Fotoğraf, müzik, radyo, navigasyon için 600 TL bütçe ile tavsiyeniz

avareyimm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba;
Başlıkta da belirttiğim gibi

• güzel fotoğraf çekebilen (bi foto blog açmayı düşünüyorum),
  • kulaklığı takarak veya kulaklıksız müzik dinleyebileceğim,
  • radyosu olan,
  • hafıza kartı takılabilen,
  • arabada ise navigasyon için kullanabileceğim
bir telefon arıyorum.

Navigasyon özelliği olan telefonlar internet bağlantısı olmadan da yol tarifi yapabiliyor mu?
Telefon klavyesiz olmalı, dokunmatik veya tuşlu olabilir.
Telefondan internete pek girmem, mesaj yazmıyorum, oyun oynamıyorum. Bütçem 600 TL, duruma göre birazcık arttırabilirim.

Araştırmalarım sonucu şunları buldum. Bunlardan hangisini tavsiye edersiniz:
Samsung Galaxy Ace S5830i
Samsung i8150 Galaxy W
Nokia 500
Motorola Defy Mini
Ya da bunların dışında tavsiyeleriniz var mı?

Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.

avareyimm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşletim sistemi Bada olan telefonlar görüyorum. İşletim sisteminin önemi nedir? Bada iş görür mü?

avareyimm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Samsung i8150 Galaxy W, Sony Ericsson Xperia Ray, HTC Desire bu üçünün fiyatları aynı. Sizce hangisi?

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Bu iş için önceliğiniz mutlaka Android işletim sistemli cihazlar olmalı.

Daha sonra kaliteli cihazlar üreten markalara bakın. Son tercihlerinizin üçü de iyi tercihler.

Bende HTC Desire var. Dahili hafıza konusunda sıkıntılı bir telefon. Bir takım işlemlerle dahili hafıza olarak SD kart kullanılabilse de bu işlem Root gerektiriyor. Bu da garanti konusunda sıkıntı yaratabilir. Diğer tüm özellikleri iyi diyebilirim.

Samsung Galaxy W ve Sony Xperia Ray kullanmadım.

Ray'in dahili hafızası da HTC Desire gibi düşük ancak kamerası 8 mp. müzik ve fotoğraf konusunda Sony çok iyidir. Android de bildiğimiz Android :)

Galaxy W dahili hafıza 2 GB, genel anlamda düşük olsada diğerlerine göre çok daha iyi. 5 Mp kamera. Fotoğraf kalitesi ve müzik konusunda iyi diyebilirim. Bunlara ek olarak 1.4 scorpion işlemcisi ile öne çıkıyor.

Sanırım yerinizde olsam Galaxy W tercih ederdim.

avareyimm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Samsung i8150 Galaxy W almaya karar verdim. Hepsiburada'da havale ile 671 liraya alacağım. Yanında kılıf, koruyucu tavsiye ediyor musunuz? Sadece koruyucu yeterli olur mu?
Yardımlarınız için teşekkürler.

Webkurum

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Wildfire s tavsiye edebilirim. Birkereye mahsus netten indiren program harita indiriyor sonra netsizde yarabiliyor navigasyon.

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
kılıf telefonun kullanımını kısıtlıyor şayet kibar kullanacaksan tavsiye etmem :)

Webkurum

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Cikmayan koruyucu + silikon kilif tercih etmenizi onerebilirim. Cikmayan jelatinli koruyucuyu alin kilifi disardan elle bakarsiniz. Nette guzel duran kilif kotu sekilde elinize ulasabiliyor.

avareyimm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefon dün elime geçti.
Görünüş olarak pek albanisi yok. Bir arkadaşım "İkinci el mi aldın?" diye sordu. Telefon siyah renkli. İphone gibi şatafatlı bir görünüşü yok.
Arka kapağı bana çok eğreti duruyor gibi geldi. Her an düşecekmiş hissi veriyor, güven vermedi.
Açık havada güzel fotoğraflar çektim.
Gece kapalı mekanda, florasan ışındaki fotoğrafları fena değil.
FM radyoyu kulaklıksız çalıştıramadım. Bu iyi değil.
Takılma vs. olmadı.
Wifi üzerinden internete hızlı bağlanıyor. Bi sıkıntı olmadı.
Oyun oynamadım.
Şarjının daha uzun süre gitmesini beklerdim. Sadece bir cep telefonu olmadığını biliyorum. Alışacağız.
Şimdi ücretsiz sesli navigasyon uygulaması arıyorum.

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
pili yaklaşık 1 hafta içinde açılacaktır. malzeme kalitesi değin gibi çok iyi değil tasarımda kötü sayılabilecek seviye de ama o fiyata alınabilecek en iyi cihaz diyebilirim :)

onr2000

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Zaten o yazdığınız olumsuzluklar olmasa o cihaz 1.000 Tl altında olmaz ne yazıkki