Öneri Forum Hakkında | Görüş - Öneri - Şikayetleriniz

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
bu yazına istinaden aklıma gelen şu oldu.
pek çok acil yardım mesajı alınıyor (uzay gemisi atılganı geçiyor bazen,spockla,kaptan kirki bulamıyoruz her zaman) şakayı bırakayım,işin aslı
Acil yardım bölümü açılsın,bu bölüme acil cevap bekleyenler yazsın,bunun haricinde acil yazan olursa
10 mesaj - 40 mesaj arası yazamama cezası verilsin
Geçen birisi şarj aleti ile ilgili bir konu açmış. Acil tabi. ? Şarj aletinin neyi acilse?
Arkadaşa yardımcı olmak için cevap verenler vardı. Konuyu açan kişi cevaplardan sonra farklı bir soru sorup birkaç defa "hemen cevap verirseniz sevinirim" yazmış. Bu kadar da yüzsüzlük olmaz. Cevap verenleri uşağı zannedenler var.

ARCANDY

Profesör
Reaksiyon puanı
2,749
Gereksiz yere çok konu açan var, (idrarımı yapamıyorum, kardeşimin boğazın iğne kaçtı vs.) öneri konularında birbirinin aynısı bir sürü telefon öneri bilgisayar öneri diye konu açılıyor, bir başlık altında toplanıp tek başlıkda takibi iyi olur açılan konuda direk oraya yönlendirilse.
İdrarımı yapamıyorum saçma anlarımda kardeşimin boğazına iğne kaçtının neyi saçma? belki telaş yaptı. Ayrıca burda can meselesi var. Belki iğne soluk borusuna takılıp nefes almada zorlanıyor olabilir. Tamam saçma yanları da var neden hastaneye gitmedi buraya yazdı vb. gibi. Ama diyorum telaş yapmış olabilir. İnsanlar sonuçta telaş yaptığı zaman ne yapıcağını şaşırıyor. :)

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
bu da uygun,acil mesajlar,başlıklar hakkında yeniden forum ilk girişte uyarı yazısıda gelmesi mümkünse daha iyi olur.
"Atacağınız gereksiz başlık,acil yardım çağrıları sizin banlanmanıza sebep olabilir"bu ,buna benzer uyarı ama ilk girişte Flash tarzı,dikkat çekecek şekilde
Bu çok mantıklı. Pop-up reklam gibi bu uyarıları yeni üyelerin gözüne sokmak lazım. Çünkü kimse forum kurallarını okumuyor.

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,080
Ben şahsen acil yardım başlıklı insanların tamamen kendi menfaatleri için yazdıklarını düşünüyorum yani ben sizden üstünüm ilk benim işim görülsün mantığı var bunlarda senin işin varmış, forumu çöpe çevirmişler bunların umurlarında değil o yüzden bu tip insanlara kısıtlama yapmak forum açısından daha iyi olur.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,293
Bu resim doğrulama kısmı her 10 dakikadan bir benim insan olup olmamamı soruyor.

Bu doğrulamanı belli bir İP ardeslerde kapatma özelliği yok mu?
Şüphelenmediğiniz kişilerde kapatın forumdan soğutuyor

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,383
Bu resim doğrulama kısmı her 10 dakikadan bir benim insan olup olmamamı soruyor.

Bu doğrulamanı belli bir İP ardeslerde kapatma özelliği yok mu?
Şüphelenmediğiniz kişilerde kapatın forumdan soğutuyor
Tam olarak nerede karşınıza çıktı?

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,293
Dün bilgidayarda akşam girdiğimde 2 defa filan. Şimdide telefonda en az 2 defa bilemedim 3
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sayfalar arası hızlı geçiş yaptığımdan olabilir mi?
Beni ropot sanıp doğrulama yapıyor

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,293
Bu denetleme bana forumu bıraktıracak sonunda :( @Creative
Işten geldiğimden Neredeyse 10 defaya gidiyor. Sabırla sabırla yapıyorum. Saygısızlık yapmak istemiyorum resimlere bile.
Sinir kesem doluyor taşmak üzere

Безымянный.jpg

Forumda geziyorum Şıpp nereye böyle gidiyorsun diyor sanki. Dur üstünü arayalım gibi her 10-15 dakikada

Reaksiyon puanı
10,327
Bu denetleme bana forumu bıraktıracak sonunda :( @Creative
Işten geldiğimden Neredeyse 10 defaya gidiyor. Sabırla sabırla yapıyorum. Saygısızlık yapmak istemiyorum resimlere bile.
Sinir kesem doluyor taşmak üzere

Forumda geziyorum Şıpp nereye böyle gidiyorsun diyor sanki. Dur üstünü arayalım gibi her 10-15 dakikada

Bu bende de sık sık oluyor. Tamam güvenlik falan dedik anladık da durmadan öyle zırt pırt bizden doğrulama istemesi hakkaten bıktırmanın ötesinde "Girmiyorum ulan!" :D noktasına getiriyor.

