Dsmart fatura bilinmezliği.

YAREM

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar .heray 18 tl ödediğim dsmart bu ay 2.75 tl ocak ayı faturası kesmiş.Fatura bilgisi web sayfasında 2.75 olarak belirtiliyor.Fakat fatura dökümü alınamıyor.Müşteri hizmetlerini aradım ‘faturanız 18 tl dir ,Siz webden öderken 18 tl çekilecek kartınızdan dediler.Bende ‘faturamı bana mail atın ödeme merkezinden yatıracam’dedim.Bunun için 4 kere aradım hala 18 saat geçti hala mail atacaklar.Eğer bu uygulama tüm abonelere yapılıyorsa bir ususüzlük söz konusu.Arkadaşlar ne yapmamı önerirsiniz.Ben işin parasında değilim ama insanı keriz yerine koymaları rahatsız etti.

drsakal

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Hocam 2.75 mi 27.5 tl mi görünüyor. Online işlemlerde fatura falan gözükmüyo mu bir de.

ThaLees

Asistan
Reaksiyon puanı
1
''bimer'' bu tur sorunlarda en kısa ve kolay ulaşabilecek çözum ve bende surekli kullanırım. her alanda her konuda etkililer. tavsiyem en kolay çözum için budur. http://www.bimer.gov.tr/Forms/pgApplication.aspx adresinden başvuru yapabilirsin. ayrıca btk ya da başvurabilirsin onun içinde https://tuketici.btk.gov.tr/ bu adresi kullan . bimer için herhangi bir üyelik gerekmezken btk için üye olman gerek ki buda sadece 1-2 dk alır

YAREM

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hocam 2.75 mi 27.5 tl mi görünüyor. Online işlemlerde fatura falan gözükmüyo mu bir de.
Foruma resim koyamadım.Web sayfasının resmini almıştım.2.75 tl yazıyor.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Şimdi gene aradım.Sistem hatası var dediler.Bende fatura gelmeden ödeme yapmam dedim.

''bimer'' bu tur sorunlarda en kısa ve kolay ulaşabilecek çözum ve bende surekli kullanırım. her alanda her konuda etkililer. tavsiyem en kolay çözum için budur. http://www.bimer.gov.tr/Forms/pgApplication.aspx adresinden başvuru yapabilirsin. ayrıca btk ya da başvurabilirsin onun içinde https://tuketici.btk.gov.tr/ bu adresi kullan . bimer için herhangi bir üyelik gerekmezken btk için üye olman gerek ki buda sadece 1-2 dk alır

Bak bu çok iyi bilmiyordum.Çok iyi bir uygulama.

chad87

Asistan
Reaksiyon puanı
6
BTK yı dene ekran görüntülerini al bu ödemelerin daha sonra bir bankadan ödemeye git ödemesini yap eğer senden 2.75 TL değilde 18 tl alırlarsa makbuz ve faturanın 2.75 TL gözüktüğü ekran görüntüsünü ekle gönder gitsin. BTK çözer bimer'e kalırsan çok uzun sürer o iş.

YAREM

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Şikayet başvurumu yaptım..teşekkürler.

YAREM

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Bimer'e şikayetimden yaklaşık 2 sonra Dsmart beni aradı.Şikayetimin kendilerine ulaştığını Gerekli düzelmeyi yaptıklarını söylediler.Faturayıda mail göndermişler.Helal Olsun Bimer'e .Yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.Allah tuttuğunuzu Ps4 etsin.

ThaLees

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bimer öyle :) başım agrıyo yazarsan doktoruna fırça atarlar :)) ama bu kadar çabuk olacagını ben bıle tahmın etmemiştim genelde 1-2 gün sürüyor. ben bimer sayesinde ne kurumları adam etim :)))

vfor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
online işlemler fatura bilgisinde bir sorun var ama normal faturanıza bakarsanız kağıda basılmış haldeki ya da sms ya da mail adresine gelen normal tutar yazıyor ya da kredi kartı vs. ödemek istersenizde normal tutarınızı göreceksiniz.

BTK yı dene ekran görüntülerini al bu ödemelerin daha sonra bir bankadan ödemeye git ödemesini yap eğer senden 2.75 TL değilde 18 tl alırlarsa makbuz ve faturanın 2.75 TL gözüktüğü ekran görüntüsünü ekle gönder gitsin. BTK çözer bimer'e kalırsan çok uzun sürer o iş.

Herkes dolandırıcılık peşinde. Dolandırıcılığın büyüğü küçüğü olmaz demek sen eline büyük fırsatlar geçse hiç affetmeyeceksin.

YAREM

Asistan
Reaksiyon puanı
0
online işlemler fatura bilgisinde bir sorun var ama normal faturanıza bakarsanız kağıda basılmış haldeki ya da sms ya da mail adresine gelen normal tutar yazıyor ya da kredi kartı vs. ödemek istersenizde normal tutarınızı göreceksiniz.

Herkes dolandırıcılık peşinde. Dolandırıcılığın büyüğü küçüğü olmaz demek sen eline büyük fırsatlar geçse hiç affetmeyeceksin.
Dün Bimere şikayette bulunmadan önce defalarca aradım.Faturamı mail atın diye ,online işlemlerde ne hikmetse eski faturalar görüntüleniyor fakat ocak ayı faturası görüntülenmiyordu.Ya yalvardım resmen faturamı görmek istiyorum diye.Nezamanki bimere şikayet ettim hemen dsmart beni aradı.Gerekli düzenlemeyi yaptık dediler.
Ama çok enteresandır Dün akşam dmart bayisinden ödeme yapmaya gittim.oradaki eleman bana 2.75 tl görünüyor dedi.O esnada Müdürleri olacak şahıs elemanına sen dekontu yazdır 18 tl çıkar dedi.18 TL ödemeyi yapıp dekontu aldım.Şimdi online işlem kısmına bakıyorum fatura ödeme kısmında -15.25 tl yazıyor.Bakın arkadaşlar mebla küçük ama bu ay herkese bu yapılıyorsa hakikaten ciddi bir usulsüzlük var.
Online işlem kısmında 2.75 tl ödemesi bulunan ocak ayı içn 18 tl ödemişim görünüyor.o yüzden -15.25 tl yazıyor.Anladığım bu.ödeme dekontlarımı saklıyorum.elbet kokusu çıkar.

Muhasebeci arkadaşlarıma sordur.kesin vergi kaçırıyorlar dediler..

ThaLees

Asistan
Reaksiyon puanı
1
yok dsmart sistemlerinde 2 aydır sıkıntı var. ben dsmart maxi paket + dsmart net kullanıyorum.benim geçen ay faturamda net faturası gelmedi sadece maxi paket faturası geldi aradıgımda sıstemlerde sorun oldugunu soylediler ve buaykı faturama yansıttılar. o yuzden bir sonraki faturada duzelir bence sıkıntı. sen asıl meblağı ödemişsin o yuzden sıkıntı çıkmaz. he kıllık yapmak isteyip,75 ödeseydin bir sonraki faturana yansıtırlardı. itiraz ederdin elindeki belge ile 15tl sende kalırdı