Soru g shock saat önerisi

berat güven

Doçent
Reaksiyon puanı
422
hocalarım merhabalar akıllı saatlerden bıkımış biri olarak aktif mi band kullanıcı olup mi band 2 4 5 i yazılımsal ve saçma sorunlar yüzünden maks 1.5 2 sene kullanıp çöpe atmış birisiyim akıllı saatleri gereksiz buluyorum artık g shock saatler nedense ilgimi çekmeye başladı fiyat aralığı 2500 3500 arası varsa güzel önerileriniz nelere dikkat etmeliyim v.b yorumlarınızı bekliyorum

Reaksiyon puanı
968
hocalarım merhabalar akıllı saatlerden bıkımış biri olarak aktif mi band kullanıcı olup mi band 2 4 5 i yazılımsal ve saçma sorunlar yüzünden maks 1.5 2 sene kullanıp çöpe atmış birisiyim akıllı saatleri gereksiz buluyorum artık g shock saatler nedense ilgimi çekmeye başladı fiyat aralığı 2500 3500 arası varsa güzel önerileriniz nelere dikkat etmeliyim v.b yorumlarınızı bekliyorum
Bir saat araştırma manyağı olan biri olarak şunu söyleyeyim son günlerde özellikle en az 2000 tane saate bakmışımdır.
Öyle ki Instagram'da sitelerde artık full saat içerikleri önüme geliyor.
Şimdi g shock saatler güzel ben de seviyorum ama şunu söyleyeyim çok kabalar özellikle mesela benim gibi bileği ince olanlar için oldukça kaba duruyorlar.Bir diğer dezavantajı ise kıyafetlere çok takılıyor işte mont giyerken falan sırf bu yüzden bende beğenmeme rağmen satmıştım.
Yok bunlar problem değil diyorsan zaten hepsi 3 aşağı 5 yukarı aynı.İşte alarm kronometre zaman sayacı 100m suya dayanıklı olması genel olarak bunlar var zaten.Ne değişiyor ışığın rengi değişir kadran değişir ve bir iki özelliği fiyatına göre fazla olur.Yani illa alacaksan netten fiyat aralığına göre bakıp şeklini beğendiğin modelin incelemesini izlemeni tavsiye ederim.
Fakat şunu diyeyim ben seikonun otomatik saatlerini çok seviyorum ya hem zarifler hem de çok şıklar ayrıca genelde güçlü fosforları oluyor ve otomatik mekanizma gerçekten çok ayrı bir tatta oluyor resmen.Mesela zamanında seiko 5 snzg17j modelini almıştım şuan annem kullanıyor gerçekten ömürlük saatler ve çok şık sadece g shocklar gibi dayanıklı değil yani çizilmeye yıpranmaya müsait kasası var gerçi g shocklar da öyle zamanla kasaları yıpranır sadece şoktan çok etkilenmezler e biz zaten günlük kullanıyoruz inşaatta çalışmıyoruz sonuçta.
Saat konusu bir telefon gibi değil maalesef ben mesela ne kadar g shock beğensem de kaba olduğu için alamam şunu da söylemeliyim en beğendiğim casio saat casio edifice efr 537rb modeli bu kadar şık kasasına rağmen bu kadar güzel fosforu ve aydınlatması olan başka bir saat yok ha bu 3ü ayrı ayrı olan modeller var ama bu 3ü birlikte olan çok nadir bir modeldir kendisi ?
Son olarak şunu diyeyim gbd 200 modeli yarı akıllıdır adım sayma falan var baya da şık renkleri olan bir g shock modelidir ama çok pahalı olduğu için benim gözdem değil maalesef.

berat güven

Doçent
Reaksiyon puanı
422
hocam şimdi ben hergün giymelik bi saat istiyoru g shockun

G-Shock

GA-2100-7AER (White / Black) saatşnş çok ilgimi çekiyor diğer modellere göre biraz daha kibar duruyor seikoda ilgimi çekiyor daha önce bende baktım dediğiniz kadar varsa g shock veya seikonun begendiğim modellerini seçip bi ara buraya atarım zevkime göre en ugunu ve güzelini seçer hem size danışırım hocam sağlıcakla kalın teşşekkür ederim

