En fazla 4000 tl'ye telefon

Hangi telefon sizce

• Kullanılan toplam oy
    20

TechArcH

Asistan
Reaksiyon puanı
99
Oynadığım oyunlar: Pubg Mobile Fortnite vb
Kamera ve video çekimine verdiğim önem: Orta-yüksek
Pil: önemli
Garanti: Türkiye garantili olmalı
Sevmediğim markalar:Xiaomi,Oneplus ve lg
Son olarak 2019 yazında telefon alacağım

Tony Stark

Profesör
Reaksiyon puanı
1,315
S9
G7 ThinQ
V30+
Mate 10 Pro

TechArcH

Asistan
Reaksiyon puanı
99
Lg g3 de sıkıntı yaşadığım tekrardan lgyi denemek istemiyorum Teşekkür ederim tavsiyeniz için

---- Mesajlar birleştirildi ----

Son düzenleme:

csk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Huawei P20 kullanıyorum, gayet de memnunum. Beklentilerini karşılayacağını düşünüyorum. S9 da güzel tabi o da değerlendirilebilir. Ben de seninle LG'nin sıkıntılı olduğu konusunda hemfikirim.

Mert Alper

Profesör
Reaksiyon puanı
1,311
4 sene öncesinin telefonu yüzünden ön yargılı davranmamalısınız bence.

TechArcH

Asistan
Reaksiyon puanı
99
Huawei P20 kullanıyorum, gayet de memnunum. Beklentilerini karşılayacağını düşünüyorum. S9 da güzel tabi o da değerlendirilebilir. Ben de seninle LG'nin sıkıntılı olduğu konusunda hemfikirim.

P20 performans olarak 3 yıl götürür mü sizce ve her yerde video çekimi çok kötü yazıyor doğru mu? Ben huawei'yi Apple gibi kaliteli gördüğüm için almak istiyorum

4 sene öncesinin telefonu yüzünden ön yargılı davranmamalısınız bence.

Biliyorum v30 ve g7 sorunsuz ama yine de güvenemiyorum.

Son düzenleme:

csk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
P20 performans olarak 3 yıl götürür mü sizce ve her yerde video çekimi çok kötü yazıyor doğru mu? Ben huawei'yi Apple gibi kaliteli gördüğüm için almak istiyorum

Biliyorum v30 ve g7 sorunsuz ama yine de güvenemiyorum.
Ben video çekim performansından memnunum. En azından piyasadaki bir çok telefondan daha iyi. En basitinden gidip herhangi bir teknoloji markette deneyimleyebilirsin. Fotoğraf kalitesine ise diyecek hiç bir şey yok. Performansa dönecek olursak, genelde tüm telefonlar için kullanıma bağlı olarak en fazla 3 yıl götürür diye düşünüyorum(kendi tecrübelerime dayanarak söylüyorum; zira hem apple hem huawei hem de samsung kullandım) P20 ise temiz kullanımda 3 yıla kadar sıkıntı çıkarmaz.

TechArcH

Asistan
Reaksiyon puanı
99
Ben video çekim performansından memnunum. En azından piyasadaki bir çok telefondan daha iyi. En basitinden gidip herhangi bir teknoloji markette deneyimleyebilirsin. Fotoğraf kalitesine ise diyecek hiç bir şey yok. Performansa dönecek olursak, genelde tüm telefonlar için kullanıma bağlı olarak en fazla 3 yıl götürür diye düşünüyorum(kendi tecrübelerime dayanarak söylüyorum; zira hem apple hem huawei hem de samsung kullandım) P20 ise temiz kullanımda 3 yıla kadar sıkıntı çıkarmaz.

Teşekkür ederim

Sucrofe

Profesör
Reaksiyon puanı
677
LG'nin telefonları sorunluydu evet, ben de kimseye önermiyordum ön yargımdan dolayı ama V30+ ile G7 ThinQ hakkında şikayet görmedim henüz. Güzel telefonlar, alınır. S9 da alınabilir ama açıkçası V30+ uygun fiyatıyla dikkat çekiyor. P20'yi ise önermiyorum, neden önerilmişse artık. Snapdragon 835'in bile gerisinde bir işlemci kullanıyorken o parayı vermek ne kadar mantıklı? Hiçbir numarası yok, değmez. P20 Pro'nun kırpılmış hali. Bu arada 2019'un yazına daha çok var, nasıl telefonlar çıkar döviz kuru ne olur kim bilir. Mantıksız yani daha şimdiden telefonlara bakmak.

