Soru foem psu bedava olsa kullanır mısınız?

Ryuzaki313

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar hobi olarak kasa topluyorum, ekran kartsız athlon 3000g işlemcim var. Bir yerden elime ücretsiz şekilde foem 300w psu geçti. Parayla alacak olsam sormam biliyorum tavsiye edilmiyor. Sizce bunu kullanırsam diğer parçalara zarar verecek bir durum ortaya çıkar mı? Kutusunda aşırı voltaj koruma, aşırı akım koruma, kısa devre koruma vs. yazıyor, garantisi de var. Diğer seçenek de bunu satıp kendime başka bir psu almam. Sizce öyle mi yapmalıyım? o durumda ucuz bir psu önerir misiniz işimi görecek?

ScorFy

Doçent
Reaksiyon puanı
361
Arkadaşlar hobi olarak kasa topluyorum, ekran kartsız athlon 3000g işlemcim var. Bir yerden elime ücretsiz şekilde foem 300w psu geçti. Parayla alacak olsam sormam biliyorum tavsiye edilmiyor. Sizce bunu kullanırsam diğer parçalara zarar verecek bir durum ortaya çıkar mı? Kutusunda aşırı voltaj koruma, aşırı akım koruma, kısa devre koruma vs. yazıyor, garantisi de var. Diğer seçenek de bunu satıp kendime başka bir psu almam. Sizce öyle mi yapmalıyım? o durumda ucuz bir psu önerir misiniz işimi görecek?
Zamanında bir bilgisayarcıda çalışmıştım. 4 yıl öncesinde sistem almış bir iş yeri sahibi cihazları yenilemek için getirmişti. Kasasını tamamen söküp depoya koyduk. Kasa içinden foem psu çıktı. yeni sistemleri kurarken yine foem psu kullandık. Adam o şekilde 4 yıl muhasebe işlerinde kullanmış. 150w kadar kullanacak kasalara 300w foem psu takmıştık. Kısaca Sorun olmaz ancak Peak değeri 300 oluyor. Ona göre kullanıma uygun ise kullanın. Kesinlikle para ile alınacak bir psu değil ancak bedava ise kullanılabilir o kadarda berbat değiller.