Galaxy Note 4, LG G3, Xperia Z3, iPhone 6-6 Plus, Htc One M8 | Sizce Yeni Kral Kim?

Sizce son dönemin en iyi telefonu hangisi?

• Kullanılan toplam oy
    266

El Padrino

Dekan
Reaksiyon puanı
70
Hayır değil her telefonun kendince diğer telefonlardan üstün yanları var, her şey donanım değil veya her şey yazılım değil.

Sen neye göre kime göre neyi baz alarak "hayır değil" diyorsun? Teknoloji Dünyasında oterite misin ?

Sana göre iyi olmadığı alanlarda, bir başkasına göre daha iyi olabilir.Kağıt üzerinde iPhone6+ ın Note 4 ün bir tek satırından bile üstün olduğunu söyleyebilir misin ?

Ne Samsung hayranıyım ne iPhone ne Sony ne LG.En iyisi kimse onu görür onu söylerim.Oterite değilim.Benim fikrim benim görüşüm sadece.

Reaksiyon puanı
16,118
bu saaat'ten sonra samsung alınmaz özellikle dünyaya 4g lte olan s3 satıp türkiye'ye 3gli çöpleri sattığı için apple her yere aynı iphone'u sattı daha ahlaklı bir davranış.

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Tasarımını ve sony i sevdiğim için z3 e benim oyum kesinlikle sağlam ve su geçirmez ayrıca böyle bir telefon müthiş incelikte sunulmuş ben note 4ten çok umutluydum ama samsung akillanmamis gene s5 gibi doldurmuş cihazı ve o berbat tasarım telefondan igrenmeye yetiyor yani note 3 bile daha şıktı bence ayrıca yıl olmuş 2014 hala arkada mono hoparlör ben açıkçası şık değişik bir dizayn bekliyordum.G3 ekran boyutu çok büyük nedeyse phatablet olmuş bence g2nin ekran büyüklüğü idealdi boşa büyüdü o yüzden begenmedim.One m8 güzel ancak sense arayüzü çok sıkıcı ayrica ekrandaki o çerçeveler gereksiz htc yazısı ve sanal tuşla ekran hiç olmamış telefon genel olarak güzel tutuş olsun özellik olsun ama iste ön taraf ofsayt.Bence yılın telefonu z3 compact olmuş o olmadığı için abisine kullandım oyumu siralamam ise bu şekil ;
1-Xperia z3
2-htc one m8
3-lg g3
4-note 4
5-iphone 6 plus
6-iphone 6

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17

O adam androidci belli ama sen varya bu forumda senin kadar applecisini gormedim. Simdi adamda hakli. Stabilite disinda baska biseyi yok iphonenun. Varsin kamerasi bi tik iyi ceksin. Telefon bu fotigraf makinesi drgil dimi. Gunu kurtarsa yeterli . tamam asiri apple fanisin ama saygisiz klnusuyirsun abartma.

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
ayrica nexus daha stabildir emin ol. Ve androidde bahsedilen ozgurluk bluetoothla foto muzik atip beles program kullanmak degil. İnan bana onlarca kat fazlasi. Ki iphoneunda kastigini gordum ben. O son modellerin. En basitinden 10 tane iphone belki var. Ve tek firma tek isletim sistemi. Vedr kapali kaynak. Adamlar tabikide cok guzel yapiyorlar. Ama android ? Yuzlerce telefon onlarca firma. Googlede krndi telefonlarina cok iyi bakiyor stabiliteyi sagliyor. Samsung amiral gemilerinde bile kasiyorsa nexuslarda htclerde oppoda xiaomide kasmiyorsa android, androide degil o firmalara laf atacaksin. Baslatma iosuna. Bi kamerasina lafim olmaz o kadar. Cikar at gozluklerini. İnsan gibi konussan burda androidide ovcem iosuda. İkisininde iyi kotu yanlarini yazicam. Ama illa androidin nesi var diyorsun ios dusmani gibi konusturtuyorsun. 2 bin tl verdigin telefonu 400-500 tllik telefonlarla kiyaslayip kasiyor android deme. Rakammi istiyorsun. İphonenun hic bi modeli kasmasa 10 tane kasmayan telefonu vardir applenin. Androidin ise onlarca. Okey .

