En ucuz tarife Turkcell mi?

cndr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Turkcell'in son tariflerindende belli olduğu gibi artık Tcell Kalitesi bi yana tarife bakımındanda diğerlerinden üstün..

Avea, Vodafone daha ucuz geçin, adamlar resmen fiyatlardanda birebir karşılaştırmış daha neyin ucuzluğundan bahsediyosunuz

ki şunuda unutmamak gerek Avea'nin ucuz bilmemne diyip anlaşılmadan fazladan kontorlerin gittiğini ben yakınımdaki herkes farkında..

promete

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şebeke içi Konuşmalada elbette her şebeke kendi içinde en ucuz.
Ancak anlatmadıkları noktalar var.
ben 10 senelik faturalı turkcell hattı kullanıyorum tek sebebim numaramın eski olması ve tabi ki 35 milyon abone.
tarifeler uygun ancak şöyle bakalım benim şirket çalışanı olduğumu farzedin. iştecell kullanıyorum 40 saati 12 lira falan bu tamam gayet uygun ama benim hayatımda sadece şirket çalışanları yok. bir çok arkadaşım akrabam vodafon ve avea kullanıyor. iştecell le yanlışlıkla 1 dakika avea alı birisiyle (örneğin kadeşimle) konuşursam o 1 dakika için 1.100 lira ödüyorum. ayda 30 dakika farklı bir şebekeyle konuşursam iştecell le bu yarım saat bana 35-40 lira ya maloluyor.
Tamam 2400 dakika şirkete harcayayım ama 10 dakika dışarıya harcamıyorsam en pahalı turkcell dir benim için.
türkcell 2. bir hattı zorunlu hale getiriyor kullanıcılara

cndr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şebeke içi Konuşmalada elbette her şebeke kendi içinde en ucuz.
Ancak anlatmadıkları noktalar var.
ben 10 senelik faturalı turkcell hattı kullanıyorum tek sebebim numaramın eski olması ve tabi ki 35 milyon abone.
tarifeler uygun ancak şöyle bakalım benim şirket çalışanı olduğumu farzedin. iştecell kullanıyorum 40 saati 12 lira falan bu tamam gayet uygun ama benim hayatımda sadece şirket çalışanları yok. bir çok arkadaşım akrabam vodafon ve avea kullanıyor. iştecell le yanlışlıkla 1 dakika avea alı birisiyle (örneğin kadeşimle) konuşursam o 1 dakika için 1.100 lira ödüyorum. ayda 30 dakika farklı bir şebekeyle konuşursam iştecell le bu yarım saat bana 35-40 lira ya maloluyor.
Tamam 2400 dakika şirkete harcayayım ama 10 dakika dışarıya harcamıyorsam en pahalı turkcell dir benim için.
türkcell 2. bir hattı zorunlu hale getiriyor kullanıcılara

her yöne tarifelerdede başabaş fiyatlar var hatta az farkla üstün durumda.

iştcelli bilmiyorum ama bende Kampuscell faturalı kullanıyorum. Diğer hatlarla dk 25 ykr buda fazla bi fiyat değil..

taraz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
turkcell sağ gösterip sol vurmayı sever.
onun dikkatli olmak lazım
bazen imkanmış gibi lanse edien şeylerin daha sonra parası istenirse şaşırmayın

ultumdur

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ben yıllardır avea kullanıyorum ve herkese tavsiye ederim kampanya ve tarifeleri uzun süreli oluyor Burdur Isparta Antalya Afyon Ankara gibi illerde şebeke sorunu yaşamadım turkcell in kapsama alanı biraz daha fazla ama bunun için saçacak param yok yıllardır ben 39 kontöre 500 sms heryere atıyorum varmı böyle uzun süreli kıyak kampanya avea dan şebeke dışı arama tarifeye göre 2 yada 3 kontör bir zamanlar turkcell den turkcell e dakikası 4 kontördü ikinci hat almıştım turkcell i aramak için baktım pahallı kapattım avea dan turkcell e daha ucuzdu çünkü artık turkcell ben gibi birçok aboneyi küstürdü bakalım şimdi kaçırdığı aboneleri geri alabilecekmi ayrıca bu numara değiştirmeden şebeke değiştirme olayı turkcell i korkuttu hızlı bir indirime girdi.

