Soru En az ram ve cpu kullanan Tarayıcı

Rizacan67

Öğrenci
Arkadaşlar Merhaba,

Babama facebook üzerinden oyun oynaması ve video izlemesi için laptop aldım. Özellik olara ram 4 gb ve i3 11. nesil işlemcisi olan bir bilgisayar ama windows kendisi zaten 2 gb ram kullanıyor ve geriye az bişey kalıyor bu yüzden tam verimli oyun oynaması ve kasmaması için hangi tarayıcıyı önerirsiniz ?

Arkadaşlar denedim ama boşta ikisindede 1 sekme açınca edge 400 mb ram kullanıyor chrome 150 falan yani değişiyor mu acaba bilgisayardan bilgisayara

Microsoft Edge en az donanım kullanan tarayıcı. Fakat 4GB Ram maalesef 2022 için yetersiz. Tavsiyem bir tane daha uyumlu 4GB Ram alıp 8GB kullanmanız olur. Tarayıcıda oyun açtığı zaman zaten hangi tarayıcı olursa olsun ram kullanımı artacağından 4GB sınırlarına dayanacak ve performansta düşüşler, takılmalar olacaktır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

OPERA GX ile RAM ve CPU kullanımını sınırlandırabilirsin.
Opera en çok bellek kullanan tarayıcılardan. GX falan bir işe yaramıyor. Oyun oynayan genç kardeşlerimizi kendine çekmek için oyun tarayıcısı diyor. Sınırlama koyduğun zaman performansı ciddi olarak düşüyor, sınırlama koymazsan da aşırı ram tüketimi var. Yüksek donanımlı sistemde de düşük donanımlıda da denedim, kesinlikle tavsiye etmediğim bir tarayıcı Opera.

1650542018396.png
Opera GX kullanırsan RAM ve CPU kullanımını kendin elle ayarlayabilirsin.

Arkadaşlar denedim ama boşta ikisindede 1 sekme açınca edge 400 mb ram kullanıyor chrome 150 falan yani değişiyor mu acaba bilgisayardan bilgisayara
facebook üzerinden oyun oynaması ve video izlemesi için
İki tarayıcıda da aynı sayfaları açman ve bir süre test etmen daha sağlıklı olur. Tek sekme ile herhangi bir tarayıcının tam performans ve kaynak kullanımını ölçemezsin.

Microsoft egde i Win11 kullanıyorsan hiç önermem casus yazılım tespit edilmiş. 10 da varmı bilmiyorum. ben operaGX kullanıyorum ve o daha iyi onu öneririm sana

Opera GX kullanıp RAM ve CPU değerlerini sıfırlayın. Windows 10'un eski ve hafif sürümlerini kullanabilirsiniz. Tarayıcıdan oyun açınca hangisini önerirseniz önerin RAM kullanımı limitlere gelecektir. Bütçeniz varsa 4 GB RAM takviyesi yapabilirsiniz (2 GB da iş görür)

Arkadaşlar Merhaba,

Babama facebook üzerinden oyun oynaması ve video izlemesi için laptop aldım. Özellik olara ram 4 gb ve i3 11. nesil işlemcisi olan bir bilgisayar ama windows kendisi zaten 2 gb ram kullanıyor ve geriye az bişey kalıyor bu yüzden tam verimli oyun oynaması ve kasmaması için hangi tarayıcıyı önerirsiniz ?
Microsoft edg veya opera gx ayrıca windows sürümün nedir

4 GB RAM bulunan eski sistemimde Chromium tabanlı tarayıcıların daha hızlı olduğunu deneyimlemiştim. Firefox birazcık daha yavaştı. Brave öneririm. Varsayılan reklamları da engeller, kafanız rahat olur. Hem açık kaynak hem de gizliliğe önem veren bir tarayıcıdır.