Galaxy GT I9505 wi-fi problemi

Snipertr

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Selam arkadaslar.

Bu gün mağazaları gezerken telefoncuya da girdim ve daha hangi telefonu bekliyorum ki diyerek s4 almaya karar verdim.
tam o anda bir arkadasim aradi ve s4 unun wi-fi ye bağlanmadığını söyledi.
bende işe el attım. telefon su anda bende. ve soyle bır problemım var. fabrika ayarlarına döndürdüm olmadı. wıpe cache yaparken de hata ikazı verip kendisini baslatıyorç simdi orjinal ingiltere romunu indiriyorum ve onu yükleyerek deneyecegimç sizlerin bu konuda bir fikriniz var mı veya daha once boyle bir problemle karşılaştınız mı?

problem de budur:

7jg.png

Android-version: 4.2.2
Build-number: JDQ39.I9505XXUBMGA
Build Info: Thu Jul 11 19:47:16 KST 2013
Kernel-version: 3.4.0-1081224 se.infra@S0210-13 #1

Snipertr

Profesör
Reaksiyon puanı
6
O ikaz yüzünden mi bağlanmıyor? Custom rom mu var üzerinde?

o gun problemi hallettim. ustunde custom rom vardi. meger arkadasim telefonu alacak diye satan kisi telefonu sifirlamak icin yeni rom yuklemis ve rootunu da bu vesileyle kaldirmis. ben telefonu aldigimda root kalintilari gormustum ve bu uyariyi veriyordu. hulasa telefona orjinal rom yukleyince sorunu halloldu.

tapuli75

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
o gun problemi hallettim. ustunde custom rom vardi. meger arkadasim telefonu alacak diye satan kisi telefonu sifirlamak icin yeni rom yuklemis ve rootunu da bu vesileyle kaldirmis. ben telefonu aldigimda root kalintilari gormustum ve bu uyariyi veriyordu. hulasa telefona orjinal rom yukleyince sorunu halloldu.
orj room nasıl yüklediniz ?
Android-version: 4.2.2
Build-number: JDQ39.I9505XXUBMGA
Build Info: Thu Jul 11 19:47:16 KST 2013
Kernel-version: 3.4.0-1081224 se.infra@S0210-13 #1

bendede aynı değerler veriyor nasıl orj room yükleyebilirim yardımcı olursanız sevinirim

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Benim sorunum aslında şu; telefonumu türkiyeden aldım ama yurt dışı sanırım,telefonumu aldıktan 3 gün sonra bir mesaj geldi ve imei klon old için cihazınız bağlanacaktır mesajı aldım,bu mesajı almadan önce güncellemeleri alabiliyodum ve şarjım 2 gün gidiyordu mesajdan sonra telefonu aldığım yerle görüştüm cihazı onlara göndermemi ve aynı gün içinde kargo ile tekrar bana göndericeklerini söylediler ,öyle yaptım telefonum geldiğinde telefon üzerinden güncellemeleri kontrol ettiğimde ağ bağlantı sorunu verdi kies le güncelleyin yazısı çıkıyor kiesi bağladığımda ise bu sürümü kies güncelliyemez uyarısı alıyorum ve telefonum boşta iken kullanmadan şarj yemesi yani gece saat 23:00 te % 100 şarjdan çıkartıyorum sabah 07:00 de kalktığımda şarjı % 46 düşmüş oluyor günde 2 kere şarja takıyorum buda büyük bir sıkıntı ve güncellemeleri görmüyor telefon kasmaya başladı bile ne yapmam lazım bu aldığım yer nasıl birşey yaptı da telefonum bu hale geldi yardımcı olursanız sevinirim,telefonum rot lumu onuda bilmiyorum ama sizin yayınladığınız sürümle aynısı

Snipertr

Profesör
Reaksiyon puanı
6
kardesim o telefon yanimda degil. ama su an kendi telefonumu kontrol ettim. surum ve kernel hersey aynisi. yani bunda bi problem yok sanirim. sana yeni rom at demekte istemiyorum, belki bu sefer klon imeiden dolayi sebeke problemi yasiyacaksin. istersen aldigin yerle tekrar gorus ve sorununu bildir halletsinler.veya

Not: Sürüm non-wipe tır. bu yüzden verileriniz silinmez. temiz kurulum için firmware yükledikten sonra recovery menüsüne girerek wipe seçeneklerini uygulayın. sonrasında isterseniz sdcard bölümünü de formatlayabilirsiniz.