Reaksiyon puanı
968
hocam şimdi ben hergün giymelik bi saat istiyoru g shockun
G-Shock
GA-2100-7AER (White / Black) saatşnş çok ilgimi çekiyor diğer modellere göre biraz daha kibar duruyor seikoda ilgimi çekiyor daha önce bende baktım dediğiniz kadar varsa g shock veya seikonun begendiğim modellerini seçip bi ara buraya atarım zevkime göre en ugunu ve güzelini seçer hem size danışırım hocam sağlıcakla kalın teşşekkür ederim
Gerçekten kibar bir model ayrıca şu aralar çok da popüler bir model.Benim tek sevmediğim noktası analog saatlerde saniye ibresinin olmaması sanki saat durmuş gibi bir his veriyor bana akan saniyeli mekanizmalar çok hoş tabi sen beğendiysen dediğim gibi model güzel.
Bende bütçe olsa şu seikoyu alırdım mesela fiyatı da dip fiyat ;
Seiko SNK381K Erkek Kol Saati Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL
G shock olarak da g7900 modeli de olabilir fiyat performans ürünüdür.

berat güven

Doçent
Reaksiyon puanı
422
GA-2100-7AER (White / Black) galiba bu modelde karar kıldım biraz daha 2 3 gün bakıp tam karar vereceğim diğer g shocklar gibi kaba durmadığı ve heryerde giyebileceğim için hoşuma gitti sade ve cok fazla detaylardan uzak seiko alırsam ben o saate yazık ederim memlekette vs saatin ırzına geçebilirim yanlışlıkla galiba GA-2100-7AER de karar kıldım hocam sıfır saat almış biri gibi düşünün bildiğiniz bi kronik sorunu v.s varmı büyük ihtimal bunu alıcam seikoyu ben kullanamam

Reaksiyon puanı
968
GA-2100-7AER (White / Black) galiba bu modelde karar kıldım biraz daha 2 3 gün bakıp tam karar vereceğim diğer g shocklar gibi kaba durmadığı ve heryerde giyebileceğim için hoşuma gitti sade ve cok fazla detaylardan uzak seiko alırsam ben o saate yazık ederim memlekette vs saatin ırzına geçebilirim yanlışlıkla galiba GA-2100-7AER de karar kıldım hocam sıfır saat almış biri gibi düşünün bildiğiniz bi kronik sorunu v.s varmı büyük ihtimal bunu alıcam seikoyu ben kullanamam
Gayet sağlam ve tutulan bir modeldir şimdiden hayırlı olsun ?

Reaksiyon puanı
968
Ben de bunu kullanıyorum şu sıra amazfit neo retro şarjı da baya uzun gidiyor.Nabız bildirim kapalı oto ışık akşamları açık sadece.Retro görüntüsü hoş bilekte yok gibi üstüne uyumama rağmen rahatsız etmiyor ?
QDKJXn.jpeg

QDKCao.jpeg

berat güven

Doçent
Reaksiyon puanı
422
Ben de bunu kullanıyorum şu sıra amazfit neo retro şarjı da baya uzun gidiyor.Nabız bildirim kapalı oto ışık akşamları açık sadece.Retro görüntüsü hoş bilekte yok gibi üstüne uyumama rağmen rahatsız etmiyor ?
QDKJXn.jpeg

QDKCao.jpeg
samimi diyorum çok tatlı saat

berat güven

Doçent
Reaksiyon puanı
422
QDKJXn.jpeg

QDKCao.jpeg
hocam tekrar merhabalar dün gece itibariyle g shock GA-2100-1A2DR modelini aldım onda karar kıldım gelince deneyimlerimi paylaşırım

Reaksiyon puanı
968
hocam tekrar merhabalar dün gece itibariyle g shock GA-2100-1A2DR modelini aldım onda karar kıldım gelince deneyimlerimi paylaşırım
Hocam hayırlı olsun ben de baby g ba 110cr-7adr modelini sipariş etmiştim bugün geldi resim de eklicem.Bilekler öyle ince ki bende mecburen bayan olan modeli tercih ettim bileğe anca oturdu ?
QefICn.jpeg

berat güven

Doçent
Reaksiyon puanı
422
Hocam hayırlı olsun ben de baby g ba 110cr-7adr modelini sipariş etmiştim bugün geldi resim de eklicem.Bilekler öyle ince ki bende mecburen bayan olan modeli tercih ettim bileğe anca oturdu ?
QefICn.jpeg
hocam bir kaç sorum var bu g shock modellerinde solar panel varmış GA-2100-1A2DR bu modeldeki panel neresinde internetten bakıyorum tamamen var yazmıyor chatgpt ye sorup kaynak istiyorum var diyor kafam karıştı bi tık

