lgsever

Profesör
Reaksiyon puanı
1,459
Bence s8 olmalıydı ama haklılar benim hala iphone 7 yi savunacam diye s8 den sonra çıktığını iddia eden tanıdıklarım var bana bana
--- Gönderi Güncellendi ---
Bence s8 olmalıydı ama haklılar benim hala iphone 7 yi savunacam diye s8 den sonra çıktığını iddia eden tanıdıklarım var bana bana

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Konuyu okumadan iPhone olduğunu tahmin ettim :p Çünkü Android telefonun kaç markası, modeli, varyasyonu var. Samsung'un çok fazla telefonu var. Apple'ın ise bir kaç modeli. LG, HTC, bunların hepsinin farklı müşterisi var. IOS kullanmak isteyen adamanı çok fazla seçeneği yok. Üstelik insanlar iPhone 7 çıktıktan sonra eski iPhone'larından kurtulup hemen 7 alma peşine düşüyorlar :D Sorsan Apple cihazları çok sağlamdır, bozulmaz, sıfır sıkıntı ile 10 yıl kullanırsın, bla bla bla... :p O zaman siz niye kullanmıyorsunuz ? :D

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
Konuyu okumadan iPhone olduğunu tahmin ettim :p Çünkü Android telefonun kaç markası, modeli, varyasyonu var. Samsung'un çok fazla telefonu var. Apple'ın ise bir kaç modeli. LG, HTC, bunların hepsinin farklı müşterisi var. IOS kullanmak isteyen adamanı çok fazla seçeneği yok. Üstelik insanlar iPhone 7 çıktıktan sonra eski iPhone'larından kurtulup hemen 7 alma peşine düşüyorlar :D Sorsan Apple cihazları çok sağlamdır, bozulmaz, sıfır sıkıntı ile 10 yıl kullanırsın, bla bla bla... :p O zaman siz niye kullanmıyorsunuz ? :D

Açıkçası sonuca şaşırdım.

Apple cihazlarının sorunsuz olduğu sağlam olduğunu kullananların şikayet oranlarına bakaraktan anlayabilirsiniz.
Kişilerin her yıl yeni model alması cihazın sağlam olmadığı sıkıntılı ve bozulan vihaz olduğu anlamına gelmez.

Aveupada Türkiyedeki gibi yeni iPhone çıktı hemen gidip alayım mantığı yok maalesef.

Şahsen 2012 den beri ipad 4 ve 2013 ten beri 5S kullanmaktayım. Ne bozulma yaşadım nede sıkıntı yaşadım.
iPad 4'ü 2 defa ben kırdım onun dışında düşme çarpma vs etkileriyle sapasağlam ayakta kaldı hep.
Ekranının 3. Seferde kırılması eticesinde (arkadaşımın metal kaplama çakmağının üzerine düşmesi) Mart ayında air 2 aldım ve memnunum.
Note 8 ve iPhone 8'i beklemekteyim ama büyük ihtimal iPhone 8'de karar kılalcağım zira Note 8 de Note ruhu yok. Açıkçası şuan işin fazlaca benş cezbetmiyor Note 8.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Kişilerin her yıl yeni model alması cihazın sağlam olmadığı sıkıntılı ve bozulan vihaz olduğu anlamına gelmez.
Benim dokundurduğum nokta farklıydı aslında :) Ben de bir 5S kullanıcısıyım ama Apple "sosyal medya pazarcıları" sanki Apple cihazlarını bir kere alıp evladına bırakabileceğini ve sıfır sıkıntı çıkaracağını ima ediyorlar :) Sorun burada. Apple'ın kendisi de bu şekilde pazarlıyor. Bu pazarlama politikası insanları yanıltıyor. Çünkü muhakkak yeni ürünün yapabildiği bir şeye ihtiyaç duyuyorsun bozulmadıysa bile. Hiçbir cihaz mutlak değildir. Cihazın sağlamlığı ayrı bir olay. Bazen cihazın gözünün içine bakıyorsun ki ne zaman bozulacaksın ? Hani bozul da yeni cihaz alacağım ama sen çalışırken elim cebime gitmiyor :D Hani bunu yaşatan cihazlar da var. Misal Asus'ta ben bunu yaşadım ve bozulmadı. Ama yeni nesilin alınması için nedenler oluyor yada eski nesilin sorunları olabiliyor. Bozulduğu güne kadar hayali bir sıfır sıkıntı beklentisi yaratmakta bir mantık göremiyorum :) İstatistikteki parmak bastığım nokta buydu hocam :)

