Galaxy Note 3, İlk Olarak S800 İle Gelecek!

vbb_1907

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Samsung galaksi note en sevilen özelliği büyük ekranıydı.O yüzden iyi satmıştı.Mega 6.3 yaptılar hala note çıkartıyorlar kimse almaz ki artık her firma 6 inç telefon yapıyor.İphone hariç.

mstfhll2012

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Open gl 3 desteği olmayan ve cok isinan islemciyi niye kullaniyorlar hala ve dalga geçer gibi 3g olan yere ayrı 4g olan yere ayrıi veriyo. Başka bi kaynaktan okudum note 3 Türkiye ye geç gelebilirmis sebebi de islemci farkindan yani yine 3g 4g meselesi olacak. Octa işlemcinin daha ısınma sorunu duzeltilemedigi için geç gelebilirmis

marancı

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Samsung bastırıp 4g patentini alsa alana kadarda tek model çıkarsa ...

avcitalip

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yenilenen mali-t628 GPU'sunda opengl 3.0 var diye biliyorum :)

Note III Kulübümüze herkes davetlidir : https://www.facebook.com/groups/note3tr her türlü gelişmeyi an ve an takip edebilirsiniz ve cihaz piyasaya çıktıktan sonra cihazı almayı düşünenler alıpta sıkıntı çekenler yeni güncelleme paylaşımları v.s için iyi bir kulüp olacağına inanıyorum lütfen sizde katılın ve yorum & beğeni & paylaşım yapmaktan çekinmeyin orası hepimizin :)

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Open gl 3 desteği olmayan ve cok isinan islemciyi niye kullaniyorlar hala ve dalga geçer gibi 3g olan yere ayrı 4g olan yere ayrıi veriyo. Başka bi kaynaktan okudum note 3 Türkiye ye geç gelebilirmis sebebi de islemci farkindan yani yine 3g 4g meselesi olacak. Octa işlemcinin daha ısınma sorunu duzeltilemedigi için geç gelebilirmis

OpenGL 3.0 desteği işlemciye bağlı değildir. Ayrıca Octa 5410 ısınıyor, 5420 yeni bir işlemci. S4 'tekine göre %25 daha performanslı, tabi Samsung öyle açıkladı. Mali T-6xx sürümü ve sonrası OpenGL 3.0 destekliyor, ayrıca cihaz Android 4.3 ile gelecek. Bunlara bağlı olarak OpenGL 3.0 desteğinin mevcut olduğunu söyleyebiliriz.

avcitalip

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
+1. 4+4 çekirdek göz boyamadan başka bir şey değil.
kesinlikle katılıyorum kardeşim 4+4 çekirdek tamamen göz boyama bunu s4'ten bile anlamak mümkün bakın çoğu yerde snap 600 lü s4 daha iyi pil tüketimi sergilemiş buda göz boyamanın gerçek yüzü işte :) 4 tane a7 yapacağınıza cihaza 1 çekirdek daha koyun o işlemci hızlarını dengelesin sadece cihaz uyurken mesela işlemci 200 mhz nin üstüne çıkmasın görün ondan sonra pil tasarrufunu :)

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
snapdragonla samsungun yeni işlemcisi arasında çok fark yok samsung biraz daha önde ama snapdragon 800 daha global duruyor mesela open gl 3.0 adrenolarda var galaxy s4 lte dede var

samsung akıllı davranmış ekranı 5.9 inç yapmamış helal olsun dıyorum 5.7 inç çok yeterli , ppi dagılıyor rezalet oluyordu note2 deki gibi en azından dengelemişler

ayrıca full hd kullanan bir telefon kesinlikle adreno 330 sp800 kullanmalı çok rahat bır kullanım için

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
snapdragonla samsungun yeni işlemcisi arasında çok fark yok samsung biraz daha önde ama snapdragon 800 daha global duruyor mesela open gl 3.0 adrenolarda var galaxy s4 lte dede var

samsung akıllı davranmış ekranı 5.9 inç yapmamış helal olsun dıyorum 5.7 inç çok yeterli , ppi dagılıyor rezalet oluyordu note2 deki gibi en azından dengelemişler

ayrıca full hd kullanan bir telefon kesinlikle adreno 330 sp800 kullanmalı çok rahat bır kullanım için

