Hakan Göçmez

Asistan
Reaksiyon puanı
24
e-2.jpg

Usta Gazeteci-yazar Uğur Dündar referandumda oylanacak anayasa çalışmaları için açıklama yaptı. Uğur Dündar İzmir’in Bergama İlçesi’nde düzenlenen etkinliğe katılarak değerlendirmeler yaparken, anayasaya olumlu bakmadığını net bir şekilde dile getirdi. Anayasayı Türkiye’ye kurulmuş bir tuzak olarak değerlendiren Uğur Dündar, "Bu tuzağa karşı çıkmak bu ülkenin evlatları için, hangi partiden olursa olsun milli görevdir” dedi.

Milli Görev Dedi!

Dündar yeni anayasa için vatandaşlara büyük bir görev düştüğünü de söylerken, bu konuda tüm vatandaşların gerekli sorumluluğu göstermesi gerektiğini belirtti.

Hayır Oyu Vereceklere Terörist Yakıştırması Yapamazsınız

Uğur Dündar, gündemdeki tartışmalar hakkında da açıklama yaparken, mevcut eleştirilere katılmadığını ve hayır oyu verecek kişilere terörist yakıştırmasının da yapılamayacağını söyledi.

Uğur Dündar açıklamasında hayır oyu vereceğini net bir şekilde dile getirirken, referandum öncesinde oyunu açıklayan ünlüler listesine Uğur Dündar da katıldı.

Ölümsüzlük Hariç Tüm Yetkiler Verilecek!

Anayasanın tek adama yönelik hazırlandığını söyleyen Uğur Dündar, ölümsüzlük hariç tüm yetkilerin bu tek adama verileceğini söyledi. Herhangi bir X kişisinin bu kadar fazla yetkiye sahip olmasının doğru olmayacağını söyleyen Uğur Dündar, "Bu anayasa bana göre Türkiye'ye kurulmuş bir tuzaktır. Büyük olasılıkla Sayın Tayyip Erdoğan'a kurulmuş bir tuzaktır." Diyerek sözlerini tamamladı.

piluvv

Öğrenci
Reaksiyon puanı
68
Hayır diyenlere HAİN diyemeyiz. Ancak içeride ve dışarıdaki hainlere bakıyoruz, hepsi HAYIR diyor. Onu ne yapacağız mister güvenilir gazeteci?

piluvv

Öğrenci
Reaksiyon puanı
68
Dünya medyasını takip ediyor musunuz bilmiyorum, ancak şu anda hayır algısı yaratacak kampanyalar başlamış durumda. Buna ilave olarak başta FETÖ olmak üzere marjinal sol örgütler ve terör örgütleri tek bir ağızdan HAYIR diyorlar. Bu kadar hain yeter sanırım

fragger

Dekan
Reaksiyon puanı
3,061
Dünya medyasını takip ediyor musunuz bilmiyorum, ancak şu anda hayır algısı yaratacak kampanyalar başlamış durumda. Buna ilave olarak başta FETÖ olmak üzere marjinal sol örgütler ve terör örgütleri tek bir ağızdan HAYIR diyorlar. Bu kadar hain yeter sanırım

Peki Fetö'yü yıllardır kim poh pohladı? Kim el üstünde tuttu ? Gerçi yinede kandırılma muhabbeti ama yinede bunları bir gözden geçirmenizi tavsiye ederim.

piluvv

Öğrenci
Reaksiyon puanı
68
FETÖ'nün bir şekilde desteklenmiş olması, onun hain olduğu gerçeğini değiştirmez. Ayrıca FETÖ'nün desteklenmesi ile konunun alakası da yok. Ayrıca FETÖ 40 yıldır faal bir örgüt ve geçmiş siyasilerin hepsiyle menfaat ilişkisi içine girmiş bir yapı. Bu gerçekleri bilmeden sadece AK PARTİ ya da RECEP TAYYİP ERDOĞAN'ı eleştirmek belki bilgisizlik ya da samimisiyetsizlikle açıklanabilir.

fragger

Dekan
Reaksiyon puanı
3,061
FETÖ'nün bir şekilde desteklenmiş olması, onun hain olduğu gerçeğini değiştirmez. Ayrıca FETÖ'nün desteklenmesi ile konunun alakası da yok. Ayrıca FETÖ 40 yıldır faal bir örgüt ve geçmiş siyasilerin hepsiyle menfaat ilişkisi içine girmiş bir yapı. Bu gerçekleri bilmeden sadece AK PARTİ ya da RECEP TAYYİP ERDOĞAN'ı eleştirmek belki bilgisizlik ya da samimisiyetsizlikle açıklanabilir.

İyi de ben parti veya bir kişinin ismi vermedim nerden anladınız??

Peki Fetö'yü yıllardır kim poh pohladı? Kim el üstünde tuttu ? Gerçi yinede kandırılma muhabbeti ama yinede bunları bir gözden geçirmenizi tavsiye ederim.

