Epic gamesden aldığım Gta5 i nasıl satabilirim?

MrGrфn

Profesör
Reaksiyon puanı
1,290
Bedava olmasının üzerinden biraz zaman geçmesini bekleyin derim.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
sv35HL.gif

desdinaa

Asistan
Reaksiyon puanı
40
hesabı satabilirsin hesaplar oyun bedava olmadan önce 10 tl felandı gta5 de şimdi tane 2.5 tl den okutabilirsin birkaç ay sonra neden böyle şeylerle uraşıyorsunuz ya :D

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
forumda bi arkdaş stokladım 16tl ye satıyorum demişti ondan dolayı sordum
O arkadaş kapıya yazı astığını ve mahallenin çocuklarına satacağını söylemişti diye hatırlıyorum. Hatta birkaç çocuğun sorduğunu söylemişti sanki. Müşteri hazır gibi bir şey.

ARCANDY

Profesör
Reaksiyon puanı
2,749
O arkadaş kapıya yazı astığını ve mahallenin çocuklarına satacağını söylemişti diye hatırlıyorum. Hatta birkaç çocuğun sorduğunu söylemişti sanki. Müşteri hazır gibi bir şey.
Böylelerine çok gıcık oluyorum. Bedava olan birşeyi parayla satmak dolandırıcılık gibi birşey (!)

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Böylelerine çok gıcık oluyorum. Bedava olan birşeyi parayla satmak dolandırıcılık gibi birşey (!)
Abartılmadığı (fahiş fiyat olmadığı) sürece bence bir ticaret mantığı olarak kullanılabilir.

Mesela internet kafeye gidip 1 sayfa ödev çıkarttırıyorsun 5₺ diyor. Kendin bilgisayar açıp internet kafenin yazıcısından çıkartsan 2₺'ye mal oluyor.

Bazı kişiler var. Öyle internetle, bilgisayarla, hesap açmakla vs. uğraşmayı sevmez. Ona hazır olacak. Oyunu yükleyeceksin, o oynayacak. Böyle kişiler paralı da olsa alır.

ARCANDY

Profesör
Reaksiyon puanı
2,749
Abartılmadığı (fahiş fiyat olmadığı) sürece bence bir ticaret mantığı olarak kullanılabilir.

Mesela internet kafeye gidip 1 sayfa ödev çıkarttırıyorsun 5₺ diyor. Kendin bilgisayar açıp internet kafenşn yazıcısından çıkartan 2₺'ye mal oluyor.

Bazı kişiler var. Öyle internetle, bilgisayarla, hesap açmakla vs. uğraşmayı sevmez. Ona hazır olacak. Oyunu yükleyeceksin, o oynayacak. Böyle kişiler paralı da olsa alır.
Tamam ama sonuçta şuanda ücretsiz. Ben eminim ki şuanda GTA 5 alanların %90'ı yeni hesap açıp GTA 5 kütüphaneye ekliyor çünkü %90'ı satmak peşinde. Ve ben yine eminim ki ücretsizliği bittiği zaman bunu 100-150 TL'ye satanlar olucak.

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Tamam ama sonuçta şuanda ücretsiz. Ben eminim ki şuanda GTA 5 alanların %90'ı yeni hesap açıp GTA 5 kütüphaneye ekliyor çünkü %90'ı satmak peşinde. Ve ben yine eminim ki ücretsizliği bittiği zaman bunu 100-150 TL'ye satanlar olucak.
Doğru. Ücretsiz süre bitince fiyat yavaş yavaş yükselecek.

Açıkçası ben öyle bir şeye tevessül etmedim. 1 tane aldım. Çevremdekileri oyunun şu an ücretsiz olduğu ile ilgili bilgilendirdim.

desdinaa

Asistan
Reaksiyon puanı
40
ya kurban olayım
Doğru. Ücretsiz süre bitince fiyat yavaş yavaş yükselecek.

Açıkçası ben öyle bir şeye tevessül etmedim. 1 tane aldım. Çevremdekileri oyunun şu an ücretsiz olduğu ile ilgili bilgilendirdim.
ya kurban olayım neden yükselsin 1 yıla gta 6 çıkar gta 5 herkesde var artık kim 150 tl felan verir gta 5 e o oyunun hesapları 15-20 tl ye alınıyordu ücretsiz olmadan önce oyunu satmıyorsunuz hesap satıyorsunuz kim alır allah aşkına

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
ya kurban olayım

ya kurban olayım neden yükselsin 1 yıla gta 6 çıkar gta 5 herkesde var artık kim 150 tl felan verir gta 5 e o oyunun hesapları 15-20 tl ye alınıyordu ücretsiz olmadan önce oyunu satmıyorsunuz hesap satıyorsunuz kim alır allah aşkına
Ben de almam mesela. Ama 10-20₺ olsa alınabilir. Oyunu değil hesabı satıyor dediğiniz gibi.

