DOWNLOAD YAPMADIĞIM HALDE AKK DOLDU!

mayster

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Bugün 5 Kasım ve AKK 5 gün önce sıfırlandı ama ne torrent ne de herhangi bir download yapmadığım halde 135GB download yapmışım görünüyor ve hızım şuan 3Mbps! 5 günde nasıl bu kadar download yapabilirim ki ben?
Not: Modemde güçlü bir password koruması ve ek olarak Mac koruması var.

hi-guys

Asistan
Reaksiyon puanı
74
Windows 10 mu kullanıyorsunuz ?

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Başarısız güncellemeyi acaba tekrar tekrar indirmeye mi çalıştı sistem?

Ayarlar--->Ağ ve İnternet--->veri kullanımı --> Kullanım ayrıntıları bölümünde ne yazıyor?

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Bugün 5 Kasım ve AKK 5 gün önce sıfırlandı ama ne torrent ne de herhangi bir download yapmadığım halde 135GB download yapmışım görünüyor ve hızım şuan 3Mbps! 5 günde nasıl bu kadar download yapabilirim ki ben?
Not: Modemde güçlü bir password koruması ve ek olarak Mac koruması var.
Kendi kafalarına göre akk dolduruyorlar. Benim de başıma gelmişti.

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Kendi kafalarına göre akk doldurduklarını sanmıyorum.
Windows 10 güncellemeleri kullanıcıya sormadan indiriyor.
Güncelleme basarısız olursa aslında tekrar indirmemesi gerekirken tekrar indiriyor.
Bu süreç olusan bir hatada yüzlerce kez tekrarlanabiliyor ve kullanıcı farkında olmayabiliyor.
Ve superonline kullanıyorsanız Windows 10 arka planda bittorrent gibi sürekli güncellemeleri upload yaptığından upload kotasını da dolduruyor, akk devreye giriyor.

Eğer gerçekten süpheniz varsa, ayın 1'inde internet kullanımını ölçen bir program yükleyin ve sürekli açık kalsın, programdaki kota değeriyle servis sağlayıcıdaki kota değerini karsılastırın.

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Kendi kafalarına göre akk doldurduklarını sanmıyorum.
Windows 10 güncellemeleri kullanıcıya sormadan indiriyor.
Güncelleme basarısız olursa aslında tekrar indirmemesi gerekirken tekrar indiriyor.
Bu süreç olusan bir hatada yüzlerce kez tekrarlanabiliyor ve kullanıcı farkında olmayabiliyor.
Ve superonline kullanıyorsanız Windows 10 arka planda bittorrent gibi sürekli güncellemeleri upload yaptığından upload kotasını da dolduruyor, akk devreye giriyor.

Eğer gerçekten süpheniz varsa, ayın 1'inde internet kullanımını ölçen bir program yükleyin ve sürekli açık kalsın, programdaki kota değeriyle servis sağlayıcıdaki kota değerini karsılastırın.
Benim başıma geldi. Şifre değiştirdim sonraki ay yine aynı. Sonra dediler yanlışlık olmuş kusura bakmayın.:mad: Bu tt alan ellerim kırılsın

hi-guys

Asistan
Reaksiyon puanı
74
Windows Ayarları > Güncelleştirme ve Güvenlik > Gelişmiş Seçenekler > Güncelleştirmelerin Nasıl Teslim Edileceğini Seç bölümüne gelerek “Birden Çok Yerden Güncelleştirmeler” bölümünü “Kapalı” konumuna getirin. Windows 10 un son güncellemesinden sonra güncellemeler hem download ediliyor hem de karşıya upload ediliyor.Böylece diğer Windows 10 kullanıcılarına veri göndermiş oluyor.

mayster

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Windows 10'un P2P sisteminde update download ettiğini biliyorum o zaten kapalı ayrıca telemetry servisi de temel olarak ayarlı ve güncelleme konusunda hiçbir hata almadım hepsi yüklü yani başarısız bir güncelleme yok.
İşin tuhaf yanı da veri kullanan uygulamalara baktım ama anormal bir durum yok! Arkadaşlar 100GB boyutunda güncelleme olmaz bu torrent ile de şak diye indirilebilecek bir veri boyutu değil 35Mbps internetim olmasına rağmen...

Son mesajlar