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
Benim dokundurduğum nokta farklıydı aslında :) Ben de bir 5S kullanıcısıyım ama Apple "sosyal medya pazarcıları" sanki Apple cihazlarını bir kere alıp evladına bırakabileceğini ve sıfır sıkıntı çıkaracağını ima ediyorlar :) Sorun burada. Apple'ın kendisi de bu şekilde pazarlıyor. Bu pazarlama politikası insanları yanıltıyor. Çünkü muhakkak yeni ürünün yapabildiği bir şeye ihtiyaç duyuyorsun bozulmadıysa bile. Hiçbir cihaz mutlak değildir. Cihazın sağlamlığı ayrı bir olay. Bazen cihazın gözünün içine bakıyorsun ki ne zaman bozulacaksın ? Hani bozul da yeni cihaz alacağım ama sen çalışırken elim cebime gitmiyor :D Hani bunu yaşatan cihazlar da var. Misal Asus'ta ben bunu yaşadım ve bozulmadı. Ama yeni nesilin alınması için nedenler oluyor yada eski nesilin sorunları olabiliyor. Bozulduğu güne kadar hayali bir sıfır sıkıntı beklentisi yaratmakta bir mantık göremiyorum :)

Katılıyorum ve ben bu tarz pazarlamalara, reklamlamalara hiçbirzaman gelmedim büyük konuşmiyim geleceğimide düşünmüyorum.

Memnunsam cihazımdan çağın hastalığı gibi sürekli değiştirme modasına uymam.
Toplum içinde oluşturulmuş algıya gelince evet böyle bi ezber var fakat Android'e göre uzun ömürlü olduğu kesin.

Yine android tarafındaki cihazların servis memnuniyetinden bazında yine Apple daha iyi bir servis memnuniyeti sunmakta.

Telefon çok şükür sıkıntısız çalışıyor. Fakat bazı açıklayamayacağım özel durumlardan ötürü telefon yenileyeceğim.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Toplum içinde oluşturulmuş algıya gelince evet böyle bi ezber var fakat Android'e göre uzun ömürlü olduğu kesin.
Sıkıntı çok fazla Android cihaz var.
https://forum.shiftdelete.net/threa...nlarinin-genel-cozumleri.519806/#post-4316270
Bu linkte yazdıklarımın aynısı Android için de geçerli. Çünkü iPhone sayılı donanımla gelirken Android yüzlerce kombinasyonlar geliyor.

Yeni sloganımız !
KAPİTALIZMİN KÖLESİ OLMAYIN, OLDURMAYIN ! :D

teknikercnyt

Profesör
Reaksiyon puanı
250
Pek sasirmadim dunyada demisler turkiyede degil e tabi buda sasilmiyacak sonuc.disarda millet 800 e 700 e aliyo bi telleri.aldigida 1400 filan ama yari maasina alabiliyo adamlar.1400 dolar alan adamin. 4500 dolara 7+ aldigini dusunsenize :))))))

lgsever

Profesör
Reaksiyon puanı
1,459
Pek sasirmadim dunyada demisler turkiyede degil e tabi buda sasilmiyacak sonuc.disarda millet 800 e 700 e aliyo bi telleri.aldigida 1400 filan ama yari maasina alabiliyo adamlar.1400 dolar alan adamin. 4500 dolara 7+ aldigini dusunsenize :))))))
Kardesim apple binasini basarlar orda ole bisey olsa insanlar haklarini ariyorlar bizimkiler ayakustu apple tarafindan yeniliyor bizimkiler daha mutlu oluyorlar ayy iphone 7 ne kadar guzel samsung kasiyo iykk felan demiyorki iki aylik maasim buna gitti ama sikinti yok ben yeni modelinide alirim ek mesai yapip nasil olsa iki model onceki iphoneun daha taksitleri bitmedi ama olsun.

teknikercnyt

Profesör
Reaksiyon puanı
250
Kardesim apple binasini basarlar orda ole bisey olsa insanlar haklarini ariyorlar bizimkiler ayakustu apple tarafindan yeniliyor bizimkiler daha mutlu oluyorlar ayy iphone 7 ne kadar guzel samsung kasiyo iykk felan demiyorki iki aylik maasim buna gitti ama sikinti yok ben yeni modelinide alirim ek mesai yapip nasil olsa iki model onceki iphoneun daha taksitleri bitmedi ama olsun.

Amerikada 650 dolar miysi neydi bunun fiyati.carp iste en basit 3.50 ile yine 2000 filan yapiyo.grri kalan vergi.birde neden dolar 3.50 ?onu sormak lazim.yani dolar 1 kusur tl olsa vergilerde boyle olmasa o iphone7 yi 1000 LIRAYA aliriz canim ulkemde!!!apple da suc yok yada samsung da filan adamlar kendi ulkelerinde kendi kurlarina gore zaten 700-800 tl den cikartiyolar o cihazlari