ultumdur

Asistan
Reaksiyon puanı
1
avea ya ayda 150 kontör yüklüyorum.Smse 39dan başka kontör vermiyorum.Sevgilimle 10 dakikası 2 kontöre konuşuyorum,diğer operatörleri dakikası 2 kontöre arıyorum...Ayrıca her kontör yükleyişimde 3 saat avea içi görüşme kazanıyorum.Var mı başka arzusu olan?
not: Turkcell ve Vodafone hattım da var.Ve diğer bir notda diğer avea kullanıpta çekmiyor,kesiliyor diyen arkadaşlara: Avea benim bulunduğum her yerde çekiyor.Çekmeyen yerde alıp kullanırsanız sizin sorununuz.

birde eklemek isterim sadece sevgilin değil tüm mobil öğrencilerle 10 dakikası 2 kontör ve mobil öğrenci tarifesine herkes geçebiliyor sadece öğrenciler değil aynı şekilde her 150 kontör yüklediğinde 3 saat şebeke içi konuşma tüm tarifelerde var yani sadece mobil öğrenci değil aveada avantaj çook ya hemde uzun süreli bence herkes mutlaka bir göz atsın

Reaksiyon puanı
1
Fiyat konusunda olmasada kalitede herzaman diğerlerinden bir adım önde olduğu kesin. Yıllardır turkcell kullanıyorum, gayet memnunum.

murteza

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence en pahalı turkcel
söyledikleri hikaye 35 milyon sağolsun

hta1905

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Turkcell'den Turkcell'e en ucuz Turkcell'le aranır gibi bir komedi var reklamlarda.Yok bir de Avea'dan olacaktı.

gulenmoryel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Turkcell kapsama alanı konusunda lider konumda, bunu tartışmasız herkes kabul ediyor. Pazara ilk giren olduğu için bu avantajını da sonuna kadar kullanıp kendini vazgeçilmez ilan ediyor.
Bence bunca zamandır numaram değişmesin diye başka operatöre geçmedim. Ama numara taşınabilirliği başlayınca anında avae ya da Vodafone'a geçicem.

gulenmoryel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Turkcell'in tek artısı kapsamı alanının geniş olması. Ama diğer operatörler de bu konuda boş durmuyor. Yeni baz istasyonları kurmak için çabalıyorlar. Kolay değil tabii baz istasyonu da kurmak. Biryerlerde okumuştum, sadece prosedür işlemleri 6 ay sürüyormuş. Bir de yer sorunu var zaten. Turkcell çoğu yeri parsellediğinden Avea ve Vodafone bu konuda sıkıntı yaşıyor. en iyi çözüm ortak POS gibi ortak baz istasyonu kullanmak sanırım ama Turkcell buna hayatta yanaşmaz :)

Majeste

Profesör
Reaksiyon puanı
21
Yorumlara göre Turkcell'in en önemli üstünlüğü kapsama alanı. Ancak, başkentte tam merkezde yaşayan ve yine bu çevrede arkadaşları/akrabaları olan biri için, bu önemsiz. Ben telefonda fazla konusmam, genelde mesaj yazarım. 2-3 sene önce Avea'ya bu yüzden geçtim. Turkcell'de mesaj 2 kontordü ama Avea'da 1. Şu an kampanyalarla mesaj olayı yine Turkcell'den karlı. Ama Avea mıi Vodafone mu dersiniz bilmem. Ben Avea kullanıyorum, memnunum.

