Firefox 3'ün yavaşlama sorunu ve çözümü

nyoo

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Firefox 3 ü kullanmaya başladım başlayalı sayfalar arasındaki gezinmede inanılmaz bir yavaşlık başladı, 2 de bu sıkıntı yoktu, ayrıca yazılımda sadece FlashGot eklentisi var, sistemi yavaşlatan şey Firefox 3 ün çekirdeği mi acep  :*

Sizde de aynı sıkıntı war mı ???

titanyum

Profesör
Reaksiyon puanı
7
bende de var aslında son zamanlarda başladı 2.0.14 kullanıyorum bende 3.0 eklentilerle uyuşmuyo

nyoo

Profesör
Reaksiyon puanı
6
titanyum dedi ki:
bende de var aslında son zamanlarda başladı 2.0.14 kullanıyorum bende 3.0 eklentilerle uyuşmuyo

ya bazen sekmeler arasında gezemeyecek kadar hantallaşıyo, özellikle sekmelerde flash öğeleri warsa yandık, o zaman sıkıntı git gide artıyo

BreakOut

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu kdar övdüLer övdüLer nazar deydi herHaL bndede İE firefoxdan hızLı calısıyo ... ;)

hmetin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende böle bi sorun yok çıktığından beri kullanıyorum sorunla karşılaşmadım

Erthon

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Bende bir sorun yok Firefox profilini silip yeniden profil oluşturmayı deneyin.

Başlat çalıştıra:
firefox /p
yazıp enter'a basın sonra çıkan pencerede profili silip yeni profil oluşturun.

Not: profili silince şifreler, yer imleri vs. hepsi silinir.

EBB

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Şahsen bu yavaşlamayı bende yaşadım ama;

Bunu şöyle çözdüm;

IE7 varsayılan tarayıcı olmadığında firefox işlemciyi o kadar meşgul ediyor ki.. işlem yapmak oldukça zorlaşıyor..

IE7 seçenekler kısmında varsayılan tarayıcıyı IE yaparsanız büyük ihtimalle bu sorun çözülecektir..

Ben böyle çözdüm..

Not: Firefox 3 kurulduğu zaman otomatik varsayılan tarayıcı konumuna geliyor.. O yüzden kontrol etmekte fayda var..

itsfresh

Asistan
Reaksiyon puanı
3
nyoo dedi ki:
Firefox 3 ü kullanmaya başladım başlayalı sayfalar arasındaki gezinmede inanılmaz bir yavaşlık başladı, 2 de bu sıkıntı yoktu, ayrıca yazılımda sadece FlashGot eklentisi var, sistemi yavaşlatan şey Firefox 3 ün çekirdeği mi acep :*

Sizde de aynı sıkıntı war mı ???

Forum sayfalarının yazdıklarına göre flash playerdan kaynaklanıyormuş, son beta versiyonunda bu sıkıntının ortadan kalkıldığı söyleniyor.
Adobe Labs - Flash Player 10; http://labs.adobe.com/downloads/flashplayer10.html

crazymafya

Asistan
Reaksiyon puanı
0
walla durdular durdular bişey varmış gibi,rekor denemesiymiş cart curt.Fasa fiso çıktı hepsi

darkwinter

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herhalde yavaşlıyor diyenler laptop sahipleri ya da donanımı düşük bilgisayar sahipleri; ben de laptopta aynı sorunu yaşıyorum fakat desktopta aynı sitelere giriş yaptığımda hiçbir sorun yaşamadım. Problem donanımsal herhalde çünkü, aynı yavaşlama V2'de de mevcut idi; özellikle SDN' in ana sayfasında çok kasıyordu..

NecronomicoN

Profesör
Reaksiyon puanı
12
özel verileri temizle de hepsini seç ve sil, biraz daha rahatlatıcaktır

ultumdur

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bende böyle bir sorun yok mutlu mesut geziyorus internette

nyoo

Profesör
Reaksiyon puanı
6
darkwinter dedi ki:
Herhalde yavaşlıyor diyenler laptop sahipleri ya da donanımı düşük bilgisayar sahipleri; ben de laptopta aynı sorunu yaşıyorum fakat desktopta aynı sitelere giriş yaptığımda hiçbir sorun yaşamadım. Problem donanımsal herhalde çünkü, aynı yavaşlama V2'de de mevcut idi; özellikle SDN' in ana sayfasında çok kasıyordu..

