Dünya düzdür

Reaksiyon puanı
142
Jeoloji uzmanı bir bakıma doğru söylemiş. Dünya dönmüyor. Bütün evren Dünyanın etrafında dönüyor ?

IMG_20190126_221454.jpg

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
1) Bu düşüncelere katılmak mümkün değil!

2) Ben Müslümanım ve bu insanlar ne beni ne diğer Müslümanları ne de İslamiyeti temsil etmiyor. Salak değiliz bu tipler üzerinden İslam’a kara çalınmaya çalışılıyor!

3) Bu kişilerin bu sözleri söyledikleri de meçhul! Bu kişilerin var olup olmadıkları da meçhul!

4) İnternetten bir adam resmi bulup istediğin şekilde resmin yanına birşeyler yazmak mümkün. Bu tür her görsele inanırsanız kılavuzunuz karga olur burnunuz nerede olur bilemem!

5) Yıl olmuş 2000 bilmem kaç. Hala basit internet capsleri üzerinden ideoloji fikir sahibi oluyorsanız belli ki kendi özgün bir fikir dünyanız ve bunu canlı tutmak için kitap okuma alışkanlığınız yok demektir.

Reaksiyon puanı
142

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Senin bu paylaşımı yapma amacını alalım.

Net soruyorum, kendini kendin ifade et!

Bu paylaşımı yaparken içindeki duygu düşünce amaç neydi?

grezimonk

Profesör
Reaksiyon puanı
261
@Elbruz46
1. Kadınlar araba kullanmamalı çünkü... - Son Dakika Haberleri
2. CII says DNA test cannot be primary evidence - Newspaper - DAWN.COM
3. Abdülaziz bin Baz - Vikisöz
Ve birçok kaynak var araştır.
4. Women to blame for earthquakes, says Iran cleric

Sen önce araştırmayı öğren, insanlara İftira atma, kimseye önyargıyla yaklaşma, tartışma çıkarma, üslubunu bozma.
sen ne saçmalıyorsun internette yazan her şey gerçek değil senin düz beyinli tikilerden olman daha komik olmuş... :p sırf sizi morartmak için dünyanın eğimini gösteren foto çekip koymak gerekecek ya...

Narrator

Asistan
Reaksiyon puanı
72
Dünya düz falan değildir. İslamcılar kendi çöp düşüncelerini millete yedirmeye çalışıyor, olay bundan ibaret.

Reaksiyon puanı
142
@Narrator Aynen öyle, ben de bunu belirtemek amacıyla konuyu açtım; ama anlamayanlar konuşuyor işte. Cevap verme gereği duymuyorum böyle kişilere; çünkü bunları ciddiye alıyormuş gibi cevap yazıyorlar ? Sen çok güzel izah etmişsin, teşekkür ederim.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
İslamcılar ne zaman dünya düz diye iddia etmiş?

Bak bunlar da İslamcı senin zihniyetine göre?

Greg_Gambill_-_front_1000x1500.jpg

Joe_Lillie_wife_-_t-shirt_front_1000x1500.jpg

Reaksiyon puanı
16,118
sen ne saçmalıyorsun internette yazan her şey gerçek değil senin düz beyinli tikilerden olman daha komik olmuş... :p sırf sizi morartmak için dünyanın eğimini gösteren foto çekip koymak gerekecek ya...
o demiyor o dünya düz diz diyen gerzekleri gösteriyor.

Usain

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,124
Elbruz46 ile ciddi ciddi zıtlaştıkları için gerçekten düz dünyayı savunduğu sanıldı.
En azından benim açımdan böyle...

Reaksiyon puanı
16,118
grezimonk banada zıt ki...
keçi kaçmış içine.

alcasar

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Yalnız dünya düzdür görüşü sadece bazı müslümanların görüşü değil. Yabancılardan da buna inanan var. Hatta bu görüşü ortaya atan kişi ispatlaması için NASA'ya davet edildi. Tabi gelen giden olmadı :) Diğer bahsedilen konular hakkında konuşmaya bile gerek zaten saçmalık. Yani mesela insanlar eğleniyo diye deprem olduğunu söyleyen kişi tam bir deli.

xPhoenix06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,187
Dünya düz falan değildir. İslamcılar kendi çöp düşüncelerini millete yedirmeye çalışıyor, olay bundan ibaret.
İslamcı dediğin adamlar yüzyıllar önce matematik, fen vs. gibi dersleri geliştiren adamlardır eğer ilime çöp diyorsan ne diyeyim artık

grezimonk

Profesör
Reaksiyon puanı
261
onlar islamcı değil put perestler müslüman olmuş gibi yapıp putlara tapan cahil topluluğu... yörüngeye çıkartıp dünyayı gösterseniz bile inanmaz o mallar...

