Ekşide açılan Hepsiburada konusu

Bu konuyu okuyanlar

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Ozkan haklı. Satıcı memnun değil diye başka siteden 5 10tl fazla verip almam. Hepsiburada hem alıcı için güvenilir hem de uygun fiyat veriyor neden almayayım?
Yahu burada olay satıcıyı dolandırması değil. Satıcıya bu tutumla yaklaşan adamın yarın bir gün senin maduriyetinde de aynı bu tutumla yaklaşmayacağını bilemezsin. Ben şahsen Amazon'da aynı ürün varsa, 5 değil 15 TL'de fazla olsa oradan alıyorum çünkü günün sonunda başıma ne gelirse gelsin Amazon'un arkamda duracağını biliyorum. Serbest piyasa serbest piyasa diyip sonra dolar düşünce fiyatlar neden düşmüyor diye ağlamasın o zaman kimse.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Yahu burada olay satıcıyı dolandırması değil. Satıcıya bu tutumla yaklaşan adamın yarın bir gün senin maduriyetinde de aynı bu tutumla yaklaşmayacağını bilemezsin. Ben şahsen Amazon'da aynı ürün varsa, 5 değil 15 TL'de fazla olsa oradan alıyorum çünkü günün sonunda başıma ne gelirse gelsin Amazon'un arkamda duracağını biliyorum. Serbest piyasa serbest piyasa diyip sonra dolar düşünce fiyatlar neden düşmüyor diye ağlamasın o zaman kimse.

Ben rahat 10 yıldır alışveriş yaparım daha sıkıntı yaşamadım Hepsiburada'dan yana.

Bu mesajındanda anlaşıldığı gibi senin derdin satıcılar veya ürün alanlar değil. Hepsiburada'yı kötülemeye çıkıyor :( ...

Amazon olsun 15 TL de fazla verirsin tabi. Nede olsa yerli bir firma değil Hepsiburada kazanacağına Amerikalı firma kazansın tabii... Sonuçta onlar hayatta satıcısını ezmez hakkını yemez kimseyi sömürmez... Amerikan firması varken kim Türk bir siteden alır ki.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Çok ilginç, arka plandaki bu adaletsiz yaklaşımlara "serbest piyasa" diyen arkadaşlar neden fazla vergiden şikayet ediyor, sonuçta kanun böyle ödesinler? Neden su faturasından, elektrik faturasından şikayet ediyorlar, sonuçta piyasası bu ödesinler? Neden size yansıtılan kayıp kaçak bedelinden şikayetçiniz, sistem böyle ödeyin? Yarın bir gün ekmek 100 liraya çıksa serbest piyasa der misiniz yine?

Bir başka yaklaşım da "çalıyorsa da benden çalmıyor bana ne satıcı düşünsün" yaklaşımı. Bu aynı zamanda dolaylı olarak sizden de çalmak demek. Bu yaklaşımın benimsendiği bir ülkede adalet beklememek gerekir. Arkadaşlar adalete herkesin ihtiyacı olur, "bana ne" deyince size zararı dokunmayacak zannetmeyin.

karahan29

Asistan
Reaksiyon puanı
238

Çok ilginç, arka plandaki bu adaletsiz yaklaşımlara "serbest piyasa" diyen arkadaşlar neden fazla vergiden şikayet ediyor, sonuçta kanun böyle ödesinler? Neden su faturasından, elektrik faturasından şikayet ediyorlar, sonuçta piyasası bu ödesinler? Neden size yansıtılan kayıp kaçak bedelinden şikayetçiniz, sistem böyle ödeyin? Yarın bir gün ekmek 100 liraya çıksa serbest piyasa der misiniz yine?

Bir başka yaklaşım da "çalıyorsa da benden çalmıyor bana ne satıcı düşünsün" yaklaşımı. Bu aynı zamanda dolaylı olarak sizden de çalmak demek. Bu yaklaşımın benimsendiği bir ülkede adalet beklememek gerekir. Arkadaşlar adalete herkesin ihtiyacı olur, "bana ne" deyince size zararı dokunmayacak zannetmeyin.
Size katılıyorum.

Amazon'un bana verdiği güveni daha kimse veremedi.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Çok ilginç, arka plandaki bu adaletsiz yaklaşımlara "serbest piyasa" diyen arkadaşlar neden fazla vergiden şikayet ediyor, sonuçta kanun böyle ödesinler? Neden su faturasından, elektrik faturasından şikayet ediyorlar, sonuçta piyasası bu ödesinler? Neden size yansıtılan kayıp kaçak bedelinden şikayetçiniz, sistem böyle ödeyin?

