En çok gezilen site olmak

emrex92

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
acaba sitemi nasıl en çok gezilenler arasına sokabilirim yardımcı olursanız sevinirim

RuNaL

Dekan
Reaksiyon puanı
71
Sürekli güncel tutarak ve gerekli bilgiler bulundurarak...Basitce

Be5tE

Dekan
Reaksiyon puanı
5
RuNaL dedi ki:
Sürekli güncel tutarak ve gerekli bilgiler bulundurarak...Basitce
WaterBoy dedi ki:
çeşitli sitelere reklam vererek

+1

Çok konuya hitap etmemeli bence çünkü bazı siteler var bir açıyorsun aşağı in aşağı in bitmiyor yok donanım yok kadın yok yurdum böle çoooook uzun şeyler oluyor onlara gerek yok sdn gibi olsun bence yani en azından bu bakımdan ben bu forumu tercih ediyorum :)

GurenGursel

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Düzenli bir çalışma gerektiriyor :) Google ile elele olman gerekiyor. Sonrası kolay :)

trauma

Doçent
Reaksiyon puanı
1
İlk önce Arama motorlarına siteni kaydet,
Google'a kaydetmek için
http://www.google.com/addurl/

Msn Arama motoruna kaydetmek için
http://search.msn.com.sg/docs/submit.aspx

google dan aratıp başka arama motorlarına da kaydedebilirsin...

GurenGursel dedi ki:
Düzenli bir çalışma gerektiriyor :) Google ile elele olman gerekiyor. Sonrası kolay :)
çok doğru söylemiş google en büyük yardımcın olmalı ;)

Mesela bi google gmail hesabı alıp, Google Analitik olayına kayıt ol, sitenin gelenini gidenini takip et vs.

Sonrası sürekliliğe bakar, bi anda birsürü insanın gelmesini bekleyemezsin, sen sürekliği elden bırakmayıp güncellemeler yapmalısın... böyle böyle, yavaş yavaş çok gezilen sitelerden olursun diye düşünüyorum

bursasporum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle Özgün içeriğe sahip olmalısın. SOnrası geliyo.

Kendi yazdığın 10 sayfa , Kopyala yapıştır ile yaptığın 100.000 sayfadan daha üstündür. ;)

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
bursasporum dedi ki:
Öncelikle Özgün içeriğe sahip olmalısın. SOnrası geliyo.

Kendi yazdığın 10 sayfa , Kopyala yapıştır ile yaptığın 100.000 sayfadan daha üstündür. ;)

çok haklı bir yazı olmuş buna çok dikkat etmelisin..

tertunc

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
21
trauma dedi ki:
İlk önce Arama motorlarına siteni kaydet,
Google'a kaydetmek için
http://www.google.com/addurl/

Msn Arama motoruna kaydetmek için
http://search.msn.com.sg/docs/submit.aspx

google dan aratıp başka arama motorlarına da kaydedebilirsin...

GurenGursel dedi ki:
çok doğru söylemiş google en büyük yardımcın olmalı ;)

Mesela bi google gmail hesabı alıp, Google Analitik olayına kayıt ol, sitenin gelenini gidenini takip et vs.

Sonrası sürekliliğe bakar, bi anda birsürü insanın gelmesini bekleyemezsin, sen sürekliği elden bırakmayıp güncellemeler yapmalısın... böyle böyle, yavaş yavaş çok gezilen sitelerden olursun diye düşünüyorum
singapur]http://search.msn.com.tr/docs/submit.aspx[/url]

erdemgazetesi

Profesör
Reaksiyon puanı
1
İlk önce herkesten farklı güzel bir tasarım kimsede olmayan sonra
Her yerde olmayan konular yani kendin yazdıkların
başka yerden kopyaladığın yazıları değiştirerek sunman
sitenin amacını yazman
ve neye hitap ediyorsun

YoungClever

Profesör
Reaksiyon puanı
2
özgün içerik + güncel konular + sade ama hoş tasarım + az ama gerekli yerlerde reklam + seo = hit

ch3lisky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Daha şimdi aynı sorunla başka bi başlıkta karşılaştım burayada yaziyim işinize yarayabilir...

Şimdi sana google da ön sayfalarda çıkmanın yolları:

1) Diyelim sitende başka sitelerden alıntı yapıyosun... Yap ama arada kelimeleri ve başlığı değiştir diğerlerinden biraz farklı yap bu seni yükseltir.

2) Arşiv ve sitemap hazırlamalısın. Bu seni yükseltir.

3) Başka sitelerle link takası yap pagerankını yükselt... Ama senin linkin karşı sitede karşı sitenin linki senin sitende gözüksün google ikinizin bağını görünce pagerankınızı artırır ve sizi sayfa sıralamasında yükseltir.

4) Siteye
www.siten.com yazıp girme... www.google.com 'a gir siteni yaz tıklayarak gir bu da biraz faydalı olur.. Üyelerinede bunu yaptır daha da faydalı olur...

5) Google ile reklam alışverişi yap... Google adsense ile hem google reklamlarından para kazanırsın hemde google ın gözüne girersin...

6) Unutmuşum bu maddeyi yazmayı sitemap.xml(sonu xml olacak şekilde) yapıp bunu google a girmen gerek... Onun için
http://www.google.com/webmasters/ bu adresten site yöneticisi haritalarına girerek google'a siteni kaydetmen lazım...

7)Google siteyi 3-7 gün arası bir ortalama ile inceler örneğin ilk hafta hafta inceler bazılarında 4 günde bir falan... Ana sayfana bir meta kodu ekliyodun o kod google botlarının sitene hergün gelmesini sağlıyordu.. Ama kodu hatırlamıyorum araştır bulursun:D

8) Sitende makale yazabilecek kabiliyette kişiler olması lazım ki özgün içerik olsun google daima özgün diğerlerinden farklı siteleri ön plana çıkarır... Ve siteni ilk sıralara taşır. Ama bunun için makale yazabilecek kabiliyette kişilerinin olması lazım mesela ben :D Ch3lisky....
Bu makaleyi kendi siteme bile yazmadım be sadece bu sitede paylaşıyorum... Bu sadece göz ucuyla google a girmenin yolları... Ben daha iyi bir makale ve kodlarla birlikte yakında buraya konu açarım....

redrose

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Zengin Ekip olacak geririsi gelir zaten tasarımda önemli

MrMusty

Asistan
Reaksiyon puanı
0
shiftdelete ben neden bağlı kaldım ? çünkü sürekli güncel ve stabil ;) bence tek eksigi sagdaki ve soldaki sinir bozan reklamlar :D

Ottomanzo

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Kopyala yapistir yontemini kullanmak site icin bir kayiptir!

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
güncel tutarak & özgün paylaşımlar bilgiler vererek sağlayabilirsin. başka sitelerden yaptığın alıntılar seni google gibi arama motorlarında da alt sıralarda gösterir...
ve kesinlikle katılıyorum "Kopyala yapistir yontemini kullanmak site icin bir kayiptir!"

ch3lisky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
"Kopyala yapistir yontemini kullanmak site icin bir kayiptir!" Bu cümle kısmen doğru kopyala yapıştır siteni rezilde eder vezirde... İyi kullanabilirsen yani başka sitelerden kopyala yapıştır fakat kendin cümlelerde oynamalar yap veye sonuna kendin kelimlere ekle kesinlikle yararlı olacaktır... Ama direk yapıltırırsan google'da aradığı zaman adam sende olsa bile konular otomatikman pr si yüksek olan siteler başta çıkacaktır...