Dünyayı Ağlatan Karikatür

flood_77

Profesör
Reaksiyon puanı
4
bu ısraıllılerın soyu tukenecek ...

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Aslında İngilizce'si çok daha anlaşılır ve çok daha orijinal.
Ayrıca çocukların durumu da konsepti mükemmel tamamlamış.
Elbise, ayakkabı, cep, bayrak, şapka..

alperveli

Profesör
Reaksiyon puanı
48
Nedense zamanında Hitler yahudileri öldürmekle iyimi yaptı yoksa kötümü yaptı bilmiyorum ama şu karikatürü görüce iyi yapmış demek istiyorum zaten kitabında nefretini göstermiş ve idealini gerçekleştirmiş.

emubaltaci

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
129
dünyada en büyük zülümleri hep yahudiler yapmışlardır.. peygamberimiz Hz. Musaya bile yapmışlar

alperveli

Profesör
Reaksiyon puanı
48
Bende sevmiyorum zaten tiksiniyorum midem bulanıyo

cathlack

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Farkındamısınız sadece sevmiyoruz ..tiskiniyoruz ..ama bişey yapamıyoruz elimizden hiçbişey gelmiyor .. sadece olan bitenleri izliyoruz ...
Ve Hergün yüzlerce insan (çoğunluğu Kadın ve çocuk) Ölüyor !!!

Berkin Bozdoğan

Profesör
Reaksiyon puanı
38
Merhaba,

Bir yerde bir makale görmüştüm, "Antisemitizm neden İslamî değildir?" şeklinde bir başlığa sahipti. Hakikaten herkesi rahatsız edecek olaylar oluyor ama kimsenin sesi çıkmıyor. Kusura bakmayın ama, akıl bir şekilde dünyayı yönetiyor. Akıl değil, zulüm; gibi birşey deme hakkınız var, velâkin kimse, en büyük nefreti kusanlar bile, birşey yapamıyor.

Esenlikler dilerim.

itsfresh

Asistan
Reaksiyon puanı
3
ufak dahi olsa birşey yapmak isterseniz COCA COLA içmeyin...

gorko

Asistan
Reaksiyon puanı
3
mesala israilden gelen üretilenleri cogumuz kullanmayalım biz ne kadar kullandıkça onların silah ve mermi sayısı artıcak....

cathlack

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Türkiye de İsraille iş yapan firmalar o kadar çok kii !!!
Onların ürettiği markaları almayalım tamam bu bi çözüm olabilir
Peki İsraille iş yapan Şirketler ??? Onlara kim dur diyecek... İsrail ülkemize ticaret yaptıkça biz ne kadar onların ürettikleri malları almayalım desekte boş ...Bence
Kökten çözüm lazım

Denizhan Dakılır

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Hesap Günü yaklaışıyor.
Ayrıca Gerçektende güel bir benzetme çoçukların kılık kıyafetleri herşeyi olayı anlatmakta.

Jerusalem

Profesör
Reaksiyon puanı
5
İsrail 'de Kudüs 'ü vaad edilimiş topraklar olarak gören radikal dincilerin sayısı oldukça fazla, zaten bu inanç Tevrat 'da da sabit. Filistinli intihar komandolarının tahrip ve tahrik gücünüde hesaba alalım. Hal böyleyken, yapılacak zulmün şiddetini ne sınırlayabilir. İşgalciler uzunca bi' süredir de, o topraklara evler binalar inşaa ediyorlar. JERUSALEM

kaniyl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kahrosun israil. Kendi peygamberini dahi öldüren bir milletten zaten ne beklenir...

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Bu konuya Berkin'in cevap yazacağını bekliyordum, beklediğim doğrultuda da yazdı. :)

Ben bu konuya mesaj yazarken bu kadar körü körüne düşmanlıktan dem vurulacağını tahmin etmiyordum. Ama bekledim Berkin yazana kadar.
Bu meseledeki en önemli noktaya değinmiş, siyasi iradeye.

