Fps düşükken ekran kartı kullanımı sorunu

Phodimos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhabalar, sorunum başlıkta gördüğünüz gibidir. Bilgisayarım:

I7 7700HQ
GTX 1050TI
8GB DDR4 2666MHZ RAM
256GB SSD
özelliklerine sahip.

Oyunlarda grafiği yükseltsem de düşürsem de hemen hemen aynı fps değerlerini alıyorum.
CS:GO, LOL gibi bilgisayarımın oldukça yeterli olduğu oyunlarda bu aşırı derecede can sıkıcı olmuyor ancak
FORTNITE, PUBG, ASSASSIN'S CREED 3 VE 4 gibi oyunlarda çok can sıkıcı oluyor. Şöyle açıklayayım AC4'te
ultraya alıyorum kalabalık şehirlerde 20 fps i bile görüyorum ama ekran kartı kullanımı %88 daha düşük ayarlarda da aynı durum geçerli şehirde dolaşırken 60fps'i görebilmek için grafikleri daha da düşürmem gerekiyor oyundan da kaynaklanabiliyor olabilir ama bilgisayarım diğer oyunlarda da sıkıntı çıkarıyor. Bir diğer örnek olarak da 960m'li bilgisayarı olan arkadaşım LOL'de benden fazla fps alıyor.

Yazılımsal olarak bir sorun mudur?
Windows'un orijinal olmaması etkili midir?
İşlemci sıcaklığı bunu etkiler mi ?
960m'i olan arkadaşımın 16gb rami var benimki tek slot 8gb ram bu etkiler mi etkiliyorsa 12'ye yükseltmem durumu çözer mi?

Ben ramden şüpheleniyorum bilgisayar test videolarının büyük bir çoğunluğu 16gb ram ile çekiliyor ama LOL ve CS:GO gibi oyunlar için
8gb yeterli değil midir?

Son düzenleyen moderatör:

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
Yazılımsal olabilir (format atmayı dene eğer önemli verin yoksa veya yedekleyebileceksen)
Windows'u cracklediğin yazılıma bağlı crack yazılımı bilgisayarı yorabilir
İşlemci en önemlisi zaten ısısına bakmanı ve bir temizlik yapmanı öneririm