Format Atacağım Fakat Yardım Lazım. (Driverlar Ve Yöntem Konusunda Sıfırdan)

Jintoca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba sayın abilerim. Bilgisayarıma format atacağım fakat sıfırdan öğreneceğim de denilebilir. Normalde bu işleri babam yapardı ama şuan o yok. Sistemim şu:
Dahili bileşenler :
CPU Türü: QuadCore Intel Core i5-3570K, 3700 MHz (3,4) (Ivy bridge oluyor sanırım biraz daha yeni nesil)
Anakart Adı: ASRock Z77 Pro3
Ekran kartı : Görüntü Bağdaştırıcısı AMD Radeon HD 7800 Series
Ram : 8gb Corsair venegance
Ssd (ekstradan birde ssd var sanırım sistem bunda kurulu) : Disk Sürücüsü: OCZ-AGILITY3 (SATA-III)

Resim : https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.n...28216118_o.jpg (Ssd çıkmamış)

Harici bileşenler :
Logitech g300 mause
Logitech g105 klavye
Logitech c270 webcam
Kasa : Armor Mx +
AOC 21' Ekran.
Hoparlör : Cretive'İn bi hoparlörü (ses sürücüsü olarak realtek kullanıyor sanırım realtek digital output diyor)

Yazılım :
Sistem zaten 64 bit.
Windows 8.1 Pro

Abilerim AID64 EXTREME yükledim zaten eğer ekstradan yardım için lazım olan bi bilgi varsa söylemeniz yeterli eksik bilgi verdiysem bakabilirim.
Şimdi Bana lazım olan şey ise Benim pc ye olacak en güncel win8 sürümü nasıl kurup crack yapacağım ve diski nasıl ayıracağım ayrıca ekstradan lazım olan sürücüleri nerden temin edebileceğim. Hangi format yolunu tercih etmeliyim ? 2 tane sandisk 16 gb usb'm var halihazırda. Onun dışında babamın bıraktığı sadece bir driver var : İsmi Z77 Chipset ve içinde birde Güncel Audio driver dosyası var. Pc ye format atmadan ekstradan şunları bulundurmam lazım mı ?

Driver olarak:

Ekran karti ,Anakart,Ses karti,Varsa wireless driver,Ethernet driver. Bunları Nasıl Edinebilirim ? Donanıma Bakıp Bunların en güncellerini Bulabilecek bir Site veya Direk bunları Download edebilecek bir program var mı ? Ve birde format atarken Önemli şeylerimizi Yani silinmesini istemediklerimizi hangi diske saklıyoruz ? Bende 3 disk var C(sistem bunda kurulu) D ve F (Bunlar Muhakkak ikiye ayrıldı veya 2 ayrı disk ama ayrıldı diye biliyorum)

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
o kutuların içinde sürücü diskleri yok mu? yoksa anakartın tüm sürücülerini kendi sitesinden indirebilirsin ,keza ekran kartıda aynı mantık (=
http://www.asrock.com/mb/Intel/Z77 Pro3/?cat=Download anakartın sürücülerini indirince içinde ethernet ses vs ... şeyleride indirmiş olursun işletim sistemine uygun olanı indirmen yeterli ((=

- - - Mesaj Güncellendi - - -

o kutuların içinde sürücü diskleri yok mu? yoksa anakartın tüm sürücülerini kendi sitesinden indirebilirsin ,keza ekran kartıda aynı mantık (=
http://www.asrock.com/mb/Intel/Z77%20Pro3/?cat=Download anakartın sürücülerini indirince içinde ethernet ses vs ... şeyleride indirmiş olursun işletim sistemine uygun olanı indirmen yeterli ((=

Jintoca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sağolun :) yani ekstradan gerek yok ve format bitmiş olduğunda rahatça interente bağlanıp kalan güncellemeleri ve diğer şeyleri indirebilir yani ? zaten anakartınkini internetten buldum sürücüyü. ama formatla ilgili aklımda bir sürü soru var :D bakalım diğer forumlardanda araştırıyorum heryerden topluyorum bilgi :D

mert27

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O kadar uğraşma , format atmadan önce internetten diver pack bul indir ve onu yedekle , bir de slim driver indir ve yedekle format sonrası internetin varsa sadece slim driver çalıştır otomatik.bütün driverlari bulur ve yükler internetin yoksa eğer driver pack çalıştır o da en gerekli olanları yükleyecektir , ( internet ekran kartı vb. ) sonra yine internet gelince slim driver açarsin gerisini halleder ..

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
DriverPack Solution 14.9 indir kur sonra driver magician ile kontrol et yüklenmemiş driver varsa

mert27

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
DriverPack Solution 14.9 indir kur sonra driver magician ile kontrol et yüklenmemiş driver varsa

Driverpack fazla güvenmiyorum açıkçası bana.driverlari uymasa bile bir şekilde uydurup yüklüyor , en başta internet .. atheros mesela benimki ama o realtek yükledi .. bana kalırsa internet bağlantısı varsa en.uygunu slimdriver olacaktır

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Driverpack fazla güvenmiyorum açıkçası bana.driverlari uymasa bile bir şekilde uydurup yüklüyor , en başta internet .. atheros mesela benimki ama o realtek yükledi .. bana kalırsa internet bağlantısı varsa en.uygunu slimdriver olacaktır

13 sürümlerinde vardı bu sorun artık tamamen fixlediler. En güveniliri driver magician ile driverpack solutiondur ben yıllardır kullanıyorum daha yanlış driver yüklemişliğini görmedim