ARCANDY

Profesör
Reaksiyon puanı
2,749
ya kurban olayım

Kim alır Allah aşkına diyorsunda Steamde hala en çok satan oyunlar arasında ve hala satmaya devam ediyor?

HyperArtz61

Asistan
Reaksiyon puanı
50
2 saat oynaman gerekiyor hesapta çünkü epic games bazı kullanılmayan hesapları geri alacakmış yani kütüphaneden otomatik silinicek hatta bir çok hesap silinicek benden tavsiye satmayı geçtim oyunun kütüphaneden silinmemesi için mutlaka oyunu indirip oyna 2 saat kadar eğer birden fazla hesabın varsa vay senin haline :D Allah yardımcın olsun
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kim alır Allah aşkına diyorsunda Steamde hala en çok satan oyunlar arasında ve hala satmaya devam ediyor?
bende epic gamesten gta 5 aldım ama stemade yaz indirimlerine girdiğinde mutlaka ordanda alıcam epic games pek kullandığım bir app değil. :)

desdinaa

Asistan
Reaksiyon puanı
40
yav sen sanıyormusunki steamda hergün değişiyor o bölüm 1 hafta önceki belki 1 ay önceki veriler onlar onuda geçdim steamda kendi hesabına alıyorsun bak kendi hesabına anlıyormusun (KENDİ HESABIN) sizin satıcağınız gta 5 ler (AYRI BİR HESAP OLARAK) verilmek zorunda kalacak o şekilde şuan zatan satan birüsü var ücretsiz olmadan önce bile 15 tl ye bulunuyordu

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
2 saat oynaman gerekiyor hesapta çünkü epic games bazı kullanılmayan hesapları geri alacakmış yani kütüphaneden otomatik silinicek hatta bir çok hesap silinicek benden tavsiye satmayı geçtim oyunun kütüphaneden silinmemesi için mutlaka oyunu indirip oyna 2 saat kadar
Bunun aslı var mı?

beleşadam

Profesör
Reaksiyon puanı
907
Of ya bundanda para kazanacaksınız çakalsınız ya ne güzel bedava alın oynayın 1 hesapta illa parasınımı çıkaracaksınız kardeşim adam sana gelmiş beleş oyun veriyor satıyorsun ya hırsızlık gibi birşey bu

HyperArtz61

Asistan
Reaksiyon puanı
50
Bunun aslı var mı?
tam belli değil ama insanlar çakallık yapmaya çalışıyor onun önüne geçmek için kullanılmayan gta 5 ler indirsen bile oynamadığın için büyük ihtimal hesabından gidebilir diye biliyorum bazı kaynaklar böyle söylüyor.

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
tam belli değil ama insanlar çakallık yapmaya çalışıyor onun önüne geçmek için kullanılmayan gta 5 ler indirsen bile oynamadığın için büyük ihtimal hesabından gidebilir diye biliyorum bazı kaynaklar böyle söylüyor.
Zaten 1 tane aldım ve yükleyemem. Çünkü onu kaldıracak PC yok bende. Millet suistimali yüzünden silinirse bayağı bir söylenirim.

HyperArtz61

Asistan
Reaksiyon puanı
50
Zaten 1 tane aldım ve yükleyemem. Çünkü onu kaldıracak PC yok bende. Millet suistimali yüzünden silinirse bayağı bir söylenirim.
yapıcak bişey yok o zaman ancak özel indirimlerinde steam üzerinden alabilirsin eğer iyi bir bilgisayarın olursa o zaman ucuza gelebilir.

AkçakocaLı

Profesör
Reaksiyon puanı
95
bizim insanımızın aklı neden itliğe , fırsatçılığa kayıyor. vay efendim ticaret zekasıymış . zekanıza şimdi ramazan ramazan ...

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,074
Bu ticari zeka değil bildiğin dolandırıcılık. Birde bunu marifet gibi anlatanlar :(

Safa Calg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
hala ücretsiz ama 100 tlye satanlar var

ARCANDY

Profesör
Reaksiyon puanı
2,749
Bu konuya ne ara mesaj yazdım. :D