Yeşil Okçu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,811
Hayır diyen şehit annesinş de hain yaptılar ya. Diyecek bir şey yok ...

unsur

Asistan
Reaksiyon puanı
106
normalde siyasi tavrım net. bence de hayır, ama buralarda siyasi görüş fazla belirtmem. Hayır diyene terörist damgası, vatan haini damgası vurmak ayıptır, günahtır. Hepimiz milletin iyiliğini düşünüyoruz ancak görüşler farklı olabilir.
Bre arkadaş Fetö ve pkk mevcut anayasayada hayır diyorlar ve her türlü hainliği yapıyorlar. Sanki hepsi bu anayasaya gönülden bağlı. Adı üstünde teröristler zaten mevcut anayasayı tanımayıp, devleti yıkmak istediğinden terörist ve vatan haini. Bu adamlarda hayır diyor, demek ki hayırcıların hepsi terörist demek ne derece doğru.

piluvv

Öğrenci
Reaksiyon puanı
68
Apo, federatif yapıya evet diyor, yani bölünmeye, eyalet sistemine. Ki o da eski bir beyanat, yeni değil. Az okuyun kardeşim.

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Tamam demek ki bu sistem fedaratif yapıya geçiş için eski sisteme oranla daha uygun.
Biz okuyoruz merak etme kardeşim, asıl sen bu kibiri bırak.

piluvv

Öğrenci
Reaksiyon puanı
68
Federatif sistemle ilgili bir düzenleme yok anayasada. Dolayısıyla bundan sonra ancak yeni bir anayasa değişikliği ile gelebilir. Az daha okuyun.

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Tamam şu anki anayasada yok zaten, birşey demiyoruz.
Ama sonuçta federatif sisteme geçişe daha uygun zemin sağlıyor.
Ben okuyorum merak etme, ama sen bu kibri bırakmayacak gibisin.
Sen beni tek bir açıdan baktığımı zannetmektesin ama yanılıyorsun.
Tek açıdan bakan sensin, bunu sana gösteriyorum.
Hayır diyenlerin içerisinde Vatan Hainleri olabilir, Evet diyenlerin içerisinde de Vatan Hainleri var.

piluvv

Öğrenci
Reaksiyon puanı
68
Bunun kibirle ne alakası var? Daha EVET ya da HAYIR diyeceğiniz maddeleri okumamışsınız, varsayımlar üzerinden konuşuyorsunuz. Mevcut anayasa da, değişecek anayasa da federatif sistemle ilgili bir hüküm içermiyor.

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Okudum evladım.
Sen kibirleniyorsun çünkü okumadığımı düşünüyorsun.
Velhasıl kelam tam tersi sen benim yazdığımı okumuyorsun.
Çünkü ben de zaten sana katılıyorum, şu anki anayasada federatif sistem ile ilgili bir hüküm içermiyor diyorum.
Ancak ileride federatif sisteme geçişi kolaylaştırmakta.
Bunu kolaylaştırması için federal sistem ile ilgili hüküm içermesine gerek yok.
Bir önceki referandumda bu referandum ile ilgili bir hüküm var mıydı ?
Lakin bir önceki referandum bu referandumun altyapısını hazırladı ve geçişi kolaylaştırdı.
Zaten bu yüzden Abdullah Öcalan Evet demekte.
Sana saygısızlık yapmıyorum, yanlış anlama.
Senin dediklerine karşılık veriyorum sadece.

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
Bir insanın, kendince doğru sanıp inandığı bir şeyi diğer insanlara da inandırmaya çalışmasını anlamıyorum bir türlü. Sonuçta herkesin bir düşünme biçimi var. Evet diyorsam da Hayır diyorsam da bu benim kendi seçimimdir. Bunu anlayışla karşılamak yerine insanları vatan haini ilan etmek nedir?

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877

Ya batsın fetonuz da pkk'nız da. Dağdan davul zurnayla inenler kimdi?

unsur

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Bir insanın, kendince doğru sanıp inandığı bir şeyi diğer insanlara da inandırmaya çalışmasını anlamıyorum bir türlü. Sonuçta herkesin bir düşünme biçimi var. Evet diyorsam da Hayır diyorsam da bu benim kendi seçimimdir. Bunu anlayışla karşılamak yerine insanları vatan haini ilan etmek nedir?

Aynen, hayır için o kadar çok sebep varken, evet demediğimiz için teröristle vatan hainleriyle eşdeğer tutuluyoruz. Hayır verecekler için, birebir şahidim teröristten farkı yok bunların diye. chp, terör destekçisi hdp ve pkk, Fetoş hep yeni anayasaya hayır diyorlar, vallahi kendimi zor tutuyorum onlara açıklama yapmak için ama işte zor tutuyorum kendimi. Ben chp'nin sempatizanı da değilim, aksine uydum kalabalığa gidiyorlar. İçlerinde gerçekten saygı değer insanlar var ama onlarda mecburen chp'nin kötü yönetilmesine ses çıkarmıyor.