farukarslan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
note 4 bu sfer olmuş. kim ne derse desin. iphone 6 da hemen arkasında. ancak fiyatlar çok uçuk. yazık değil mi o kadar paraya :/

What The Hell

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Şu Note 4'ün daha iyi olduğunu söyleyen sağır sultan duydu diyen arkadaş zamanında da böyle S3'ü 4s'e karşı savunuyordu en iyisi,en kralı diyerekten. Plastik malzemesine kadar eleştirilince de ama lamborghinilerde bile kullanıyor diyip duruyordu.

Ne değişti o zamandan beri? S3 öldü çöp oldu,yerlerde sürünüyor 4s krallar gibi kasmadan,en son uygulamaları,güncel işletim sistemiyle yola devam ediyor. :D

erdemlee

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Android alanlara tavsiyem sony den uzak dursunlar lg htc ve samsunga yönelsinler ben lg g3 kulanıyorum ve telefonumla mutluyum karşılaştırma yaparken de ios cihazlarla kağıtta yazan verilere ve benchmarklara güvenmeyin samsungun benchmark testleriyle oynadığı haberini biliyorsunuzdur iphone 6 plustaki 2915 mah tahminimce rahat 3 gün götürür ram sıkıntısı olmaz sistem kararlı vs. listedeki androidlerin neredeyse tamamı 2ghz den yüksek ama halen kararlı değil neredeyse bilgisayar seviyesine ulaştılar ama halen böyle bence android artık göz boyamaya çalışıyor önceden apple için söylerdik ama işler değişti ama yinede ihtiyacınıza kendiniz karar verin sonra pişman olmayın...

El Padrino

Dekan
Reaksiyon puanı
70
Şu Note 4'ün daha iyi olduğunu söyleyen sağır sultan duydu diyen arkadaş zamanında da böyle S3'ü 4s'e karşı savunuyordu en iyisi,en kralı diyerekten. Plastik malzemesine kadar eleştirilince de ama lamborghinilerde bile kullanıyor diyip duruyordu.

Ne değişti o zamandan beri? S3 öldü çöp oldu,yerlerde sürünüyor 4s krallar gibi kasmadan,en son uygulamaları,güncel işletim sistemiyle yola devam ediyor. :D

Kardeş ben hala S3 kullanıyorum.3-4 arkadaşımda 4S var.Adamlar benim S3 le takas yapmak istiyor.Benim S3 ümü görsen, eline versem "abi bunu bana ver" dersin.En son 4.3 sürüm yüklü.Stok Rom.Akıyor Maşallah telefonum.Bide 3000 mah lık orjinal bataryasını aldım.Taktım arkasına.2 gün temiz kullanıyorum.Sizin gibi prizlerin yanında oturmuyorum :)

Hani yeni telefon almak istiyorum.Allah'a şükür paramız pulumuz var.Ama şöyle bi düşünüyorum.Ben bu S3 ümden ne istiyorumda bana veremiyor diye.Diğer telefonlarla kıyaslıyorum.Hepsinin yaptığı işi rahatlıkla yapıyor.Bi kasma yapsa, açılma kapanma, bozulma sorunları olsa hemen yeni telefon alıcam ama yok kardeş sapasağlam çalışıyor telefon Allaha şükür :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Android alanlara tavsiyem sony den uzak dursunlar lg htc ve samsunga yönelsinler ben lg g3 kulanıyorum ve telefonumla mutluyum karşılaştırma yaparken de ios cihazlarla kağıtta yazan verilere ve benchmarklara güvenmeyin samsungun benchmark testleriyle oynadığı haberini biliyorsunuzdur iphone 6 plustaki 2915 mah tahminimce rahat 3 gün götürür ram sıkıntısı olmaz sistem kararlı vs. listedeki androidlerin neredeyse tamamı 2ghz den yüksek ama halen kararlı değil neredeyse bilgisayar seviyesine ulaştılar ama halen böyle bence android artık göz boyamaya çalışıyor önceden apple için söylerdik ama işler değişti ama yinede ihtiyacınıza kendiniz karar verin sonra pişman olmayın...

