Fujifilm S2950 İnceleme - Destek - Kullanıcılar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Cihaz üzerinden yapacağınız HDR den fayda gelmez.
Siz fotoğrafınızı çekin bilgisayarda 40 çeşit HDR programı var. Onlarla çok daha başarılısı yapılıyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
para biriktir daha iyi bir makine al ben bu makineden memnun kalmadım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Sa beyler bayanlar bn finepix s2980i Yeni aldım ve çözüyorum video fazla çekmedim 1 kere çekim yaptım kurcalamadım .Arkadaşlar 3x zoom yapıyor nasıl yükselticez zoom sayısını videoda çokiyi yakınlaştırıyor .
YArdım BEkliyorum... :D

sumeyrademirci

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bence dslr-like ile başlangıç yapacağınıza ikinci el bir dslr ile başlamanız daha iyi olurdu hem amatörlüğünüzü daha kolay atarsınız hemde mod öğrenirsiniz :) teşekkürler

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yeni aldım ama ciddi bi problem var çekilen resimlerle bilgisayarda görüntülediğim resimler birbirinden farklı kalite olarak. acaba bilgisayarın renk ayarından ya da makinadaki bi ayarın yapılmamasından olabilir mi .

FullScreen

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Fujifilm kullanıyorum hiç memnun değilim. 6 Senelik Nikon daha bir kaliteli çekim yapıyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar merhaba bende de bu makinadan var ama ben çekilen fotoğraflara bir türlü tarih ekleyemedim. hep tarihsiz oluyor nasıl ekleneceğini bilen varsa yazarsa sevinirim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkası flu çekim yapabilmek için neler yapmak gerekiyor? ayrıca makinada hangi ayarlarla en kaliteli çekimleri yakalayabilirim?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar merhaba bende de bu makinadan var ama ben çekilen fotoğraflara bir türlü tarih ekleyemedim. hep tarihsiz oluyor nasıl ekleneceğini bilen varsa yazarsa sevinirim
Tarih ve saat koymanız söz konusu değil. Tarih fotograflara bilgisayar ortamında baktığınızda fotoğrafın özelliklerinde bulunuyor. Buda fotografları tarih sırasına göre dizmenize olanak sağlıyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya bende fujıfilm s2980 var arkayı öldürmeyi yapamıyorum,şansa bala 2 3 resim yaptım daha yapamıyorum,yardım eder misiniz ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynı makineden bende de var. bir sorunum var ayarları da pek bilmediğim için düzeltemedim.. çektiğim resimlere bakmak istediğimde tam ekran değilde hepsi dik konumda duruyor bunu nasıl düzeltebilirim.. yardımcı olursanız memnun oluruz..

alperlist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende var bu makinadan gerçekten çekimler falan harika

S

SDN Okuru

SDN Okuru
S2980
Merhabalar bana yardım edebilirseniz sevinirim. Video çekimi yaptım ama bilgisayara attıgımda video gözükmüyor ama fotograf makinesinde var .Bilgisayarsa 0 bayt gözüküyor ama fotograf makinesinde 3.18 gösrerim yazıyor .Ben bunu nasıl bilgisayara atacagım. Yardımlarınız için teşekkürler.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhabalar
bu makineden bendede var ve çekim yaparken zoom ayarında 18x ve diğer zoom ayarlarının kaç mm denk geldiğini çözemedim. mesela 50mm yapmak için hangisine ayarlamam gerekiyor. birde f i istediğime ayarlayamıyorum.örneğin f: 4.5 yapamıyorum. bunların hepsini M modunda yapmaya çalışıyorum. fakat başka bildiğiniz bir ayar var ise öğrenebilirmiyim.
birde başka sorum daha olacak “Focus Stacking”, Türkçe “İstifleme Odak” hakkında bir bilginiz varmı bu makine ile nasıl bu çekimi yapabilirim makro moduna getirip istediğim yeri odaklayıp diğer yerleri nasıl bulanıklaştırabilirim. ödevim var ve yardımlarınızı acil bekliyorum :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhabalar
1) zoom ayrlamasında 18x zoom kaç mm ye denk geliyor( mesela 50mm ayarlamak için kaça getirmeliyim)
2)f değerini M modunda çekerken istediğim değere getiremiyorum bunun sebebi nedir ver nasıl değiştirebilirim? mesela f/4.5 te 50mm yapmak istediğimde ne yapmalıyım.
3)“Focus Stacking”, Türkçe “İstifleme Odak” hakkında bir bilginiz varmı bu tekniği nasıl bu makinede kullanabilirim. ve micro moda nasıl ayarlayabilirim. odaklamak istediğim yeri odaklayıp diğer alanları nasıl bulanıklaştırabilirim.
bunlar için bilgi alabilirsem çok sevinirim. ödevim var acil yapamam lazım :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru

hocam fotoğraf çekmeyi öğrenmek tamamen uğraş ve merak işi. ben kimseden öğrenmedim. sürekli ayarlarıyla oynadım aynı kareyi 20-30 kere çektim farkı göre bilmek için. bayada bişey öğrendim ama epeydir bende uğraşamadım. Size genede birkaç birşey söyleyeyim.

