FORMAT ATILDIĞI HALDE KASIYOR

burakelden1905

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Arkadaşlar bilgisayarımın hiç bir sorunu yoktu.Sorunsuz çalışıyodu.Ben tatilde biyere gittim ve bilgisayar 10 gün boyunca hiç açılmadı.Eve geldiğimde bilgisayarı açtım ve çok yavaş açıldı.Açılığında başlat menüsüne yada herhangi bi şeye tıkladığımda bilgisayar donuyodu ya yanıt vermiyo hatası alıyodum yada 15 20 dk bekleyip açılıyodu.Ben yinede google a ve bi kaç oyuna girmeye denedim ve ara ara takılmalar donmalar yaşadım.Bazen yanıt bile vermiyodu.Bilgisayara virüs falan bulaşmıştır diye düşündüm virüs taraması yapım bişi değişmedi son çare format atıldı.Format atılmasına rağmen önceki halinden bitek biraz daha hızlı açılmaya başladı ama kasmalar donmalar yaşamaya devam ediyorum . Bi kaç forumda disk ve anakartın arzalanmış olabileceği söyleniyor.Bi bilgisi olan lütfen yadım etsin.

Sistemim:
4GB RAM
İntel Core i5 işletim sistemi
GeForce 750Ti ekran kartı

eksik bişey varsa söyleyin yazıyım.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,164
Güncel driverları yükleyin. Ben format atmıştım ve ekran kartının driverını yüklemeden girince oyun çok kasıyordu. Ama ekran kartı driverını yükledim ve oyuna girince eskisi gibi kasmıyordu daha doğrusu kasma problemi bende bu şekilde çözülmüştü.

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Arkadaşlar bilgisayarımın hiç bir sorunu yoktu.Sorunsuz çalışıyodu.Ben tatilde biyere gittim ve bilgisayar 10 gün boyunca hiç açılmadı.Eve geldiğimde bilgisayarı açtım ve çok yavaş açıldı.Açılığında başlat menüsüne yada herhangi bi şeye tıkladığımda bilgisayar donuyodu ya yanıt vermiyo hatası alıyodum yada 15 20 dk bekleyip açılıyodu.Ben yinede google a ve bi kaç oyuna girmeye denedim ve ara ara takılmalar donmalar yaşadım.Bazen yanıt bile vermiyodu.Bilgisayara virüs falan bulaşmıştır diye düşündüm virüs taraması yapım bişi değişmedi son çare format atıldı.Format atılmasına rağmen önceki halinden bitek biraz daha hızlı açılmaya başladı ama kasmalar donmalar yaşamaya devam ediyorum . Bi kaç forumda disk ve anakartın arzalanmış olabileceği söyleniyor.Bi bilgisi olan lütfen yadım etsin.

Sistemim:
4GB RAM
İntel Core i5 işletim sistemi
GeForce 750Ti ekran kartı

eksik bişey varsa söyleyin yazıyım.
Driverlari kontrol et , HDD eskiyse darboğaz yapiyor olabilir

burakelden1905

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Güncel driverları yükleyin. Ben format atmıştım ve ekran kartının driverını yüklemeden girince oyun çok kasıyordu. Ama ekran kartı driverını yükledim ve oyuna girince eskisi gibi kasmıyordu daha doğrusu kasma problemi bende bu şekilde çözülmüştü.
Yok sorun birtek oyunlarda da değil bilgisayar genel olarak donuyor. Ekran kartının driver ı yüklü.
--- Gönderi Güncellendi ---
Driverlari kontrol et , HDD eskiyse darboğaz yapiyor olabilir
HDD biraz eski ama 10 gün önce tıkır tıkır çalışıyodu bi sorun yoktu .

Reaksiyon puanı
227
Heşeyden emin olarak ilerle:

Format Windows 10 yeni sürümünü indir kur
Bilgisayarın içini temizler Ram girişleri Ekran kartı girişleri Anakart solatrını
Formattan sonra doğru Driverleri emin olarak indir kur.
Daha sonra Windows Update ile güncelemelerini yap.
Daha sonra Güncellemeler bitince hizmeletlerden Windows Update kapat.
Daha sonra Disk birleştirme işlemini yap.

Hala durum devam ediyorsa bileşenlerinde sorun araman gerek.

burakelden1905

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
http://www.hdtune.com/files/hdtunepro_560_trial.exe
Bunu yükleyin ve healt kısmından bir resim paylaşın.
Untitled.png
2.png

claus05

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Birde eror scan taraması yapın(quick scan işaretli olmasın) bir resim paylaşın.

burakelden1905

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Heşeyden emin olarak ilerle:

Format Windows 10 yeni sürümünü indir kur
Bilgisayarın içini temizler Ram girişleri Ekran kartı girişleri Anakart solatrını
Formattan sonra doğru Driverleri emin olarak indir kur.
Daha sonra Windows Update ile güncelemelerini yap.
Daha sonra Güncellemeler bitince hizmeletlerden Windows Update kapat.
Daha sonra Disk birleştirme işlemini yap.

Hala durum devam ediyorsa bileşenlerinde sorun araman gerek.
Teşekkürler bütün herşeyi söktüm tamizledim bilgisayar eski haline döndü :)