Daha serbest piyasa nedir onu bilmiyorsunuz :( 4-5 tane farklı elektirik su doğalgaz satan firma olsa vatandaş istediğini seçebilir şeklinde olsa serbest piyasa olur.
Ama elektirik su doğalgaz gibi ürünler şuan tekelde. Yani devletin elinde. ( Devlette bunu isterse özel sektöre kiralayabiliyor dağıtımcı adı altında veya yerelde belediyelere devrediyor. ) Hiç alakasız söylediklerin... Vergi ile serbest piyasa gene hiç alakasız.

Ayrıca en baştada söylediğim gibi bir yanlış varsa YASALAR VAR KURALLAR VAR MAHKEMELER VAR... O kadar saçma konuşuyorsunuz ki. Banane yani ben aldığım hizmete bakarım.

Ne yapayım yani o zaman Hepsiburadadan ürün almayı mı keseyim onu mu istiyorsunuz öneriniz nedir ? Veya çıkıp polisle çatışıp eylem mi yapayım Hepsiburada satıcıları eziyor satıcılar çok para kazanamıyyor mu diyeyim.

Hee tamam o zamna Amazon'dan alınca hepsi düzeliyor mu ?

karahan29

Asistan
Reaksiyon puanı
238
amerikan yerli firmasi fln yazmıs. Bi bak bakayım hangisi müşterisini daha çok önemsiyor.

Arkadaş beni engellemis galiba göremiyorum siyaset hayatında başarılar diliyorum.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
amerikan yerli firmasi fln yazmıs. Bi bak bakayım hangisi müşterisini daha çok önemsiyor.

Arkadaş beni engellemis galiba göremiyorum siyaset hayatında başarılar diliyorum.

Hepsiburada karalama faslınız bittiyse tamam sizsiniz... :p

En iyi firmada Amazon 50 TL fazla verin Amazondan alın ne diyem ben size Hepsiburada gibi yerli firmalar batsında rahat edek.

Ekşi sözük üstünden doğrumu yanlışmı bilinmeyen bir yazı üstünden göze sokarcasına Amazon reklamı yapacaksınız neredeyse.

Bu kin bu nefret nedir ne yaptı hepsiburada sana ne aldında sorun çıkardı. Ben yıllardır sorunsuz kullanıyorum memnunum diyorum yok memnun olamazsın diyeceksiniz utanmasanız.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
@OzkanK. güzel kardeşim sen kılıç kalkan kuşandın Hepsiburada cephesinde savaşa mı giriştin alamadım? :) Yani bir bana neci olarak çok fazla savunma yapmanın sebebini anlayamadım. Ek olarak "Amazon'dan alın" diye bir şey söylemedim ben. Ve yine ek olarak, birinin adaletsiz girişimler yapıyor olmasının cevabı "e şuradan mı alalım o zaman" gibi mi olmalı? Yani ortada bir haksızlık varsa bunu illa başka bir yerle kıyaslayarak mı anlayacağız?

Sonra yine ek olarak, Hepsiburada'nın sahibi Hanzade Doğan Boyner bizzat kendisi Hepsiburada'yı "Türkiye'nin Amazon'u" olarak tanımlıyor. Yani Amazon'a laf söylersen Hepsiburada'ya da söylemiş olursun :)

Son olarak, "ben sorun yaşamadım" diyorsun sürekli ancak senin sorun yaşamamış olman bir kriter midir? Yani sen sorun yaşamayınca her şey süper mi olmuş oluyor? Ekşi'de gördüğüm kadarıyla yüzlerce kişi aynı şeyleri yaşadıkları söylemiş. Sen bir kritersen, yüzlerce kişi senden daha büyük bir kriterdir.

Kısacası bu tavrın ve herkese cevap yetiştirmeye çalışmanın sebebini anlayamadım. Konuya yorum yazan herkese cevap yetiştirmek için özel bir çaba sarf ediyorsun ilginç bir şekilde. "Ben" sorun yaşamadım demeden önce sorun yaşayan yüzlerce kişiyi bir okusaydın.

Eklemekte fayda görüyorum; son zamanlarda bütün dolandırıcılık vakalarına serbest piyasa deniliyor. Ekonomi mezunu bir insanım, serbest piyasayı emin ol iyi biliyorum güzel kardeşim. Sorun şu ki sen bilmiyorsun. Ekmekten örnek verdim, dilersen onun üzerinde konuşalım. Ya da devletimiz yakın zamanda soğan maydanoz satmaya başladı tanzim adı altında. Neden müdahale etti devlet? Soğan serbest piyasa değil miydi? Ya da maydanoz?

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Kısacası bu tavrın ve herkese cevap yetiştirmeye çalışmanın sebebini anlayamadım. Konuya yorum yazan herkese cevap yetiştirmek için özel bir çaba sarf ediyorsun

Öyle bir derdim yok. Ama benim mesajımdan alıntı yapıp saçma bir şey yazınca ister istemez cevam veresim geliyor. Ben serbest piyasa diyom sen elektirik su faturası diyon vergi diyon ne alaka ise.

