Eski amiral gemisi vs son model orta segment

Loamsdown

Asistan
Reaksiyon puanı
27
(büyük harf kullanımına dikkat edilmesi gerekildiğini biliyorum ama capslock tuşum bozuk )Merhaba , sorum yukarı daki başlıkta gördüğünüz gibi . 1500 , maksimum 1800 tl civarı bir bütçede sizce bir önceki modellerin amiral gemilerinemi yönelmeli yoksa son model orta segment cihazlaramı örneğin ( şuan aklıma net bir model gelmiyor kafam çok karıştı :D ) snappdragon 625 işlemcili 12 mb f2.3 diyafram aralığında kameralı ne bileyim 3300 mh bataryalı sd 625 işlemcili bir orta segment telefon düşünürsek bu telefonmu daha mantıklı olur ( hah şuan aklıma geldi :D samsung un galaxy a ve c serileri yada huawei g9 plus bu telefonlara örnek verilebilir )yoksa lg g4 , htc one m9 , galaxy note 4 belki note 5 , s6 vs gibi zamanını ( geçen seneyi :D ) sallamış telefonlar ile kamera , yazılımsal destek ve stabilite ,donma , ısınma ve en çok kafamı karıştıran işlemci ve gpu üzerniden karşılaştırırsak güncel telefonlardaki sd 625 mi daha mantıklı yoksa sd 810 veya ona denk işlemcili bir eski amiral gemisimi ( yeni nesil orta segmentte güncel teknolojiler yer alıyor artık hızlı şarjı ve parmak izi okuyucusu olacakmış mesela galaxy c9 cıkınca ) her neyse çok uzun bir yazı oldu sabredip okuyanların cevaplarını bekliyorum . belki fazla yoktur ama bir kaç kişininde olsa kafasını karıştırıyordur bu konu onlarada yardımcı olur . (büyük harf kullanımına dikkat edilmesi gerekildiğini biliyorum ama capslock tuşum bozuk )

waylandx

Doçent
Reaksiyon puanı
67
Bütçenizi söylerseniz daha iyi yardım edebiliriz.

enskrtl11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benimde kafamda aynı karışıklık var. Asus zenfone 3 modelini bekleyip almayı düşünüyorum. Sizede tavsiye ederim orta segment için kaliteli bir telefon olucak gibi duruyor.
Galaxy a serisi ise grafik islemcisinden dolayı pek tavsiye edilmiyor.

Loamsdown

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Benimde kafamda aynı karışıklık var. Asus zenfone 3 modelini bekleyip almayı düşünüyorum. Sizede tavsiye ederim orta segment için kaliteli bir telefon olucak gibi duruyor.
Galaxy a serisi ise grafik islemcisinden dolayı pek tavsiye edilmiyor.
zaten ben zenfone 3 deluxe için beklemekteydim fakat ani bir bütçe düşüşü yaşamak zorunda kaldım . ve açıkcası zenfone 3 almam herhalde biri beni vazgeçirene kadar gözüm eski amiral gemilerinde :D :D

byAndroid

Asistan
Reaksiyon puanı
69
Aslında snapdragon 650-652 li bir cihaz o fiyat segmentinde çok iş yapar ama galiba Türkiye de öyle bir cihaz çok değişik fiyatlar da misal Sony x 2400 liraydı galiba snapdragon 650 ile. Oysa xiaomi redmi note 3 pro var snapdragon 650 li onun fiyatı 800 lira. Bana göre de garantili falan max 1500 lira olmalı snapdragon 650 li cihaz. Zenfone 3 serisinin biri 650 kullanıyordu galiba

Loamsdown

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Aslında snapdragon 650-652 li bir cihaz o fiyat segmentinde çok iş yapar ama galiba Türkiye de öyle bir cihaz çok değişik fiyatlar da misal Sony x 2400 liraydı galiba snapdragon 650 ile. Oysa xiaomi redmi note 3 pro var snapdragon 650 li onun fiyatı 800 lira. Bana göre de garantili falan max 1500 lira olmalı snapdragon 650 li cihaz. Zenfone 3 serisinin biri 650 kullanıyordu galiba
yani dostum yeni ,orta segment mi yoksa eski toprak amiral gemisimi sence işlemci olarak falan bakarsak ?

byAndroid

Asistan
Reaksiyon puanı
69
yani dostum yeni ,orta segment mi yoksa eski toprak amiral gemisimi sence işlemci olarak falan bakarsak ?
Snapdragon 808 veya 810 yerine snapdragon 650 veya 652 alınsa daha iyi bence ısınma sorunu falan daha az olur ve yeni teknoloji Quick charge 3.0 falan destekleyen bir işlemci. Ha bütçe de yazmışsın oraya note 4 s6 alınır exynos işlemcileri iyi. Ama gidip te o fiyata z5, z5c almam. Gider 650 li modelli Sony x alırım
Mi 5 alınabilir snapdragon 820 nin öyle sorunu yok. P9 s6 edge falan.

