Dosyalarınız Google'ın olacak!

MorTİS-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Google Drive, dosyalarınızla ne yapabilir?

Google Drive'a yüklediğiniz özel dosyalarınızla Google'ın neler yapabileceğini biliyor musunuz?

Google'ın yeni bulut depolama hizmeti Google Drive, dosyalarınız üzerinde ne gibi haklara sahip? Google, dosyalarımızı dilediği gibi kullanabilir mi?

Google Drive'
da sakladığınız dosyalar, hizmete üye olurken kabul ettiğiniz şartlara göre Google'a "dünya çapında içeriğinizi kullanma, sunma, depolama, yeniden meydana getirme, değiştirme, türetme, iletişim kurma, yayınlama, herkese açık olarak canlandırma, herkese açık olarak gösterme ve dağıtma" hakkı veriyor. Google, bu hakların "sadece kullanıcılara istedikleri hizmeti verebilmek" için olduğunu söylüyor - bir belgeyi bir başkasıyla paylaşmak ve farklı bir cihazda açmak gibi.

Ancak geniş anlamda işler bu kadar basit olmayabilir. Örneğin Facebook, 2009'da reklamcıların kullanıcıların fotoğraflarını ürünün pazarlanmasında kullanıcının izni olmadan kullanmasına izin vermişti. Teknoloji şirketlerinin bu koşulları iş anlaşmalarında nasıl kullandıklarını, kendi güvenlik duvarları arkasında neler yaptıklarını, bilgilerinizi satıp satmadıklarını bilmek ise bizler için imkansız. İşin daha kötü yanı ise bir şirket, kullanıcılarının bilgilerini başkalarıyla paylaşmak istediğinde bizim bunu çoktan kabul etmiş olacağımız ve işin işten geçmiş olacağı.

yaşli çocuk

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Tüm gelişmiş siteler gibi Google'nin de kullanıcılarının kendi uygulamalarını kullanarak bi takım bilgilerini ele geçirebileceğini biliyorum ve oldu.Aynı Facebook gibi.Facebook'un sizin tüm bilgilerinizi aklınızn hayal bile edemeyeceği bir bellekte sakladığını biliyormuydunuz?

webrettin

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Google'a yeni yeni dosya yüklüyorum ama skydrive vb'lerine yüklediğimde güçlü bir şifreyle sıkıştırıp öyle arşivliyorum, şifremin bir benzeri de bu siteden deniyorum ne kadar süre de kırılır diye. Bizleri buna mecbur bırakıyorlar, özel dosyalarımız sanal ortam şifre olmadığı sürece sözleşmelerin insiyatifinde.

ktlpby

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Google'a yeni yeni dosya yüklüyorum ama skydrive vb'lerine yüklediğimde güçlü bir şifreyle sıkıştırıp öyle arşivliyorum, şifremin bir benzeri de bu siteden deniyorum ne kadar süre de kırılır diye. Bizleri buna mecbur bırakıyorlar, özel dosyalarımız sanal ortam şifre olmadığı sürece sözleşmelerin insiyatifinde.
About 96 quadrillion years diyor :D :D

Son mesajlar