Daha en baştada söyledim. BANANE yani satıcıdan 2 kere kargo parası alıyorlarmış satıcı az kazanıyormuş flan.
Ben hangisi daha ucuz olursa önce kendi cebimi düşünürüm ve Amazon'danda ürün alabilirim. Ama bazıları çıkıp 20-30 TL pahalı olsun ben genede Amazondan alırım deyip anlamsızca diğer firmayı karalamaya başladımı iş başka bir şey oluyor bana göre.

Reaksiyon puanı
8,023
4 5 yıldır kullanıyorum, 1 kez desteğe işim düştü çok ilgiliydiler.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Ben rahat 10 yıldır alışveriş yaparım daha sıkıntı yaşamadım Hepsiburada'dan yana.

Bu mesajındanda anlaşıldığı gibi senin derdin satıcılar veya ürün alanlar değil. Hepsiburada'yı kötülemeye çıkıyor :( ...

Amazon olsun 15 TL de fazla verirsin tabi. Nede olsa yerli bir firma değil Hepsiburada kazanacağına Amerikalı firma kazansın tabii... Sonuçta onlar hayatta satıcısını ezmez hakkını yemez kimseyi sömürmez... Amerikan firması varken kim Türk bir siteden alır ki.
Benim derdim Hepsiburada'nın kendisi ile değil. Benim derdim haksızlık yapanlarla, çalışanını keriz yerine koyanlarla. Bugün aynı tutumu Amazon sergilese ona karşı da tavır alırım. HB ile alakası yok. Olayın yerlilik ile ne alakası var ?‍♂️

4 5 yıldır kullanıyorum, 1 kez desteğe işim düştü çok ilgiliydiler.
İşte sen yaşamamışsın, ancak yaşayan çok kişi var. HB'deki yorumlara da çok aldanmayın çoğu kötü yorum onaylanmıyor artık.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Siz bizzat kendiniz bir sorun yaşadınız mı ?
Yaşadım. Babama ısıtıcılı çorap aldık. 250 TL civarında bir fiyatı vardı. Gelen çorabın ısıtıcısı çalışmıyordu. Sorunu satıcı ile çözün dediler. Satıcı da çok iplemedi. 250 TL için de hakem heyeti ile uğraşmak istemedim açıkçası.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Yaşadım. Babama ısıtıcılı çorap aldık. 250 TL civarında bir fiyatı vardı. Gelen çorabın ısıtıcısı çalışmıyordu. Sorunu satıcı ile çözün dediler. Satıcı da çok iplemedi. 250 TL için de hakem heyeti ile uğraşmak istemedim açıkçası.

15 gün içinde iade hakkınızı neden kullanmadın ?

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
OzkanK., kardeşim hala anlamadığın bir şey var, konu seninle ilgili değil öncelikle bir sakin olmalısın. İkincisi, yüzlerce kişi bu hırsızlıklara şahit olduğunu söylüyor. (Ki ben de şahit oldum) Şimdi o kadar insan kendi yaşadığına mı inansın, "ben sorun yaşamadım" diyen bir kişiye mi inansın? Mesele zaten şahsi değil neden bu kadar şahsileştirdiğini de anlayamıyorum.

Ek olarak, yukarıda da söyledim, hırsızlık hırsızlıktır, "bana ne en ucuza alıyorum nasılsa, hırsızlıksa da bana dokunmuyor" demiş oluyorsun, yarın adalete ihtiyacın olduğunda herkes de sana "bana ne" diyebilir.

Bunu "serbest piyasa" ile de açıklayamazsın, sorduğum sorulara da cevap vermemişsin, ekmek yarın 100 lira olsa "serbest piyasa kardeşim isteyen almaz" diyebilecek misin? Ya da yine sorduğum gibi, devlet soğan gibi basit bir sebzenin 7-8 liraya çıkmasına neden müdahale etti hani serbest piyasaydı?

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Mesele zaten şahsi değil neden bu kadar şahsileştirdiğini de anlayamıyorum.

Benim bir şeyi şahsileştirdiğim flan yok. Kızdığım nokta anlamadan bilmeden benim mesajım üstümden konuşmanız :(

Bunu "serbest piyasa" ile de açıklayamazsın, sorduğum sorulara da cevap vermemişsin, ekmek yarın 100 lira olsa "serbest piyasa kardeşim isteyen almaz" diyebilecek misin? Ya da yine sorduğum gibi, devlet soğan gibi basit bir sebzenin 7-8 liraya çıkmasına neden müdahale etti hani serbest piyasaydı?