Sadece bir noktada sana katılmıyorum Berkincim, birey olarak da insanın elinden çok şeyler gelebilir istese. Ama rahat insanlara galip gelmiş.
Bu şekilde "kahrolsun israil, hesap günü geliyor, geberip gideceksiniz"lerle bir yere varamayız. Örneğin Arabistan, çoğu müslüman devletlerle düşmanlık halinde, yine aynı Arabistan, ABD'nin müslüman dünyasındaki en önemli casusu, en önemli yardımcısıdır. Irak savaşında, müslümanlar hakkında "gebersinler" diyen de aynı Arabistan'dır. Sonra binlerce müslümanı katleden yine müslüman bir ülke olan Irak'tır. Şimdi de İsrail belası başlarındayken birbirine girmiş olan iki grup Hamas ve El-fetih de müslümandır..

Hadi bakalım, şimdi ne bekliyoruz? Kahrolsun İsrail demekle kahrolacaklarını mı? Önemli olan siyasi irade koymaktır ortaya. Onu da hiç kimse yapamaz, Amerika Irak'a savaş açtığında bütün ülkelerin sinerek "biz kınıyoruz" demeleri hangi halta yaradı?
Şimdi ise Rusya çıkmış, "Amerika İran'a savaş açarsa İran'nın yannıda savaşa gireriz" diyor ve oysa diğer müslüman ülkeler müslüman bile olmayan(!) Rusya'nın yaptığını bile yapamıyorlar. Çıkıp biz destek veririrz diyemiyorlar. Ha Rusya'nın çıkarı vardır o ayrı, ama müslümanlar bile buna cüret edemezken kalkıp biz İran'a destek veririz diyorlar. Hatta kafir(!) olan Çin bile söylüyor bunu. Ama bir tek müslüman dahi söylemiyor!

Demek ki bu noktada müslümanlık hikaye... Geçenlerde İsrail'i defeden ve korkutan Lübnan'a Türkiye'den sadece yardım için, savaş için de değil, asker gönderdik, ama bir sürü ahmak çıkıp "ne diye askerimizi oraya gönderiyoruz, onlar kim ki, Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur.." gibi trajikomik sözler sarf ettiler. Şimdi kim bilir belki de aynı kişiler "kahrolsun İsrail" gibi sloganlar atıyordur.. :)

cathlack

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Elmacik konuyu çok iyi özetlemişsin ...
Berkin Bozdoğan Siyasi irade derken tam olarak anlayamamıştım
Demekki yapacak hiçbişey yok müslüman bir vatandaş olarak
Durum çok acı

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
cathlack dedi ki:
Elmacik konuyu çok iyi özetlemişsin ...
Berkin Bozdoğan Siyasi irade derken tam olarak anlayamamıştım
Demekki yapacak hiçbişey yok müslüman bir vatandaş olarak
Durum çok acı

İşte benim Berkin'e katılmadığım tek nokta. Birey olarak da bir şeyler yapılabilir. Korkmadan fikirlerini dile getirebilir, gerektiğinde boykot uygulayabilirsin.

Tartarus

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Fazla iyimser olduğumu düşünebilirsiniz ama ne bileyim işte genele bakarak her israilli böyledir demek yanlış geliyor bana. İçlerinden bir tanesi bile 'iyi' biri olsa bizim tarafımızdan lanetlenenlerin arasında yanıyor. Yaşın yanında kuru hesabı... Ama siz de haklısınız söylediklerinizde ne diyebilirim ki?

EzOhİsTaN

Profesör
Reaksiyon puanı
1
çok üzücü bi karikatür gerçektende. insanın içi parçalanıyo :(

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Tartarus dedi ki:
Fazla iyimser olduğumu düşünebilirsiniz ama ne bileyim işte genele bakarak her israilli böyledir demek yanlış geliyor bana. İçlerinden bir tanesi bile 'iyi' biri olsa bizim tarafımızdan lanetlenenlerin arasında yanıyor. Yaşın yanında kuru hesabı... Ama siz de haklısınız söylediklerinizde ne diyebilirim ki?

Biz kurunun yanında yaşı yakarız hata ederiz. Ama yakmayan biri var ki hata etmez. ;) Konu uzamasın diye sadece şunu söyleyeyim; zulüme razı olmak zulüm etmektir.
Elbette her İsrailli lanet bir şeytan değil. İşte o yüzden aralarında iyiyi tavsiye edip kötüden alıkoyanlar bizim lanetimizle lanetlenmezler. Hani bir laf var, senin duanla mı doğdum ki bedduanla öleyim.. Biz kimiz ki? Bir lanetimizle helak olacak olsalardı, biz evliya idik.