Doping ADSL Kullanan Var mı ?

pc_manyak

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Arkadaşlar ben Biri ADSL kullanıyorum.Çok şikayetçiyim.Bu yüzden kendi altyapısını kullanan doping yada turknet gibi firimalara taşımak istiyorum doping sizce iyimidir

pc_manyak

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Aslında hangisi iyiyse ona geçmek istiyorum nedeni şu ben 8bite kadar tarifede 4 mbit hız alıyodum aradık santral değiştirelim hızınız yükselsin dediler tamam dedik şimdi hızım 1 mbit arıyoruz diyorlarki santral değiştiremeyiz tekrar offf hiç birşeyde yapamıyorum böyle

excelente

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Arkadaşım şu an Türkiyede süperonline dışında kendi alt yapısını kullanan hiçbir şirket yok.Süperonline da her yere haliyle kablo döşeyebilmiş durumda değil şuanda..
Bende şu an ttnet kullanıyorum hızım 8mb ama 10 mb hızında yararlanabiliyorum.Fakat bunu yapmam kolay olmadı..Bu hız için tam 3 ay boyunca uğraştım.Kaç kere telekomdaki adamlarla kavga ettim.Sonucunda istediğimi aldım.Adam bana diyor ki bu paketin adı 8 mb e kadar yani size 8 vermek zorunda değiliz..Bende diyorumki içeriğini iyi okuyup anlarsan bu pakette 25 gb a kadar hızımın 8 mb olması zorunda.25gb dan sonra hızım 1 e düşer..Paket bunu gerektiriyor diyorum.Sende bunu dersen bir sonuç elde edebilirsin.
Dopinge gelince o da kendi altyapısını kullanmıyor.Telekomdan port kiralıyor kiraladığı portlardan Doping adı altında hizmet veriyor.Orayada geçmeni önermem çünkü Doping te Ttnete bağlımlı olduğu için TTnet dopingten memnun olmamanız için elinden geleni yapıyor ki TTnete geçiş yapasın diye..Yani diyeceğim şuan alternatifi olmadığından Ttnete geç.Farklı bişey deneme hızının yavaş olmasındaki etkenleri araştır ve hızını yükselttirmeye çalış.Yoksa başın çok ağırır.

sukrusoydan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Doping adsl Türkiyenin en adi internet sağlayıcısı.adamlarla mahkemelik olduk bi türlü verdiğim talimatları yerine yetirmiyorlar ayrıca bide aboneliği kapatmak istediğinizde 3 ay bekletip o bekleme süresindeki parayı sizden tahsis etmek için icra yoluna bile baş vuruyorlar bende tüketici mahkemesine şikayet ettim bekliyorum.uzun süre kullandım hiç memnun olmadım adamların kendi alt yapısı yok telekom aracılığı ile büro tarzı iş yapmaya çalışıyorlar vede beceremiyorlar.ttnette kullanıyorum ve hiç sorun yok.şahsen tavsiye ederim.

excelente

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Doping adsl Türkiyenin en adi internet sağlayıcısı.adamlarla mahkemelik olduk bi türlü verdiğim talimatları yerine yetirmiyorlar ayrıca bide aboneliği kapatmak istediğinizde 3 ay bekletip o bekleme süresindeki parayı sizden tahsis etmek için icra yoluna bile baş vuruyorlar bende tüketici mahkemesine şikayet ettim bekliyorum.uzun süre kullandım hiç memnun olmadım adamların kendi alt yapısı yok telekom aracılığı ile büro tarzı iş yapmaya çalışıyorlar vede beceremiyorlar.ttnette kullanıyorum ve hiç sorun yok.şahsen tavsiye ederim.

arkadaşım burda farklı bir durum var bence..Çünkü bende Ttnetten dopinge geçiş yaptıktan 8 gün sonra dopingi kapatmaya gittim.Dilekçe yazdım kimlikle gönderdim 2 gün içinde kapandı internet..Senin aşağıladığın kadar da değil yani.Burda başka bir sorun var diye düşünüyorum.