Kardeş sen iPhone 6+ ın 2915 mah bataryasıyla "RAHAT 3 GÜN GÖTÜRECEĞİNE" gerçekten inanıyor musun ? yoksa bi kamera şakası falan mı ? Nereye el sallıyoz kardeş he !?

What The Hell

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Kardeş ben hala S3 kullanıyorum.3-4 arkadaşımda 4S var.Adamlar benim S3 le takas yapmak istiyor.Benim S3 ümü görsen, eline versem "abi bunu bana ver" dersin.En son 4.3 sürüm yüklü.Stok Rom.Akıyor Maşallah telefonum.Bide 3000 mah lık orjinal bataryasını aldım.Taktım arkasına.2 gün temiz kullanıyorum.Sizin gibi prizlerin yanında oturmuyorum :)

Hani yeni telefon almak istiyorum.Allah'a şükür paramız pulumuz var.Ama şöyle bi düşünüyorum.Ben bu S3 ümden ne istiyorumda bana veremiyor diye.Diğer telefonlarla kıyaslıyorum.Hepsinin yaptığı işi rahatlıkla yapıyor.Bi kasma yapsa, açılma kapanma, bozulma sorunları olsa hemen yeni telefon alıcam ama yok kardeş sapasağlam çalışıyor telefon Allaha şükür :)

Kardeş bende halen 4s kullanıyorum. Çevremdeki insanlarda S5,S4,S3,Note 3,Note 2 var. Benim 4s'imle takas yapmak istiyorlar. Benim 4s'imi görsen füze gibi uzaktan görmen bile yeter istemen için. Son sürüm ios 7 yüklü. Akmıyor,atomu parçalamışcasına dinamik gümbür gümbür maşallah. Birde Apple servisinde bataryayı yenilettim oh mis.

Allahın bi hikmeti bi senin bi amcanın S3'ünün maşallahı var geriye kalan S3,S4,Note 2'lerin halleri ortada kasmalarımı dersin,pillerinin bir anda boşalmasımı dersin, yarım gün gitmeyen şarjlarımı dersin tonla dert mevcut.

[MENTION=1096]erdem[/MENTION]le iPhone 6 Plus benim tahminimce maksimum 1,5 gün gider.

erdemlee

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Kardeş sen iPhone 6+ ın 2915 mah bataryasıyla "RAHAT 3 GÜN GÖTÜRECEĞİNE" gerçekten inanıyor musun ? yoksa bi kamera şakası falan mı ? Nereye el sallıyoz kardeş he !?[/QUOTE]

Kimse kesin konuşmuyor ki tahminlerimizi söylüyoruz dostum zaten tahminimce diye belirttim ama boş bi olasılık söylemiyorum iphone 5s in pili 1560 olmasına rağmen 2600 mahlık androidlerle aynı pil değerlerini verdiğine şahidiz ve neredeyse 2 katına çıkmış bu da 5se göre o 1 gün gidiyorsa bu pilde 2 gün gider demek ve tanıtımda da belirtmişlerdi yazılımdan dolayı da pili %50 daha az yiyecek diye ben bunları okuyarak söyledim boş değil söylediklerim çıkınca görecez zaten hani rahat 3 gün değilse 2 gün olur olmaz bunun için tartışmaya gerek yok :)

El Padrino

Dekan
Reaksiyon puanı
70
Kardeş bende halen 4s kullanıyorum. Çevremdeki insanlarda S5,S4,S3,Note 3,Note 2 var. Benim 4s'imle takas yapmak istiyorlar. Benim 4s'imi görsen füze gibi uzaktan görmen bile yeter istemen için. Son sürüm ios 7 yüklü. Akmıyor,atomu parçalamışcasına dinamik gümbür gümbür maşallah. Birde Apple servisinde bataryayı yenilettim oh mis.

Allahın bi hikmeti bi senin bi amcanın S3'ünün maşallahı var geriye kalan S3,S4,Note 2'lerin halleri ortada kasmalarımı dersin,pillerinin bir anda boşalmasımı dersin, yarım gün gitmeyen şarjlarımı dersin tonla dert mevcut.

