıp açıp izliyorum gözlerim bayram yapıyor :)

karahasan44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Halâ wi-fi yi düzeltemediler, eski lenovo p1 telefonumun wi-fi si bundan iyi çekiyor

slowcome

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
S9 Plus tan s10a geçilir mi ? Ne gibi +ları var s10 un

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Arkadaşlar son gelen güncellemeyle kamera modları arasından İnstargram kaldırılmış, sizde de aynı mı?

esketit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Uzun süredir para biriktiriyorum 5500e kadar limitim var Samsung S10 ve Huawei Mate20Pro arasında kalmıştım,ama şimdi android sorunu çözülmezse param çöpe gidicek gibi hissediyorum bu telefonu uzun süreli kullanmayı düşünüyorum batarya ve kamera olarak Huawein ileride olduğunu biliyorum ama Samsungta çok sorun yaşatmaz diye düşünüyorum siz ne diyorsunuz? Batarya beni üzer mi s10 da?

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Uzun süredir para biriktiriyorum 5500e kadar limitim var Samsung S10 ve Huawei Mate20Pro arasında kalmıştım,ama şimdi android sorunu çözülmezse param çöpe gidicek gibi hissediyorum bu telefonu uzun süreli kullanmayı düşünüyorum batarya ve kamera olarak Huawein ileride olduğunu biliyorum ama Samsungta çok sorun yaşatmaz diye düşünüyorum siz ne diyorsunuz? Batarya beni üzer mi s10 da?
Şu an hangi cihazı kullanıyorsun?

karahasan44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Şuan hiç memnun değilim aynı sonuçlar derken neyi kastettiniz?
Elinizden telefon düşmüyorsa 5-6 saat gidiyor, ben çok yoğun kullanmıyorum o nedenle 2 günde bir şarj ediyorum, normalde de bir günü rahat çıkartıyor.

mertballl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Iphone dan samsunga geçen biri için mutlaka şunları yapmalısın dediğiniz şeyler varsa bekliyorum :) (samsung acemisiyim)

Son düzenleme:

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Iphone dan samsunga geçen biri için mutlaka şunları yapmalısın dediğiniz şeyler varsa bekliyorum :) (samsung acemisiyim)
Adaptif/otomatik parlaklığı mutlaka aç ve mümkün olduğunca ekran ışığını son seviyeye getirme, güneşli ortamlarda da kapat çünkü bu seferde ışık otomatik olarak son seviyeye geliyor.
Bir de arka planda uygulama çalışmasını kapat pile büyük bir yarar sağlıyor.
Son olarak optimize etmeyi de unutma ya da otomatik olarak da açabilirsin belirli saatlerde kendisi yapar.
Bu arada hangi cihaza geçiyorsun ?

mertballl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Adaptif/otomatik parlaklığı mutlaka aç ve mümkün olduğunca ekran ışığını son seviyeye getirme, güneşli ortamlarda da kapat çünkü bu seferde ışık otomatik olarak son seviyeye geliyor.
Bir de arka planda uygulama çalışmasını kapat pile büyük bir yarar sağlıyor.
Son olarak optimize etmeyi de unutma ya da otomatik olarak da açabilirsin belirli saatlerde kendisi yapar.
Bu arada hangi cihaza geçiyorsun ?
S10 e ye geçiyorum optimize etme işlemini nerden yapıcağıma bakıcam bulamazsam yazarım.

mertballl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
S10e de youtube a girince parlaklığım otomatik olarak yükseliyor, bunu kapatmanın bi yolu var mı?

umtcnkymc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba aranıza yeni katıldım geniş açılı kamera konusunda farkettigim bi sorun var. Telefonun üstü sola yatık yatay şekilde geniş açı ile fotoğraf çektiğimde resme dikkatli baktığımda yada zoomlayarak baktığımda resmin en sol tarafları bulanık bu durum orta ve en sağ tatafta yok oralar net, eğer telefonun üstü sağa yatık çekersemde resmin sağ tarafı bulanık oluyor haliyle sanki mercegin bi tarafında sorun var gibi aranızda bu durumu yaşayan var mı?

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
2.5 yıldır format bile atmadan S7 Edge'yi kullanıyorum. Cihazdan çok memnunum. Bu süreçte cihazımda bir tek problem yaşadım o da AMOLED yanığı oldu. O da daha yeni oldu yani 1 ay önce falan fark ettim. Sürekli kontrol ediyordum, bir ay önce fark ettim. AMOLED yanığının ne olduğunu bilmeyen biri zaten fark bile etmez, çok dikkatli bakınca belli oluyor. Ama ben cihazı çok sık yüksek parlaklıkta kullandım. Zaten genelde bu sebep oluyormuş. Önereceğim en önemli şey Samsung cihazların ekranları çok güzel ama AMOLED yanığı diye bir gerçekte var. Cihazı mutlaka otomatik parlaklıkta kullanın. Ayrıca ekran zaman aşımını da gerekmedikçe en fazla 1 dakikaya ayarlayın.

Penah0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
2.5 yıldır format bile atmadan S7 Edge'yi kullanıyorum. Cihazdan çok memnunum. Bu süreçte cihazımda bir tek problem yaşadım o da AMOLED yanığı oldu. O da daha yeni oldu yani 1 ay önce falan fark ettim. Sürekli kontrol ediyordum, bir ay önce fark ettim. AMOLED yanığının ne olduğunu bilmeyen biri zaten fark bile etmez, çok dikkatli bakınca belli oluyor. Ama ben cihazı çok sık yüksek parlaklıkta kullandım. Zaten genelde bu sebep oluyormuş. Önereceğim en önemli şey Samsung cihazların ekranları çok güzel ama AMOLED yanığı diye bir gerçekte var. Cihazı mutlaka otomatik parlaklıkta kullanın. Ayrıca ekran zaman aşımını da gerekmedikçe en fazla 1 dakikaya ayarlayın.

evet haklisin amoled ekranlarin korkulu hayaletidir bu, s10 plus ya da note 10 plus almak istiyorum bende, onlarin ekrani dinamik amoled , 5 yili götürurmu acama chost screen olmadan