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
(büyük harf kullanımına dikkat edilmesi gerekildiğini biliyorum ama capslock tuşum bozuk )Merhaba , sorum yukarı daki başlıkta gördüğünüz gibi . 1500 , maksimum 1800 tl civarı bir bütçede sizce bir önceki modellerin amiral gemilerinemi yönelmeli yoksa son model orta segment cihazlaramı örneğin ( şuan aklıma net bir model gelmiyor kafam çok karıştı :D ) snappdragon 625 işlemcili 12 mb f2.3 diyafram aralığında kameralı ne bileyim 3300 mh bataryalı sd 625 işlemcili bir orta segment telefon düşünürsek bu telefonmu daha mantıklı olur ( hah şuan aklıma geldi :D samsung un galaxy a ve c serileri yada huawei g9 plus bu telefonlara örnek verilebilir )yoksa lg g4 , htc one m9 , galaxy note 4 belki note 5 , s6 vs gibi zamanını ( geçen seneyi :D ) sallamış telefonlar ile kamera , yazılımsal destek ve stabilite ,donma , ısınma ve en çok kafamı karıştıran işlemci ve gpu üzerniden karşılaştırırsak güncel telefonlardaki sd 625 mi daha mantıklı yoksa sd 810 veya ona denk işlemcili bir eski amiral gemisimi ( yeni nesil orta segmentte güncel teknolojiler yer alıyor artık hızlı şarjı ve parmak izi okuyucusu olacakmış mesela galaxy c9 cıkınca ) her neyse çok uzun bir yazı oldu sabredip okuyanların cevaplarını bekliyorum . belki fazla yoktur ama bir kaç kişininde olsa kafasını karıştırıyordur bu konu onlarada yardımcı olur . (büyük harf kullanımına dikkat edilmesi gerekildiğini biliyorum ama capslock tuşum bozuk )
1800 tl ise bütçe note 5 e bak derim eğer bulamazsan note 4 e bak şarj sorun olmazsa s6 ya bak...

waylandx

Doçent
Reaksiyon puanı
67
Israrla xiomi mi 5 diyorum.İstemem diyorsan lg v10-note 5 olabilir.

Loamsdown

Asistan
Reaksiyon puanı
27

waylandx

Doçent
Reaksiyon puanı
67
aslında bir sıkıntı daha var , ki ithalatçı garantili telefon alamam ailemin büyük yardımı olacak telefona bir sıkıntı olursa onlara karşı utanırım :D . yoksa xioami mi 5 i bende cok istiyordum ama yok bulamadım hiç bir yerde
LG V10'a baktınızmı?

exc4

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
1- Snapdragon 652 , 808'den daha iyi bir işlemci. Benchmark testlerine bakarak görebilirsin.
2- 808 işlemci seni yarı yolda bırakır mı ? Ben bırakacağını sanmıyorum.
Ayrıca böyle durumlarda kağıt üzerinden alışveriş yapmak yerine gidip mağazadan seçmelisin. Çünkü telefonu aldıktan bir süre sonra fark edeceksin ki telefonda aradığın şey donanım değil tasarım oluyor. İnsanlar 2bind 3bin liraya telefon alırken birçok şey düşünüp telefonu aldıktan sonra 1000 liralık telefonların rahat rahat yapacağı şeylerden fazlasını yapmıyor. Kronik sorunları olmadığı sürece ucuz olanı ve ya hoşuna gideni seçmek mantıklı olacaktır.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Önceliğin note 5 ve g5 olsun
Sonra s6 note 4 ve mi5
Dher forumda one plus 3 satan gördüm
@byAndroid linkini atsın buraya alabiliyorsan one plus 3 de gayet güzel seçim

M

Murat Burç

SDN Okuru
Snapdragon 808 veya 810 yerine snapdragon 650 veya 652 alınsa daha iyi bence ısınma sorunu falan daha az olur ve yeni teknoloji Quick charge 3.0 falan destekleyen bir işlemci. Ha bütçe de yazmışsın oraya note 4 s6 alınır exynos işlemcileri iyi. Ama gidip te o fiyata z5, z5c almam. Gider 650 li modelli Sony x alırım
Mi 5 alınabilir snapdragon 820 nin öyle sorunu yok. P9 s6 edge falan.
810 çok güçlü bir işlemci 652li bir cihaz onunla hele revize edilmiş bir 810 ile yarışamaz ayrıca grafik tarafında 808 daha güçlü 652den