@erdemle iPhone 6 Plus benim tahminimce maksimum 1,5 gün gider.

haha :D Güldürdün beni sağol ...

Reaksiyon puanı
16,118
ona bakarsanız gt-s5360 küçük bücürün şarjı da iyi gidiyor 2 gün full mp3 çalma speed test yapa yapa geziyorum + romozz solo 1 yedekte bekliyor 1 hafta oldu daha gerekmedi...
IMG_20140905_155312.jpg

İsmail24-1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hiç bir markanın fanı degilim ama yazılımcı olarak açık ve net olarak şunu söyliyebilirim her telefonun kusuru vardır yıllardır samsung kullandım ama hiç bir zaman adam akıllı servisini görmedim sonra htc kullandım oda servis yönünden kötü çıktı etrafımdakilere iphone para verilmez dedim adamların telefonu arızalandı sadece ses konusunda sıkıntısı vardı Yeni iphone verdiler buda bana yetti..

PetyrBaelish

Profesör
Reaksiyon puanı
3
İphone'a 3000+ TL verecek var mı beyler? :D

Note 4 alın, keyfinize bakın derim.

QHD ekran, 64 bit ya da snapdragon 805 işlemci, 3 gb ram, 16 MP. kamera, metal çerçeve vs.

Türkiye'ye 64 Bit Exynos işlemcili versiyon gelecektir diye düşünüyorum, dünyanın şu an en iyi ve en gelişmiş GPU'sunu kullanıyor, Exynos 5433.

Exynos 5433'ün muhtemelen, LTE desteğide olacaktır.

drakulagold

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Tekrar söylüyorum 1Gb RAM ile çalışacak tek kapasiteli telefon iPhone o yüzden note 4 yüksek RAM ve Gh daha fazla

Reaksiyon puanı
10,327
Exynos 5433'ün muhtemelen, LTE desteğide olacaktır.

liweru, her iki modeli de LTE destekli zaten. fakat bizler için çok da bir önemi yok sanırım, çünkü Türkiyede bildiğim kadarıyla LTE desteği yok.

el padrino, teşekkür ederim abim, içimden geçenlerin aynısını yazmışsın. staylus kalem hevesim olmasaydı en az iki yıl daha s3 ile devam edebilirdik, hiç yüksünmeden. bende aynı rahatlıkla kullanıyorum, üstelik pili de orjinal ve çok rahat bir günü, hatta bazen iki günü bile çıkardığım oluyor.

Reaksiyon puanı
16,118
liweru, her iki modeli de LTE destekli zaten. fakat bizler için çok da bir önemi yok sanırım, çünkü Türkiyede bildiğim kadarıyla LTE desteği yok.

el padrino, teşekkür ederim abim, içimden geçenlerin aynısını yazmışsın. staylus kalem hevesim olmasaydı en az iki yıl daha s3 ile devam edebilirdik, hiç yüksünmeden. bende aynı rahatlıkla kullanıyorum, üstelik pili de orjinal ve çok rahat bir günü, hatta bazen iki günü bile çıkardığım oluyor.
2015'de gelecek turkcell t50 4g lte 150mbps destekli geldi vodofone da lte'li tel çıkarttı yani engelleri kaldıracak teknoloji katili vodofone ve avea engeldi lte'ye.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
2015'de gelecek turkcell t50 4g lte 150mbps destekli geldi vodofone da lte'li tel çıkarttı yani engelleri kaldıracak teknoloji katili vodofone ve avea engeldi lte'ye.

Evet bir yerde 2015'de geliceği bu yüzden t50'ye 4G desteği koyduğunu okumuştum.

4g fiyatları ne olur? yani hızda gözle görülür artış olucak bu yüzden fiyat 3gli internet paketlerimizden daha pahalı olur bence?

Sen neye göre kime göre neyi baz alarak "hayır değil" diyorsun? Teknoloji Dünyasında oterite misin ?

Sana göre iyi olmadığı alanlarda, bir başkasına göre daha iyi olabilir.Kağıt üzerinde iPhone6+ ın Note 4 ün bir tek satırından bile üstün olduğunu söyleyebilir misin ?

