Yardım Fishing saldırısında çerezlerin çalınması durumunda nasıl bir önlem alınmalı?

Natureex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar merhaba 2 gün önce G-mail hesabımda gezinirken Google hesap kurtarma merkezinden olduğunu iddia eden bir g-mail aldım 2 Aşamalı doğrulama ile ilgiliydi. İsteğim dışında 2 aşamalı doğrulamamın kaldırılacağını tekrardan aktif etmem için bir bağlantı içeriyordu Google'den geldiğini düşünmüyordum çünkü Google hesap ekibinin postalarını anlıyorsunuz bayağı dolandırıcı gibiydi linke sanırım tıkladım varsayılan tarayıcım samsung internet tarayıcısı olduğu için link beni samsung internet tarayıcısına yönlendirdi hesap şifremi değiştirdim 2 aşamalı doğrulamamı kaldırdım ki inanın bunu hatırlamıyorum emin değilim. Sonuç olarak bir terslik olduğunu düşünerek paranoya yaptım samsung internet tarayıcımdan geçmişi temizledim Google hesabımdan şifremi değiştirerek iki aşamalı doğrulama açtım antivirüslerle telefonumu taradım. Bir sorun yok gibi gözüküyordu taa ki forum ortamlarında arattığımda insanların bunun bir dolandırıcı işi fishing saldırısı olabileceğini söyleyene kadar beni bir paranoya saldı linke tıkladıysam büyük ihtimalle fishing saldırısına kurban gittim ve çerezlerim gitti şimdi bu durumda ben ne yapabilirim sorunu Google hesabını kapatarak ve telefonuma format atarak çözebilir miyim? Yardımcı olursanız mutlu olurum çünkü çok önemli bir konu insanlar bana telefon değiştirmemi sim kartı değiştirmemi çünkü Google taklidi bir virüsün yenilmez olduğunu söylediler inanın ne yapacağımı bilmiyorum.