@Creative unutmazsın inşaallah, bizi bilgilendirirsin diye yazıyorum.

Reaksiyon puanı
10,563
Mobilde şimdi girince aha böyle

5G1bBj.jpg
Hocam bu doğrulama bende vpn açık kaldığında oluyor öyle bir şey olmasın ?
Vpn ile dizi film izliyorum youtubeda türkiye erişimli bölümleri felan yanlış anlaşılmasın ?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ÖNERİ:
Verilen beğeniler geri çekilemez olsun. Ancak beğeni atıp, emojiye çevirebilelim bence gayet makul :D
Beğeniler/reaksiyon puanı umrumda değil ancak böyle bir durumu farkedince kendimi kötü hissediyorum :D Saygısızlık..

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
5,171

5G1bBj.jpg
İp spama düşmüştür. Modem reset atın bence. Yada Azerbaycan dan giriyorsanız yurtdışı girişlerinde karşı aktif edilmiş bir düzenek olabilir.

5G1bBj.jpg
İp spama düşmüştür. Modem reset atın bence. Yada Azerbaycan dan giriyorsanız yurtdışı girişlerinde karşı aktif edilmiş bir düzenek olabilir.

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,784

Aynen, Azerbaycan IP'si üzerinden giriyorsanız belki aktif bir düzenek olabilir.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,383
@_Zaur_ problem devam ediyorsa lütfen benimle özel mesaj yolu ile iletişime geçmenizi rica ederim.

Reaksiyon puanı
16,118
forumun cevaplanan konuların mesajı gelmiyor ne oluyor? noluyo Ya?

KamtariR

Profesör
Reaksiyon puanı
2,699
ben de ne zaman siteye girsem benden doğrulama istiyor, her seferinde uçak resimlerini ve motorlu otobüs resimlerini seçmekten bıktım valla.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,293
ben de ne zaman siteye girsem benden doğrulama istiyor, her seferinde uçak resimlerini ve motorlu otobüs resimlerini seçmekten bıktım valla.
Yalnız değilmişim demek.

Demin şimdi Pc de kısır döngüye girdi doğrulama.
Doğru seçmeme rağmen yine resim atıyor önüme.

Mobilde resimi 1 defa onayladı. Şimdi mobilden girdim.

Aslında 6 ay öncesinde doğrulama yapmıştı bir iki hafta. Sonra geçti. Şimdi de bu yeni arayüzle doğrulama başıma bela oldu.

Modeme reset atmaya üşeniyorum. Kim bide ayarlamasını yapıcak. :(

Edit - 3
Bence Cloudflare sertifikasında bir sorun var.

Technopat sitesini açmayı denedim yine yaptı
Donanımhaber sitesini açtım yapmadı

Diğer girdiğim tonlarca sitede yapmıyor mesela.

Güvenlik önlemi almışsanız yazın sorun değil Cookie sıfırlayıp resim seçip girerim.

Son düzenleme:

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,080
Tapatalk bildirimleri yaklaşık bir saat sonra geliyor normalde hemen gelirdi.

Özgür Ç..

Dekan
Reaksiyon puanı
6,465
Küçük ama çok işe yarayacak bir öneri. Mesela 7, 8 tane bildirim var daha önceden de var alt kısımda siyah teme da belli olmuyor zaten yeni gelenler mesaj kutusunu açtığın an tüm bildirimler gidiyor ve sayıp sayıp gitmen gerekiyor bildirim kutusunu açtığın an gitmek yerine üstüne baktığımız zaman gitse Facebook gibi mesela girdiğimiz konu gitsin diğerleri yanmaya devam etsin çok güzel olur telefon kullanıcıları için büyük bir katkı birde siyah teme da bildirim renkleri seçilmiyor yeni mesaj veya renk tonu gri gibi bir şey olabilir bu şekilde çok güzel olur.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,383
@_Zaur_ ve @KamtariR söz konusu Cloudfare güvenlik sistemi, saldırılar sebebi ile yurt dışı ve VPN girişlerine captcha sistemi sıklaştırılmış. Şuan için Türkiye girişli kullanıcılarda bir sıkıntı yok.

Saygılarımla.