Ne Samsung hayranıyım ne iPhone ne Sony ne LG.En iyisi kimse onu görür onu söylerim.Oterite değilim.Benim fikrim benim görüşüm sadece.

Peki siz kağıt üzerinden gidebilirsiniz.

Şu anda piyasada olan telefonların çoğunun hemen hemen tüm telefonlara göre + sı ve -'si var.

Her anlamda Note 4 iyi olamaz, Her anlamda İphone 6 plus iyi olamaz, her anlamda LG G3 iyi olamaz her telefonun kendince kusurları - leri vardır tabi rakiplerine göre iyi anları ve üstünlükleri vardır.

Dünyada ki en iyi telefon note 4 olsa zaten diğer firmaların işi ne? kapatsın dükkanları samsung note 4 üretsin sadece.

Kağıt üzerinden en iyi telefonun ne olduğuna karar vericeksek işimiz yaş, her yeni çıkan telefonun donanımı bir tık daha iyi diye en kral telefon o olmuyor maalesef.

Samsung'un servisi ile Apple'ın servisi birmi?

Zamanında S3'ü kullananlara aa bak en son model s3 var diyorlardı şimdi kaç S çıktı kaç note çıktı S3 alan varmı şu zamanda? bir sürü alternatif var, İphone 4s halen daha güncelleme alıyor ios 8' de alıcak ve büyük büyük ihtimal final yapıcak, çatır çatır çalışan cihaz.

Hani her şey kağıt üzerinde ki özellikler veya donanım yada yazılım değil bu işin servisi var, kullanıcılarına sunduğu hizmet var güncelleme desteği var varda var.

Reaksiyon puanı
16,118
Evet bir yerde 2015'de geliceği bu yüzden t50'ye 4G desteği koyduğunu okumuştum.

4g fiyatları ne olur? yani hızda gözle görülür artış olucak bu yüzden fiyat 3gli internet paketlerimizden daha pahalı olur bence?

Peki siz kağıt üzerinden gidebilirsiniz.

Şu anda piyasada olan telefonların çoğunun hemen hemen tüm telefonlara göre + sı ve -'si var.

Her anlamda Note 4 iyi olamaz, Her anlamda İphone 6 plus iyi olamaz, her anlamda LG G3 iyi olamaz her telefonun kendince kusurları - leri vardır tabi rakiplerine göre iyi anları ve üstünlükleri vardır.

Dünyada ki en iyi telefon note 4 olsa zaten diğer firmaların işi ne? kapatsın dükkanları samsung note 4 üretsin sadece.

Kağıt üzerinden en iyi telefonun ne olduğuna karar vericeksek işimiz yaş, her yeni çıkan telefonun donanımı bir tık daha iyi diye en kral telefon o olmuyor maalesef.

Samsung'un servisi ile Apple'ın servisi birmi?

Zamanında S3'ü kullananlara aa bak en son model s3 var diyorlardı şimdi kaç S çıktı kaç note çıktı S3 alan varmı şu zamanda? bir sürü alternatif var, İphone 4s halen daha güncelleme alıyor ios 8' de alıcak ve büyük büyük ihtimal final yapıcak, çatır çatır çalışan cihaz.

Hani her şey kağıt üzerinde ki özellikler veya donanım yada yazılım değil bu işin servisi var, kullanıcılarına sunduğu hizmet var güncelleme desteği var varda var.
fiyat sorma fiyatları bilmiyorum umursamıyorum mt6582 de lte varsa fark eder.