Reaksiyon puanı
142
"Maksadın nedir, niyetin nedir bilmiyorum ama belli ki bi kaç tane şeyh bozuntusunun saçmalıklarını İslâm dini ile tevhid ederek aşağılama derdindesin."

Ön yargılı davranma. Aynen belirttiğim gibi zaten durumu anlamışsın; ama olayı bana yüklüyorsun. Amacım, İslamiyet böyle kişilere neden yer veriyor, Suudi Arabistan fakir Yemeni neden bombalıyor, İslamiyet neden kendi içindekilere düşmanlık besleyip cahilce konuşup cahilliği yaymaya çalışıyor, daha ergenlik çağına gelişmemiş bir kızı neden himayesi altına alıyor, neden kızların eğitilmesine karşı davranıyor, bir müslümanda çıkıp neden bunlara "ne saçmalıyorsun" demiyor? İşte bu belittiğim kişiler, bunlara bir örnek. Amacım islamı kötülemek değil, siz öyle algılıyorsunuz. Sen neyi savunuyorsun? İçimizdeki birçok Müslüman ise Müslümanlığı, araplaşmak olarak algılıyorlar. Ben bir dine tamamen mensubum diye kendimi zorunlu görmüyorum. Müslümanlık dinine sahip bir ülkede doğmuşum, Müslüman olarak kimliğimde yazıyor. Bir başka ülkenin vatandaşı olarak doğsaydım, o ülkenin dini yazacaktı. İbadetlerimi yapıyorum. Dinimden şikayetçi de değilim. Bunlar, başka bir ülkede doğsaydım, o ülkenin dini içinde geçerli olacaktı. Yani hangi din olursa olsun bir düşmanlık beslemiyorum. Sadece mensup olduğum Müslümanlık aleminde bu tür söylemlerde bulunan kişilere neden yer veriliyor düşüncesini belirtmek istedim.

Usain

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,124
"Maksadın nedir, niyetin nedir bilmiyorum ama belli ki bi kaç tane şeyh bozuntusunun saçmalıklarını İslâm dini ile tevhid ederek aşağılama derdindesin."

Ön yargılı davranma. Aynen belirttiğim gibi zaten durumu anlamışsın; ama olayı bana yüklüyorsun. Amacım, İslamiyet böyle kişilere neden yer veriyor, Suudi Arabistan fakir Yemeni neden bombalıyor, İslamiyet neden kendi içindekilere düşmanlık besleyip cahilce konuşup cahilliği yaymaya çalışıyor, daha ergenlik çağına gelişmemiş bir kızı neden himayesi altına alıyor, neden kızların eğitilmesine karşı davranıyor, bir müslümanda çıkıp neden bunlara "ne saçmalıyorsun" demiyor? İşte bu belittiğim kişiler, bunlara bir örnek. Amacım islamı kötülemek değil, siz öyle algılıyorsunuz. Sen neyi savunuyorsun? İçimizdeki birçok Müslüman ise Müslümanlığı, araplaşmak olarak algılıyorlar. Ben bir dine tamamen mensubum diye kendimi zorunlu görmüyorum. Müslümanlık dinine sahip bir ülkede doğmuşum, Müslüman olarak kimliğimde yazıyor. Bir başka ülkenin vatandaşı olarak doğsaydım, o ülkenin dini yazacaktı. İbadetlerimi yapıyorum. Dinimden şikayetçi de değilim. Bunlar, başka bir ülkede doğsaydım, o ülkenin dini içinde geçerli olacaktı. Yani hangi din olursa olsun bir düşmanlık beslemiyorum. Sadece mensup olduğum Müslümanlık aleminde bu tür söylemlerde bulunan kişilere neden yer veriliyor düşüncesini belirtmek istedim.
+1
Müslümanlık güzel bir din takdir edersiniz ki...

Araplar da en pis topluluk.

Ondandır ki defalarca peygamber gelmiş ama düzelmemişler.

Dediğiniz gibi sadece dini örnek almalıyız arapları değil.

