Ehliyetimi yeni aldım, babamdan arabalardan birinin anahtarını istemeye çekiniyorum, ne yapsam?

Claynt

Doçent
Reaksiyon puanı
96
Arkadaşlar ehliyeti alalı 2 gün oldu, ehliyet yerine geçen kağıt var şuan asıl ehliyet postayla gelicek herneyse, peder de 3 araba var birde annem de micra otomatik var bana micrayla direksiyonunu pekiştir diyor ama otomatik vites sevmıyorum birde zaten micrayı bayadır kullanıyorum direksiyonum iyi sıkıntı yok.Kalan 3 arabadan biri aile arabası uzun bişey onu samyıyorum geriye ford focus sedan kasa ile ford taunus kalıyor öyle focus da gözüm yok taunusla gezsem de o lur 69 model, acaba istesem mi ne yapsam alsam bi hic geri koymam anahtarı hergün gezicem ama kararsız kaldım.Önerilerinize açıgım :)

AlicmAtalar

Asistan
Reaksiyon puanı
104
Öncelikle hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin. Muhtemelen sınav döneminde olduğun için biraz daha sabır etmeni öneririm. Ama illa süreceğim dersen ailene danış , araba kaçırma konularına girme. Ayrıca benden sana bir uyarı aracı ehliyet kullanmaz çok dikkatli ol . :)

Claynt

Doçent
Reaksiyon puanı
96
Öncelikle hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin. Muhtemelen sınav döneminde olduğun için biraz daha sabır etmeni öneririm. Ama illa süreceğim dersen ailene danış , araba kaçırma konularına girme. Ayrıca benden sana bir uyarı aracı ehliyet kullanmaz çok dikkatli ol . :)
Eyw hocam sagol, valla hocam kacırmam zaten ama verirse de eve dönmem diyim sen anla :D

AlicmAtalar

Asistan
Reaksiyon puanı
104
Eyw hocam sagol, valla hocam kacırmam zaten ama verirse de eve dönmem diyim sen anla :D
Sana güzel bir tespit yapayım mı ? :)
Benim yaklaşık iki buçuk yıldır ehliyetim var . Yanlış olduğunu bile bile ehliyetsiz çok zaman araba kullandım ayrıca kimseye de önermem cezai yaptırımları çok ağır.
Şunu düşün Most Wanted oyununda artık polisler yok :) Demem oki belki de ehliyet kartın eline geçene kadar hevesin kaçacak . :)

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Merhaba,

siz bu durumu ancak bir baba olduğunuzda anlayabilirsiniz. Ancak derseniz ki "babam zamanını bilir" ona güvenin ve zamanı gelince emin olun size anahtarı kendi verecektir. Sabır çok önemli bu konuda. Heyecanınıza yenik düşmemeniz dileğiyle.

Saygılarımla

Claynt

Doçent
Reaksiyon puanı
96
Benim yaklaşık iki buçuk yıldır ehliyetim var . Yanlış olduğunu bile bile ehliyetsiz çok zaman araba kullandım ayrıca kimseye de önermem cezai yaptırımları çok ağır.
Şunu düşün Most Wanted oyununda artık polisler yok :) Demem oki belki de ehliyet kartın eline geçene kadar hevesin kaçacak . :)

Şuan ehliyetım var zaten :) benim tek zevkim araba değil ki arabayla bi göl kenarına gidip balık avı vs, uzun yol yani anlıyacagın arabadan hevesım kacsa avdan kaçmaz :)

AlicmAtalar

Asistan
Reaksiyon puanı
104
Babana ufak ufak söyle artık ehliyetinin olduğunu belirt bir şey diyeceğini sanmam. Gönül rahatlığıyla vermez belki ama ehliyet aldıysan kullanman gerek .

Süpürgesiz cadı

Profesör
Reaksiyon puanı
617
Evet bu konuda cok haklısın geçen kış 5 bin lira ceza ödedik biz bu konuda. Dikkat.

Claynt

Doçent
Reaksiyon puanı
96
Merhaba,

siz bu durumu ancak bir baba olduğunuzda anlayabilirsiniz. Ancak derseniz ki "babam zamanını bilir" ona güvenin ve zamanı gelince emin olun size anahtarı kendi verecektir. Sabır çok önemli bu konuda. Heyecanınıza yenik düşmemeniz dileğiyle.

Saygılarımla
Ehliyeti aldım daha neyi bekliyor anlamadım, arkadaşlarıma ehliyetsiz veriyor babaları aracları :) neyse yarın bı konuşucam anlıcam bakalım durumu

Claynt

Doçent
Reaksiyon puanı
96
Belkide arkadaşlarınızin babaları onları , babanızın sizi düşündüğü kadar düşünmüyordur.
Ama anlatamıyorum galiba benim ehliyetım var :D bunun sınavından geçmişim, sürebildiğimi ispat edip belge almışım :D

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Merhaba,

ben sizin veya bahsettiğiniz arkadaşlarınızın o sabırsız haliyim ve yıllar önce kötü bir kaza yaptım. Ehliyetsiz şekilde çok kötü bir kaza yaptım ve bedelini çok ağır ödedim. Genelimiz bu şekilde olmasada benimki uç noktada olabilir. Sizinkinin hiç bir duruma uymaması için babanızla konuşun ama onun size söyleyeceği zamandan önce davranmayın. İşte benim ve benim gibi olanların durumuna düşmeyin diye bekliyordur...

Saygılarımla

Süpürgesiz cadı

Profesör
Reaksiyon puanı
617
Ama anlatamıyorum galiba benim ehliyetım var :D bunun sınavından geçmişim, sürebildiğimi ispat edip belge almışım :D
Evet anlıyorum ehliyetiniz var ancak bir süre uzun yola çıkmamanızi tavsiye ederim. Hele yanınızda tecrubeli bir sürücü olmadan denemeyin bile. Bugün ülkemizde bu kadar trafik kazaları varsa tecrübesizlik ve dikkatsizlikten kaynaklanıyor. Saygılar

Reaksiyon puanı
68
Daha önce hiç araç kullanmadınız ise ilk deneyimleriniz ise yanınızda aileden bilen birisi ile kullanmanızı tavsiye ederim hem baban güzel bir şekilde konuşursan onunda size bu konuda yardımcı olucagını düşünüyorum sonuçta evladısınız

Claynt

Doçent
Reaksiyon puanı
96
Daha önce hiç araç kullanmadınız ise ilk deneyimleriniz ise yanınızda aileden bilen birisi ile kullanmanızı tavsiye ederim hem baban güzel bir şekilde konuşursan onunda size bu konuda yardımcı olucagını düşünüyorum sonuçta evladısınız
Babamın yanında 2 kere falan kulladım, biri 2 yıl önce diğeri kursa yazılınca tabi 2 yıl sonra unutmuştum hiç düz vites kullanmayınca kursta ögrenmeden önce onun arabasıyla denedıgımde baya bilmiyo gibiydim galiba o yuzden böyle yapıyor :D