Ekran kartı alacağım yardımlarınızı bekliyorum

Serhat Şahinler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle merhaba.adım serhat izmirde ikamet ediyorum.28 yaşındayım reklam sektöründe çalışıyorum.

Sistemim şöyle

Asus m2nsli deluxe anakart,cooler master 650w power,2gb ddr 2 kingston ram,msi nvidia geforce 8600gts ekran kartı,250 gb hdd ve amd 5200+ cpu.

Çok araştırdım yaklaşık 2 aydır.ekran kartım yandığı için asus r7 260x o.c. gddr5 2gb 128bit ekran kartında karar kıldım.amacım oyun ve grafik programları.bu sisteme ek olarak 2gb ram alıcam ve ekran kartı.bu sisteme 4gb ram ile darboğaz yapmayacak şekilde bu ekran kartını alırsam bana sıkıntı yaratırmı acaba.yada bu sisteme en üst seviyede bana önerebilceğiniz bir ekran kartı varmı.geforce ekran kartım zamanında güzeldi.sizce ne yapmalıyım.saygılar mutlu yıllar

famas154

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ramle darboğaz yapmaz ama işlemciyle yapar. Yanına fx6100 işlemci almalısınız

Serhat Şahinler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benim anakartın modeli asus m2n sli deluxe.sitesinde am2,am2+ vs... yazıyor ancak am3+ yazmıyor.bendeki anakart am3+ işlemcileri destekliyormu.am3+ işlemciler 938 pin bendeki işlemci 940 pin.mantık olarak 940 lık sokete 938 otururr.ama 938 e 940 oturmaz.anlamadığım için sizlere soruyorum.bendeki işlemci o kadar hızlı değil artık.yeni fx işlemci 16mb önbellekli.birde bunların güç değerleri farklı sanırsam anakart yanma durumu olurmu.power 650w.değiştiremezsem bendeki işlemciyi.sizden yardım istediğim konuda bu.acaba ekran kartı olarak ne alayım. amd 5200+ da en yüksek verimi alabileceğim kart hangisi olur acaba ekran kartı olarak. ram lerim yarın geliyor 4gb oluyor

iyi akşamlar