Firmware : I9505XXUBMEA
Bölge : ALMANYA
Yapım Tarihi : 29.05.2013

Indirme linki-http://hotfile.com/dl/225800481/e942e32/DBT-I9505XXUBMEA-20130601103235.zip.html
Odin 1.85 - http://www.mediafire.com/?zxite3fg1uul7i6

Buradan alintiladigim romu yukle ve ondan sonra duruma gore tekrar goruselim. sebeke filan giderse de tekrar aldigin yerle iletisime gecersin.

tapuli75

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
kardesim o telefon yanimda degil. ama su an kendi telefonumu kontrol ettim. surum ve kernel hersey aynisi. yani bunda bi problem yok sanirim. sana yeni rom at demekte istemiyorum, belki bu sefer klon imeiden dolayi sebeke problemi yasiyacaksin. istersen aldigin yerle tekrar gorus ve sorununu bildir halletsinler.veya

Buradan alintiladigim romu yukle ve ondan sonra duruma gore tekrar goruselim. sebeke filan giderse de tekrar aldigin yerle iletisime gecersin.

Çok teşekkür ediyorum ilginize.Benim istediğim kies te güncellemeyi yapabilmek orj sürümünü yüklemek istiyorum yani, bu verdiğiniz sanırım orj sürüm değil , neyse sonuçları paylaşırım sizinle teşekkürler..

Snipertr

Profesör
Reaksiyon puanı
6
[MENTION=107042]tapuli75[/MENTION]
bu verdigim orjinal kardesim. ama turkiye degilde almanya surumu. zaten bu telefonun turkiye surumu yoktur herhalde. lte surumu turkiyede satilmiyor bildigim kadariyla. o yuzden daha ne ariyorsun. baska bir ulkenin surumu ise soyle yine yardimci olmaya calisayim.

tapuli75

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
@tapuli75
bu verdigim orjinal kardesim. ama turkiye degilde almanya surumu. zaten bu telefonun turkiye surumu yoktur herhalde. lte surumu turkiyede satilmiyor bildigim kadariyla. o yuzden daha ne ariyorsun. baska bir ulkenin surumu ise soyle yine yardimci olmaya calisayim.

Doğru türkiyede lte için sürüm yok,bu sürüm yeterli benim için çok teşekkürler arayıpta bulamadığım daha doğrusu,bu arada inş şebeke sorunu yaşamam imei yüzünden.İmei kayıdı kontrol ettiğimde SGH 800 serisi çıkıyo telefonum.Neyse ilginize çok teşekkürler yükler yüklemez sonuçları paylaşırım sizinle

tapuli75

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
@tapuli75

bi yukle bakalim sonucu paylasirsin.

Arkadaşım rom sürümünü indirdim download modunda odine bağladım fakat cihazı görmedi,normal modda odin görüyor download modunda ise malesef yükliyemedim bir programmı kurmam lazım bilmiyorum bu konu hakkında bilgin varsa yardım edersen sevinirim

Snipertr

Profesör
Reaksiyon puanı
6
kies yuklu mu pc de.. normal modda gorbildigine gore yuklu herhalde [MENTION=107042]tapuli75[/MENTION]

Snipertr

Profesör
Reaksiyon puanı
6
[MENTION=107042]tapuli75[/MENTION] telefonu pcye baglamadan download moda al ve wipe yap. sonra telefonu actigind da tekrar fabrika ayarlarina dondurup telefonu temizleyip tekrar rom atmayi dene. belki gorur. olmazsa telefonu rootlayip romu recovery moddayken yuklemeyi deneyebiliriz

tapuli75

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
@tapuli75 telefonu pcye baglamadan download moda al ve wipe yap. sonra telefonu actigind da tekrar fabrika ayarlarina dondurup telefonu temizleyip tekrar rom atmayi dene. belki gorur. olmazsa telefonu rootlayip romu recovery moddayken yuklemeyi deneyebiliriz
Telefonu root'layıp recovery modda yükledim sorun çözüldü,yedekleme almıştım tüm uygulamalar felan yükledim tekrardan,şarj sorunumda düzeldi kies te güncellemeleri yaptı ilginize çok teşekkür ediyorum yardımlarınız için sağolun ...

Snipertr

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Telefonu root'layıp recovery modda yükledim sorun çözüldü,yedekleme almıştım tüm uygulamalar felan yükledim tekrardan,şarj sorunumda düzeldi kies te güncellemeleri yaptı ilginize çok teşekkür ediyorum yardımlarınız için sağolun ...

rica ederim. duzeldigine ve halledebildigine sevindim.bundan sonrasinda hayrini gorursun umarim :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar benim telefonumda wifi açılmıyor. Reset yaptım, odin le firmware yukledim ne yaptıysam olmadı hatta o kadar kurcaladım bazen telefon arama yapmıyor, kamera çalışmıyordu. neyse onu düzelttik ama yine wifi sorunu hala devam ediyor. Bunu düzeltmenin yolunu sırası ile anlatsanız vede hangi dosyaları yüklemek gerekiyor sırası ile anlatırsanız memnun olacağım, yoksa kafayı sıyırcam. Bu rom dediğiniz şey nedir?