Ekran kartı Markasını Nasıl ögrenebilirim

Gfbercan

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Bilgisayara format attık fakat ekran kartının cd'si yok ve hangi marka oldugunu bilmiyorum

Markasını nasıl öğrenebilirim ?

bymurderer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Everest Ultimate Edition die bir program var onunla öğrenebilirsin. Bakmak istersen Link burda :unsure:

Gfbercan

Asistan
Reaksiyon puanı
3
cvp için teşekkürler
bu programı indirdim fakat ekran kartı isminin nerede yazdıgını bulamadım

sadece nvidia yazıyor onu bulabildim ama ayrı bir markası olması gerekiyor galiba

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Ekran kartının üzerindeki Çip Numarasından google de aratırsın Driverini bulursun

YoungClever

Profesör
Reaksiyon puanı
2
gpu-z adlı ücretsiz yazılım ile öğrenebilirsin..

bymurderer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cvp için teşekkürler
bu programı indirdim fakat ekran kartı isminin nerede yazdıgını bulamadım

sadece nvidia yazıyor onu bulabildim ama ayrı bir markası olması gerekiyor galiba

programın sol tarafındaki menüden " görüntü birimi " yazan yere tıklayınca Grafik İşlemci Bölümünden Ekran Kartı Chipset'in öğreniyorsun zaten bunu öğrenmen yeter google'de arat driver'ını bulursun...

pLa_t00n

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarıma sağ tık. Özellikler > Donanım > Aygıt Yöneticisi > Ekran bağdaştırıcıları. Burda yazması lazım :) .

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Beyler everest de Görüntü birimi dedim bisiler çıktı fakat ekran kartı ile alakalı hiçbirsey yok :;S

leanardo

Profesör
Reaksiyon puanı
9
aygıt yöneticisinden görüntü bağdaştırıcılarını tıkla orda muhtemelen standart vga yazacaktır ona sağ tıkla özellikler de oradan ayrıntılar kısmından donanım kimlikleride de orda çıkanlardan 1. satırın hepsini seç kopyala google ye devid info yaz ve gelen siteye bu kodu yapıştır o kendisi bulur ve oradan indir

ObezKEDI

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dalga geçer gibi olmasın ama şahsen her defasında eğer makina masaüstü ise acar bizzat ekran kartının üstünden öğrenirim adını modelini kılını yününü

norm_life

Doçent
Reaksiyon puanı
54
aygıt yöneticisinden görüntü bağdaştırıcılarını tıkla orda muhtemelen standart vga yazacaktır ona sağ tıkla özellikler de oradan ayrıntılar kısmından donanım kimlikleride de orda çıkanlardan 1. satırın hepsini seç kopyala google ye devid info yaz ve gelen siteye bu kodu yapıştır o kendisi bulur ve oradan indir

2009-2010-2011-2012-2013 :D adam değişmiştir ekran kartını falan :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru

aygıt yöneticisine bakıyorum ekran kartım standart vga olarak gözüküyor. fakat bilgisayara daha ilk fotmat atılmadan önce ekran kartım ve driveri yüklüydü şimdi ise ne marka olduğunu ve modelini bulamıyorum yardımcı olursanız sevinirim