İlk olarak her zaman M modunda kullanmanı öneririm. Seri çekimler yapamayabilirsin ama güzel çekimler yapabilirsin bu modda :)

M modunda çekerken sağ altta bir çubuk var o çubuğu ortalamak asıl amacımız. Ortaladığımız zaman bizim gözümüzle gördüğümüz gibi aynı parlaklıkta çıkar. ortadan sağa doğru kayınca resim parlaklığı artar. sola doğru kayıncada karanlık resimler elde edersiniz. f i en küçüğe getircen, estantanen de o çubuktaki cizgi ortada olacak şekilde ayarlıyacan
estantane 1/30 dan aşagı deger veriyosa çok hafif titremede kötü çeker. Ondan isodan yardım alıp 400-800-1600 neyse işte çok aşırıya kaçmadan isoyu artıracaksın. Estantaneyi de 1/30 un üstüne çekip , o cetvel gibi yerdeki çubugu ortalayınca çekeceksin

ISO ayarındanda bahsediyim. Bu makina ISO değerlerini 64-6400 arasında izin veriyor. olabildiğince düşük olanı seçmeye uğraşmalısın. ben genelde 100 kullanıyorum. Duruma göre değişiyor tabi bu değer. bi foto çekerken ışık yetersiz ise sırayla şu özellikleri kullan,

F degerinin ayarı
Enstantanenin ayarı
en son da zor durumda kalırsan ISO yu kullan derim.

aklıma gelenler bunlar hocam, başka soracağın vs olursa yardım etmeye çalışırım. Güzel çekimler bekliyoruz sizdende :)

bende izin vermiyor valla bilemedim. o alan derinliğiyle ilgili. o çiçeklerin arkasındaki ağaçlar vs çok gerideydi. aslında geride demeyelimde yeterli açıklıktaydı diyelim. yani zaten ben bişey yapmıyorum flu yapmak için. sadece ilk kademeye bastığımda kamera otomatik olarak odaklanıyor ve arkaplan flu oluyor. sonra ikinci kademede çekiyorum fotoyu. fotoğrafın bilgilerine göre aynı ayarları yapıp çekemezsin, yani aynı sonucu alamazsın. çünkü farklı güneş ışığı farklı renkler farklı ortamlar onu sen deneyerek yapmalısın.

Merhabalar
1) zoom ayrlamasında 18x zoom kaç mm ye denk geliyor( mesela 50mm ayarlamak için kaça getirmeliyim)
2)f değerini M modunda çekerken istediğim değere getiremiyorum bunun sebebi nedir ver nasıl değiştirebilirim? mesela f/4.5 te 50mm yapmak istediğimde ne yapmalıyım.
3)“Focus Stacking”, Türkçe “İstifleme Odak” hakkında bir bilginiz varmı bu tekniği nasıl bu makinede kullanabilirim. ve micro moda nasıl ayarlayabilirim. odaklamak istediğim yeri odaklayıp diğer alanları nasıl bulanıklaştırabilirim.
bunlar için bilgi alabilirsem çok sevinirim. ödevim var acil yapamam lazım :D

mimar90

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar
bu makineden bendede var fakat tam kullanmasını bilmiyorum bir kaç kere uğraştım ama yapamadım bir kaç sorum olucak
2)f değerini M modunda çekerken istediğim değere getiremiyorum bunun sebebi nedir ve nasıl değiştirebilirim? mesela f/4.5 te 50mm yapmak istediğimde ne yapmalıyım.
3)“Focus Stacking”, Türkçe “İstifleme Odak” hakkında bir bilginiz var mı?bu tekniği nasıl bu makinede kullanabilirim. ve micro moda nasıl ayarlayabilirim. odaklamak istediğim yeri odaklayıp diğer alanları nasıl bulanıklaştırabilirim.
bunlar için bilgi alabilirsem çok sevinirim. ödevim var acil yapmam lazım :D

Son mesajlar