Düşük FPS Sorunu

Kaanoguz78

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Bir türlü çözemediğimiz sorundur.Dying lightta 5 fps , csgoda 40 vs vs gidiyor.
Sorun sonradan oluşmuştur 2019da alınmadır.

Laptop linki :https://www.incehesap.com/asus-tuf-gaming-fx504gd-58250-gaming-notebook-fiyati-41118/ BUNUN SSDSİZ VERSİYONU

Denenenler
3 Kez farklı windows 10 sürümü formatladık(temiz format)
Parkcontrol , cpu hızı sabitleyici , güç planından performans ayarı , intel grafikten performans ayarı gibi ayarlar yapıldı çalışmadı
Soğutucu ekstradan var fakat zaten 70 derecedeykende kasıyor
Oyunu d diskinden c ye taşımak (disk arızası varsa diye)
Görev yöneticisinden yüksek öncelik tanıma
Oyuna girerken sağ tık nvidia yüksek performans işlemciyle çalıştırma
Nvidia denetim masasından performans ayarları
Chipset driver , ekran kartı driver vs güncellemek
Nvidia denetim masasından her oyunu ayrı şekilde nvidiayla çalıştırmak
Ekran kartı driverları denendi

Taha K.

Profesör
Reaksiyon puanı
1,001
Bunları denediysen bu bilgisayarın 9 fps olması aşırı saçma acilen bir teknik servise yolla.

Kaanoguz78

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
oyunlarda gpu kullanımı %40 50 civarı oluyor maksimum hatta bu değer csgoda 15 20.

hobbSSaldım

Asistan
Reaksiyon puanı
134
Biosu güncellemeyi dene. Eğer sorun çözülmesse donanımsal bir sıkıntı vardır. YETKİLİ bir servise yollayın. TUF ları mahhale bilgisayarcısında ziyan ettirmeye değmez.

Kaanoguz78

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Biosu güncellemeyi dene. Eğer sorun çözülmesse donanımsal bir sıkıntı vardır. YETKİLİ bir servise yollayın. TUF ları mahhale bilgisayarcısında ziyan ettirmeye değmez.
biosu en güncel olanından bir önceki 2019da çıkmış bu 316 yenisi 317 o da 2019 da çıkmış ve ilk zamanlardada bu bios vardı.Sizce sorunu çözebilirmi ona göre yol izleyeceğiz ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Laptop benim değil bu arada 18 yaşından küçük bir kardeşimin bu yüzden servise yollama işi onun için sıkıntı yollasa bile birdaha oynayamaz büyük ihtimal çocuk

hobbSSaldım

Asistan
Reaksiyon puanı
134
Eğer asus un sitesinde bu anakarta uygun birşey yoksa kuralamaya gerek yok bence. Tek yol yetkili servis büyük ihtimalle. Herşey olabilir. Yetkili servisin neden sıkıntı olmasını sormamda bir sıkıntı varmıdır?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ama en güncelini kullanmak en iyisi

Kaanoguz78

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
bundan dolayı
"Laptop benim değil bu arada 18 yaşından küçük bir kardeşimin bu yüzden servise yollama işi onun için sıkıntı yollasa bile birdaha oynayamaz büyük ihtimal çocuk"

Latiroz Kaipa

Profesör
Reaksiyon puanı
636
bundan dolayı
"Laptop benim değil bu arada 18 yaşından küçük bir kardeşimin bu yüzden servise yollama işi onun için sıkıntı yollasa bile birdaha oynayamaz büyük ihtimal çocuk"
Servis için yaş önemli değildir acilen servise gönderin.

Kaanoguz78

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Bu arada hadi yolladı diyelim asus garantisi bunu kabul edip ekran kartını değiştirirmi yoksa kullanıcı hatasımı der ?