TechArcH

Asistan
Reaksiyon puanı
99
LG'nin telefonları sorunluydu evet, ben de kimseye önermiyordum ön yargımdan dolayı ama V30+ ile G7 ThinQ hakkında şikayet görmedim henüz. Güzel telefonlar, alınır. S9 da alınabilir ama açıkçası V30+ uygun fiyatıyla dikkat çekiyor. P20'yi ise önermiyorum, neden önerilmişse artık. Snapdragon 835'in bile gerisinde bir işlemci kullanıyorken o parayı vermek ne kadar mantıklı? Hiçbir numarası yok, değmez. P20 Pro'nun kırpılmış hali. Bu arada 2019'un yazına daha çok var, nasıl telefonlar çıkar döviz kuru ne olur kim bilir. Mantıksız yani daha şimdiden telefonlara bakmak.

Sizde haklısınız ama bence p20 nin güzel artıları var diğerlerine göre s9 da güzel ama p20 ye göre pahalı
P20 3900
S9 4300
Konuyu şimdi açmamın nedeni o zamana kadar sizin gibi telefonlar konusunda bilgili insanlardan yardım alarak telefonlar ile ilgili bilgimi arttırmak istiyorum. 2019 da çıkacak amiral gemisi telefonlar en az 6000 olur o yüzden 2018 de çıkmış bir telefon alırım

Pil ömrü nasıl ve ne kadar sürede tam şarj oluyor?

S9'un p20 ye göre artılarını söyleyebilir misiniz?

Ve p20 nin eksileri nelerdir?

Son düzenleme:

Tony Stark

Profesör
Reaksiyon puanı
1,315
Birde sizce Huawei mate 10 pro,p20 ve Samsung Galaxy s9 arasından hangisi seçerdiniz ve sebepleriyle beraber açıklayabilir misiniz?
S9
Daha iyi tasarım ve kasa malzemesi
İşlevsellik deneyim
Daha iyi ekran ve ekran deneyimi(Edge ekran vs.)
Experience arayüzü
Daha iyi kamera
Daha güçlü yeni nesil işlemci
SD kart desteği
3.5mm Jack girişi
IP68 sertifikası
Sabaha kadar S9 yani:)

Hombre suelto

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Oynadığım oyunlar: Pubg Mobile Fortnite vb
Kamera ve video çekimine verdiğim önem: Orta-yüksek
Pil: önemli
Garanti: Türkiye garantili olmalı
Sevmediğim markalar:Xiaomi,Oneplus ve lg
Son olarak 2019 yazında telefon alacağım
Huwaei p20

csk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
P20 kamerasında ois olabilirdi elbette. Bu kamerayı kusursuz yapardı. Ancak dediğim gibi ben genel anlamda kamera performansından oldukça memnunum. Nitekim profesyonel değiliz ve çektiğim fotoğrafların ve videoların kalitesi şu an bana fazla bile. Onun haricinde şu ana kadar beklentilerimi karşılayan bir telefon oldu. Oldukça memnunum.

Çok sık telefon görüşmesi, whatsapp mesajlaşması yapıp; kamera, youtube ve instagram kullanıyorum. Telefon kolay kolay elimden düşmez. Buna rağmen 24 saati doldurduğumda %20 şarjım kalabiliyor. 1 saat 10dk gibi bir sürede ise tam şarj oluyor. bence muazzam iyi. En son 6 plus ımı 2 saatte anca doldurabiliyordum. Huawei super şarj olayını bence gerçekten güzel yapmış.

Reaksiyon puanı
4,570
Samsung Galaxy S9 alınabilir.
Artıları,
Ekran Çözünürlüğü,
1440x2960 (QHD+) Pixel,
Piksel Yoğunluğu,
570 PPI
Ekran özellikleri,
Çerçevesiz Tasarım Çizilmeye Dirençli Cam HDR HDR10 Multi Touch Sürekli Açık Ekran (Always-on Display)
Ekran Dayanıklılığı ise Corning Gorilla Glass 5
Kullanıcı Arayüzü,
İşlemci Mimarisi,
ARMv8-A (64-bit)
Samsung Experience

şarj konusunda da değinelim,
Kablosuz Şarj USB Type-C
Diyafram açıklığı,
F1.5 ve Diyafram Açıklığı (max) F2.4
Video fps değeri,
60 fps
Yonga seti,
Samsung Exynos 9 Series 9810
Cpu Frekansı,
2.8 GHz
Hafiza Kartı Desteği,
Var
Hoparlör Özellikleri,
Çift Hoparlör Stereo
Ses Çıkışı,
3.5mm

TechArcH

Asistan
Reaksiyon puanı
99
P20 kamerasında ois olabilirdi elbette. Bu kamerayı kusursuz yapardı. Ancak dediğim gibi ben genel anlamda kamera performansından oldukça memnunum. Nitekim profesyonel değiliz ve çektiğim fotoğrafların ve videoların kalitesi şu an bana fazla bile. Onun haricinde şu ana kadar beklentilerimi karşılayan bir telefon oldu. Oldukça memnunum.

