Dosya Silinmiyor

Abdurahman

Profesör
Reaksiyon puanı
8
S.a ağalar.. konuyu doğru yere açtımmı bilmiyorum... eğer yanlış yere açtıysam özür dilerim..

Dün internetten bi web sayfasını kopyalayıp indirdim.. lazım olan dosyaları aldım.. sonra diğer artıkları silmek istedim.. delete'ye basınca bi hata veriyor.. '' kaynak dosya diskten okunmuyor..'' diye bir hata veriyor.. PC yi kapattım.. tekrar açtım.. fakat.. yine aynı.. silmek istediğim zaman o hatayı veriyor.. ne yapmam lazım.. :helpsmilie: yardımlarınızı bekliyorum ağalar.. şimdiden teşekkür ederim..

sil.jpg

kryyltkn

Doçent
Reaksiyon puanı
0
unlocker programını indir internetten sistemin kullandığı dosyaları bile siliyor. İşine yarayacaktır ya da windowsu güvenli modda başlatıp silmeyi (shift+delete ile sil) deneyebilirsin.

thexx

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ctrl+alt+delete ile işlemler menüsüne gir.orda internet ile ilgili açık dosya varsa kapat.ordan olabilir.

bulmeh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
klasörün ismini değiştirip denedin mi?

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Bu bir programın kullanıyor olmasından kaynaklanmıyor, hata "diskten okunamıyor" diyor. O zaman dosyanın kendisi problemli. Dosyanın ismini değiştir, örneğin sadece abc yap. Sonra sil. Yine silinmezse C:\ ana dizine taşı ismini değiştikten sonra, oradan sil.

Halis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
güvenli modda silmeyi dene..bide sistemini virüs taraması yaptırsan iyi olur..

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Unlocker programı işe yaramadıysa araştır internette birçok program var birde garanti silmeye çalışmak için güvenli modda dosyanın ismini abc yap c'ye taşı unlocker ile sil.(Hepsi güvenli modda)

captaingreen

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Bilgisayarı yeniden başlat.açılıdığı an sil,silinecektir.

Abdurahman

Profesör
Reaksiyon puanı
8
sorun düzelmedi.. bi türlü silinmedi.. format atıcam ağalar.. Önerilerinizi sunduğunuz için hepinize çok teşekkür ederim.. :) ;)

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Xp onarımı falan yap ben hiç yapmadım ama o xpyi eski haline getiriyor olabilir mi yani cdeki normal formatın kurduğu dosyaları bırakıp diğer bütün dosyaları siliyorsa öyle yap dicem ama daha tam olarak bilmiyorum xpden onarmanın ne işe yaradığını.

kryyltkn

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ya sadece basit bir dosya bunun için format atmaya değer mi? Bununla yaşamayı denesen :D

PC MERAKLISI

Dekan
Reaksiyon puanı
2
cd den çalışan bi pardus, linux gibi bi sistemle aç pc yi sonra sil

konu diger yazılım konuları bölümüne taşındı ...

catli42

Asistan
Reaksiyon puanı
0
selam ayin arkadaslar sizlerden bir ricam olacakdi güvenli modda başlatıp nasil oluyor nasil dosya siliniyor bu konuda anlaim lazim yada videolu veyada resimli nasil yapildigina dair ögrenmek icin olurya bir gün bizim basimizada gelebilir mümkünse böyle bir calisma yapilsada iyi olur gibime geliyor bilmem sizler bu konuda ne düsünürsünüz ama benim gibi fazla anlamayan arkadaslara iyi olur düsüncesindeyim

selam saygilar

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
güvenlimod bilgisayar açılırken boot yapmadan önce f5 e sürekli bas girersin...
sonrası normal bilgisayar kullanımı..
----

arkadaşım elleme dursun o dosyada silme yaw :D sonra ilerde format atacağın zaman zaten otomatik silinir... garibimin boyutu ne ki dursun işte öyle bir köşecikte :)

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Dün internetten bi web sayfasını kopyalayıp indirdim.. lazım olan dosyaları aldım.. sonra diğer artıkları silmek istedim.. delete'ye basınca bi hata veriyor.. '' kaynak dosya diskten okunmuyor..'' diye bir hata veriyor.. PC yi kapattım.. tekrar açtım.. fakat.. yine aynı.. silmek istediğim zaman o hatayı veriyor.. ne yapmam lazım.. :helpsmilie: yardımlarınızı bekliyorum ağalar.. şimdiden teşekkür ederim..

Hangi siteden yükledin söyle bende yükleyim ve silme yöntemini bulup sana yanıtlayım zaten canım sıkılıyor belki biraz oyalar beni

utku-k

Doçent
Reaksiyon puanı
13
hepsini oku belki bi yararı olur.

bende de oldu bu olay, ama benimki biraz daha farklı. dvd ripliyordm, masaustunde vts..bilmemne.vob die bi dosya olustu, dosyanın boyutu 0 bayt olark gozukuyordu. dosyayı silince silinmiyordu, hata vermiyordu hicbir sey olmuyordu ve CPU %100 kullanılmaya baslıyordu. explorer'ı kapattım normal hale geldi fakat bundan sonra ne zaman acsam explorer CPU yu %100 kullanıyordu. bilgisayar zatn dandik fanlar patlayacak gibi, yernden firlicak gibi calısıyordu. okuz gibi ısınıp patlicak die bilgisayarı acmaya korkuyordm. dosyalar masaustundeydi. masaustunu silmeyi denedm olmadı ne yaptıysam olmadı en sonunda yeni bir yönetici hesabı actım, ve diğer hesabımı her şeyiyle beraber sildm. sonunda silindi:)

tabi her şeyiyle silmeden once kendi dosyalarımı yeni actıım hesaba attm:D

bunu dene işe yarar diye dusunuorm da sen herhlde coktan attn formatı:)

Abdurahman

Profesör
Reaksiyon puanı
8

Gimp Uzmanı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sana ne diyor dosya ve diskten okuyamıyor diyor. Bunun sebebi dosyanın hasarlı olmasıdır. Bunu düzeltmenin yolu sürücüye scandisk uygulamak.

croft

Doçent
Reaksiyon puanı
0
GÖNÜL RADYO :D komple dosyalarını mozilla firefoxla indirdim

vala format atmadım hala :S okuldan vaktim yok anca sabahları pc ye girebiliyom.. regeditten nasıl yapacaz ağa.. anlat hele müsaitsen:)

başlat +çalıştır diyorsun oraya regedit yazıyosun açılan pencerede
yukarda menüden düzen bölümünden bul diyosun silmek istediğin dosyanın adını yazıyosun bulduğun sonuçları siliyosun hepsi bu
ama dikkat et yanlış bişy silme windows un düzenli çalışsın

GKHNCKR

Profesör
Reaksiyon puanı
47
dosyayı masa üstüne taşıyıp silmeyi dene. xp bazen bölgesel ayarlardan kaynaklana dil farklılıkları sebebi ile bazı dosyaları görüntülesede işlem yapamıyor. gerçi dosya yoluna baktım. türkçe karakterde yok. bir arada chkdsk yap. belki dosya sistemin zarar görmüştür. oda olmuyorsa gizle gitsin ;) göz görmeyince gönül katlanırmış...