pc_manyak

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Peki internet taşıma diye bir hizmet var biriden ttnete tayıyabiliyomuyuz interneti

excelente

Doçent
Reaksiyon puanı
17
evet bir telekom bayisine giderseniz onlar sizin adınıza taşıma işlemini yapıyorlar..3-4 gün kadar sürüyor taşıma işi.

pc_manyak

Doçent
Reaksiyon puanı
24
İnternet bu süre içinde kesiliyormu peki

excelente

Doçent
Reaksiyon puanı
17
o konuda kesin bilgi veremem sana ama benim kapanmamıştı..Taşınana kadar varolan interneti kullanabiliyorsunuz..İnternet taşınıncada telefonuma kullanıcı adım ve şifrem geldi.Tek yapmam gereken modemin ayarlarından yeni kullanıcı adım ve şifremi girmekti.Yani 1 dakika kadar internetim olmadı o kadar.

pc_manyak

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Modeminiz değişmiyormu yani ?

excelente

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Ben kendi modemimi almıştım.Yani modeminizi, interneti alırken aldığınız yerden aldıysanız kullanamazsınız.ama eğer kendiniz herhangi bir bilgisayar dükkanı veya başka bir alışveriş yerinden modem aldıysanız bu hepsini çalıştırır.Ama interneti alırken firmanın kendisinden alırsanız ( interneti alırken verilen o kampanyalı modemler) o modem sadece o aldığınız interneti çalıştırır.Ben böyle biliyorum ama bir telekom bayisine sor demicem çünkü onlarda son derece bilgisiz kişiler..Bu konuda modem satmak için size kullanamazsınız diyeceklerdir.En iyisi bunu denemek için ttnet kullanan bir arkadaşınıza getirin modemi ve orda deneyin

ahmeta

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Bende TTnet'teb Doping'e geçtim ve yaklaşık 2 yıl oldu. Geçen bu 2 sene sonunda sorun yaşamadım.
Tekrar TTnet'e geçmeyi de düşünmüyorum ben Doping den memnunum...

pc_manyak

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Bende TTnet'teb Doping'e geçtim ve yaklaşık 2 yıl oldu. Geçen bu 2 sene sonunda sorun yaşamadım.
Tekrar TTnet'e geçmeyi de düşünmüyorum ben Doping den memnunum...
8 mbite kadar mı kullanıyosun

pc_manyak

Doçent
Reaksiyon puanı
24
biliyorum çok fazla oldum ama modemin adsl bölümünden çekermisiniz resmi ve nerede oturduğunuzu söyleyebilirmisiniz

pc_manyak

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Santrale yakınsın heralde abi hızın bayağı iyi bende istanbulda oturuyorum hat zayıflaması 51-52 :(

pc_manyak

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Benim 2 buçuk kilometreymiş kağıthane turk telekom santrali var bakalım arıyacağım şimdi biriyi olmassa telekomu arayıp kalblolara baktırırız

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
Benim 2 buçuk kilometreymiş kağıthane turk telekom santrali var bakalım arıyacağım şimdi biriyi olmassa telekomu arayıp kalblolara baktırırız
Bende İstanbulda oturuyorum TTNet kullanıcısıyım 8MB'te kadar internet tarifesindeyim ama 11 MB alıyorum sabitlediler mi ne :D 1.125 ile down. hızım santralde en az 6 - 7 km ilerde. :D

NeoCrys

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Doping ADSL kullanıyorum şahsen memnunum. Kesilme yok hız sabit.

sukrusoydan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yaklaşık 1 ay oldu arayalı hala arayan soran yok faturalar düzeltilmiş degil ilgilenen yok.iş mahkemeyle sonlanacak galiba birde o bahsettikleri hız onların harcı değil.sistemleri bu işi karşılamıyor..

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
Dopinge de geçme arkadaş.Geçtim ilk 7 gün içinde abonelikten vazgeçtim.İnternete bile bağlanamadım.Bağlanamadığım ve kullanmadığım internet için bana 31 Tl fatura çıkarmışlar.Anlaşmada hiçbir ücret tahakkukk ettirilmeyeceği söylenmesine rağmen.Pişman olmak isitersen abone ol!