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
Dünya düz diyen düz beyinlidir net

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338

Nereden tutup nereyi düzeltelim?

Soruların her öznesi İslamiyet...

“İslamiyet böyle kişilere neden yer veriyor,”
“İslamiyet neden kendi içindekilere düşmanlık besleyip cahilce konuşup cahilliği yaymaya çalışıyor,”
“daha ergenlik çağına gelişmemiş bir kızı neden himayesi altına alıyor, neden kızların eğitilmesine karşı davranıyor,”

İyi niyetle son cevabımı yazıyorum...

İslamiyet bir kişi değildir!

Bir buçuk milyardan daha fazla insanın inandığı bir inançtır!

Kendisini müslüman olarak tanımlayan kişiye biz müslüman deriz ama doğrusunu Allah bilir!

Bizim kendine müslüman diyen bir kişiye hayır sen müslüman değilsin deme hakkımız yok.

Bugün İslamiyet adına konuşacak bir kişi yok!
Her konuşanın konuştuğu İslam’ı değil kendisini bağlar!

Bugün geçmişte olduğu gibi HALİFELİK gibi tüm Müslümanların dikkate aldığı bir KURUM yok!

Sen Türkiye’de Diyanet İşleri’nin ne dediğine bakarsın ama ülkenin sınırını geçtikten sonra Diyanet İşleri Başkanlığı ile Devlet Su İşlerinin bir farkı kalmaz kimse tanımaz!

Senin örnek diye burada ortaya attığın adamlar BİR BUÇUK MİLYAR Müslüman’a değil bir avuç topluluğa hitap ediyor!

Suudi Arabistan’da kendisine ALİM diyen bir kişi tüm Sudi Arabistan’ı etkisi altına alsa hepi topu 32 Milyon kişiyi etkiler!

1.500.000.000 her zaman 32.000.000’dan fazladır!

Tüm İslam alemi de Sudi Arabistan’ın gözünün içine BAKMIYOR!

Peygamber Efendimiz bir Arap’tı.
Ama İslamiyet bir Arap dini değildir!
Araplar İslamiyet’in temsilcisi değildir!
Her Arap Müslüman değildir!

Eğer bugün geçmişte olduğu gibi, HALİFELİK olsaydı.
HALİFE bir takım hükümler verseydi İslam adına konuşmuş olurdu!

Ama kim olduğu belirsiz aşırı görüşleri olan kişileri önümüze servis edip işte İslamiyet bu, işte müslümanlar bunlar demeye kimsenin hakkı yok!

Bir Müslüman’ı falancanın filancanın söyledikleri BAĞLAMAZ!

Kur’an ortada, Sahih Hadisler ortada, peygamber efendimizin sünneti ortada.

Evine bir ilmihal alırsan gündelik hayatta İslamiyet ile ilgili her türlü soruna cevabı bulursun!

Şöhret hastalığına kapılmış, sıradışı, uçuk sözler söyledikçe daha çok kameranın kendisine döndüğü, ekran ekran gezen, reytingi düştükçe tekrar gündeme gelmek için daha çok saçmalayan HOCALARA muhtaç değilsin!

Son olarak

Şu mantığı terk etmek gerekiyor!

Cemil İpekçi eş cinseldir!
Cemil İpkeçi Türkiye vatandaşıdır.
O halde tüm Türkiye vatandaşları eşcinseldir!

Yok böyle bir şey...

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,079
Arkadaşlar bir rahat tartışmayı bilmiyorsanız hiç girmeyin bu konulara sizlerden gelen raporlara uyarı yazsam şu an konudaki neredeye herkez miami yolcusu olurdu işin doğrusu lütfen bu tarz konuları ne açın ne iştirak edin.

Reaksiyon puanı
16,118
dünya düz diyenleri akıl hastanesine ömür boyu kapatıcan cep telefonu,bilgisayar ve sabit telefon da vermicen...

Reaksiyon puanı
10,325
Nereden tutup nereyi düzeltelim?

Arkadaşın mesajını görmüştüm; Ne ki camiye gidip döndükten sonra yazmayı murat etmiştim. Enteresan olanı da yazacağım mesajın ilk cümlesi benim de aynı olacaktı. :) Elbruz hocamızın üstüne laf etmeyi de gerek görmedim. Çok daha güzel yazmış, Allah razı olsun.

Reaksiyon puanı
142
Cehalet gelirken bedava gelir, giderken her şeyi götürür.
~Anooshirvan Miandji