ulaş35

Doçent
Reaksiyon puanı
2
bence türkcellin bu kadar kullanıcıya sahip olmasının ek nedeni ilk çıkmış olması. sorsanız çoğu kişi de yıllardır kullandığı için kapattırmıyordur hattını.

redrose

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
telsim öğreci kullanıyorum 10 numara ekledim sürekli görüştüğüm bana cazip ucuz geliyor : ) kız arkadaşı olanların işi zor

bycentrino

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
FAZLA SÖZE GEREK YOK
2j3rz20.jpg

tertunc

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
21
Turkcellde en çok KampusCell i seviyorum (gnctrkcll yi unutmadan)

mrates

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar en ucuz konuşma kesinlikle avea da nedenmi buyrun okuyun.
Mobil öğrenci hat alırsınız patlicana üye olursunuz.
150 kontör aldığınızda avea içi 180 dk. saniye bazlı konuşma süresi kazanırsınız bu bir (kampanya kalıcı özelliktedir)
Yani daha ilk adımda saniye saniye tüm avea ya doğru 180 dk. mız var.
180 dakika avea içi konuştuk bitti diyelim mobilöğrencilerle 10 dk. 2 kontöre konuşursunuz bu iki.
Diyelimki biz daha çok avea içi konuşuyoruz ama herkes mobilöğrence değil ozaman ne yapcaz yada şöyle diyelim benim her konuşmam 10 dk sürmüyorki bazen bir dakika bile konuşmuyorum ama yine 2 kontörüm gidiyor ne kadar kötü demi. Buyrun bununda çözümü
50 kontöre 240 dakika tüm aveaya doğru saniye bazlı konuşma süresi alırsınız 30 gün için nasılmı 240 yazıp 2200 a gönderin bukadar. Yine mükemmel saniye bazlı konuşma süresine kavuştunuz bu üç.
Şimdi gelelim fasulyenin asıl faydasına diğer operatörlerde avantajlardan yararlanmak için mutlaka 30 gün içinde yeniden kontör almanız lazım peki biz ne yapcaz.
30 gün doldu ama yinede ucuz konuşmaya devam 30 gün sonra 50 kontöre bir 240 dk daha alırsınız yine saniye bazlı tüm aveaya doğru 240 dk. nız olur ucuz konuşmaya devam yani bu dört.
Belkide 150 kontöre üç ay bile idare edersiniz. Bundan daha iyi özellikleri olan bir operatör varsa söyleyin
Türkcellin 5 dk. bir kontör için 250 kontör almanız gerekiyor ki onuda 30 gün içinde bitirmeniz lazım aveada öyle bişe yok.
30 gün sonra mobil öğrenci özelliğini yitirirsiniz onuda dakika alarak telafi edersiniz.
Mesaj kampanyaları zaten tartışılmaz bu beş
Kapsama alanı dersenez ben teknik serviste çalışıyorum işim gereği tüm türkiyeyi dolaşıyorum karnımı ağrıtacak bir sorun yaşamadım bu altı.
Numaram değişmesin diyorsanız birkaç ay bekleyin kendi numaranızla aveaya geçersiniz.
Banada aveadan kaç para aldın diye sormayın gerçekten 1996 dan beri tel kullanıyorum
tcell hattım vardı. Tcelle 5 yılda ödediğim tel faturası bir sıfır arabayı alacak kadar olmuştur. Avea dan sonra fatura sıkıntısı yaşamıyorum gerçi kontörlü tabiki ama gerçekten uzun süre idare ediyor sizde yararlanın ki rekabet artsın tcell de ucuzlatacaksa gerçekten ucuzlatsın. Ben 50 kontör bile alsam beni ucuz konuşturan varmı ona bakarım değerlendirmek size kalmış birde tcell tarife karşılaştırması yapmış en fazla 8 kuruş diyor reklamlar da 50 kontöre saniye bazlı 240 dakika konuşturabiliyormu kendiniz hesap yapın kalın sağlıcakla