Donanımım yetersiz mi?

pedegRee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle merhabalar ben bir laptop kullanıcısıyım bu konuyu açmaktaki amacım bilgisayarımda neredeyse her oyunda iyisinden kötüsüne kasma problemi yaşıyorum şuana kadar bu problemi yaşadığım oyunlar şunlar;

Counter Strike 1.6

Call of duty 4

Harry Potter and The Deathly hallows part2

Test drive unlimited 1 ve 2. serisi

Gta San andreas (Yüksek ayarlarda)

Sniper Ghost Warrior 1

Bilgisayarımı bu oyunlarda deneyebilidim ve hepsinde kasma problemi yaşadım sadece 2 oyunu adam gibi yüksek ayarlarda oynayabildim 1.si Call of duty mw3 2. ise Lord of the rings war in the north sistemimin bu oyunlar için yeterli olduğunu düşünüyorum sistemim ise şöyle

Laptop marka/model : Hp pavilion g6 1170-st

AMD Radeon HD 6470M (1 GB DDR3 ayrılmış)

Intel Core i3 2310M 2.1 ghz (4 cpu) işlemci 3 Mb önbellek

Kingston 1333 mhz 4 gb ram

5400 rpm 320 gb sata disk

Windows 7 Ultimate 32 bit işletim sistemi

Ben oyunları kasmasını windows 7 ye bağlıyorum o yüzden xp kurmayı düşünüyorum sizce xp kursam donanımla alakalı bir sorun olurmu birde bu arada oyunları kasma sebebi başka ne olabilir?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Bu arada konuyu yanlış yere açtıysam lütfen kusura bakmayın forumda yeniyim

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
ekran kartı sürücüsünü tekrar kurmayı dener misiniz ?
birde nvdia kartlarda çok güç harcamasın diye yüksek işlemci gücüne ihtiyaç olduğunda ekran kartı çalışıyor normal zamanda duruyor INTEL HD Graphics 3000 çalışyıor bu durumda AMD kartların da böyle bir optimizasyonu oldığunu düşünüyorum "sağ tık"a gelen AMD Catalist ten belki bilmiyorum braz araştırın oyunları eklemeniz gerekebilir. :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Öncelikle teşekkür ederim hp nin kendi sitesinden en güncel ekran kartı driverini indirdim ve yükledim durum halen aynı amd control center konusuna gelince yani sizin deyiminizle amd catalist sanırım ekran kartı kontrol panelini kastediyorsunuz çok fakir bir içeriğe sahip sadece bir kaç ayar içeriyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Teşekkür ediyorum birde bunu deniyeceğim bu kasma olayı sizce normal mi?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Verdiğiniz adresten bata çıka güncel bir driver yükledim ama ne zorluklarla bu iş deveye hendek atlatmaktan daha zor 1 adımda 3 sorunla birden karşılaşmak mümkün sistem üzerinde amd ye ait olan her şeyi kaldırdım verdiğiniz adresten tekrar indirdim ve sizlere özellikle de sana unutulmazx ne kadar teşekkür etsem azdır beni kasma sorunundan kurtardınız çok teşekkür ediyorum.Umarım yeri gelince bende sizlere borcumu ödeyebilirim.Bu arada küçük bir sorum daha olacak umarım fazla olmamışımdır bu sisteme şöyle temiz bi xp sp3 atsam desteklememe gibi bir sorun çıkarır mı?