Athlon 64 3200+  / 1 gb ram / 256 vga NVidia /

aslında donanmı özellikleri bi browseri çalıştırmak için gayet yeterli, ayrıca notebook değil desktop pc

karabasan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende firefox 3 kullanıyorum aynı sorun bendede var.. Firefoxu açıyorum ve (tabi bu arada sırada oluyo) bi bakmışım o üstdeki menü varya işte dosya,yer imleri felan orası hiç bi işlem görmüyo.. Yer imlerine tıklıyorum şöyle 1 dk sonra felan açılıyo ve çok yavaş açılıyo.. 2-5 dk arası bekliyorum sonra herşey normale dönüyo.. Niye böyle oluyor anlamadım gitti..

Xasiork

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bende bazı flash öğreleri(oyunlar vs) varken kasıyor bazen. Onun dışında sorunum yok. Şu yeni flash la bir deneyeyim bakalım.

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
garip gerçekten son güncellemelerle 10a yakın eklentisiyle beraber firefox3 kullanıyorum ve kesinlikle 2.0.0.14ten cok daha hızlı çalışıyor :S

nyoo

Profesör
Reaksiyon puanı
6
NecronomicoN dedi ki:
özel verileri temizle de hepsini seç ve sil, biraz daha rahatlatıcaktır

bence özel veriler değil de, flash güncellemesi sorunu çözebilir, emin olun çok sinir bozucu bir problem

sanane72

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar, firefox 3'ün betadan daha yavaş olması ve daha çok kaynak kullanması, özellikle flashlı site ve sayfalarda (örneğin: www.pazartesisendromu.com) resmen bilgisayarı kasması bir yana (2'de de aynı sorun vardı), bugün farkettim ki yeni eklenen "check spelling" özelliğinde dünyanın bütün dilleri olmasına rağmen (düşünün ki tamilcenin bile iki farklı versiyonu destekleniyor) TÜRKÇE dili yok. Neden acaba?

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/browse/type:3

TuningMert

Dekan
Reaksiyon puanı
84
sanane72 dedi ki:
Arkadaşlar, firefox 3'ün betadan daha yavaş olması ve daha çok kaynak kullanması, özellikle flashlı site ve sayfalarda (örneğin: www.pazartesisendromu.com) resmen bilgisayarı kasması bir yana (2'de de aynı sorun vardı), bugün farkettim ki yeni eklenen "check spelling" özelliğinde dünyanın bütün dilleri olmasına rağmen (düşünün ki tamilcenin bile iki farklı versiyonu destekleniyor) TÜRKÇE dili yok. Neden acaba?

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/browse/type:3

Türkçe çeviri için vatandaşlarımızdan kimsenin el atmadığı için.

bibreak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ie yi varsayılan tarayıcı yaptım bi fark olmadı firefox yine aynı bellek miktarını yiyor ayrıca flash player 10 u da yükledim ama çok fark etmedi.

erdemgazetesi

Profesör
Reaksiyon puanı
1
ya bende sorun var

Firefox 2.0 da ctrl + tab bastığım zaman sekmeleri kolay geziyordum.
Bunda arasıra geçmiyor ctrl tab a basıyom arasıra olmuo anlamadım

atilgan_han

Asistan
Reaksiyon puanı
0
gerçekten bir sorun olduğu ortada. herkez şikayetçi bu yeni firefox dan. acil bi günelleme yapsalar iyi olacak.

brokenidols

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar en çok download edilen yazılım olan firefox 3 şimdide ençok sistemden kaldırılan yazılım olacak gibi bende aynı sorundan dolayı kaldırdım ve opera 9.50 yi denedim muhteşem yaa bukadar kullanımı kolay ve rahat ve hızlı tarayıcı olamazbence denemeyen varsa hemen denesin!!!

casual1st

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kesinlikle OPERA rulez!! Firefox yavaş bilgisyarlarda ölü şekilde çalışırken opera kesinlikle bana mısın demiyor ve özellikleri de küçüksenecek gibi deil

Palisana

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Firefox 3 te daha hiç performans sorunu yaşamadım.Ayrıca hiç çökmedi.Bilemiyorum bence bu sistem kaynaklı bi sorun gibi geliyor.Bu arada belki alakası olabilir Vista kullanıyorum

vladimirpyro

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bende problem yok ki ilk betasından beri kullanıyorum. Laptop kullanıcısıyım ve vista kurulu.

black_mamba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar sistemde firefox 3 ve ie7 var ama ikisindede ana sayfa google olmasına rağmen gelmiyor... bağlantı hatası diyor... neden olabilir acaba...