Casio GA-2100 modelinde güneş enerjisi özelliği bulunan modeller şunlardır:

• GA-2100-1A1
  • GA-2100-1A2
  • GA-2100-4A
  • GA-2100-4AER
  • GA-2100-4ADR
  • GA-2100SKE-7A
  • GA-2100SKE-7AJF
  • böyle diyor sonra gidiyorum casio sitesindede
  • Approx. battery life: 3 years on SR726W X 2 bu yazıyor kafam karıştı bi tık neyse yarın gelince paylaşıcam burda saatinizde hayırlı olsun çok güzel duruyor

Reaksiyon puanı
968
hocam bir kaç sorum var bu g shock modellerinde solar panel varmış GA-2100-1A2DR bu modeldeki panel neresinde internetten bakıyorum tamamen var yazmıyor chatgpt ye sorup kaynak istiyorum var diyor kafam karıştı bi tık

Casio GA-2100 modelinde güneş enerjisi özelliği bulunan modeller şunlardır:

• GA-2100-1A1
  • GA-2100-1A2
  • GA-2100-4A
  • GA-2100-4AER
  • GA-2100-4ADR
  • GA-2100SKE-7A
  • GA-2100SKE-7AJF
  • böyle diyor sonra gidiyorum casio sitesindede
  • Approx. battery life: 3 years on SR726W X 2 bu yazıyor kafam karıştı bi tık neyse yarın gelince paylaşıcam burda saatinizde hayırlı olsun çok güzel duruyor
Solar olan modellerin illa bir yerinde solar diye yazar özellikle de casio modellerinde.
Bu olan modelleri youtubede araştırman daha yerinde olur altyazı varsa türkçe çevirip var mı yok mu öyle de öğrenilebilir.
Teşekkürler içi baya küçük benim modelin şok korumalı olduğu için tabi tasarım öyle olsa da 43mm kasa çapı var az değil yine de ?
Bu arada baktım içinde tought solar şeklinde yazıyor ayrıca solar modelde Bluetooth da var model kodları da ga 2100 değil de ga b2100 şeklinde yazarsan çıkıyor arada baya bi fiyat farkı var ama ?

Son düzenleme:

berat güven

Doçent
Reaksiyon puanı
422
Solar olan modellerin illa bir yerinde solar diye yazar özellikle de casio modellerinde.
Bu olan modelleri youtubede araştırman daha yerinde olur altyazı varsa türkçe çevirip var mı yok mu öyle de öğrenilebilir.
Teşekkürler içi baya küçük benim modelin şok korumalı olduğu için tabi tasarım öyle olsa da 43mm kasa çapı var az değil yine de ?
Bu arada baktım içinde tought solar şeklinde yazıyor ayrıca solar modelde Bluetooth da var model kodları da ga 2100 değil de ga b2100 şeklinde yazarsan çıkıyor arada baya bi fiyat farkı var ama ?
şimdi farkettim tarihin belirtildiği sağ üsteki kadranda L M H diye pil durumunu gösteren simgeler olunca öyle oluyor ve ayrıca dediğiniz model kodunda olursa eğer yarın görüşürüz :D

berat güven

Doçent
Reaksiyon puanı
422
evet an itibariyle alıp kurmuş bulunuyorum saat aşırı kibar bu kadar kibar ve şık durmasını beklemiyordum kalibre ederkenki dönen mekanizmanın sesi vs gayet güzel dokusu gayet sağlam hissettiriyor beğendim

Ekli dosyalar

• photo_2023-04-11_18-17-52.jpg
    photo_2023-04-11_18-17-52.jpg
    80.6 KB · Görüntüleme: 92
Reaksiyon puanı
968
evet an itibariyle alıp kurmuş bulunuyorum saat aşırı kibar bu kadar kibar ve şık durmasını beklemiyordum kalibre ederkenki dönen mekanizmanın sesi vs gayet güzel dokusu gayet sağlam hissettiriyor beğendim
Güzel günlerin yoldaşı olsun ?
Ben kendimkini iade ettim bugün seiko 5 almıştım onu da iade ettim ama yerine efsane bişi aldım bakalım yarın gelecek inşallah ?

Son mesajlar