Soru Fanın kaç pin olduğunu nasıl anlıyoruz ?

Im Nova

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Beyler iyi günler, sorum fanın kaç pin olduğunu nasıl anlıyoruz fotograğta paylaştım bilen varsa yardımcı olabilir mi ? çoğaltıcı alacağım anakartımda yeterli giriş olmadığı için ve kaç pin olduğunu nasıl anlıyoruz bilmediğim için size sormak istedim.

Çözüm
Tabi ki olur . Anakrta bağlı çoklayıcı alırsanız ,bi ihtimal devir ayarı da olabilir. Ancak molexden çoklayıcı yaparsanız ,devir ayarı imkanı ,sıfır.Full hızda çalışır.
Kardeşim ilgin için çok sağ ol. Molex bağlantısı zincir gibiydi başta o aklımda çıkmıştı tekrar zincir haline getirip güç bağlantısındaki Molex bağlantısına taktım hepsi yanıyor şu an çok sağ ol :) bir sıkıntı yaratmaz değil mi tek bağlantıya 4 fan takmak.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Hem 3 pin hemde direkt powerden gelen molex dediğimiz kabloya bağlama imkanın var. 3 pinli olan küçük soket anakarta takılır.Veya onu takmazsın,direkt powerden gelen molex uca takabilirsin. 2 alternatifli yani.

Im Nova

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Hem 3 pin hemde direkt powerden gelen molex dediğimiz kabloya bağlama imkanın var. 3 pinli olan küçük soket anakarta takılır.Veya onu takmazsın,direkt powerden gelen molex uca takabilirsin. 2 alternatifli yani.
Teşekkür ediyorum cevabınız için bir sorum daha var, bende 4 adet fan var yeni kasamda yani çoğaltıcılarda böyle bi destek var mı takabilirmiyim 4 ünüde tek bağlantıya sorunsuz bi şekilde

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Tabi ki olur . Anakrta bağlı çoklayıcı alırsanız ,bi ihtimal devir ayarı da olabilir. Ancak molexden çoklayıcı yaparsanız ,devir ayarı imkanı ,sıfır.Full hızda çalışır.

Im Nova

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Kardeşim ilgin için çok sağ ol. Molex bağlantısı zincir gibiydi başta o aklımda çıkmıştı tekrar zincir haline getirip güç bağlantısındaki Molex bağlantısına taktım hepsi yanıyor şu an çok sağ ol :) bir sıkıntı yaratmaz değil mi tek bağlantıya 4 fan takmak.

Çözüm

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Molex'e taktıysan hiç bi sorun olmaz Powerden gelen tek bir molex, neredeyse 30-40 tane fanı besliyebilecek kadar watt pompalar.