Çok sık telefon görüşmesi, whatsapp mesajlaşması yapıp; kamera, youtube ve instagram kullanıyorum. Telefon kolay kolay elimden düşmez. Buna rağmen 24 saati doldurduğumda %20 şarjım kalabiliyor. 1 saat 10dk gibi bir sürede ise tam şarj oluyor. bence muazzam iyi. En son 6 plus ımı 2 saatte anca doldurabiliyordum. Huawei super şarj olayını bence gerçekten güzel yapmış.

P20 de ois var ve pili gerçekten baya iyimiş

S9
Daha iyi tasarım ve kasa malzemesi
İşlevsellik deneyim
Daha iyi ekran ve ekran deneyimi(Edge ekran vs.)
Experience arayüzü
Daha iyi kamera
Daha güçlü yeni nesil işlemci
SD kart desteği
3.5mm Jack girişi
IP68 sertifikası
Sabaha kadar S9 yani:)

Samsung Galaxy S9 alınabilir.
Artıları,
Ekran Çözünürlüğü,
1440x2960 (QHD+) Pixel,
Piksel Yoğunluğu,
570 PPI
Ekran özellikleri,
Çerçevesiz Tasarım Çizilmeye Dirençli Cam HDR HDR10 Multi Touch Sürekli Açık Ekran (Always-on Display)
Ekran Dayanıklılığı ise Corning Gorilla Glass 5
Kullanıcı Arayüzü,
İşlemci Mimarisi,
ARMv8-A (64-bit)
Samsung Experience

şarj konusunda da değinelim,
Kablosuz Şarj USB Type-C
Diyafram açıklığı,
F1.5 ve Diyafram Açıklığı (max) F2.4
Video fps değeri,
60 fps
Yonga seti,
Samsung Exynos 9 Series 9810
Cpu Frekansı,
2.8 GHz
Hafiza Kartı Desteği,
Var
Hoparlör Özellikleri,
Çift Hoparlör Stereo
Ses Çıkışı,
3.5mm

S9 gerçekten daha iyimiş ama amoled yanığı olayı beni korkutuyor ve tek kamera yeterli mi ? Yapay zeka var mı? Pili ne kadar gidiyor ve ne kadar sürede şarj oluyor? S9 artıları baya iyi ama eksileri var mı peki ?

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
4,570
P20 de ois var ve pili gerçekten baya iyimiş

S9 gerçekten daha iyimiş ama amoled yanığı olayı beni korkutuyor ve tek kamera yeterli mi ? Yapay zeka var mı? Pili ne kadar gidiyor ve ne kadar sürede şarj oluyor? S9 artıları baya iyi ama eksileri var mı peki ?

Yapay zeka Note 9 ile geldi, S9 da yapay zaka yok.
Amoled yanığı S8 de görüldü S9 da böyle bir sorun ile karşılaşmadım açıkçası.
Ve son olarak S9 günü çıkarıyor, kullanan arkadaşlarımız var onlara sorabilirsiniz.
Ben S9+ kullanıyorum, ve oldukça memnunum.

csk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Kısacası dostum,
Evet S9 daha iyi bir telefon , P20 de gayet iyi bir telefon
Şahsen benim talebimi P20 karşıladığından, Edge ekran sevmediğimden, çok daha uygun fiyatta olduğundan P20 tercih etmiştim.
Aradaki fark senin için önemliyse S9 al tabiki, yok önemli değilse P20 'yi seçmemek için sebep yok.

TechArcH

Asistan
Reaksiyon puanı
99
Kısacası dostum,
Evet S9 daha iyi bir telefon , P20 de gayet iyi bir telefon
Şahsen benim talebimi P20 karşıladığından, Edge ekran sevmediğimden, çok daha uygun fiyatta olduğundan P20 tercih etmiştim.
Aradaki fark senin için önemliyse S9 al tabiki, yok önemli değilse P20 'yi seçmemek için sebep yok.

