En Hızlı Tarayıcı Hangisi ?

En Hızlı Tarayıcı Hangisi?

• Kullanılan toplam oy
    443

ibo5151

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ie kullanan biri ya chrome indiriyodur yada microsoftta çalışıyordur :D

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Internet Explorer: Genelde Chrome'da yapamadığımız işleri yapar. :)
Opera: Hızlı diyorlar ama hız yanından bile geçmiyor. Ayrı bir proxy sunucusuna bağlanıyor ama hız olmuyor.
Mozilla Firefox: Pek fazla işlem yapılmıyor bende hemen çöküyor Firefox ama hız konusunda başarısız.
Chrome: Hız delisi ama bazı işlemler yapılmıyor ne yazık ki.
Yandex: Arama motoru iyi olmadığı gibi kendisi de iyi değil tarayıcının. Ama Chrome'un hızına yakın gibi sanki.

SilverMan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Uzun zamandır Chrome kullanıyordum. Son bir iki aydır nasıl oldu bilmiyorum sürekli Firefox açık bende. Kullanım oranı Chrome'a göre daha yüksek sanırım. Sahip olduğum birkaç sitenin istatistiklerine bakıyorum Firefox ile girenler bariz bir şekilde daha fazla.

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Internet Explorer: Genelde Chrome'da yapamadığımız işleri yapar. :)
Opera: Hızlı diyorlar ama hız yanından bile geçmiyor. Ayrı bir proxy sunucusuna bağlanıyor ama hız olmuyor.
Mozilla Firefox: Pek fazla işlem yapılmıyor bende hemen çöküyor Firefox ama hız konusunda başarısız.
Chrome: Hız delisi ama bazı işlemler yapılmıyor ne yazık ki.
Yandex: Arama motoru iyi olmadığı gibi kendisi de iyi değil tarayıcının. Ama Chrome'un hızına yakın gibi sanki.
Konuşma tarzına göre sen Applecısın.
Bi arkadaşımın ısrarıyla Sherlock izlemeye başladımda.:D

KARDESTURK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Chrome ve yandex hakkında daha fazla araştırma yapabilirsem kesin bir cevap verebilirim.
Ama şu anda kullandığım tarayıcım yandex.
Neden derseniz, yazı tipi.

VeGaN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bence en hızlı tarayıcı diye birşey yok hepsi aynıdır sadece uygulamaları farklı oluyor ve tasarımı, bu sizin internetinizle alakalı olan birşeydir.

hasansengun

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bence en hızlı tarayıcı diye birşey yok hepsi aynıdır sadece uygulamaları farklı oluyor ve tasarımı, bu sizin internetinizle alakalı olan birşeydir.

ilginç bir yaklaşım şekli ama bence yanlış.

Burada değerlendirilen şey sadece internet hızı olmasa gerek... Bence bellek performanslarıda ' En Hızlı Tarayıcı Hangisi ? ' sorusuna dahildir.

Gurberkable

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Internet Explorer 10 tabi ki. Bastığım anda açılması, 1 saniye bekletmemesi çok iyi fakat şifreleri kaydetmediği için kullanmıyorum...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar zaten comododragon, srware iron dediğiniz tarayıcılar chrome tabanlıdır. Tarayıcı isimleri veya görünümü farklı olsada bazı tarayıcoılar diğer tarayıcıların tabanını kullanır. yoksa comodo dragonun chromedan bi farkı yok bence :)

latifix

Asistan
Reaksiyon puanı
2
ben işin psikolojik tarafıda var, alışkanlık meselesi olan tarafıda..

v2beta

Asistan
Reaksiyon puanı
0
belirli bir süre chrome, chrome ön bellek dolduktan sonra sapıtmaya baslar, web sitelerini doğru göstermez. firefoxtan baska tarayıcı kullanmam en hızlısı da diyemem. operadır benim gözümde.

MerveOzgur

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Bana göre en hızlısı opera ama ilerlemeli biraz daha gücünü göstermeli üretici.

Opera kullanıyor muyum dersek ara ara kullanıyorum, en hızlı diyemem ama benim tercihim uzun zamandır mozilla firefox.

smnckgzr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
chromeyi kullanışlılık ve hız olarak tek geçerim. özellikle senkrenizasyon olayı çok iyi. fakat ek eklenti gerekebiliyor eksisi bu.

Sansar667

Profesör
Reaksiyon puanı
524
Chrome motoru kullanan fakat chrome dan daha hızlı olan comodo dragon ve geçen aylarda tanıştığım maxthon nu tavsiye ederim keşke bu 2li de listede olsaydı..

muhasturk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Hangisi daha hızlı diye bir anket ile hangi tarayıcının hızlı olduğu kanısına varmak çok yanlış bir tespit olacaktır. Tarayıcı hızları o anki teknoloji ile benchmark testlerine bakılarak anlaşılır. Hız denilince de aslında bir çok aşama ve soru var. Tarayıcı açılış hızı, sekme geçiş hızı, render hızı, kaydırma hızı, ön yükleme hızı... Uzar gider bu liste.

Zaten anketi incelediğinizde Firefox tarayıcı Opera tarayıcıdan daha hızlı oluyor anlamı çıkuyor. Neredeyse yapılan tüm testlerde Firefox skor olarak Opera ve Yandex den geri de kalacaktır.

Bu anket yüksek oranla "Hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz?" anketi olmuş. IE ye bile oy veren var. Tarayıcı diyalogları uzar gider ancak en hızlı tarayıcı şudur tartışmasından çok her tarayıcıyı deneyerek, kullanarak araştırarak hangisi işlerinizi görmenizi sağlıyorsa onu kullanmaktır.

Deleted-Name

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
18
bence de en hızlısı chrome ama comodo dragon dışında chrome kullanmıyorum genelde çünkü video izlerken çöküyor bu yüzden genelde firefox kullanıyorum yavaş olsun stabil olsun ve çökmesin yeter

BlitzHan

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Hangisi hızlı bilmem ama FireFox çok stabil .

Milton Sirotta

Profesör
Reaksiyon puanı
4
İnternet hızı olarak bir fikrim yok ancak program arayüzünde dolaşırken Chrome bariz önde. Opera da stabil fakat Firefox çok fazla kasıyor.

idntcare

Doçent
Reaksiyon puanı
13
mozilla,chrome,explorer,opera 4 ü de var pc de ama mozilladan vazgecmem :D

MerveOzgur

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Benim bilgisayarımda hepsi mevcut ama hepsinin ideal olduğu bir alanda var, video hızı mozillada iyi mesela, sitelerde hızlı giriş bence operada iyi oluyor vs. ama ben Mozilla Firefox derim her zaman ve onu kullanıyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
İE10 ve 11 son olarak hepsinden güzel hızlı kulanıslı diger tarayıcılara gerek yok bence