OpenGL 3.0 sadece Adreno larda yok kanka. Mali T-6 serisinde de var. Ayrıca Mali T-6 Adreno 330 dan daha güçlü :) Note 3 dehşet olacak.

hasanistan44

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Ben exynos işlemcileri beğenmiyorum, ne overclock yapılır ne de verim alınır exynos lardan.

mstfhll2012

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Android 4.3 le geleceği open gl 3 desteğinin olduğunun kanıtı olamas ki ??? Mesela open gl 3 desteği olmayan yeni tegra 4 işlemcili çoğu tablet telefon vs 4.3 le çıkacak. Ve ısınma si eski Octa modelde olmasının yeni modelde olmayacağının delili değil ki zaten samsung suan onun üzerinde çalıştığı için daha sorunu cozemedigi için Octa ile üretmiyor. Ne olursa olsun gerçek şu ki cihazi ikiye ayırmamali. Tek bi ürün uretmeli.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Android 4.3 le geleceği open gl 3 desteğinin olduğunun kanıtı olamas ki ??? Mesela open gl 3 desteği olmayan yeni tegra 4 işlemcili çoğu tablet telefon vs 4.3 le çıkacak. Ve ısınma si eski Octa modelde olmasının yeni modelde olmayacağının delili değil ki zaten samsung suan onun üzerinde çalıştığı için daha sorunu cozemedigi için Octa ile üretmiyor. Ne olursa olsun gerçek şu ki cihazi ikiye ayırmamali. Tek bi ürün uretmeli.

Arkadaşım sen ne diyorsun hala anlamadım. Note 3 te Mali T -6 olmayacak mı? Olacak. Mali T-6 OpenGL 3.0 destekliyor mu? Evet. Android 4.3 olmayacak mı? Olacak. Android 4.3 OpenGL 3.0 destekliyor mu? Evet

Daha neyi tartıyorsun anlamıyorum. Samsung gibi bir firma bunu koymaktan aciz olabilir mi sence?

mstfhll2012

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Dediğin doğru arkadaşım aciz değil yada koyacak doğru ama iki farklı model çıkarması sence nasil sen belki samsung kullanıyorsun note 3 alacaksin belkide ben sevmem sen anlat nasıl bi durum bu...

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Dediğin doğru arkadaşım aciz değil yada koyacak doğru ama iki farklı model çıkarması sence nasil sen belki samsung kullanıyorsun note 3 alacaksin belkide ben sevmem sen anlat nasıl bi durum bu...

Şimdi şöyle bir şey var. Kendisi Exynos adında işlemci serisi üretiyor. Malesef bu işlemci çipseti 4g değil de 3g destekliyor. Samsung da buna çare olsun diye Sdragon firması ile anlaşıyor. Olay bundan ibaret

mstfhll2012

Doçent
Reaksiyon puanı
4
İyi ama bu bize haksızlık değil mi çünkü 1 sene içerisinde Türkiye de 4g aktif olacak o zman ne yapacak

mstfhll2012

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Hemen bi mesaj atayim :) ama ben zaten samsung u hayatta sevmem bi kere aldım bin puan oldum :)

Reaksiyon puanı
2,146
Abi bu snapdragon 800 ile gelenler hep hayvan gibi ekranı olan telefonlar ya, ben istemiyorum o kadar ekran ama s800 istiyorum.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
benim açımdan note 2'nin en büyük özelliği ekranı değil kalemiydi. umarım yeni çıkacak note 3'de kalem odaklı çalışırlar. büyük ekranlı telefonu hepsi üretiyor. basınç duyarlı kalemi olan telefon başka yok

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
[MENTION=16260]__kadıköyRAP__[/MENTION] sence bunun ihtimali var mı :)