Benim için p20 yeterli gibi duruyor aslında ama bütçem ne s9 a ne de p20 ye yetiyor 3000 tl aslında bütçem ama seneye bu telefinlar 3000 e düşer diye düşünüyordum.

S9 p20 ye göre güzel telefon ama emui arayüzü hoşuma gidiyor ve huawei kamera ve pil konuunda daha başarılı garanti olarak samsung ta baya iyi ben hiç huawei garantisinin sıkıntı çıkardığını duymadım.

Kirin 970 sd 835 den bile daha kötü bir işlemci olarak görülebilir ama o da baya yeterli

Sonuç olarak seneye bütçeme hangisi daha yakın olursa onu alırım (o fiyata daha iyi bir telefon çıkmazsa s9 ya da p20 alacağım)Bana yardımcı olanlara teşekkür ederim ve 2019 yazına kadar bana 3000-4000 aralığında olan telefonlar ile ilgili bilgi vermeye devam ederlerse çok mutlu olurum.

TechArcH

Asistan
Reaksiyon puanı
99
Honor play alınır mı kamerası nasıl? Ne kadar sürede şarj oluyor? Garantisi huawei ile aynı mı?

TechArcH

Asistan
Reaksiyon puanı
99
V30+ mantıklı değil

Sucrofe

Profesör
Reaksiyon puanı
677
Sebebini de açıklarsanız sevinirim.

Fatihek

Asistan
Reaksiyon puanı
67
Benim için p20 yeterli gibi duruyor aslında ama bütçem ne s9 a ne de p20 ye yetiyor 3000 tl aslında bütçem ama seneye bu telefinlar 3000 e düşer diye düşünüyordum.

S9 p20 ye göre güzel telefon ama emui arayüzü hoşuma gidiyor ve huawei kamera ve pil konuunda daha başarılı garanti olarak samsung ta baya iyi ben hiç huawei garantisinin sıkıntı çıkardığını duymadım.

Kirin 970 sd 835 den bile daha kötü bir işlemci olarak görülebilir ama o da baya yeterli

Sonuç olarak seneye bütçeme hangisi daha yakın olursa onu alırım (o fiyata daha iyi bir telefon çıkmazsa s9 ya da p20 alacağım)Bana yardımcı olanlara teşekkür ederim ve 2019 yazına kadar bana 3000-4000 aralığında olan telefonlar ile ilgili bilgi vermeye devam ederlerse çok mutlu olurum.
S9

TechArcH

Asistan
Reaksiyon puanı
99
Sebebini de açıklarsanız sevinirim.

Bak belki güzel telefondur ama siz takmışsınız v30+ da v30+ bir dur herkese önerme en başta yazımı okumadınız gailba lg sevmiyorum ve bence alınmamalı aldırılmamalı
Lg. g3 ten sonra gözüm bitmiştir ben yaşadım diğerleri yaşamasınlar aynı sorunları diye önermiyorum

Sucrofe

Profesör
Reaksiyon puanı
677
Bak belki güzel telefondur ama siz takmışsınız v30+ da v30+ bir dur herkese önerme en başta yazımı okumadınız gailba lg sevmiyorum ve bence alınmamalı aldırılmamalı
Lg. g3 ten sonra gözüm bitmiştir ben yaşadım diğerleri yaşamasınlar aynı sorunları diye önermiyorum
V30+ da V30+, evet taktık çünkü o fiyat bandında alınabilecek en iyi telefon. Ayrıca, LG sorun yaşadı diye çözüm bulamayacak falan mı sanıyorsunuz? G7 ThinQ'in, V30+'ın sorunlu olduğuna dair bir kanıtınız var mı? Ön yargılarınızı yıkın.

TechArcH

Asistan
Reaksiyon puanı
99
V30+ da V30+, evet taktık çünkü o fiyat bandında alınabilecek en iyi telefon. Ayrıca, LG sorun yaşadı diye çözüm bulamayacak falan mı sanıyorsunuz? G7 ThinQ'in, V30+'ın sorunlu olduğuna dair bir kanıtınız var mı? Ön yargılarınızı yıkın.

Tamam ama sizin de sevmediğiniz marka vardır yani lg yi güvenmiyorum artık siz tavsiye edin hoşuna giden alsın ben almayacağım üzgünüm dostum fikirlerine karşı çıkmıyorum sadece kendi fikirlerimi söylüyorum bu arada kanıtım yok.

CanAydın

Asistan
Reaksiyon puanı
25
P 20 ile birkaç örnek fotoğraf çekip atma şansın var mı acaba ? gece, Gündüz, Ön kamera, ve kısa bir Video 1080P de.