Demokratik hakkını kullanarak başa gelenler, demokrasiyi bir şekilde kılıfına uydurup yok edebilirler. Demokrasi o hakkı bile güç sarhoşu insana verir. herhangi bir olumsuzlukta halk beni seçti, hani demokrattınız diyerek, diğer kesimi susturur. Bize gelelim 15 senedir devlet ak parti elinde, geldikleri gibi imf'ye olan 3 kuruşluk borcu ödediler, yol yaptılar hangi parayla? devletin malını satarak. ha! dış borç ne alemde? Bu arada devletin satacak fazla birşeyi kalmadı, gelir yok, üretim adına hemen hiçbir şey yapılmadı.

Bugün hdp ile chp aynı söylemi üretiyor diyorlar. şu açılım, akil insanlar, teröristlerin davul zurnayla gelmesi, terör destekçileriyle aynı karede pozları verirken başta chp, birçok muhalif hangi söylemde bulunuyordu. Ama olsun, kandırıldılar devlet yönetiminde her zaman olan şeyler bunlar takmaya gerek yok fazla, Fetoşçulara 20 senedir vatan haini diyende benim bu yüzden akparti ve türevleri tarafından hakaret edilip islam karşıtı damgasıda yedim, 2012'de kendilerine karşı güç politikası ile başlayıp, 15 temmuza kadar fetoşçuları başa taç edende sizdiniz dedim, 15 temmuzu onlar kadar lanetlemediğimi öne sürerek tepkide gördüm. Sonuçta kandırıldık dediler ve yine mağdur edebiyatı. şimdide her türlü yetkiyi tek adam rejimine dönüştürebilecek, zamanla kendi adına çok daha fazla yetkiye sahip olabilecek yani ucu açık, önünde hiçbir gücün duramayacağı anayasaya referandumda hayır diyeceğim diye teröristle vatan hainliğiyle eşdeğer tutulmak yemin ediyorum zoruma gidiyor. Bu anayasayı, bu ülkeyi yıkmak bölmek adına elinde silahla gezen adam da hayır diyor diye neredeyse nefret kampanyası düzenleyecekler. Bu ülkede bir iki ayrıksı dışında herkes lazı, türkü, çerkezi, kürdü aynı toprakta Türk ve türk vatandaşı diye geçerken, 2002 ile birlikte 72 buçuk millet ile tek bayrak, tek dil söylemi. Şimdi biz türküz demiyorlar, milli ve yerli çıkışı var. Burası Türk toprakları, bizde türkiye cumhuriyeti vatandaşıyız, kurucu güçlere kapalı kapılar ardında Devletin kurucusu Atatürk'e bile hakaret eden adamlar, sahip olduğu gücün kaynağını pasifize ederek zamanla tek güç olmaya çalışanlar, vatan haini olarak kendilerine karşı insanları görüp yaftalıyor.

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Başkanlık sistemiyle beraber ikiz yasalar devreye girecek. Yani azınlıklar kendi kaderini tayin edecek ve yaşadıkları yerin zenginliklerini kendileri adına kullanacaklar. Terörist örgüt, parti ve yandaşlarının buna hayır demesi çok düşük olasılık.

piluvv

Öğrenci
Reaksiyon puanı
68
Başkanlıkla birlikte madenleri söküp Yunan'a petrolleri sömürüp İran'a verecekmişiz. Sonra da başkan hepimizi kapının önüne koyup içeriyi bi havalandıracak, ardından da Pkk'yı içeri alıp buyrun tepe tepe kullanın diyecekmiş.

Biraz saçmalayayım istedim.

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Sen dalgaya devam et. Hayat sana güzel. Her şey harika gidiyor nasılsa.

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Saçmalamanızda mahsur yok.
Yine de sakin olun sayın piluvv.

Referandumdan hangi sonuç çıkarsa çıksın ülkeye hayırlı olsun.
Lakin insanların kararlarına saygı duyun.
Halkı sürekli tehdit etmekten vazgeçin.
Bunları ancak zalimler yapar.
AKP Gençlik Kolları Konferansı'nda iç savaş tehdidi
Halkın kararına saygı duyun diyenlerden bir kısmı maske takmakta.
Bu kişilerin maskeleri apaçık düştükten sonra onlar ile aynı yolu tutmayın.
Nitekim onlar size de zarar verecekler.
Bunların partiden uzaklaştırılmasının hayırlı olacağını düşünüyorum.

Yeşil Okçu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,811
Yukarıdaki arkadaş yüzünden Antepliliğimden utandım. Bir de öğretmenmiş. Düşünsene bunun yetiştirdiği öğrenciyi...

piluvv

Öğrenci
Reaksiyon puanı
68
Yahu ne oldu demokrasiye, fikir özgürlüğüne. Fikir beyan etmek de mi suç. Yoksa demokrasi size kadar mı var.

piluvv

Öğrenci
Reaksiyon puanı
68
Hay allah ben mi demişim onu, hiç farkında değilim, pardon. Hem benim akpli olduğumu nerden anladınız? Yoksa niyet mi okuyorsunuz?