Gerçekten ÇOK ALAKASIZ KONUŞUYORSUN :(

Serbest piyasaya devlet halkın çıkarına oldumu müdahale edebilir. Ben ağır sömürücü liberal ekonomiyi veya ağır serbest piyasayı savunmuyorum ki serbest piyasa her şeyi belirler devlet hiç bir şey yapamaz diyen mi var.

Mesela geçenlerde Ankara'da ekmeğe zam yaptılar. Ne oldu devlet el attı direk zam yapamazsın kardeşim dedi hopp zammı geri aldırdı. Zamlı satmaya çalışan firmalarada direk ceza kesti.

Devlet isterse taban fiyatta koyar tavan fiyatta koyar gerekirse ithal ürün kartını çeker yurtdışından getirir isterse kendini üretir kendi alır kendi satar bunlar serbest piyasada olabilecek şeyler. Ama ne yazık ki BİLMEDEN yok elektirik diyon su diyon vergi diyon ordan serbest piyasaya anlatmaya çalışıyon :( Tanzim satışta o zamanlar karaborsacılar stokçuklar bazı ürünleri 10-15 -20 TL gibi fiyatlara satarken devlet kendince el attı ve 2-3-5 TL ye aynı ürünleri satarak adamları önlemeye çalıştı burada VATANDAŞIN ÇIKARI OLDUKÇA BUNA karşı mı çıkayım veya eleştirmek için eleştireyim mi?

Ben en başta dediğimin arkasındayım serbest piyasada herkes satmak istediği ürünü istediği şekilde satabilir alıp almamak senin elinde beğenmiyorsan alma Hepsiburada' dan satıcılarda memnun değilsa satmasın o site üstünden BANANE YANİ ... Bir ürün alacağım zaman siteleri karşılaştırırm en uygun fiyattı en güvenilir siteden almaya çalışırım ben sıradan bir vatandaş olarak bu kadar BASİT...

Ek olarak, yukarıda da söyledim, hırsızlık hırsızlıktır, "bana ne en ucuza alıyorum nasılsa, hırsızlıksa da bana dokunmuyor" demiş oluyorsun, yarın adalete ihtiyacın olduğunda herkes de sana "bana ne" diyebilir.

Bunun da cevabını verdim üstte. Yasa dışı bir şey varsa mahkeme orada kanun orada yasa orada. Versinler kazansınlar cezalandırsınlar Siteyi gene BANANE bir vatandaş olarak. Burdan duyar kasmaya çalışmak veya hırsızmış yok bilmem neymiş adalaet sanada lazım olacak NE ALAKA gerçekten saçmalıyorsun. Ticaret bu satarsın satmazsın alırsın almazsın burada neyin kafasındasınız gerçekten akıl alır gibi değil.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Güzel kardeşim, Shiftdelete'in (yani şu an yazıştığımız bu sitenin) eski yazılımcısıyım, eticaret işini de 10 yıldır yapıyorum, ayrıca ekonomi mezunuyum. Yani aslında "alakasız konuşan" burada tam olarak sen oluyorsun. Bu şekilde konuşmayı sevmem ama hakikaten hiçbir şey bilmeden konuşuyorsun ve ilginç bir şekilde bu konuda da ısrarcısın.

Son olarak şu kadarını söyleyeyim, "bana ne" deyip duruyorsun ancak bu konu baştan aşağı senin mesajlarınla dolu. Madem bilmediğin anlamadığın konular, madem "sana ne", öyleyse ne diye yazıp duruyorsun anlamış değilim.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Güzel kardeşim, Shiftdelete'in (yani şu an yazıştığımız bu sitenin) eski yazılımcısıyım, eticaret işini de 10 yıldır yapıyorum, ayrıca ekonomi mezunuyum. Yani aslında "alakasız konuşan" burada tam olarak sen oluyorsun. Bu şekilde konuşmayı sevmem ama hakikaten hiçbir şey bilmeden konuşuyorsun ve ilginç bir şekilde bu konuda da ısrarcısın.

Sen ekonomi mezunuysan vay halimize :(

Sebest piyasa üstünden nasıl elektrik ve su faturasına geldin ? Nasıl Vergiye geldin nasıl tanzim satışa geldin. İyi olmuş başka alana yönelmen...

karahan29

Asistan
Reaksiyon puanı
238

Son olarak şu kadarını söyleyeyim, "bana ne" deyip duruyorsun ancak bu konu baştan aşağı senin mesajlarınla dolu. Madem bilmediğin anlamadığın konular, madem "sana ne", öyleyse ne diye yazıp duruyorsun anlamış değilim.
Kendinizi boşa yormayın. Arkadaş çok ısrarcı.

Sen ekonomi mezunuysan vay halimize :(

Sebest piyasa üstünden nasıl elektrik ve su faturasına geldin ? Nasıl Vergiye geldin nasıl tanzim satışa geldin. İyi olmuş başka alana yönelmen...
...

Son mesajlar