DenneFry

Asistan
Reaksiyon puanı
122
Değişmeyen pil ile z3 z2 m8 yan yatar m8 belki alınabilir sar değeri düşük
iphone çok pahalı bir telefon o kadar etmez yani eder de verilmez

2 ürün kalır g3 note 4 2 side sar değeri açısından en iyi seçenekler

karşılaştırma yapsam her yönüyle note 4 alır belki
g3 64 bit desteği yok

benim telefon ihtiyacım var açıkçası acele etmek istemem ama samsung hiç cazip değil

hele ki lg garantili g3 1800 olmuşken ama o spen yok mu spen

kamera ve işlemci açısından çok az da olsa geride kalıyor g3 daha belli olmasa da htc den sonra en iyi hoparlör deneyimini sunan bir lg g3 var

ben şahsen beklemedeyim eğer note 4 2300 üstü bir fiyat çıkartma yapar ise koşulsuz g3

ama 2300 ve altı olursa çok büyük arada kalma bir mevzusu ne yapacağımı bilemiyorum

1-g3-note-4
2-m8-
3-z3
4-z2

şöyle bir durum var ki para sorunu olmayana ya note 4 isteğe bağlı iphone 6+

adoganses

Doçent
Reaksiyon puanı
28
listede z3 compact olmadığı için z3 diyorum. tek geçerim. Görece hiçte önemli olmayan bazı artılar olabilir note 4 de ama zevk meselesi.

adoganses

Doçent
Reaksiyon puanı
28
tamam yazılımsal veya donanımsal birtakım üstünlükleri olabilir diğerlerinin. ama her şey bu demek değil ki. belki de sony nin bu teknoloji ile kafaya oynaması bir satış stratejisidir. şahı hemen öne sürmenin bir mantığı yok zaten.
Snapdragon 801 mi kaldı gözünü seveyim?

What The Hell

Profesör
Reaksiyon puanı
9
tamam yazılımsal veya donanımsal birtakım üstünlükleri olabilir diğerlerinin. ama her şey bu demek değil ki. belki de sony nin bu teknoloji ile kafaya oynaması bir satış stratejisidir. şahı hemen öne sürmenin bir mantığı yok zaten.

Ne satış stratejisi bırak allah aşkına, stratejileri o kadar iyi ki SATAMIYORLAR. :D

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Şu reklam bombardımanlarından dolayı bir Vodafone'den bir de Apple'den acayip nefret ediyorum.
Üstüne fanatikler de olunca iyice itici geliyor.

agenel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Note4 olarak görüyorum ben de.
Android L desteği alırsa, ömürlük telefon olur

jqerxs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öncelikle uzun zamandır birsürü android telefonu denemis birisi kullanmadıgım IPHONE hakkında yorum yapmayı dogru bulmuyorum o yüzden sadece android telefonları kıyaslayacagım
1. z3 = baslangıc olarak ilk verdigim + telefonun QHD olmaması bir telefonda QHD buluması cok gereksiz sırf rakamsal deger olark pozitif gibi görünüp cogu arkadası yanıltan aslında eksi bir özellik bos yere pil tüketimi ve islemciye ekstra yük olarak düsünüyorum ikinci + da kasasının saglamlıgı ve görsel zenginligi 3.+ kamerası 4.+ islemcisi ve ram"i 5.+ pil ömrü(2 gün)
2. note 4 = alınacaksa kesinlikle snapdragon islemcili olanın alınması taraftarıyım exynos islemci kagıt üzerinde daha ii görünse de exynos islemci her zaman sorun demekti bu güne kadar o yüzden güvenemiyorum ( note4 QHD olmasaydı ilk sırayı alırdı)
3.Aslında ikiye de yazılabilecek bie telefon lg g3 g2deki cogu hatayı düzeltmis daha sık ve saglam görünen bir telefon olmus keske QHD olmasaydı ekran / kasa oranı cok ii ( su anda lg g2 kullandıgımı ve cok memnun oldugumu bildirmek isterim)
4. htc icin ben sahsen tasarım olarak m8i pek begenmedim HTC ONE cok daha sıktı(tabi bu kisisel kanaatim) bi de pilinin düsük olması diger bir eksisi

mrtadtp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Türkiye'ye gepen note 4 modeli daha iyi olacak gibi grafik islemcisi çok iyi ve 64 bit destegi de var bakalim gelişmelere

Peki ne zaman geleceği ile ilgili bir bilgi var mı hocam ? Telefon almam lazım. Note 4 tanıtılana kadar tercihim G3 tü, şimdi Note 4 bekliyorum telefonsuz kaldım :D Tarih var mı bilginizde veya tahmince ?